افق روشن
www.ofros.com

پیام علی نجاتی به مناسبت روز جهانی كارگر سال ٩١


علی نجاتی                                                                                               یکشنبه ١٠ اردیبهشت ١٣٩١

علی نجاتی كارگر و عضو هیات مدیره سندیكای كارگران نیشكر هفت تپه كه به دلیل فعالیت صنفی در زندان فجر دزفول محبوس است به مناسبت روز جهانی كارگر سال ٩١، اول ماه مه سال ٢٠١٢ پیامی به شرح زیر ارسال كرده است:

" كارگران، فعالین كارگری و تمامی تشكل ها و نهاد های كارگری :
دوستان عزیزم، فرا رسیدن روز جهانی كارگر، ١مه سال ٢٠١٢ مطابق با ١٢ اردیبهشت ٩١ را به تمامی كارگران ایران و جهان تبریك میگویم. امیدوارم در سال جدید همه ی دوستان كارگر، بتوانند همبستگی و اتحاد خود را بیشتر كنند. همچنین امیدوارم تلاش های ما به جایی برسد كه دیگر هیچ كارگری به خاطر دفاع از حقوق خود و همكارانش و به خاطر دفاع از حق ایجاد تشكل، در زندان نباشد.
از دور دست همه ی شما عزیزان را می فشرم و برای همه كارگران روزهای و ماه‌های پر از پیروزی را آرزو میكنم.

" علی نجاتی - زندان فجر دزفول - ٧/٢/٩١"

لازم به ذكر است كه از نظر پزشك قانونی شوش، كمیسیون پزشكی استان خوزستان و تمامی مقامات رسمی ِ پزشكی، نجاتی باید از زندان آزاد شود زیرا به خاطر مشكلات حاد جسمی و مخصوصا مشكلات شدید قلبی، امكان تحمل زندان را ندارد و هر لحظه امكان از پا درآمدن وی وجود دارد. اما دادستان شوش برخلاف تمام این تاییدیه ها و هشدارهای منابع پزشكی قانونی، شخصا و بر خلاف قانون و با بی توجهی به امنیت جانی و جسمی این كارگر زندانی، از صدور حكم آزادی نجاتی طفره رفته است.

كمیته‌ی هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكل‌های كارگری

٨ اردیبهشت ١٣٩١