افق روشن
www.ofros.com

مراسم روز جهانی کارگر با شرکت صدها کارگر سنندجی برگزار شد


اتحادیه آزاد کارگران                                                                                 سه شنبه ١٢ اردیبهشت ١٣٩١

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران امروز١٢ اردیبهشت ماه صدها کارگر سنندجی با تجمع در خیابان سیروس به سمت چهار راه سیروس دست به راهپیمایی زدند کارگران در این راهپیمایی شعار میدادند: کارگریم گرسنه ایم-کارگر کارگر اتحاد و...،
کارگران سنندج تصمیم داشتند این مراسم را در خیابان فردوسی برگزار کنند اما پس از اینکه با حضور گسترده نیروهای انتظامی امنیتی در این خیابان مواجه شدند محل مراسم را به خیابان سیروس منتقل کردند.
بنا بر این گزارش ساعت ١٨ عصر با شروع تجمع و راهپیمایی کارگران، بلافاصله نیروهای زیادی در محل حاضر شدند و اقدام به ضرب و شتم کارگران و حتی عابرینی کردند که در این خیابان حضور داشتند.
این تجمع و راهپیمایی به دلیل حضور نیروهای انتظامی و امنیتی و حمله به مراسم حدود ٢٠ دقیقه ادامه پیدا کرد و کارگران بناچار به مراسم خود خاتمه دادند. از احتمال دستگیری کارگران هنوز گزارش موثقی بدست اتحادیه ازاد کارگران ایران نرسیده است.
ممنوعیت مراسم روز جهانی کارگران و عدم صدور مجوز قانونی برای برگزاری مراسم این روز از سوی کارگران ایران در حالی هر ساله اعمال میشود که امروز میلیونها کارگر در سرتاسر جهان به خیابانها آمدند و در فضایی پرشور و نشاط مراسم روز جهانی کارگر را برگزار کردند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران - ١٢ اردیبهشت ١٣٩١