افق روشن
www.ofros.com

آزادی رانندگان دستگیر شده شرکت واحد


کانون مدافعان - هرانا                                                                                           جمعه ١۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

آزادی رانندگان دستگیر شده شرکت واحد

به قرار اطلاع ساعاتی پس از بازداشت، رانندگان شرکت واحد آزاد شدند و پس از بازپس گیری شیرینی ها و خودکارهایی که به مناسبت روز جهانی کارگر تهیه شده بود به پایانه ی آزادی رفته و بین رانندگان و مسافران شیرینی پخش کردند.

*****************************

دستگیری اعضای سندیکای رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی

کانون مدافعان حقوق کارگر: در آستانه و روز جهانی کارگر و ممانعت از بر گزاری مراسم اول ماه مه، و در پی دستگیری جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی از اعضای اتحادیه ی آزاد، ظهر روز ۵ شنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ نیز در پایانه ی آزادی ، آقایان مددی، سعیدی، وحیدی و نعمتی از اعضای سندیکای رانندگان شرکت واحد دستگیر شدند.
خبر تکمیلی: دستگیری کارگران در روز جهانی کارگر
بیش از بیست تن از از اعضای سندیکای رانندگان شرکت واحد در ظهر ١١ اردیبهشت در پایانه ی آزادی دستگیر شدند. اسامی تعدادی از دستگیرشدگان به شرح زیر است:
١- ابراهیم مددی ٢- علی اکبر نظری ۳- حسن سعیدی ٤- وحید فریدونی ۵- مرتضی کمساری ٦- محسن حسین تبار ٧- ناصر محرم زاده ٨- کیومرث الفتی ٩- نقی کریمی ١٠- بهرام اکبری ١١- علیرضا توسلی ١٢- سید روسل طالب مقدم ١٣- علی پورکریمی ١۴- محمد سالاری ١۵- محمد قاسمی ١٦- سید رضا نعمتی پور ١٧- سید داود سید فاطمی
از سوی دیگر خانم پروین محمدی ( از اعضای اتحادیه آزاد کارگران) و یک تن دیگر نیز ساعتی قبل از آن در جلوی وزارت کار بازداشت شدند.
بازداشت شدگان به زندان اوین منتقل شدند. بر طبق اطلاع ابتدا مسوولان اوین از پذیرش آنان به دلیل نداشتن حکم قضای خودداری می کردند. پس از مدتی بحث و جدل یکی از نیروی های امنیتی گفته که : "روحانی کیلویی چند ما می توانیم بدون حکم اینها را بازداشت کنیم."
لازم به ذکر است که اعضای سندیکای واحد قصد داشتند که با پخش شیرینی روز جهانی کارگر را به رانندگان شرکت واحد تبریک بگویند. عده‌ای از فعالان کارگری نیز در این تجمع شرکت داشته که برخی از آنان نیز بازداشت وسپس آزاد شدند.

*****************************

بازداشت ۲۳ تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد

در طی مراسم روز کارگر ۲۳ تن از کارگران شرکت واحد همراه با ضرب و شتم و توهین بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.
بنا به گزارش گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ظهر پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت در پی مراسم روز کارگر که در میدان آزادی تهران برگزار شد ۲۳ تن از کارگران اتوبوسرانی تهران که از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد هستند در میدان آزادی بازداشت شدند.
هنگام بازداشت این کارگران مورد ضرب و شتم، توهین و بدرفتاری قرار گرفتند.
ابراهیم مددی، سعیدی، وحیدی و نهمتی جزء بازداشت شدگان ظهر روز پنج‌شنبه هستند.
بازداشت شدگان با تویوتاهای قفس دار به زندان اوین منتقل شدند.
این در حالی است که امروز حسن روحانی در سخنرانی روز کارگر گفت: کارگران باید بتوانند از طریق تشکل ها و جمعیت های آزاد، صدای خود را آسان تر و شفاف تر به گوش مسئولان و وزارت کار برسانند.
آقای روحانی افزود : دولت نباید در این تشکل ها مداخله کند زیرا این تشکل ها مردمی است و دولت صرفا باید زمینه لازم را برای فعالیت این تشکل ها فراهم و از آنها حمایت کند.