افق روشن
www.ofros.com

توطئۀ دولت آمریکا برای جلوگیری از اعتصاب عمومی در روز جهانی کارگر


کمیتۀ هماهنگی                                                                                               جمعه ٨ اردیبهشت ١٣٩١

کارگران!
همان گونه که می دانیم، جنبش تصرف وال استریت (جنبش ٩٩ درصدی ها) جهانیان را به اعتصاب عمومی در روز اول ماه مه ٢٠١٢ (١٢ اردیبهشت ١٣٩١)، روز جهانی کارگر، فراخوانده است. دولت سرمایه داریِ آمریکا به این بهانه که روز اول ماه مه سالروز کشته شدن اُسامه بن لادن به دست نظامیان آمریکاست و این که احتمال می رود در این روز «القاعده» دست به اقدامات تروریستی بزند، می خواهد فضای شهرهای آمریکا را در این روز به فضایی امنیتی و نظامی تبدیل کند و بدین سان مانع شکل گیری اعتصاب عمومی شود. جنبش تصرف وال استریت در اطلاعیه ای که منتشر کرده، با استناد به خبرگزاری اسوشیتدپرس، روز مرگ بن لادن را دوم ماه مه ٢٠١١ اعلام کرده است. به این ترتیب، هدف دولت آمریکا از این جعل تاریخ چیزی نمی تواند باشد جز تلاش برای جلوگیری از اعتصاب عمومی در اول ماه مه. از سوی دیگر، با آن که اجلاس «کمیتۀ میزبان ناتو» در شیکاگو قرار است سه هفتۀ دیگر برگزارشود، رئیس این کمیته اعلام کرده است که اقدامات امنیتی برای حفاظت از این اجلاس از روز اول ماه مه آغاز خواهد شد. آشکار است که این تصمیم «کمیتۀ میزبان ناتو» نیز در راستای توطئه برای جلوگیری از اعتصاب عمومی در روز جهانی کارگر است.
جنبش تصرف وال استریت در اطلاعیۀ خود در این مورد هشدار داده و اعلام کرده است مرعوب این توطئه نخواهد شد : «در واکنش به سرکوب گسترش یابندۀ دولت آمریکا، اشاعۀ اسلام هراسیِ نخ نما و تلاش برای نظامی کردن فضای شهرها و مرزها و در همان حال تبدیل مهاجران به سپر بلا، جنبش تصرف وال استریت بدین وسیله هشدار می دهد، هشدار همبستگی به یک درصدی ها و جیره خواران و محافظان آن ها در دولت : ٩٩درصدی ها مرعوب و پراکنده نخواهند شد. ما متحد خواهیم ماند و از یکدیگر حفاظت خواهیم کرد. ما به وحشت نخواهیم افتاد. ما هراسان نخواهیم شد.»
«کمیتۀ هماهنگی برای ایجاد تشکل کارگری» توطئۀ دولت آمریکا برای جلوگیری از اعتصاب عمومی در اول ماه مه را محکوم می کند و بار دیگر حمایت خود را از فراخوان ضدسرمایه داریِ جنبش تصرف وال استریت برای اعتصاب عمومی در روز جهانی کارگر اعلام می نماید.

کمیتۀ هماهنگی برای ایجاد تشکل کارگری

٨ اردیبهشت ١٣٩١ (٢٧ آوریل ٢٠١٢)