افق روشن
www.ofros.com

برگزاری مراسم روز جهانی کارگر

توسط سندیکای خبازان سقز و نور افشانی آسمان این شهر


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                      دوشنبه ١۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲ مه ۲۰۱٦

گزارشی از بازداشت فعالین کارگری سقز و نور افشانی آسمان این شهر!

همزمان با اقدام نمادین فعالین کارگری در نورافشانی آسمان شهر سنندج، جمعی از فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی شهر سقز نیز در استقبال از روز جهانی کارگر اقدام به نور افشانی آسمان شهر سقز نمودند. قرار بر این بود که نورافشانی در ۱۰ منطقه شهر صورت گیرد. این اقدام در چند منطقه شهر انجام گردید اما در مسیر پارک کوثر منطقه توسط مامورین امنیتی محاصره شده و محمد عبدی پور، آزاد احمدی، احمد عبدی پور، صدیق محمدی و پدرام عبدی پور در محل بازداشت می شوند. در ساعت بیست و سی دقیقه شب محمد عبدی پور و صدیق محمدی به ستاد خبری انتقال داده می شوند و آزاد احمدی، احمد عبدی پور و پدرام عبدی پور آزاد می شوند.
مامورین در بازدید از ماشین محمدی پور تمامی فشفشه های موجود در ماشین نامبرده را ضبط می نمایند. در نهایت محمد عبدی پور و صدیق محمدی بعد از چند ساعت بازجویی در ساعت ۲۰ دقیقه بامداد روز یکشنبه (۱۲ اردیبهشت) آزاد شدند.

۱۲ اردیبهشت ۹۵

*************

برگزاری مراسم روز جهانی کارگر توسط سندیکای خبازان سقز!

بر اساس گزارش رسیده در روز ۱۱ اردیبهشت مراسم روز جهانی کارگر در دفتر سندیکای خبازان سقز با حضور ده ها نفر از کارگران خباز برگزار گردید. در این مراسم رئیس سندیکای خبازان در باره وضعیت سازمان تامین اجتماعی و مشکلات معیشتی کارگران سخنرانی کرد. سپس یکی از کارگران حاضر قطعه شعری قرائت کرد و در ادامه جلال حسینی فعال کارگری، قطعنامه سندیکاها و تشکل های مستقل کارگری (سندیکای شرکت واحد، سندیکای هفت تپه سندیکای نقاشان البرز ، کمیته پیگیری و کمیته هماهنگی) را قرائت کرد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت. این مراسم در ساعت ۱٧:۳۰ بعدازظهر شنبه، ۱۱ اردیبهشت شروع و در ساعت ۱۹ با پخش شیرینی پایان گرفت. لازم به یاد آوری است که مامورین اداره اطلاعات که در محل حضور داشتند تلاش کردند که به داخل سالن برگزاری مراسم بیایند اما با ممانعت کارگران روبرو شدند و در ادامه هنگامی که کارگران سالن را ترک می کردند مامورین اداره اطلاعات از تمامی افراد حاضر فیلم برداری کردند.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری