افق روشن
www.ofros.com

احضار و دستگیری های فعالین کارگری در آستانه اول ماه مه


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                      دوشنبه ١۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲ مه ۲۰۱٦

احضار سید جلال حسینی فعال کارگری!

به گزارش رسیده همزمان با بازداشت چند نفر از فعالین کارگری درشهر سقز، سید جلال حسینی فعال کارگری شنبه شب (۱۱ اردیبهشت) به اداره اطلاعات ي این شهر احضار شد. این فعال کارگری بعد از چند ساعت بازجویی در ساعت ۲۰ دقیقه گذشته از نیمه شب آزاد گردید.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

***********

آزادی بازداشت شدگان روز ۱۱ اردیبهشت سنندج!

براساس گزارش رسیده ، لطف اله احمدی، نادر رضا قلی و حسین حسن آبادی فعالین بازداشت شده در تجمع صبح ۱۱ اردیبهشت مقابل خانه کارگر شهر سنندج با قرار وثیقه آزاد شدند.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

***********

احضار فعالین کارگری در سقز!

براساس گزارش رسیده رحمان کاردار و حسین مرادی از اعضای کمیته هماهنگی و سید انور معطر فعال کارگری، طی تماس تلفنی اداره اطلاعات در شهر سقز، باید روز یکشنیه (۱۲ اردیبهشت) خود را به ستاد خبری شهر سقز معرفی کنند. درآستانه روز جهانی کارگر، این چندمین بار است که فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی توسط نیروهای اطلاعاتی احضار و مورد تهدید و بازداشت قرار می گیرند. کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، ضمن محکوم کردن احضار و تهدید و بازداشت اعضای کمیته هماهنگی و دیگر فعالین کارگری خواستار پایان دادن به این فضای ارعاب و تهدید می باشد. یاد آوری می شود که گرامی داشت روز جهانی کارگر حق طبیعی کارگران و خانواده های کارگر ی است و نباید هیچ کسی به دلیل برگزاری این روز مورد بازداشت و یا تهدید و احضار قرار بگیرد .

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

***********

بازداشت فعالین کارگری در سنندج در آستانه اول ماه مه!

به گزارش رسيده روز ۱۱ ارديبهشت در پي اعلام خانه كارگر سنندج براي برگزاري مراسم دولتي راهپيمايي روز جهاني كارگر، از ساعت ۹ صبح جمع كثيري از كارگران و فعالين كارگري شهر سنندج به قصد دخالتگري در اين مراسم و اعلام مطالبات و شعارهاي مستقل خودشان در مقابل خانه كارگر سنندج در زير پل مردوخ تجمع نمودند كه با حضور جمع زيادي از نيروهاي پليس و مامورين امنيتي مواجه مي شوند. مامورين امنيتي در پي افزايش جمعيت ، به كارگران حاضر يورش برده و ۳ نفر از آنان به اسامي لطف اله احمدي، نادر رضا قلي و حسين حسن آبادي دستگير مي شوند. لازم به ذكر است كه هيچ يك از عوامل خانه كارگر در اين تجمع حضور نداشته و فقط كارگران و فعالين كارگري در مقابل خانه كارگر حضور داشتند.
كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكل هاي كارگري، ممانعت از برپايي آزادانه و مستقل مراسم هاي روز جهاني كارگر را محكوم نموده و خواهان آزادي فوري و بي قيد و شرط كارگران دستگير شده مي باشد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

***********

احضار عباس اندریانی و مظفر صالح نیا به اداره اطلاعات!

بر اساس گزارش رسيده ، روز پنج شنبه ۱۳۹۵/۲/۹ عباس اندریانی فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی و مظفر صالح نیا فعال کارگری به اداره حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی شهر سنندج احضار شدند.
مامورين حفاظت اطلاعات به این فعال کارگری گفته اند كه این فعالین کارگری نبايد هيچ اقدامي در راستاي برگزاري روز جهاني کارگر (اول ماه مه) انجام دهند و همچنين نبايد در هیچ یک از مراسم های روز جهاني كارگر شركت نمایند.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، برگزاری آزادانه مراسم اول ماه مه، روز جهانی کارگر را از حقوق اولیه و مسلم همه کارگران می داند و احضار و تحت فشار قرار دادن کارگران و فعالین کارگری ، برای جلوگیری از شرکت در این گونه مراسم و بزرگداشت ها را محکوم می کند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری