افق روشن
www.ofros.com

دستگیری عمر سلیمانی فعال کارگری عضو کمیته هماهنگی

احضار فعالین کارگری سقز در آستانه اول ماه مه

کمیته هماهنگی برای کمک                                                                           شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

دستگیری عمر سلیمانی فعال کارگری عضو کمیته هماهنگی

بر اساس گزارش رسیده، روزدوشنبه ساعت ٨ صبح، عمر سلیمانی فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی در یکی از خیابان های شهر بانه دستگیر و به مکان نامعلومی انتقال داده شده است که تا ارسال این خبر خانواده نامبرده هیچ اطلاعی ازوضعیت او ندارند.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، ضمن محکوم کردن این عمل غیر قانونی و ضدکارگری، دستگیری این فعال کارگری را قویاً محکوم نموده و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط او و دیگر کارگران و فعالان کارگری دستگیر شده و زندانی می باشد.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

************************

احضار فعالین کارگری سقز در آستانه اول ماه مه

به گزارش رسیده روز ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳، تعدای از فعالین کارگری در شهر سقز توسط ادراه اطلاعات به فرمانداری احضار شدند. بنا به این گزارش اداره اطلاعات سقز طی تماس تلفنی در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه ، با حسین مرادی، جمیل راست خدیو، رحمان کاردار، جلال حسینی، عمر شاکری، شمس اله محمد پور و محمد عبدی پور، آنان را تهدید کردند که در روز جهانی کارگر نباید هیچ مراسمی داشته باشند در غیر اینصورت به شدیدترین شکل ممکن با انها برخورد خواهد شد. در ادامه این تهدید ها در روز ۱۰ اردیبهشت ماه اداره اطلاعات طی تماس تلفنی از فعالین کارگری، محمدعبدی پور، جلال حسینی و حسین مرادی خواستند که در فرمانداری سقز حضور یابند تا در رابطه با اول ماه مه گفتگو داشته باشند.
نامبردگان در روز چهارشنبه ساعت ١٢ ظهر به فرمانداری سقز مراجعه می کنند. در این جلسه فرماندار و رئیس اداره اطلاعات سقز حضور داشتند و طبق روال معمول با تهدید و ایجاد فضای رعب و وحشت فعالین کارگری را از برگزاری روز جهانی کارگر منع کردند و همچنین در این جلسه ٢ ساعته فرماندار و رئیس اداره اطلاعات از فعالین کارگری خواسته بود تا در مراسم دولتی شرکت کنند که با واکنش فعالین کارگری مواجه شده و محمد عبدی پور به آنها اعلام می نماید که روز جهانی کارگر روز طبقه کارگر بر علیه سرمایه داری است و ما حق داریم مراسم مستقل خود را داشته باشم . در نهایت فعالین کارگری حاضر در جلسه مجددا مورد تهدید قرار می گیرند و مسئولین به آنان اعلام می کنند که برگزاری هر گونه مراسمی به جز مراسم دولتی،چه در داخل شهر و چه بیرون از شهر شدیدا سرکوب خواهد شد و عواقب آن بعهده شما سه نفر خواهد بود.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳