افق روشن
www.ofros.com

در محکومیت کشتار ساکنان اردوگاه اشرف


مجموعۀ از اطلاعیه                                                                                    دوشنبه ١٨ شهریور ۱۳۹٢

در محکومیت جنایت کشتار اسرای مجاهدین در اردوگاه اشرف

۳۴ سال پیش رژیم جمهوری اسلامی برای تثبیت قدرت خود دوره ای از جنایت سیستماتیک و دائمی را آغاز کرد. ۳۴ سال سپری شد، با این حال قدرت تثبیت شده هم­چنان نیازمند کشتار، قتل و جنایت هر روزه برای بقای خویش است. این ذات نظام سرمایه داری جمهوی اسلامی است که با بحران آغاز شده و در بحران غوطه ور است. در مرکز این بحران و برای حفظ تعادل درونی آن، قتل و ترور مخالفین به عنوان یک عنصر اجتناب ناپذیر قرار دارد. رژیم جمهوری اسلامی بار دیگر با کمک مزدوران متحد خود در عراق دست به جنایتی هولناک و منطبق با ذات سرمایه داری زد. حدود هفتاد اسیر مجاهد که سال ها است خلع سلاح شده اند و در حبس ناخواسته به سر می برند، به دست جانیان رژیم جمهوری اسلامی به بدترین شکل، یک به یک و با چشم باز و دست های بسته، مورد اصابت گلوله در مغز، چشم و صورت قرار گرفته اند. انگیزۀ جنایت ها و عطش ریختن خون به دست رژیم، پایان ناپذیر است و این در حالی است که حدود سه هزار اسیر دیگر هم­چنان در تیررس مزدوران رژیم جمهوری اسلامی در عراق قرار دارند.
رهبری سازمان مجاهدین که روزی بر اساس تدارک مبارزه علیه امپریالیزم شکل گرفت، به چنان چرخشی به سوی همان امپریالیزم دچار شد که رشتۀ تمامی ارتباطات با همۀ وابستگی های طبقاتی و تمایلات گذشتۀ خود را به طور کامل قطع کرد و همواره به انتظار کسب امتیازی از آن ها ماند. اما امپریالیزم یک بار دیگر نشان داد که کارت سوخته ای برای بازی قمار سیاست است و بر اساس اعتماد به آن نمی توان حتی برای یک گام بعدی نقشه و برنامه ای طرح ریزی کرد. ارتش آمریکا در جنگ با عراق، خود اولین موشک ها را به قرارگاه اشرف شلیک کرد و تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشت، از آن پس مسعود رجوی هرگز به طور زنده و رو در رو در انظار عمومی قرار نگرفت. حکومت صدام حسین که پشتیبان فعالیت های سازمان مجاهدین بود، سقوط کرد؛ رهبران سازمان مجاهدین صرفاً جان خود را از عراق نجات دادند، ولی بدنۀ «ارتش» خود را بدون سلاح و امکانات در عراق باقی گذاشتند تا در سیاست بازی های آینده، اهرم فشاری در دست آمریکا در برابر جمهوری اسلامی محسوب شود. از آن پس نتیجۀ هر امتیازدهی از سوی آمریکا به جمهوری اسلامی، کشته شدن تعدادی از اسرای کَت بستۀ مجاهد شد. سازمان مجاهدین نه دیگر از سوی حکومت عراق و نه آمریکا و نه جای دیگری مورد پذیرش قرار نمی گیرد و از هر سو فقط موضوعی برای امتیازدهی و امتیازگیری تبدیل شده است. مزدوران حکومت مالکی از مجاهدین کشتار می کنند و از رژیم جمهوری اسلامی امتیاز می گیرند، آمریکا که حفاظت از جان آن ها را تضمین کرده است تا آن ها را خلع سلاح کند نیز برای کسب امتیازات آیندۀ خود در سوریه به سادگی از جان این اسرای بی پناه مایه گذاشته است و جمهوری اسلامی که با شتاب هرچه بیشتر به سوی مماشات کاملاً آشکار با آمریکا می رود، به حساب خود اجازۀ کشتار مجاهدین را امتیازی استثنایی، قلمداد یا این گونه وانمود می کند که امتیازی دریافت کرده تا بتواند از دفاع متحد استراتژیک اش در سوریه به نفع بقای خود صرف نظر کند. استیصال و مفلوک ماندن رژیم جمهوری اسلامی تا به این درجه است که کشتن ۷۰ اسیر مجاهد برایش امتیاز تلقی می شود تا به این وسیله تدارک مماشات را ببیند. در این وضعیت مسألۀ حیاتی نجات جان سه هزار اسیر مجاهد از بن بست عراق است. هیچ نیرویی، اعم از رهبری سازمان مجاهدین و حکومت عراق و آمریکا هیچ تضمینی برای نجات جان آن ها که نیست، حتی بیم آن می رود که هر بار از دور قبل قربانی های بیشتری از این اسرا گرفته شود. محکومیت این جنایت هرچند لازم است، ولی به تنهایی کفایت نمی کند و طیف نیروهای چپ، مترقی و انسان دوست اپوزیسیون جمهوری اسلامی باید برای خروج بی قید و شرط این اسرا از عراق، بدون توجه به درخواست ها و شرط و شروط رهبری سازمان مجاهدین و سایر نیروهای درگیر با این اسرا در عراق، تلاش کنند. باید کمپین وسیعی برای نجات جان این اسرا به راه انداخت، این تنها روزنۀ امید برای نجات از محاصره و قتل عام آن ها است. باید اتحاد عملی از همۀ نیروهای مترقی علیه جمهوری اسلامی به حول محور نجات جان اسرای مجاهد به وجود آید که در غیر این صورت یک به یک بقیۀ آن ها در معرض خطر جدی مرگ قرار خواهند داشت.

شورای دبیری گرایش مارکسیست های انقلابی ایران

*************************

اطلاعیه جمعی: در محکومیت کشتار ساکنان اردوگاه اشرف

کشتار ساکنان «اردوگاه اشرف» را محکوم می کنیم!

عوامل «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران» با همدستی تنگاتنگ حکومت ارتجاعی عراق در یورشی وحشیانه به «اردوگاه اشرف»، ده ها تن از ساکنان بی دفاع این محل را به قتل رساندند. موضع گیری بی شرمانه و ابراز شادمانی وقیحانه فرمانده سپاه پاسداران گواهی بر شرکت ایادی جمهوری اسلامی ایران در این جنایت است. صرف نظر از سیاست های ارتجاعی رهبران «سازمان مجاهدین خلق ایران»، واقعیت این است که جمهوری اسلامی ایران و حکومت عراق این جنایت هولناک را مشترکا مرتکب شده اند که در آن حتی از جان زخمی ها نگذشته و آن ها را «تمام کُش» کردند.
ما با تکیه به احترام به حقوق انسان ها و حقوق فعالان سیاسی از هر گرایشی که باشند، این جنایت فجیع را به شدت محکوم می کنیم و از مقامات نهاد های بین المللی مسئول می خواهیم که امنیت جان ساکنان این اردوگاه و نیز «اردوگاه لیبرتی» را تضمین کنند.

سپتامبر ۲۰۱۳

محمد آزادگر، فرج آلیاری، ابراهیم آوخ، خسرو آهنگر، باقر ابراهیم زاده، نسرین ابراهیمی، نسرین احمدی، یوسف اردلان، یاور اعتماد، پروانه بکاح، مینا پویا، سیامک جهانبخش، حجت پور قاسمی، باقر تقوی، لادن توکلی، احسان تیموری، فریبا ثابت، محمد جلالی (م-سحر)، ژاله حریری، حسن حسام، ایرج حیدری، مجید داراب بیگی، علی دماوندی، اکبر دیلمی، بیژن رستگار، حبیب ریاحی، حسن زرهی، مهران زنگنه، پیروز زور چنگ، هوشنگ سپهر، بیژن سعید پور، هدایت سلطان زاده، بهروز سورن، اکبر سوری، نسیم صداقت، بهروز عارفی، حسن عزیزی، بهروز فراهانی، علی کریمی، آرش کمانگر، حشمت محسنی ، عباس مظاهری، حمید موسوی پور اصل، اردشیر مهرداد، باقر مومنی، ناهید ناظمی، جمیله ندائی، حسین نقی پور، حمیلا نیسگیلی،

*************************

کشتار پناهنده های ساکن اشرف را قویا محکوم میکنیم

شب گذشته در یک حمله مسلحانه علیه ساکنین اشرف دهها نفر جان خود را از دست دادند.
طبق آخرین اخبار منتشر شده تعداد کشته شدگان این قتل و عام به بیش از ۴٠ نفر رسید.
تصاویر هولناک این قتل و عام وجدان هر انسانی را بشدت به قضاوت می طلبد که افکار عمومی جهان چطور در مقابل این مسامحه آشکار دولت آمریکا و سازمان ملل، به تماشا نشسته و سکوت اختیار کرده است. یورش به اردوگاه بی دفاع مجاهدین در عراق در حالی صورت میگیرد که قبل از این دولت آمریکا و سازمان ملل در یک قرارداد رسمی با دولت عراق و ساکنین این اردوگاه متعهد شده اند که امنیت آنها را تضمین میکنند. البته این چندمین باراست اردوگاه های این سازمان در عراق مورد یورش واقع شده است. هم دولت آمریکا، هم سازمان ملل که طبق یک قرارداد چهارجانبه مسئولیت حفظ امنیت ساکنین اشرف و لیبرتی را بعهده دارند عامدانه از کنار قتل و عام این پناهنده ها بی اعتنا میگذرند.
مقامات عراق این فاجعه غیر انسانی را در حالی، ناشی از انفجار بشکه های نفت در قرارگاه اشرف اعلام میکنند که تصاویر انتشار یافته خبر از یک کشتار برنامه ریزی شده میدهد که با شرکت چندین گردان ارتش عراق از جمله گردان ۳٦ نیروهای ویژه ارتش عراق عملی گردیده و کشتن مجروحین دست بسته گواه این جنایت هولناک است. تردیدی نمیتوان داشت که پشت صحنه این جنایات دستان جمهوری اسلامی در کار است. رژیم جمهوری اسلامی با نفوذی که در حاکمین عراق و در دولت مالکی دارد، تلاش میکند مجاهدین ونیروهای بی سلاح و بی دفاع آنها در خاک عراق را تحت فشارقراردهد تا این پایگاه ها ازخاک عراق برچیده شوند. ازطرفی نه سازمان ملل و نه خود مجاهدین با وجود خطراتی که جان ساکنین این اردوگاه ها را تهدید میکند، اقدامات جدی برای انتقال آنها به کشوری امن انجام نمیدهند.
ما در کنار دیگرسازمانها و نیروهای سیاسی آزادیخواه از مردم انساندوست و وجدانهای بیدار میخواهیم که ضمن محکوم کردن این جنایت بیرحمانه از مجامع و ارگانهای بین المللی دفاع از حقوق بشر بخواهند که هر چه زودتر به این قتل و عام خاتمه دهند و مسئولین و عاملین این ددمنشی را به جامعه جهانی معرفی کنند و پناهندگان ساکن این اردوگاه ها را به کشورهای امن انتقال دهند.

سازمان اتحاد فداییان کمونیست

دهم شهریور ۱۳۹٢

*************************

بیانیه انجمن قلم ایران در (تبعید)

محکومیت کشتار اعضای «سازمان مجاهدین خلق ایران» در عراق

بنا بر آخرین گزارش رسانه های بین المللی، حکومت مالکی در عراق با همدستی حکومت اسلامی ایران، با یورش وحشیانه و غیرانسانی به اردوگاه اشرف که پایگاه بخشی از نیروهای «مجاهدین» در عراق است، ده ها نفر را به قتل رسانده اند.
سازمان «مجاهدين خلق» اعلام کرده است که «حداقل پنج تن از این افراد را در حالی که دست هایشان را از پشت بسته بودند به رگبار بسته و کشته شده اند... هم چنین؛ نيروهای پليس عراق ... در برخی از ساختمان های اردوگاه اشرف ابتدا با گلوله های آرپیجی هفت به درون اتاقها شليک کرده و سپس افراد آن اتاق را به رگبار بسته اند.»
تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نیز نشان می دهند که دست های برخی از کشته شدگان را از پشت بسته و به آنان شلیک کرده اند.
سپاه پاسداران حکومت اسلامی نیز، با انتشار بیانیه ای از حمله گروهی به عنوان «فرزندان مجاهدان شهید عراقی» به اردوگاه اشرف نام برده و نوشته است که در این حمله حدود ٧٠ نفر از اعضای سازمان مجاهدين کشته شده اند.
همه این شواهد نشانگر آن است که هجوم به پایگاه اشرف در عراق یک توطئه حساب شده و با منظورهای خاص سیاسی انجام گرفته است. این گونه حمله ها برای بارهای پی درپی، در حالی انجام می گیرد که ايالات متحده و سازمان ملل، پیش تر در يک قرارداد چهارجانبه با دولت عراق و ساکنان این قرارگاه، نسبت به تضمین امنيت آنان تعهد داده بودند. حکومت اسلامی هم اکنون، به دنبال چنین توطئه های بین المللی، در ایران نیز، ارگان های ترور سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات را فعال ساخته و تهاجم به زنان و جوانان در خیابان ها را تشدید کرده و اعدام ها را افزایش داده است.
انجمن قلم ایران در تبعید در راستای دفاع از آزادی و حرمت انسانی، و هماهنگ با منشور خود، هجوم به اردوگاه اشرف و کشتار «مجاهدین» و جنایت ها و توطئه های دولت مالکی عراق و حکومت اسلامی ایران را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و آن را در راستای معامله های آشکار و پنهانی می داند که میان قدرت های جهانی و دولت های منطقه در جریان است. روشن است که در توطئه جنایتکارانه اخیر، در درجه نخست منافع حکومت اسلامی آزادی ستیز، زن ستیز و دشمن بزرگ آزادی بیان و قلم و اندیشه در جهان، در جریان است. انجمن قلم ایران در تبعید، از همه نهادها و انجمن ها و کانون های دمکراتیک در جهان می خواهد که با گام های موثر و روشن از جان و امنیت جانی ساکنان پایگاه های اشرف و لیبرتی، پشتیبانی کنند.

انجمن قلم ایران در تبعید

۲۰۱۳ دوم سپتامبر

*************************

کشتار وحشیانه مجاهدین توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم میکنیم

این نخستین بار نیست که رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی در حاشیه امن حوادث مهم بین المللی به تسویه حساب با مخالفینش می پردازد . در هیاهوی جنگ افروزان جهانی در حمله به سوریه حاشیه امنی بود تا جنایت بی سروصدا تر انجام شود. دولت «معتدل» این نماینده نئو لیبرالیسم هار فقط در یک هفته ۴٠ نفر را اعدام کند ، بر فشار علیه کارگران زندانی بیافزاید و پناهندگان بی دفاع در عراق را سلاخی کند. ما بی آنکه نقد خود را رها کرده باشیم اما این جنایات هولناک را محکوم میکنیم.

مرگ بر جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم

شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران

۲۰۱۳۰٩۰۴

*************************

بیانیه اتحاد بین المللی دررابطه با کشتار پناهندگان سیاسی کمپ اشرف

در روز یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲، مزدوران و جانیان وابسته به دو رژیم جنایت کار جمهوری اسلامی ایران وعراق با حمله وحشیانه به کمپ اشرف وابسته به سازمان مجاهدین خلق ایران، دهها نفر از ساکنان غیر مسلح و بی دفاع مستقر در این کمپ را کشتند و تعداد بیشتری را مجروح کردند. این جنایات ضد انسانی در حالی انجام میشود که عاملان و دستوردهندگان این کشتار، بی شرمانه و وقیحانه در خبر گزاری های دولتی ایران وعراق با صدای بلند و شور و شعف به این عمل تروریستی خود افتخار میکنند.
این اولین بار نیست که ساکنان کمپ اشرف با توطئه و هماهنگی بین دو رژیم ضد انسانی حاکم بر ایران و عراق مورد حمله قرار می گیرند و کشتار می شوند. در سال گذشته نیز دهها نفر از ساکنان کمپ اشرف در حمله ای مشابه با هدف برچیدن این کمپ کشته و زخمی شدند.
حفاظت از جان و حقوق انسانی پناهندگان بعهده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و دولت های امضاء کننده کنوانسیون های پناهندگی است. اما دولت جنایتکار عراق که بنا براین کنوانسیون ها مسئول حفظ جان این پناهندگان است خود بعنوان مجوز دهنده ومجری، همراه با مزدوران اطلاعاتی رژیم ایران و سپاه قدس عراق که از سوی رژیم اسلامی حمایت و کنترل می شود، در این جنایت مستقیما شرکت داشته است.
رژیم ضد انسانی جمهوری اسلامی ایران طی حدود ۳۴ سال عمر جنایتکارانه اش نشان داده که از هیچ اقدامی در نابودی مخالفان خود فروگذار نخواهد کرد. کشتار اخیر ساکنان اشرف یک بار دیگر نشان داد که جان اعضا و هواداران سازمان مجاهدین خلق در عراق در خطر جدی است. همه ساکنان کمپ اشرف و لیبرتی باید امکان یابند که بطور آزادانه و بدون اعتنا به فشارهای سازمانی-ایدئولوژیک و غیرمسئولانه سازمان مجاهدین خلق، درمورد ماندن در عراق و یا ترک آن کشور تصمیم بگیرند. همچنین کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل موظف است امنیت جانی این پناهندگان در هر کشور میزبان را با پافشاری اکید بر تعهدات بین المللی دولت پناهنده پذیر تامین نماید.
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران بنابر اصل دفاع از حقوق انسانی افراد، کشتار ساکنان کمپ اشرف را محکوم می کند و خواهان تعقیب، دستگیری ومحاکمه عاملان این جنایت وحشیانه میباشد.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۵ سپتامبر ۲۰۱۳