افق روشن
www.ofros.com

برگزاری مراسم باشکوه روز کومه له در آمستردام هلند


کمیته تشکیلات خارج ... - هلند                                                                        یکشنبه ٢٣ بهمن ماه ١٣٩٠

روز شنبه یازدهم فوریه (برابر با بیست و دوم بهمن) در شهر آمستردام با حضور شمار زیادی از رفقای حزبی، دوستداران کومه له و حزب کمونیست ایران، نمایندگان احزاب و سازمان های سیاسی ایران و کردستان مراسم روز کومه له برگزار شد.
مراسم راس ساعت دو و نیم توسط رفقای مجری پیمان وزیری و آرزو بیکس با زبان های فارسی و کردی آغاز گردید و با اجرای سرود انترناسیونال و یک دقیقه سکوت در گرامیداشت یاد جانباختگان راه آزادی و سوسیالیزم ادامه پیدا کرد.
به دنبال رفیق فرهاد شعبانی عضو کمیته مرکزی کومه له ضمن خوشامد گویی به حضار درباره تداوم بحران اقتصادی سرمایه داری جهانی، مبارزه طبقه کارگر و مردم زحمتکش علیه تحمیل این بحران بردوش کارگران، تحولات و مبارزات جاری در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا و تاثیرات آن بر مبارزات سیاسی و اجتماعی ایران و همچنین اوضاع اقتصادی و سیاسی ایران و کردستان و راه های نجات از این بحران سخنانی ایراد کرد.
سپس رفقا یوسف علیپور و ثریا مرادی قطعه اشعاری را به همین مناسبت به زبان های کردی و فارسی دکلمه کردند. سپس رفیق ویدا بلوم از فعالین سیاسی چپ و هنرمند انقلابی ضمن ایراد سخنانی قطعه سرود انقلابی را نمود.
در بخش دیگری از مراسم ضمن اعلام پیام احزاب سیاسی مختلف؛ از جمله حزب کمونیست کارگری ایران و پیام هایی از سوی نمایندگان سازمان فدائیان خلق(اقلیت)، حزب دمکرات کردستان ایران (کمیته هلند)، کمیته میز کتاب آمستردام و فعالین چریک های فدای خلق ایران (هلند) به مناسبت روز کومه له در مراسم قرائت شد.
در این مراسم نمایشگاهی از کارهای هنری رفیق ویدا بلوم و افشین ناظمی و همچنین میز کتاب برگزار گردید. این مراسم پس از چندین ساعت در فضایی صمیمانه با رقص و پایکوبی پایان یافت.

  

  

  

  

کمیته تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران - هلند

٢٠١٢.٠٢.١١