افق روشن
www.ofros.com

مجموعۀ از فعالیت های فعالین صندوق همبستگی کانادا


صندوق همبستگی                                                                                                                  چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰


گزارش برگزاری جشن شب سال نو ۲۰۲۰

جشن شب سال نو که از طرف «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» با هدف فاندریزینگ برای جنبش مستقل کارگری ایران فراخوانده شده بود در روز ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ با حضور بیش از ۲۰۰ نفر برگزار شد. این برنامه از ساعت ۷ بعد از ظهر تا ۱ بامداد در فضایی بسیار شاد و صمیمی برگزار گشت و رضایت همه حاضرین مهمترین نشانه موفقیت آن بود. گزارش مالی برنامه در زیر ملاحظه می شود. از لحاظ فاندریزینگ این برنامه ۲۴۱۵ دلار برای صندق همبستگی عایدات داشت.
همین جا از همه عزیزان که با حضورشان و با ارایه کمک های مالی و انجام فعالیت های داوطلبانه به برگزاری موفق این برنامه یاری رساندند صمیمانه سپاسگزاریم.

گزارش مالی برنامه
درآمدها

فروش بلیط ( ۱۹۱ بلیط ) ------ ۵۷۳۰ دلار
کمکهای مالی ------------------ ۶۸۰ دلار
درآمد بار ---------------------- ۳۴۵ دلار
درآمد رافل -------------------- ۳۹۵ دلار
جمع کل درآمدها ----------------- ۷۱۵۰ دلار

هزینه ها
کرایه سالن ------------------- ۱۷۷۵ دلار
غذا -------------------------- ۲۲۰۰ دلار
میوه، دسر، نوشابه و چیپس --- ۱۵۰ دلار
اجازه فروش مشروب --------- ۱۵۰ دلار
سیستم صوتی ----------------- ۱۲۵ دلار
چاپ بلیط --------------------- ۴۰ دلار
دکوراسیون ------------------- ۱۴۷ دلار
جمع کل هزینه ها ------------- ۴۷۳۵ دلار

عایدات این برنامه ------------ ۲۴۱۵ دلار

سخنگوی صندوق همبستگی: امیر فریدونی   amirsandogh@gmail.com

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*************

گزارش برگزاری مجمع عمومی پانزدهم صندوق همبستگی

به اطلاع می رسد که مجمع عمومی پانزدهم «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» در روز شنبه ۳۰ نوامبر ۲۰۱۹ برگزار شد. با انتخاب هیات رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی، مجمع وارد بحث و بررسی دو گزارش هیات امنا در باره فعالیت ها و گزارش مالی شد که با انجام برخی اصلاحات تصویب شدند. سپس گزارش بازرسین از فعالیت های صندوق در فاصله بین مجمع قبلی تاکنون ارایه گشت.
از مباحث مجمع از جمله در باره مشارکت صندوق در امدادهای عمومی (نظیر کمک رسانی با سیل زدگان سال جاری) بحث و بر این تاکید شد از آنجا که توان و امکانات مان محدود است بهتر است صندوق بر روی هدف خود یعنی کمک رسانی به فعالین مستقل کارگری درگیر مبارزه متمرکز بماند. همچنین در باره فواصل دوره ای و حد نصاب رسمیت مجامع عمومی بحث شد و قرار شد ادامه این بحث و تصمیم گیری پیرامون آن در مجمع بعدی دنبال شود.
در پایان انتخابات اعضای هیات امنا و بازرسین انجام شد که نتایج آن به شرح زیر است:
برای هیات امنا: محمد محمدی، ابراهیم علاسوندی، شوکت محمدی، امیر ماهان، امیر پیام.
برای بازرسان: امیر فریدونی(رادیو پیام)، حسن گلزاری

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*************

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی برای مجمع عمومی پانزدهم

از مجمع عمومی چهاردهم در ۱٧ نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون فعالیت های روتین صندوق همبستگی بطور منظم انجام شدند. هیئت امنا جلسات خود را با دعوت از بازرسین برگزار نمود. در این جلسات، بررسی وضعیت حق عضویت ها و جمع آوری آنها، دریافت کمک های مالی و ثبت آنها، بررسی گزارشات مالی، تلاش برای جلب اعضای جدید، ارسال کمک ها به داخل، اطلاع رسانی به اعضا، اطلاع رسانی بیرونی فعالیت های صندوق از طریق رسانه ها و فیسبوک و حفظ و تداوم شفافیت کاری آنها، از جمله مواردی بودند که در جلسات هیئت امنا مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفتند. همچنین یک حساب بانکی برای صندوق باز شد که امر پرداخت حق عضویت ها و کمک های مالی را از طریق اینترنت و تلفن های دستی تسهیل نمود.
در رابطه با دریافت حق عضویت ها ضمن انجام مباحث لازم در جلسات هیات امنا بر این واقعیت که شماری از اعضا حق عضویت های خود را از سه ماه تا یکسال پیش می پردازند و لذا تاثیر حق عضویت های دیر پرداخت را کاهش داده و روند عمومی دریافت حق عضویت ها را موازنه می کنند تاکید شد. با توجه به این نیز با تقسیم کار لازم برای دریافت حق عضویت های معوقه قرار شد که به شیوه ای رفیقانه و صمیمانه مساله با اعضای دارای معوقه در میان گذاشته شود. بدین منظور نامه ای مبنی بر ضرورت پرداخت حق عضویت های معوقه تهیه و برای ایشان ارسال شد که در نتیجه برخی حق عضویت ها فورا پرداخت شد اما برخی همچنان مسکوت ماند.
با وقوع سیل ویرانگر در اوایل سال جاری، صندوق همبستگی نیز بهمراه موج کمک رسانی های مردمی کمپینی را سازمان داد که در نتیجه آن مبلغ ٣١٧۰ دلار (به نرخ روز معادل ٣۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان) برای دو نهاد کمک رسانی مستقل مردمی ارسال نمود.
در زمينه برنامه هاى فاندريزينگ در اين فاصله برنامه جشن ژانويه و شب همبستگى با كارگران ايران برگزار گشت كه گزارش مالى و برگزارى اين برنامه ها بطور جداگانه منتشر شد. اين برنامه ها ٤١٩٨ دلار عايدات داشته است.
ارسال کمک های مالی به داخل منظما انجام شد و مبلغ ۱۰۱۱٦دلار (به نرخ روز معادل ٩٤،۰۰۰،۰۰۰ تومان) برای مجموعا ٣۲ مورد در بخش های متنوع جنبش مستقل کارگری ارسال و دریافت شد. رشد جنبش کارگری و کثرت مبارزات توده ای کارگری در اقصا نقاط ایران ما را موظف می کند که به موازات این رشد خود را هماهنگ نموده و برای نیل بدین منظور از هیچ کوششی دریغ نکنیم. در پایان از همه عزیزان علاقمند و حامیان جنبش کارگری دعوت می کنیم که چه با عضویت در صندوق و یا ارائه کمک مالی، چه با یاری رساندن به برگزاری برنامه های فاندریزینگ، و نیز با ایجاد ارتباط با فعالین کارکری و از طریق تسهیل ارسال کمک صندوق همبستگی را برای ارائه منظم کمک مالی به جنبش مستقل کارگری در ایران یاری رسانند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*************

گزارش مالی صندوق همبستگی به مجمع عمومی پانزدهم


(از ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ تا ۲۹ نوامبر۲۰۱۹)‬

موجودی صندوق تا ۱۶ نوامبر ۲۰۱۸ ---------------------------------------- ۴۵۱۷ دلار
حق عضویت های دریافت شده ----------------------------------------------- ۵۰۵۰ دلار
عایدات شب همبستگی و جشن ژانویه ----------------------------------------- ۴۱۹۸ دلار
کمکهای مالی دریافت شده ---------------------------------------------------- ۳۰۴۱ دلار
جمع کل درآمدها --------------------------------------------------------- ۱۶۸۰۶ دلار
ارسال ها به داخل -------------------------------------------------------- ۱۳۲۸۶ دلار
موجودی نقدی صندوق تا تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹ --------------------------- ۳۵۲۰ دلار
توضیحات:

حق عضویت های دریافت نشدۀ شش ماهه ۳۶ مورد است
مبلغ ۳۰۴۱ دلار کمک مالی بدین شرح دریافت شده است: ۱- ۲۰۰ دلار، ۲- ۱۷۰ دلار، ۳- ۲۰۰ دلار، ۴- ۱۰۰ دلار و ۵- ۲۳۷۰ دلار (برای سیل زدگان) همچنین در برنامه شب همبستگی ۴۹۰ دلار و در جشن ژانویه۸۴۲ دلار کمک مالی دریافت شد که در گزارش مالی آن برنامه ها محسوب و در این گزارش جزء عایدات آن برنامه ها حساب شده است.
ارسالی های انجام شده از ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ تا ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹: در ماه نوامبر ٢٠١٨- ۵۵٩ دلار (١ مورد)، دسامبر ٧٦٦ دلار (٢ مورد)، ژانويه ٢٠١٩ - ٣٨۵ دلار (١ مورد)، فوريه ١٢۵٦ دلار (٤ مورد)، مارچ ٦٠٩ دلار (٢ مورد)، آپريل ۱۴۵۵ دلار (۵ مورد)، مه ۸۵۵ دلار (٣ مورد)، جون ١٠٠٩ دلار (٣ مورد)، جولاى ٢١١ دلار (١مورد) ، آگوست ١٢٨٤ دلار (٤ مورد) ، سپتامبر ٨۵٢ دلار (٣ مورد ) و اكتبر ٨٣۵ (٣ مورد). همچنین در ماه های آپریل و مه ٢٠١٩ مبلغ ۳۱٧٠ دلار که در کمپینی ویژه جمع آوری شد در دو نوبت جداگانه برای سیل زدگان ارسال گردید.

گزارش مالی صندوق از ابتدا تا کنون

(از ۷ جولای ۲۰۱۲ تا ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹)

حق عضویت های دریافت شده --------------------------- ۳۹۸۱۴ دلار
عایدات برنامه های فاندریزینگ -------------------------- ۳۸۸۹۷ دلار
کمک های مالی دریافت شده ------------------------------ ۱۰۵۸۸ دلار
جمع کل درآمدها ----------------------------------------- ۸۹۲۹۹ دلار
جمع کل ارسال ها ---------------------------------------- ۸۵۷۷۹ دلار ( به نرخ روز معادل ۳۶۶٣٩٧٠٠٠ تومان)

موجودی صندوق در ۲۹ نوامبر۲۰۱۹ ------ ۳۵۲۰ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*************

گزارش برگزاری شب همبستگی با جنبش کارگری ایران

این شب که از طرف صندوق همبستگی فراخوانده شده بود در روز شنبه ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار شد. برنامه با سخنان کوتاه امیر پیام در باره وضعیت کلی جنبش کارگری ایران و اهمیت کار صندوق همبستگی در اوضاع کنونی شروع شد و با گفتگوهای دورهمی و شام و موزیک تا پایان شب ادامه داشت. این برنامه که با هدف فاندریزینگ و برای تعداد بیشتری تدارک یافته بود به علت وجود همزمان برنامه های دیگر در شهر با حضور ٦٠ نفر برگزار شد و کاهش عایدات داشت.
گزارش مالی برنامه با عایدات ٣۸۸ دلار در زیر ملاحظه می شود. در این شب همچنین ٤٤٠ دلار حق عضویت اعضا دریافت شد. این برنامه همچنین با کار داوطلبانه بسیاری از عزیزان برای تدارک سالن و پذیرایی و سرو شام و دی جی و جمع آوری پایانی و اهدای شیرینی برای دسر همراه بود. از همه این عزیزان و از میهمانان گرامی که با کار و حضور خود برگزاری این شب را ممکن ساختند صمیمانه سپاسگزاریم.

*************

گزارش مالی برنامه

درآمدها:
فروش بليط ....... ١٨٣٠ دلار ( ٦١ بليط )
كمك هاى مالى ....... ٤٩٠ دلار
فروش بار ....... ١٤٠ دلار
جمع كل درآمدها ....... ٢٤٦٠ دلار

هزينه ها:
كرايه سالن ....... ٧٤٥ دلار
غذا ....... ١٠٢٠ دلار
سيستم صوتى ....... ١٠٠ دلار
چاپ بليط ....... ٤٠ دلار
اجازه مشروب ....... ٣٠ دلار
مشروب ، چيپس و نوشابه ....... ١٢٨ دلار
جمع كل هزينه ها ....... ٢٠٧٢ دلار

عايدات ........ ٣٨٨ دلار

صندوق همبستگى با كارگران ايران - كانادا

*************

شب همبستگی

با جنبش کارگری و با مبارزات مردم تحت ستم در ایران

اکنون روزانه شاهد مبارزات قهرمانانه همه کارگران و زحمتکشان و زنان و مردم تحت ستم علیه چهل سال فقر و فلاکت و بی حقوقی و بی حرمتی و انواع ستم ضد انسانی و نابودی محیط زیست و عیله کلیت جمهوری اسلامی هستیم. ستمکشان در ایران و در راس شان طبقه بزرگ کارگران از کارخانجات و ساختمانی تا مزارع و خدمات عمومی و خانگی و معلمان و پرستاران و رانندگاه و پاک بانان و کولبران و بازنشستگان و کارآموزان و همه و همه به حرکت در آمده و نوید بخش آینده ای بهترند. جنبش رهایی بخشی که نیازمند حمایت های وسیع و بی دریغ همه انسانهای آزادیخواه و حامیان طبقه کارگر است

بیاییم شبی را در همبستگی با کارگران ایران و در حمایت از مبارزات آنان گرد هم آییم

عایدات این برنامه برای کمک به جنبش مستقل کارگری ایران است

شامل: پیامها، شام و دی جی
بلیط: ٣٠ دلار (ورود خردسالان رایگان است)
زمان: شنبه ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۹، از ساعت ٧:٠٠ بعد از ظهر تا ١۲:٠٠ بامداد
مکان:
Thornhill Community Centre
7755 Bayview Ave, L3T 4P1
Thornhill, Ontario

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

سخنگو: ابراهیم علاسوندی، ٧۹۲۲-٤٠٧(٤١٦)

sandoghehambastegikargaran@gmail.com


*************

گزارش کمک رسانی صندوق همبستگی به سیل زدگان

بدنبال وقوع فاجعه سیل فروردین ۹۸ و هجوم مصائب سهمگین به مردم تحت ستم آن مناطق، "صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا" تصمیم گرفت تا همراه با خیل عظیم کمک های مردمی به سیل زدگان سهم کوچکی نیز ادا کند. از آنجا که هدف کمک های صندوق همبستگی طبق اساسنامه اش اکیدا کمک به فعالین مستقل کارگری و تقویت مبارزات آنان است، اما بعضا نیز لازم است نسبت به اینگونه مصائب انسانی ادای سهم نمود، قرار بر این شد که جمع آوری کمک برای سیل زدگان نه به شکل کمپینی عمومی، که بصورت درخواست درونی از اعضای صندوق همبستگی انجام شود.
از اینرو بدنبال درخواست هیات امنا و مشارکت ۳۰ سی نفر از اعضا و دوستان و اختصاص وجهی از بودجه صندوق جمعا مبلغ ۳۱۱٠ دلار معادل ٣۵٠٠٠٠٠٠ تومان کمک از طریق امدادگران مردمی مورد تایید فعالین مستقل کارگری برای دو منطقه، یکی ۲٠٠٠٠٠٠٠ تومان و دیگری ۱۵٠٠٠٠٠٠ تومان، ارسال و دریافت شد.
در پایان از همه عزیزانی که در این امر مهم صندوق همبستگی را یاری دادند قدردانی می کنیم و امیدواریم که همیشه یار و همراه صندوق همبستگی باشند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا - ۹ مه ۲۰۱۹

*************

گزارش برگزاری مجمع عمومی چهاردهم صندوق همبستگی

مجمع عمومی چهاردهم «صندوق همبستگی با کارگران ایران / کانادا» که ابتدا برای ۱٧ نوامبر ۲۰۱٨ فراخوانده شده بود به دلیل عدم کسب حد نصاب لازم رسمیت نیافت و طبق اساسنامه صندوق بار دیگر در ۲٦ ژانویه ۲۰۱۹ پس از اطلاع رسانی به اعضا برگزار گشت. مجمع عمومی با انتخاب هیات رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی رسمیت یافت و با بررسی گزارش فعالیت ها و گزارش مالی در فاصله بین دو مجمع و تصویب این گزارش ها، و استماع گزارش بازرسین ادامه یافت. سپس برای انتخاب اعضای هیات امنا و بازرسین به پیشنهاد یکی از اعضا و موافقت مجمع، ابقا هیت امنا و بازرسین کنونی به رای گذاشته شد که با اجماع مجمع عمومی انتخاب شدند.
برای هیات امنا: شوکت گلزاری، ابراهیم علاسوندی، محسن شیخی، امیر ماهان، و امیر پیام، انتخاب شدند.
برای بازرسین: ناهید شیخی و حسن گلزاری انتخاب شدند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*************

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی برای مجمع عمومی چهاردهم

از مجمع عمومی سیزدهم در ۲٧ مه ۲۰۱٧ تاکنون فعالیت های روتین صندوق همبستگی بطور منظم انجام شدند. هیئت امنا جلسات خود را با دعوت از بازرسین برگزار نمود. بررسی وضعیت حق عضویت ها و جمع آوری آنها، دریافت کمک های مالی و ثبت آنها، بررسی گزارشات مالی، تلاش برای جلب اعضای جدید، ارسال کمک ها به داخل، اطلاع رسانی به اعضا، اطلاع رسانی بیرونی فعالیت های صندوق از طریق رسانه ها و فیسبوک و حفظ و تداوم شفافیت کاری آنها، از جمله مواردی بودند که در جلسات هیئت امنا مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفتند.
در رابطه با دریافت حق عضویت ها ضمن انجام مباحث لازم در جلسات هیات امنا بر این واقعیت که شماری از اعضا حق عضویت های خود را از سه ماه تا یکسال پیش می پردازند و لذا تاثیر حق عضویت های دیر پرداخت را کاهش داده و روند عمومی دریافت حق عضویت ها را موازنه می کنند تاکید شد. با توجه به این نیز با تقسیم کار لازم برای دریافت حق عضویت های معوقه قرار شد که به شیوه ای رفیقانه و صمیمانه مساله با ایشان در میان گذاشته شود. قابل ذکر است که این روند جاری پرداخت و دریافت حق عضویت ها در شش سال و نیم حیات صندوق همبستگی است که همیشه برخی حق عضویت ها خیلی جلوتر و برخی خیلی دیرتر پرداخت می شوند. از اینرو پی گیری مساله حق عضویت ها ازا وظایف روتین وهمیشگی هیات امناست.
در زمینه برنامه های فاندریزینگ در این فاصله برنامه شب همبستگی با کارگران ایران در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱٨ با حضور بیش از ۹۰ نفر برگزار گشت که گزارش مالی و برگزاری آن بطور جداگانه منتشر شده است. این برنامه ۱٢۹٧ دلار عایدی داشت.
ارسال کمک های مالی به داخل منظما انجام شد و مبلغ ٤٢٢٨ دلار معادل (٤٠٦٨٠٠٠٠ تومان) برای مجموعا ۱٠ مورد در بخش های متنوع جنبش مستقل کارگری ارسال و دریافت شد. رشد جنبش کارگری و کثرت مبارزات توده ای کارگری در اقصا نقاط ایران ما را موظف می کند که به موازات این رشد خود را هماهنگ نموده و برای نیل بدین منظور از هیچ کوششی دریغ نکنیم.
در پایان از همه عزیزان علاقمند و حامیان جنبش کارگری دعوت می کنیم که چه با عضویت در صندوق و یا ارائه کمک مالی، چه با یاری رساندن به برگزاری برنامه های فاندریزینگ، و نیز با ایجاد ارتباط با فعالین کارکری و از طریق تسهیل ارسال کمک صندوق همبستگی را برای ارائه منظم کمک مالی به جنبش مستقل کارگری در ایران یاری رسانند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

۱٧ نوامبر ۲۰۱٨

*************

گزارش مالى صندوق همبستگى به مجمع عمومى چهاردهم

(از ٢٧ مه ٢٠١٨ تا ١٦ نوامبر ٢٠١٨)

موجودى صندوق تا ٢٦ مه ٢٠١٨ ------------------------------------ ٦١١٣ دلار
حق عضويت هاى دريافت شده از ٢٧ مه تا ١٦ نوامبر ٢٠١٨----------- ١٠٩٠ دلار
عايدات برنامه شب همبستگى ----------------------------------------- ١٢٩٧ دلار
كمك هاى مالى دريافت شده ------------------------------------------- ٢٤٥ دلار
جمع كل درآمدها ----------------------------------------------------- ٨٧٤٥ دلار
ارسال ها به داخل ---------------------------------------------------- ٤٢٢٨ دلار
موجودى نقدى صندوق تا تاريخ ١٦ نوامبر ٢٠١٨---------------------- ٤٥١٧ دلار
توضيحات :
تعداد اعضاى صندوق تا تاريخ ١٦ نوامبر ٢٠١٨ ، ١٠٣ نفر مى باشد.
حق عضويتهاى دريافت نشده شش ماهه ٢٥ مورد است.
مبلغ ٢٤٥ دلار كمك مالى در پنج مورد بدين شرح دريافت شده است: ١ - ٢٥ دلار ، ٢ - ٤٠ دلار ، ٣ - ١٠٠ دلار ، ٤ - ٢٥ دلار و ٥ - ٦٠ دلار. همچنين در برنامه شب همبستگى ٢١٠ دلار كمك مالى دريافت شد كه در گزارش مالى آن برنامه حساب شده است.
ارسالی های انجام شده: از ٢٧ مه ٢٠١٨ تا ١٦ نوامبر ٢٠١٨ مبلغ ٤٢٢٨ دلار معادل (٤٠٦٨٠٠٠٠ تومان) براى ١٠ مورد بدين شرح ارسال گرديده است : ١- ٤ جون ٤٠٣ دلار ، ٢- ١١ جون ٢٧٠ دلار، ٣- ٢٦ جون ٢٥٢ دلار، ٤- ٤ سپتامبر ١٠٠٠ دلار، ٥- ٢٢ سپتامبر ٣٧٣ دلار، ٦- ٢٩ سپتامبر ٣٩٢ دلار، ٧- ١ اكتبر ٤٣٩ دلار، ٨- ١٠ اكتبر ٣٧٣ دلار، ٩- ١٠ اكتبر ٣٦٣ دلار، و ١٠- ١٠ اكتبر ٣٦٣ دلار

گزارش مالى صندوق از ابتدا تاكنون
(از ٧ جولاى ٢٠١٢ تا ١٦ نوامبر ٢٠١٨ )

حق عضويت هاى دريافت شده ------------------------------- ٣٤٧٦٤ دلار
عايدات برنامه هاى فاندريزينگ ----------------------------- ٣٤٦٩٩ دلار
كمك هاى مالى دريافت شده --------------------------------- ٧٥٤٧ دلار
جمع كل درآمدها ------------------------- ----------------- ٧٧٠١٠ دلار
جمع كل ارسال ها ------------------------------------------ ٧٢٤٩٣ دلار(٢٣٧٣٩٧٠٠٠ تومان)
موجودى صندوق در ١٦ نوامبر ٢٠١٨ ----- ٤٥١٧ دلار

صندوق همبستگى با كارگران ايران - كانادا

*************

گزارش برگزاری جشن شب ژانویه

جشن شب ژانویه امسال که از سوی «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» فراخوانده شده بود در روز ۳۱ دسامبر ۲۰۱٨ با حضور بیش از ۲۰۰ نفر برگزار شد. این برنامه با اعلام همبستگی با مبارزات مردم تحت ستم و طبقه کارگر در ایران و بویژه مبارزات کارگران هفت تپه و فولاد اهواز و نیز در همبستگی به مبارزه و مقاومت مردم تحت ستم رژاوا آغاز شد و تا زمان تحویل سال نو در فضایی گرم و شاد و صمیمی ادامه داشت. این برنامه که با هدف فاندریزینگ برای کمک به مبارزات مستقل کارگری در ایران سازمان یافته بود ۳٨۱۰ دلار عایدی داشت و گزارش مالی آن در زیر ملاحظه می شود.
همینجا از اعضا و دوستان صندوق همبستگی که با کار دواطلبانه خود در برگزاری این جشن صندوق همبستگی را یاری رساندند عمیقا سپاسگذاریم و صمیمانه اعلام می داریم بدون همیاری این عزیزان چنین برنامه ای ممکن نبود.

گزارش مالى جشن ژانويه ٢٠١٩
درآمدها:

فروش بليط ( ١٩٤ بليط ) —— ٥٨٢٠ دلار
كمكهاى مالى —— ٨٤٢ دلار
درآمد بار ————- ٢٢٤ دلار
درآمد رافل —————- ٢٦٣ دلار
    جمع كل درآمدها — ٧١٤٩ دلار

هزينه ها:
اجاره سالن ————— ٩٥٦ دلار
شام ———————- ١٦٣٠ دلار
سيستم صوتى —————- ١١٥ دلار
اجازه فروش مشروب ———— ٣٥ دلار
چاپ بليط ————— ٣٥ دلار
نوشابه و چيپس —————- ٧١ دلار
پيش غذا و دسر ————— ٣٧٧ دلار
دكوراسيون ——————— ٢٠ دلار
هزینه تبلیغات ---------------- ۱۰۰ دلار
   جمع كل هزينه ها ———— ٣۳٣٩ دلار

عايدات برنامه —— ٣۸١٠ دلار


صندوق همبستگى با كارگران ايران - كانادا


*************

گزارش برگزاری شب همبستگی با کارگران ایران

شب همبستگی با کارگران ایران به فراخوان صندوق همبستگی در کانادا در روز شنبه ۱۵ سپتامبر با حضور بیش از ۹۰ نفر برگزار شد. برنامه با پخش سرود انترناسیونال و اعلام یک دقیقه سکوت به یاد جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم توسط مجری، رفیق ابراهیم علاسوندی، آغاز شد. رفیق شاهین خلیلی سخنانی را در محکومیت اعدام ها و سرکوب های اخیر و در حمایت از اعتصاب عمومی در کردستان بیان داشت. سپس سخنران میهمان، رفیق غلامرضا غلامحسینی، سخنرانی خود را پیرامون وضعیت جنبش کارگری ایراد نمود. در این شب همچنین شعر زیبای «تو که آزادی را فریاد زدی» از رفیق ناهید وفا توسط مجری خوانده شد، سرود کارگران هفت تپه پخش شد، و ترجمه فارسی شعر «کارگران جهان به پا خیزید» از جوهیل با صدای رفیق علی پیچگاه بصورت کلیپ صوتی به سمع حاضرین رسید. این برنامه تا پاسی از شب رفته در فضایی صمیمی و شاد ادامه داشت.

گزارش مالى برنامه
درآمدها:

بليطهاى پيش فروش ( ٤۵ بليط ) -------- ١٣۵٠ دلار
فروش بليط در محل برنامه ( ٤٨ ) ------ ١٤٤٠ دلار
كمكهاى مالى --------------------------- ٢١٠ دلار
فروش بار ------------------------------ ٢۵۵ دلار
جمع كل درآمدها ------ ٣٢۵۵ دلار

هزينه ها:
كرايه سالن ---------------------------- ٧٤٠ دلار
غذا ----------------------------------- ٩٢٠ دلار
سيستم صوتى -------------------------- ٩٦ دلار
چاپ بليط ------------------------------ ٤٠ دلار
اجازه فروش مشروب ------------------ ٣٠ دلار
خريد مشروب ------------------------- ١٣٢ دلار
جمع كل هزينه ها ---------------------- ١٩۵٨ دلار
عايدات اين برنامه ------- ١٢٩٧ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*************

شب همبستگی

با جنبش کارگری و با مبارزات مردم تحت ستم در ایران

اکنون روزانه شاهد مبارزات قهرمانانه همه کارگران و زحمتکشان و زنان و مردم تحت ستم علیه چهل سال فقر و فلاکت و بی حقوقی و بی حرمتی و انواع ستم ضد انسانی و نابودی محیط زیست و عیله کلیت جمهوری اسلامی هستیم. ستم کشان در ایران و در راس شان طبقه بزرگ کارگران از کارخانجات و ساختمانی تا مزارع و خدمات عمومی و خانگی و معلمان و پرستاران و رانندگاه و پاک بانان و کولبران و بازنشستگان و کارآموزان و همه و همه به حرکت در آمده و نوید بخش آینده ای بهترند. جنبش رهایی بخشی که نیازمند حمایت های وسیع و بی دریغ همه انسانهای آزادیخواه و حامیان طبقه کارگر است

بیاییم شبی را در همبستگی با کارگران ایران و در حمایت از مبارزات آنان گرد هم آییم

عایدات این برنامه برای کمک به جنبش مستقل کارگری ایران است

شامل: پیامها، شام و دی جی
بلیط: ۳۰ دلار ( ورود خردسالان رایگان است)

با حضور سخنران میهمان عباس منصوران از صاحب نظران مسایل جنبش کمونیستی و کارگری و نویسنده کتاب «شرایط اقتصادی و کار و بیکاری طبقه کارگر در ایران»

زمان: شنبه ۱۵ سپتامبر ۲۰۱٨، از ساعت ٧:۰۰ بعد از ظهر تا ۱۲:۰۰ بامداد

Thornhill Community Centre

7755 Bayview Ave, L3T 4P1

Thornhill, Ontario

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

سخنگو: ابراهیم علاسوندی، ٧۹۲۲-۴۰٧(۴۱۶)

sandoghehambastegikargaran@gmail.com

*************

گزارش مجمع عمومی سیزدهم صندوق همبستگی

مجمع عمومی سیزدهم «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» که ابتدا برای ٢٧ مه ۲۰۱٨ فراخوانده شده بود به دلیل عدم کسب حد نصاب لازم رسمیت نیافت و طبق اساسنامه صندوق بار دیگر در ۱٧ جون ۲۰۱٨ پس از اطلاع رسانی به اعضا برگزار گشت. مجمع عمومی با انتخاب هیات رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی رسمیت یافت و با بررسی گزارش فعالیت ها و گزارش مالی در فاصله بین دو مجمع و تصویب این گزارش ها، و استماع گزارش بازرسین، و بررسی یک قرار پشنهادی و تصویب دو اصلاحیه برای اساسنامه ادامه یافت. مجمع سپس با انتخاب اعضای هیات امنا و بازرسین به کار خود پایان داد. گزارشات مصوبات مجمع سیزدهم در زیر ملاحظه می شود.
برای هیات امنا: شوکت گلزاری، ابراهیم علاسوندی، محسن شیخی، امیر ماهان، و امیر پیام، انتخاب شدند.
برای بازرسین: ناهید شیخی و حسن گلزاری انتخاب شدند.

قرار پیشنهادی به مجمع:
- («مسئولین انتخابی صندوق همبستگی می باید به حفظ اطلاعات درونی صندوق همبستگی متعهد باشند و برای حفظ فضای صمیمی و رفیقانه درونی صندوق همبستگی تلاش نمایند». تصمیم گیری در باره این قرار به دلیل کمبود وقت به مجمع بعدی موکول شد.

اصلاحیه های اساسنامه:
دو بند ۲-٨ و ۱-۱۰ از اساسنامه در باره تعداد اعضای هیات امنا و بازرسین بصورت زیر اصلاح و تصویب شد:
- « ۲-٨ هیئت امنا متشکل از پنج (۵) نفر اعضای صندوق همبستگی است که در هر مجمع عمومی با کسب حد اقل نصف بعلاوه یک آرای حاضر انتخاب می شود».
- «۱- ۱۰ در هر مجمع عمومی دو (۲) نفر از اعضا به عنوان بازرسان صندرق همبستگی و مستقل از هیئت امنا انتخاب خواهد شد».

*************

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی برای مجمع عمومی سیزدهم

از مجمع عمومی سیزده در ۱ دسامبر۲۰۱۷ تاکنون فعالیت های روتین صندوق همبستگی بطور منظم انجام شدند. هیئت امنا جلسات خود را با دعوت از بازرسین برگزار نمود. بررسی وضعیت حق عضویت ها و جمع آوری آنها، دریافت کمک های مالی و ثبت آنها، بررسی گزارشات مالی، تلاش برای جلب اعضای جدید، ارسال کمک ها به داخل، اطلاع رسانی به اعضا، اطلاع رسانی بیرونی فعالیت های صندوق از طریق رسانه ها و فیسبوک و حفظ و تداوم شفافیت کاری آنها، از جمله مواردی بودند که در جلسات هیئت امنا مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفتند.
در رابطه با دریافت حق عضویت ها ضمن انجام مباحث لازم در جلسات هیات امنا بر این واقعیت که شماری از اعضا حق عضویت های خود را از سه ماه تا یکسال پیش می پردازند و لذا تاثیر حق عضویت های دیر پرداخت را کاهش داده و روند عمومی دریافت حق عضویت ها را موازنه می کنند تاکید شد. با توجه به این نیز با تقسیم کار لازم برای دریافت حق عضویت های معوقه قرار شد که به شیوه ای رفیقانه و صمیمانه ابتدا از طریق ایمیل میزان حق عضویت معوقه به اطلاع عضو مربوطه برسد و سپس در صورت نیاز از طریق تلفن و یا حضوری مساله با ایشان در میان گذاشته شود. در این رابطه نیز بویژه از پیام رسانی کانال تلگرامی اعضای صندوق نیز استفاده شد. در نتیجه این مجموعه تلاش ها در فاصله مجمع عمومی دوازدهم تاکنون مبلغ ۴۱۱۰ دلار حق عضویت ها دریافت شد.
در زمینه برنامه های فاندریزینگ در این فاصله جشن شب ژانویه دسامبر ۲۰۱۸ برگزار گشت که گزارش مالی و برگزاری آن بطور جداگانه منتشر شده است. این برنامه که ۱۹۷۳ دلار عایدی داشت اما در مقایسه با برنامه های مشابه سالهای قبل حدود ۵۰ درصد کاهش درآمد داشت که دلایل آن و امکان رفع آنها در سال جاری مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ارسال کمک های مالی به داخل منظما انجام شد و مبلغ ۴۴۰۱ دلار (معادل ۱۷۵۰۰۰۰۰ تومان) برای مجموعا ۱۳ مورد در بخش های متنوع جنبش مستقل کارگری ارسال و دریافت شد. نکته قابل توجه اینکه ارسالی های صندوق می توانست بیش از این باشد. اما در این مورد نیز به نظر می آید که تحت تاثیر تحولات و بحران های بزرگ کنونی در ایران که همه فعالین کارگری را بشدت به خود مشغول داشته، صندوق همبستگی نیز به افزایش ارتباطات فعال خود در داخل نیاز دارد. بطور ویژه برای ایجاد ارتباط با فعالین مبارزات توده ای کارگری که اکنون در سراسر ایران جاریست باید تلاش نمود و به کمک بسیار زیادی در این زمینه نیازمندیم.
در پایان از همه عزیزان علاقمند و حامیان جنبش کارگری دعوت می کنیم که چه با عضویت در صندوق و یا ارائه کمک مالی، چه با یاری رساندن به برگزاری برنامه های فاندریزینگ، و نیز با ایجاد ارتباط با فعالین کارکری و از طریق تسهیل ارسال کمک صندوق همبستگی را برای ارائه منظم کمک مالی به جنبش مستقل کارگری در ایران یاری رسانند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

۲۷ مه ۲۰۱۸

*************

گزارش مالی صندوق همبستگی به مجمع عمومی سیزدهم

(۲ دسامبر ۲۰۱۷ تا ۲۶ مه ۲۰۱۸)‬

موجودی صندوق تا ۱ دسامبر ۲۰۱۷ -------------------------- ۴۱۰۱ دلار‬
حق عضویت های دریافت شده از ۲ دسامبر تا ۲۶ مه ۲۰۱۸ --- ۴۱۱۰ دلار‬
عایدات جشن ژانویه ------------------------------------------- ۱۹۷۳ دلار‬
کمکهای مالی دریافت شده ---------------------------------------۳۳۰ دلار‬
جمع کل درآمدها ------------------------------------------------ ۱۰۵۱۴ دلار‬
ارسال ها به داخل ----------------------------------------------- ۴۴۰۱ دلار‬
موجودی نقدی صندوق تا تاریخ ۲۶ مه ۲۰۱۸ ------------- ۶۱۱۳ دلار

توضیحات :‬
تعداد اعضای صندوق تا تاریخ ۲۶ مه ۲۰۱۸، ۱۰۴ نفر می باشد.‬
حق عضویت های دریافت نشده ۶ ماهه، ۱۹ مورد است‬.
مبلغ ۳۳۰ دلار کمک مالی در سه مورد به شرح زیر دریافت شده است:‬
۱- ۹ دسامبر ۳۰ دلار، ۲- ۵ مارچ ۱۰۰ دلار، ۳ - ۱۳ مه ۲۰۰ دلار، و در برنامه جشن ژانویه ۶۲۱ دلار کمک مالی دریاقت شد که این مبلغ در گزارش مالی آن برنامه جداگانه حساب شده است.‬
ارسالی ها به داخل: از ۲ دسامبر ۲۰۱۷ تا ۲۶ مه ۲۰۱۸ مبلغ ۴۴۰۱ دلار معادل‬ ۱۷۵۰۰۰۰۰ تومان برای ۱۳ مورد ‬بدین شرح ارسال گردیده است:
۱- ۱۱ ژانویه ۲۹۷ دلار، ۲-۱۱ ژانویه ۲۹۷ دلار، ۳- ۲ فوریه ۳۹۸ دلار، ۴- ۹ فوریه ۳۹۸ دلار ، ۵- ۹ فوریه ۳۹۸ دلار، ۶- ۲۰ فوریه ۲۷۵ دلار، ۷- ۲۲ مارچ ۳۷۵ دلار، ۸- ۲۲ مارچ ۲۵۲ دلار، ۹- ۲۲ مارچ ۳۷۵ دلار، ۱۰- ۱۳ اپریل ۳۸۵ دلار، ۱۱- ۲۶ اپریل ۲۳۰ دلار، ۱۲- ۲۳ مه ۳۰۸ دلار، و ۱۳- ۲۳ مه ۳۰۸ دلار .

گزارش مالی صندوق از ابتدا تا کنون
‫( ۷ جولای ۲۰۱۲ تا ۲۶ مه ۲۰۱۸ )‬

حق عضویت های دریافت شده ------------ ۳۳۶۷۴ دلار‬
عایدات برنامه های فاندریزینگ ----------- ۳۳۴۰۲ دلار‬
کمک های مالی دریافت شده --------------- ۶۹۷۲ دلار‬
جمع کل درآمدها -------------------------- ۷۴۳۷۸ دلار‬
جمع کل ارسالی ها ----------------------- ۶۸۲۶۵ دلار‬ (۱۹۶۷۱۷۰۰۰ تومان)
موجودی صندوق در ۲۶ مه ۲۰۱۸ ------- ۶۱۱۳ دلار‬

صندوق همبستگی با کارگران ایران ـ کانادا

***********************

گزارش برگزاری جشن شب ژانویه

جشن شب ژانویه که یکی از برنامه های فاندریزینگ سالانه صندوق همبستگی است در شب ۳۱ دسامبر از ٧ بعد از ظهر تا ۱ بامداد با حضور نزدیک به دویست نفر در فضایی گرم و صمیمی و شاد برگزار شد. در این شب یاد رفقای عزیز و از دست رفته مان شهرام یوسفی و امیر حسن پور و رحمان نجات و محمد جراحی در سال گشته گرامی داشته شد و با خیزش بزرگ زحمتکشان ایران علیه حکومت در روزهای اخیر اعلام همبستگی شد. این برنامه که بر اساس تجربه سالهای قبل برای تعداد بیشتری تدارک دیده شده بود به نظر می آید که به دلیل همزمانی روز برنامه با سرما سخت و بی سابقه در کانادا و آغاز خیزش مردم در ایران با مشارکت کمتری مواجه شد که بر افزایش هزینه ها و کاهش درآمد فاندریزینگ موثر بود.
گزارش مالی برنامه در زیر ملاحظه می شود. در این شب همچنین ۱٦۲۰ دلار حق عضویت های اعضای صندوق دریافت شد. در پایان از همه عزیزانی که چه با حضورشان در این شب و چه با مشارکت در تدارک و برگزاری آن یاری رساندند صمیمانه قدردانی می کنیم.

گزارش مالى جشن ژانويه ٢٠١٨
درآمدها:

بليطهاى پيش فروش ( ٨٤ بليط ) — ٢٥٢٠ دلار
فروش بليط در محل برنامه(٩٣بليط) ٢٧٩٠ دلار
كمكهاى مالى ———————— ٦٢١ دلار
درآمد بار —————————— ٤١٠ دلار
درآمد رافل —————————- ٣١٠ دلار
جمع كل درآمدها ————- ٦٦٥١ دلار

هزينه ها:
كرايه سالن ————————— ١٥٨٦ دلار
سيستم صوتى ———————- ١٥٠ دلار
غذا ———————————- ٢٤٢٥ دلار
چاپ بليط —————————- ٥٠ دلار
پيش غذا ، دسر ، نوشابه و چيپس ٣٦٢ دلار
اجازه فروش مشروب ————— ٧٥ دلار
دكوراسيون ————————— ٣٠ دلار
جمع كل هزينه ها —————- ٤٦٧٨ دلار
عايدات اين برنامه ——— ١٩٧٣ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

***********************

گزارش برگزاری دوازدهمین مجمع عمومی صندوق همبستگی

مجمع عمومی دوازدهم «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» در روز شنبه۲ دسامبر ۲۰۱۷ برگزار شد. مجمع با کسب حد نصاب لازم و انتخاب هیات رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی کار خود را آغاز نمود. بررسی و تصویب گزارش فعالیت ها و گزارش مالی صندوق برای فاصله بین مجامع یازدهم و دوازدهم که از طرف هیات امنا ارایه شد، استماع گزارش بازرسان، استماع گزارش کمیسیون بررسی قرارهای پیشنهادی در مجمع یازدهم، بررسی سه اصلاحیه برای اساسنامه که یک مورد آن بتصویب رسید و در زیر ملاحظه می شود، بحث در باره موارد استثنایی کمک رسانی انسانی مانند فاجعه زلزله کرمانشاه، ضرورت برگزاری یک جلسه بحث و مشاوره بین اعضای صندوق در مورد مسایلی که فرصت کافی برایشان در مجمع عمومی نیست، و بالاخره انتخاب هیات امنا و بازرسان، از مواردی بودند که به ترتیب انجام شدند. گزارشات فعالیت ها و مالی و بازرسان صندوق و قرار مصوبه در زیر ملاحظه می شود. نتایج اتنخابات به شرح زیر است:
برای هیات امنا: ناهید شیخی، شوکت گلزاری، ابراهیم علاسوندی، کوشا شایان، امیر ماهان، محسن شیخی، امیر پیام. برای بازرسان: روح انگیز رویا، حسین احمدی، سعید کرامت.
همچنین در اولین جلسه هیات امنا رفقا شوکت گلزاری و کوشا شایان به عنوان سخنگویان صندوق همبستگی انتخاب شدند.

«صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا»
__________________

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی برای مجمع عمومی دوازدهم

از مجمع عمومی یازدهم در ١ آپریل ٢٠١٧ تاکنون فعالیت های روتین صندوق همبستگی بطور منظم انجام شدند. هیئت امنا جلسات خود را با دعوت از بازرسین برگزار نمود. بررسی وضعیت حق عضویت ها و جمع آوری آنها، دریافت کمک های مالی و ثبت آنها، بررسی گزارشات مالی، تلاش برای جلب اعضای جدید، ارسال کمک ها به داخل، اطلاع رسانی به اعضا، اطلاع رسانی بیرونی فعالیت های صندوق از طریق رسانه ها و فیسبوک و حفظ و تداوم شفافیت کاری آنها، از جمله مواردی بودند که در جلسات هیئت امنا مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفتند.
در رابطه با دریافت حق عضویت ها ضمن انجام مباحث لازم در جلسات هیات امنا بر این واقعیت که شماری از اعضا حق عضویت های خود را از سه ماه تا یکسال پیش می پردازند و لذا تاثیر حق عضویت های دیر پرداخت را کاهش داده و روند عمومی دریافت حق عضویت ها را موازنه می کنند تاکید شد. با توجه به این نیز با تقسیم کار لازم برای دریافت حق عضویت های معوقه قرار شد که به شیوه ای رفیقانه و صمیمانه ابتدا از طریق ایمیل میزان حق عضویت معوقه به اطلاع عضو مربوطه برسد و سپس در صورت نیاز از طریق تلفن و یا حضوری مساله با ایشان در میان گذاشته شود.
در زمینه برنامه های فاندریزینگ در فاصله مجمع عمومی یازدهم تاکنون برنامه شب همبستگی با کارگران ایران در ٢٨ اکتبر ٢٠١٧ که برنامه ای موفق بود با حضور نزدیک به ١۴٠ نفر و کسب عایدی٢٦٠١ دلار برگزار شد. در این مدت همچنین مبلغ ٩٣٠ دلار کمک مالی دریافت شد.
ارسال کمک های مالی به داخل منظما انجام شد و مبلغ ٨۴۴٩ دلار (معادل ٢۵۴٠٠٠٠٠ تومان) برای مجموعا ١٨ مورد در بخش های متنوع جنبش مستقل کارگری و نیز برای بار دوم کمک به خانواده های کارگران آسیب دیده در انفجار معدن ذغال سنگ «زمستان یورت» و کمک برای کارگران آسیب دیده در زلزله اخیر کرمانشاه ارسال و دریافت شد.
همچنین فیسبوک صندوق همبستگی با انتشار بخشی از اخبار مبارزات کارگری و اتنشار منظم اخبار مربوط به بازداشت های فعالین کارگری و انتشار اعتراضات و کمپین های حمایتی از آنها فعالیت داشت که برای گسترش ارتباط اجتماعی صندوق و اطلاع رسانی در باره فعالیت هایش موثر بود. در این مدت همچنین شش عضو جدید به صندوق همبستگی پیوست.
در پایان از همه عزیزان علاقمند و حامیان جنبش کارگری دعوت می کنیم که چه با عضویت در صندوق و یا ارائه کمک مالی، چه با یاری رساندن به برگزاری برنامه های فاندریزینگ، صندوق همبستگی را برای ارائه منظم کمک مالی به جنبش مستقل کارگری در ایران یاری رسانند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

١ دسامبر ٢٠١٧
__________________

گزارش بازرسان به مجمع عمومى دوازدهم صندوق همبستگى

ما بازرسان صندوق طبق وظايفى كه بعهده داشتيم تلاش كرديم كه ارتباط فعال و منظمى را هم بين خودمان و هم با رفقاى هيئت امنا برقرار كنيم و در جلسات و فعاليتهاى ايندوره صندوق شركت و نظارت مستمر داشته باشيم.
ما به همه اسناد و مدارك مربوط به دریافت و ارسال كمكهاى مالى براى فعالين كارگرى دسترسى كامل داشتيم و در تاريخ ٥ نوامبر ٢٠١٧ رفيق شهلا به نمايندگى از طرف بازرسان اسناد مربوط به سال ٢٠١٧ را مرور و بازرسى كرده كه به هيچ مورد قابل ايرادى برخورد نكرد. در رابطه با اعضاى صندوق و خود دست اندركاران آن هيچگونه نارضايتى و يا شكايتى را دريافت نكرده ايم.
عليرغم اينكه صندوق بطور كلى پيشروى قابل تحسينى داشته مثل شركت وسيعتر در شب همبستگى با كارگران ايران- كانادا و يا افزايش كمكهاى مالى و همچنين محبوبيت و نفوذ آن روبه گسترش بوده است، ولى در كنار اين دستاوردها مشكلاتى هم به چشم ميخورد كه بايد براى آنها راه حلهاى مناسبى پيداكنيم که از جمله عدم شركت و دخالت تعداد وسيعتر اعضاى صندوق در فعل و انفعالات آن ميباشد و اين باعث شده كه فقط تعداد محدودى گردانندگان عرصه هاى مختلف صندوق باشند و بار مسئولیت ها بدوش کشند. بايد تلاش كنيم اعضاى بيشترى چه در مجامع عمومی و برنامه چه در تقصيم كارهاى صندوق مشارکت نمایند.
در خاتمه از همه زحمات و تلاشهاى دلسوزانه رفقاى هيئت امنا و ساير اعضايى كه در فاند ريزينگها و عرصه هاى ديگر به شيوه هاى مختلف صندوق را يارى داده اند صميمانه قدردانى ميكنيم
به اميد موفقيتهاى هرچه بيشتر،
شهلا پيام
سعيد كرامت
حسين احمدى نيا
*********************
اصلاحیه مصوب برای اساسنامه
بند۴.٢ از :« کمک مالی افراد حقیقی (حداکثر ۵٠٠ دلار کانادایی در سال)»
به شکل زیر تغییر می کند:
کمک مالی افراد حقیقی (حداکثر ١٠٠٠ دلار کانادایی در سال)» -۴.٢«

گزارش مالی به مجمع عمومی دوازدهم

(۳۱ مارچ ۲۰۱۷ تا ۱ دسامبر ۲۰۱۷)

موجودی نقدی صندوق تا ۳۱ مارچ ۲۰۱۷ ---------------------- ۴۹۲۴ دلار
حق عضویت های دریافت شده ( از ۳۱ مارچ تا ۱ دسامبر ) ----- ۴۰۹۵ دلار
عایدات برنامه ی شب همبستگی با جنبش کارگری ایران --------- ۲۶۰۱ دلار
کمکهای مالی دریافت شده -------------------------------------- ۹۳۰ دلار
جمع کل درآمدها ----------------------------------------------- ۱۲۵۵۰ دلار
ارسالی ها به داخل --------------------------------------------- ۸۴۴۹ دلار
موجودی نقدی صندوق در ۱ دسامبر ۲۰۱۷ -------- ۴۱۰۱ دلار

توضیحات:
تعداد اعضای صندوق همبستگی تا تاریخ ۱ دسامبر ۱۰۰ نفر می باشد.
حق عضویت های دریافت نشده: ۶ ماهه ۲۷ مورد و ۵ ماهه ۲۴ مورد می باشد.
کمک های مالی دریافت شده: مبلغ ۹۳۰ دلار کمک مالی در ۵ مورد به شرح زیر دریافت گشته است: ۱- ۱۶ آگوست ۱۳۰ دلار ( ۱۰۰ دلار آمریکایی) ۲- ۲۶ سپتامبر ۱۵۰ دلار ۳- ۹ اکتبر ۴۰ دلار ۴- ۲۸ اکتبر ۱۱۰ دلار ۵- ۱۲ نوامبر ۵۰۰ دلار. (در برنامه ی شب همبستگی ۱۸۰ دلار کمک مالی دریافت شد که در گزارش مالی آن برنامه حساب شده است) ارسالی ها به داخل: از ۳۱ مارچ ۲۰۱۷ تا ۱ دسامبر ۲۰۱۷ مبلغ ۸۴۴۹ دلار معادل ۲۵۴۰۰۰۰۰ تومان برای ۱۸ مورد به شرح زیر ارسال گردیده است:
۱- ۲۰ آپریل ۳۵۷ دلار ۲- ۵ مه ۳۵۵ دلار ۳- ۵ مه ۳۵۵ دلار ۴- ۶ مه ۳۵۵ دلار ۵- ۱۳ مه ۱۷۵۱ دلار ۶- ۷ جون ۲۹۰ دلار ۷- ۹ جون ۲۹۰ دلار ۸- ۱۷ جون ۳۶۳ دلار ۹- ۱۸ آگوست ۳۳۵ دلار ۱۰- ۱۸ آگوست ۳۳۵ دلار ۱۱- ۱۶ سپتامبر ۳۱۷ دلار ۱۲- ۱۶ سپتامبر ۳۱۷ دلار ۱۳- ۲۷ سپتامبر ۴۷۵ دلار ۱۴- ۷ نوامبر ۶۱۹ دلار ۱۵- ۱۱ نوامبر ۳۱۳ دلار ۱۶- ۱۴ نوامبر ۳۱۱ دلار ۱۷- ۱۴ نوامبر ۳۱۱ دلار ۱۸- ۲۷ نوامبر ۱۰۰۰ دلار .

گزارش مالی صندوق همبستگی از ابتدا تاکنون

(۷ جولای ۲۰۱۲ تا ۱ دسامبر ۲۰۱۷)

حق عضویت های دریافت شده ---------------------- ۲۹۵۶۴ دلار
عایدات برنامه های فاندریزینگ ---------------------۳۱۴۲۹ دلار
کمک های مالی دریافت شده ------------------------- ۶۹۷۲ دلار
جمع کل درآمدها ------------------------------------ ۶۷۹۶۵ دلار
جمع کل ارسالی ها ----------------------------------- ۶۳۸۶۴ دلار (١٧٩٢١٧٠٠٠ تومان)
موجودی صندوق در ۱ دسامبر ۲۰۱۷ -------- ۴۱۰۱ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

۱ دسامبر ۲۰۱۷

***********************

گزارش برگزاری شب همبستگی با جنبش کارگری ایران

شب همبستگی با جنبش کارگران ایران که از طرف «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» فراخوانده شده بود در روز شنبه ٢٨ اکتبر با حضور نزدیک به ۱٤۰ نفر برگزار شد. این شب توسط مجری برنامه رفیق شاهین خلیلی از اعضای صندوق همبستگی اعلام و با اجرای سرود انترناسیونال آغاز شد و با سخنان ایشان در بزرگداشت رفقای از دست رفته رحمان نجات و محمد جراحی و قرائت اطلاعیه های صندوق همبستگی در باره این عزیزان ادامه یافت. سپس به یاد و بزرگداشت همه جانباختگان راه رهایی طبقه کارگر و سوسیالیسم و بویژه عزیزانی مانند یداله خسروشاهی و بهزاد کاظمی و شاهرخ زمانی و کورش بخشنده و شهرام یوسفی و امیر حسن پور و رحمان نجات و محمد جراحی یک دقیقه سکوت اعلام شد. در بخش بعد رفیق امیرپیام طی سخنانی به بررسی وضعیت کنونی جنبش کارگری و برخی موانع و نیازهای پیشروی آن پرداخت و بر ضرورت حمایت همه جانبه از آن در خارج از کشور تاکید نمود.
پس از صرف شام، برنامه تا پاسی از شب رفته با همراهی دی جی گرم و شاد پایکوبان ادامه یافت. عایدات برنامه ۲٦۰۱ دلار شد که گزارش مالی آن در زیر ملاحظه می شود. همچنین در اين برنامه ٤٢٠ دلار حق عضويت دريافت شد و دو عضو جدید نیز به صندوق همبستگی پیوستند. در پایان از همه عزیزان عضو و غیر عضو که با کار داوطلبان شان برگزاری این شب و اجرای موفق آنرا تضمین نمودند صمیمانه تشکر می کنیم.

***********************

گزارش مالى

درآمدها:
فروش بليط ٣٨٧٠ دلار (١٢٩ بليط )
فروش بار ٤٨٥ دلار
كمكهاى مالى دريافت شده ١٨٠ دلار
جمع كل درآمدها ٤٥٣٥ دلار

هزينه ها:
كرايه سالن ٧٣٠ دلار
سیستم صوتی ٨٦ دلار
چيپس و نوشابه ٣٠ دلار
غذا ٨١٠ دلار
مشروب ٢١٣ دلار
چاپ بليط ٤٠ دلار
جواز مشروب ٢٥ دلار
جمع كل هزينه ها ١٩٣٤ دلار

عايدات اين برنامه ٢٦٠١ دلار

*****************

گزارش مجمع عمومی یازدهم صندوق همبستگی

مجمع عمومی یازدهم صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا که ابتدا برای ۱ آپریل ۲۰۱٧ فراخوانده شده بود به دلیل عدم کسب حد نصاب لازم رسمیت نیافت و طبق اساسنامه صندوق قرار شد یک ماه بعد پس از اطلاع رسانی به اعضا بار دیگر برگزار شود. از اینرو مجمع عمومی مجددا در ۱۳ مه ۲۰۱٧ تشکیل و با کسب حد نصاب لازم رسمیت یافت و با انتخاب هیات رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی برگزارشد. مجمع با بررسی و تصویب گزارش فعالیت ها و گزارش مالی فاصله بین مجمع دهم تاکنون و استماع گزارش بازرسین به بررسی اصلاحیه برای اساسنامه و یک قرار پشنهادی پرداخت. در مورد اصلاحیه و قرار پیشنهادی از آنجا که به نظر می آمد مجمع آماده رای دادن نیست نهایتا قرار شد کمیسیونی هفت نفره از داوطلبین بر روی آنها کار کرده و متون آماده تری را به مجمع دوازدهم ارایه نمایند. همچنین در رابطه با برگزاری فاندریزینگ جشن نوروز از آنجا که برنامه های متنوعی همزمان در شهر برگزار می شود قرار شد که صندوق همبستگی از برگزاری آن صرفنظر کند. لازم به ذکر است از آنجا که گزارش های فعالیت ها و مالی برای ۱ آپریل ۲۰۱٧ آماده شده بودند با همان تاریخ تصویب و منتشر می شوند. اما در گزارش فعالیتهای صندوق درخواست امر کمک به معدنچیان یورت که پس از این تاریخ رخ داد ذکر شده است. در پایان انتخابات برگزار شد که نتایج آن به شرح زیر است:
برای هیات امنا: ناهید شیخی، شوکت گلزاری، کوشا شایان، امیر پیام، محسن شیخی، ابراهیم علاسوندی ، و امیر ماهان انتخاب شدند.
برای بازرسین: شهلا رحیمی، حسین احمدی، و سعید کرامت انتخاب شدند.

********************************************************

دستور جلسه پیشنهادی:
( زمان جلسه ٢ ساعت)
١- انتخاب هیئت رئیسه (۵ دقیقه)
٢- استماع گزارش هیئت امنا از فعالیت های صندوق (١۵ دقیقه)
٣- طرح و تصویب گزارش مالی (١۵ دقیقه)
۴- استماع گزارش بازرسان (٣٠ دقیقه)
۵- طرح و بررسی و تصویب قرارهای پیشنهادی شامل یک قرار(١۵ دقیقه)
٦- بررسی و تصویب اصلاحیه های پیشنهادی شامل یک مورد: (١۵ دقیقه)
٧- انتخاب هیئت امنا و بازرسان (١٠ دقیقه)
٨- استماع پیشنهادات (١۵ دقیقه)

***************************************************************

اصلاحیه پیشنهادی برای اساسنامه (برای افزودن به بخش عضویت)
«۵.۴- (عضو) برای حفظ اطلاعات دورنی صندوق همبستگی کوشاست و به آن متعهد است.»

****************************************

قرار پیشنهادی
«برای حفظ و تداوم فضای صمیمانه و مسئولانه درون صندوق همبستگی هرگونه توهین و حرمت شکنی به عنوان یک اصل تقبیح شده و در موارد نقض آن پس از بررسی در مجمع عمومی و کسب توافق، عضو توهین کننده موظف است که رسما پوزش بخواهد.»

*****************

گزارش مالی صندوق همبستگی برای مجمع عمومی یازدهم

(۵ نوامبر ۲۰۱٦ تا ۳۱ مارچ ۲۰۱٧)

موجودی نقدی صندوق تا ۴ نوامبر ۲۰۱٦ --------------------------------- ٣١٠٢ دلار
حق عضویت های دریافت شده (از ۵ نوامبر ۲۰۱٦ تا ۳۱ مارچ)۲۰۱٧ ------ ١٩٠۵ دلار
عایدات جشن ژانویه ------------------------------------------------------ ۴٢٠٣ دلار
عایدات برنامه عید نوروز------------------------------------------------- ٣٨٠ دار
کمک های مالی دریافت شده ---------------------------------------------- ٢١۵ دلار
جمع کل درآمدها --------------------------------------------------------- ٩٨٠۵ دلار
ارسالی ها به داخل ------------------------------------------------------- ۴٨٨١ دلار (معادل ١۴۵٠٠٠٠٠تومان)
موجودی نقدی صندوق در ۳۱ مارچ ۲۰۱٧ -------------------------------- ۴٩٢۴ دلار
توضیحات:

تعداد اعضای صندوق همبستگی تا تاریخ ۳۱ مارچ ۲۰۱٧ نود و هفت نفر می باشد.
حق عضویت های معوقه: ٦ ماهه ٢٩ مورد و ۴ ماهه ١۵ مورد می باشد.
کمک های مالی دریافت شده: مبلغ ٢١۵ دلار کمک مالی در شش مورد به شرح زیر دریافت گشته است:
١- ۴ نوامبر ٣٠ دلار، ۲- ۵ فوریه ٣٠ دلار، ٣- ١٢ ژانویه ۲۰ دلار ۴- ١٢ ژانویه ٣٠ دلار، ۵- یک مارچ ۶۵ دلار، و ١٨ مارچ ۴۰ دلار (در برنامه عید نوروز ۲۰ دلار و در جشن ژانویه ٣٦٠ دلار کمک مالی دریافت شد که در گزارشات مالی این برنامه ها حساب شده است).
ارسالی ها: از ۲٦ نوامبر ۲۰۱٦ تا ٣١ مارچ ۲۰۱٧ مبلغ ۴٨٨١ دلار (١۴۵٠٠٠٠٠ تومان) بشرح زیر ارسال گردیده است.
١- ۵ فوریه ٣۴٣ دلار، ۲- ٢٨ فوریه ٣۴٣ دلار، ٣- ۲۲ فوریه ٣٣۵ دلار، ۴ ٢٢ فوریه ٣٣۵ دلار، ۵ ۱۱ فوریه ٣۴٢ دلار، ٦-٧ فوریه ۵۰۵ دلار، ٧- ۲۰ ژانویه ٣٣٦ دلار، ٨- ۲۰ دسامبر ٣٣۵ دلار، ٩- ۲۰ دسامبر ٣٣۵ دلار، ۱۰- ۲۰ دسامبر ٣٣۵ دلار، ۱۱- ۲۰ دسامبر ٣۴۰ دلار، ١٢- ۴ دسامبر ٦٩٧ دلار، و ١٣- ٢٦ نوامبر ٣٠٠ دلار ارسال گردیده است.

گزارش مالی صندوق همبستگی از ابتدا تا کنون
(٧ جولای ٢٠١٢ تا ٣١ مارچ ۲۰۱٧)

حق عضویت های دریافت شده ------------------------------- ٢۵۴٦٩ دلار
عایدات برنامه های فاند ریزینگ ------------------------------ ٢٨٨٢٨ دلار
کمک های مالی دریافت شده ---------------------------------- ٦٠۴٢ دلار
جمع کل درآمدها ---------------------------------------------- ٦٠٣٣٩ دلار
جمع کل ارسالی ها-------------------------------------------- ۵۵۴١۵ دلار (معادل ١۵٣٨١٧٠٠٠ تومان)
موجودی صندوق در ١٣ مه ۲۰۱٧ ---------------------------- ۴٩٢۴ دلار

۳۱ مارچ ۲۰۱٧

*****************

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی برای مجمع عمومی یازدهم

از مجمع عمومی دهم در ۵ نوامبر ۲۰۱٦ تاکنون فعالیت های روتین صندوق همبستگی بطور منظم انجام شدند. هیئت امنا جلسات خود را با دعوت از بازرسین برگزار نمود. بررسی وضعیت حق عضویت ها و جمع آوری آنها، دریافت کمک های مالی و ثبت آنها، بررسی گزارشات مالی، تلاش برای جلب اعضای جدید، ارسال کمک ها به داخل، اطلاع رسانی به اعضا، اطلاع رسانی بیرونی فعالیت های صندوق از طریق رسانه ها و فیسبوک و حفظ و تداوم شفافیت کاری آنها، از جمله مواردی بودند که در جلسات هیئت امنا مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفتند.
در رابطه با دریافت حق عضویت ها مباحث مشروحی انجام و بر این واقعیت که شماری از اعضا حق عضویت های خود را از سه ماه تا یکسال پیش می پردازند و لذا تاثیر حق عضویت های دیر پرداخت را کاهش داده و روند عمومی دریافت حق عضویت ها را موازنه می کنند تاکید شد. با توجه به این نیز تقسیم کار لازم برای دریافت حق عضویت های معوقه به شیوه ای رفیقانه و صمیمانه صورت گرفت.
در زمینه برنامه های فاندریزینگ در فاصله مجمع عمومی دهم تاکنون دو برنامه فاندریزینگ یکی در جشن ژانویه ۲۰۱٧ و دیگری در جشن عید نوروز به همت اعضای داوطلب برگزار گشت که مجموعا ۴۵٨۳ دلار عاید صندوق همبستگی شد. برنامه ژانویه که با هدف ۴۰۰ نفر تدارک دیده شده بود با حضور ۳۵۰ نفر برگزار شد و و علی رغم هزینه بالای آن اما ۴۲۰۳ دلار عایدی داشت. برنامه عید نوروز به دلیل وجود برنامه های متنوع در شهر و ضرورت همراهی با امکان انتخاب شرکت در این برنامه ها به شکلی کاملا متفاوت و در قالب یک میهمانی خصوصی برگزار شد و ۳٨۰ دلار عایدی داشت.
در این فاصله ارسال کمک های مالی به داخل منظما انجام شد و مبلغ ۴٨٨۱ دلار (معادل ۱۴۵۰۰۰۰۰ تومان) برای ۱٧ مورد در بخش های متنوع جنبش مستقل کارگری ارسال و دریافت شد. در این مدت همچنین یک عضو جدید به صندوق همبستگی پیوست.
همچنین بدنبال انفجار مرگبار در معدن ذغال سنگ «زمستان یورت» در آزاد شهر که به جانباختن ۴۴ معدنچی و مصدوم شدن دهها تن دیگر منجر شد، هیات امنای صندوق همبستگی نیز بموازات تلاش های بسیاری دیگر از حامیان کارگران برای کمک رسانی به خانواده های معدنچیان با صدور اطلاعیه ای درخواست کمک نمود. تلاش صندوق همبستگی برای این کمک رسانی هم اکنون در جریان است.
در پایان از همه عزیزان علاقمند و حامیان جنبش کارگری دعوت می کنیم که چه با عضویت در صندوق و یا ارائه کمک مالی، چه با یاری رساندن به برگزاری برنامه های فاندریزینگ، صندوق همبستگی را برای ارائه منظم کمک مالی به جنبش مستقل کارگری در ایران یاری رسانند.

۳۱ مارچ ۲۰۱٧

*****************

طرح یک درخواست

ضرورت کمک به خانواده های قربانیان معدن یورت

همانطور که تاکنون مطلع شده اید دیروز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹٦ بدنبال انفجاری مرگبار در معدن ذغال سنگ «زمستان یورت» در آزاد شهر واقع در ٧۴ کیلومتری گرگان دهها کارگر معدن جان خود را از دست داده و دهها تن دیگر مجروح و مصدوم گشته اند. این در حالی است که گفته می شود حقوق همین کارگران بین ده تا پانزده ماه و نیز حق بیمه شان بیش از یکسال است که پرداخت نشده است. طبعا این حادثه به عنوان یکی از خونبارترین حوادث محیط کار در ایران که مطلقا نتیجه فقدان استانداردها و موازین ایمنی شناخته شده در محیط کار است و مسئولیت آن نیز تماما به عهده کارفرمایان و سرمایه دران و حکومت شان یعنی کلیت نظام جمهوری اسلامی است در تاریخ ثبت می شود. اما امروز امر یاری رساندن به خانواده های این معدنچیان است که فوریت دارد و در مقابل همه فعالین و حامیان جنبش طبقه کارگر ایران قرار می گیرد.
از اینرو «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» وظیفه خود می داند علی رغم امکانات محدود و ناچیزش به خانواده های این کارگران در حد توان یاری رساند. اما مشکل اصلی در این رابطه فقدان ارتباط با معدنچیان یورت است. لذا اینجا از همه اعضا و دوستدارن صندوق همبستگی و حامیان جنبش کارگری درخواست می کنیم که با بررسی روابط دور و نزدیک خود در ایران و خارج ببینند که آیا از امکان ایجاد ارتباط مطمئن با هر یک از این خانواده ها برخوردارند که در این صورت آنرا به صندوق همبستگی اطلاع دهند. در صورت وجود چنین ارتباطاتی توجهتان به چند نکته زیر جلب می شود:
١- کمک صندوق همبستگی محدود و حداقلی است لذا توجه به الویت خانواده های کم یا بدون امکان مهم است.
۲- کمک مورد نظر تنها برای خانواده مورد نظر ارسال می شود لذا دریافت اسم و شهرت حقیقی و شماره حساب بانکی و شماره تلفن ایشان ضروری است.
۳- اسم و مشخصات دریافت کننده محرمانه می باشد و عزیزانی که امکان کمک در این زمینه را دارند ضروری است که از ابتدا این اطلاعات را نزد خود و صندوق همبستگی محفوظ نگه دارند.
۴- شما می توانید از طریق آدرس ایمیل و یا ارتباط با اعضای هیئت امنا و بازرسین صندوق همبستگی تماس بگیرید.

با تشکر از همکاری شما

۴ مه ۲۰۱٧ - ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹٦

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

sandoghehambastegikargaran@gmail.com

*****************

گزارش برگزاری برنامه عید نوروز

عید نوروز امسال از طرف صندوق همبستگی بصورت محدود و در قالب یک میهمانی خصوصی به منظور فاندریزنگ برگزار گشت. علت برگزاری برنامه به این نحو از اینرو بود که همزمان برنامه های متنوع دیگری در سطح شهر برگزار می شد و مناسب بود با امکان انتخاب شرکت در این برنامه ها همراه بود. برنامه به صورت پاتلاک بود و هر کس غذا و مشروب سبک خود را می آورد و ٢٠ دلار ورودیه پرداخت می کرد. از طرف صندوق همبستگی به عنوان برگزار کننده نیز مکان و دی جی و غذا و دسر فراهم شد. در این برنامه که تا پاسی از شب در فضایی صمیمی و شاد ادامه داشت ٣۵ نفر شرکت داشتند. ٦٦٠ دلار از محل ورودی ها و ٢٠ دلار کمک مالی دریافت شد که پس از کسر ٣٠٠ دلار هزینه ها جمعا ٣٨٠ دلار عاید صندوق همبستگی شد. از همه عزیرانی که با تلاش و حضور خود برگزاری این برنامه را ممکن ساختند صمیمانه سپاسگزاریم.

*****************

گزارش برگزاری جشن ژانویه ٢٠١٧

جشن شب ژانویه امسال که از طرف صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا از چند ماه قبل فراخوانده شده بود در روز ٣١ دسامبر ۲۰۱٦ از ساعت ٧ بعد از ظهر تا یک بامداد برگزار شد. این برنامه با شرکت (با احتساب حضور رایگان کودکان زیر ١٢ سال) نزدیک به ٣۵٠ نفر و در فضایی بسیار شاد و گرم و صمیمی برگزار شد و رضایت وسیع حاضرین را بهمراه داشت. گزارش مالی برنامه در زیر ملاحظه می شود. مبلغ ٣٦۰ دلاراین گزارش شامل ٧ مورد کمک مالی است که برخی در همان شب و برخی دیگر از طریق اعضای صندوق به این برنامه اهدا نمودند که از همه این عزیزان تشکر می کنیم. در این شب همچنین یک عضو جدید به صندوق همبستگی پیوست.
در پایان از همه حاضرین محترم که با حضورشان به این برنامه رونق بخشیدند تشکر می کنم. بویژه از همه عزیزان دوست و یا عضوصندوق همبستگی که با کار پرزحمت و داوطلبانه خود برگزاری این برنامه را ممکن ساختند نهایت سپاس و قدردانی را داریم.

**************************

گزارش مالی جشن ژانویه ٢٠١٧

درآمدها:
بلیط های پیش فروش (١٧٠ بلیط) ---------------------------- ۵١٠٠ دلار
فروش بلیط در محل برنامه (١٤٠ بلیط) ---------------------- ٤٢٠٠ دلار
کمک های مالی (٢٠ ، ٣٠ ، ٣٠ ،٣٠ ،۵٠، ١٠٠، و ١٠٠ دلار) ------- ٣٦۰ دلار
درآمد بار --------------------------------------------------- ٦٢٢ دلار
درآمد رافل ------------------------------------------------- ٢٨۵ دلار
جمع کل درآمدها ------------ ١٠۵٦٧ دلار

هزینه ها:
کرایه سالن ---------------------------- ٢١٣٨ دلار
غذا ----------------------------------- ٢٨۵٠ دلار
سیستم صوتی -------------------------- ٢۵٠ دلار
تبلیغات -------------------------------- ١٠٠ دلار
چاپ بلیط ------------------------------ ٦٠ دلار
نوشابه و چیپس و شیرینی -------------- ٣۰١ دلار
پیش غذا ------------------------------- ٣۰۰ دلار
اجازه فروش مشروب ------------------ ٧۵ دلار
دکوراسیون ---------------------------- ٢٩٠ دلار
جمع کل هزینه ها------------- ٦٣٦۴ دلار

عایدات این برنامه ----- ٤٢۰٣ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*****************

گزارش برگزاری مجمع عمومی دهم

مجمع عمومی دهم «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» در روز شنبه ۵ نوامبر ۲۰۱٦ برگزار شد. بدنبال کسب حد نصاب لازم برای رسمیت مجمع و انتخاب هیئت رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی مجمع دهم کار خود را آغاز نمود. پس از طرح و بررسی و تصویب گزارش فعالیت های صندوق و گزارش مالی فاصله بین مجمع عمومی نهم تاکنون، دیگر موارد دستور جلسه مورد بررسی قرار گرفتند و تصمیمات لازم اتخاذ شدند. سپس در باره برگزاری جشن فاندریزینگ ژانویه که اطلاعیه آن منتشر شده بطور مبسوط بحث شد و تصمیمات لازم اتخاذ گشت. همچنین دو قرار برای اصلاح بند 4.2 اساسنامه به مجمع ارایه شد که به علت کمبود وقت با اخذ رای لازم به مجمع بعدی موکول شدند. گزارش فعالیت ها و مالی و نیز قرارها در زیر ملاحظه می شود. در پایان انتخابات برگزار شد که نتایج آن بدین شرح است:
برای هیئت امنا: امیر پیام، کوشا شایان، ناهید شیخی، ابراهیم علاسوندی، سلام قادری، شوکت گلزاری و امیر ماهان با اکثریت آرا انتخاب شدند.
برای بازرسان: ، حسین احمدی، مونا روشن، و محسن شیخی با اکثریت آرا انتخاب شدند.

*******************************

دستور جلسه پیشنهادی:
١- انتخاب هیئت رئیسه (۵ دقیقه)
٢- استماع گزارش هیئت امنا از فعالیت های صندوق (١۵ دقیقه)
٣- طرح و تصویب گزارش مالی (١۵ دقیقه)
۴- استماع گزارش بازرسان (١٠ دقیقه)
۵- طرح و بررسی و تصویب قرارهای پیشنهادی شامل: - تصمیم گیری در باره جشن های ژانویه و نوروز (٣٠ دقیقه)
٦- بررسی و تصویب اصلاحیه های پیشنهادی در باره اساسنامه شامل: - دو قرارپیشنهادی درباره «بند ٤.٢» اساسنامه (٢٠ دقیقه)
٧- انتخاب هیئت امنا و بازرسان (١٠ دقیقه)
٨- استماع پیشنهادات (١۵ دقیقه)

*************************************************************

اصلاحیه های پیشنهادی برای اساسنامه
قرار پیشنهادی دوم:

« ٤.٢- کمک مالی افراد حقیقی(حداکثر پانصد دلار کانادایی در سال) و کمک مالی اتحادیه های مستقل کارگری (از هر اتحادیه حداکثر دوهزار دلار کانادایی در سال)».
قرار پیشنهادی دوم:
«٤.٢- کمک مالی افراد حقیقی(حداکثر پانصد دلار کانادایی در سال) و در موارد استثنایی از افراد حقیقی (حداکثر تا دو هزار دلار کانادیی در سال) با تایید اجماع هیئت امنای صندوق همبستگی، و نیز کمک مالی از اتحادیه های مستقل کارگری (از هر اتحادیه حداکثر دو هزار دلار کانادایی در سال)».

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

گزارش مالی صندوق همبستگی برای مجمع عمومی دهم

(۱۹ فوریه ۲۰۱٦ تا ۴ نوامبر ۲۰۱٦)

موجودی نقدی صندوق تا ۱۹ فوریه ۲۰۱٦ --------------------------------------- ٧١٠٣ دلار
حق عضویتهای دریافت شده از ۱۹ فوریه ۲۰۱٦ تا ۴ نوامبر ۲۰۱٦ ---------------- ٣٢٩۴ دلار
عایدات جشن اول ماه مه --------------------------------------------------------- ۴٢٠ دلار
عایدات شب همبستگی با جنبش کارگری ایران ------------------------------------ ٨٨٠ دلار
کمک های مالی دریافت شده ------------------------------------------------------ ٧٣٠ دلار
جمع کل درآمدها ---------------------------------------------------------------- ١٢۴٢٧ دلار
ارسالی ها به داخل -------------------------------------------------------------- ٩٣٢۵ دلار(معادل٢٤٧۵٠٠٠٠ تومان)
موجودی نقدی صندوق در ۴ نوامبر ۲۰۱٦ --------------------------------------- ٣١٠٢ دلار
توضیحات:
تعداد اعضای صندوق همبستگی تا این تاریخ٩٧ نفر است
حق عضویتهای دریافت نشده: ٦ ماهه ٢٤ مورد ، ۵ ماهه ١١ مورد و ۴ ماهه ٦ مورد میباشد (١٨ مورد تا دسامبر ۲۰۱٦ پرداخت شده است ) کمک های مالی دریافت شده: مبلغ ٧٣٠ دلار کمک مالی در ۴ مورد به شرح زیر دریافت شد
١ - ٢٠ فوریه ١٠٠ دلار ، ٢ - ٢٨ مارچ ١٠٠ ذلار ، ٣- ٢۵ آوریل ٣٠ دلار ، ٤- آوریل ۵٠٠ دلار ( همچنین در برنامه شب همبستگی با جنبش کارگری ایران ٧٠ دلار ودر جشن اول ماه مه ٢٠٠ دلار کمک مالی دریافت شد که قبلا در گزارشات مالی این برنامه ها ، حساب شده است )
ارسالی ها: از مارچ ۲۰۱٦ تا پایان اکتبر ۲۰۱٦ مبلغ ٩٣٢۵ دلار (معادل ٢٤٧۵٠٠٠٠ تومان) برای ٢٣ مورد به شرح زیر ارسال گردیده است:
١- ٢٨ اکتبر ٣٧١ دلار، ٢- ٢٨ اکتبر ٣٧١ دلار، ٣- ٢٨ اکتبر ٣٧١ دلار، ۴ - ٢٦ اکتبر ٣٨٠ دلار، ۵- ٢١ اکتبر ٣٧٦ دلار ، ٦- ٧ اکتبر ۴٠٠ دلار، ٧- ١٢ سپتامبر ٣٧٠ دلار، ٨- ٧ سپتامبر ٧٠٠ دلار، ٩ - ٩ آگوست ٧٣٢ دلار، ١٠- ٩ آگوست ٣٧١ دلار، ١١- ٢۵ جولای ٣٨٠ دلار، ١٢- ١٨ جولای ٣٧٧ دلار، ١٣- ١٨ جولای ٣٧٧ دلار، ۱٤- ١٨ جولای ٣۶۶ دلار، ۱۵- ۱٨ جولای ٣٦٦ دلار، ۱٦- ۱٨ جولای ٣٦٧ دلار، ۱٧- ٧ جون ٣٧٨ دلار، ١٨- ٧ جون ٣٧٨ دلار، ۱٩- ٧ جون ٣٧٧ دلار، ٢٠- ٢٨ مه ٣٨٠ دلار، ٢۱- ٢٨ مه ٣٨٠ دلار، ٢٢- ۱۵ آوریل ٣٨٠ دلار و ٢٣- ٧ مارچ ٣٧٧ دلار ارسال گردیده است.
٣٢ گزارش مالی صندوق از ابتدا تاکنون
(٧ جولای ۲۰۱۲ تا ۴ نوامبر ۲۰۱٦)
حق عضویت های دریافت شده --------------------------------- ٢٣۵٦۴ دلار
عایدات برنامه های فاندریزینگ -------------------------------- ٢۴٢۴۵ دلار
کمک های مالی دریافت شده ----------------------------------- ۵٨٢٧ دلار
جمع کل درآمدها ---------------------------------------------- ۵٣٦٣٦ دلار
جمع کل ارسالی ها --------------------------------------------- ۵٠۵٣٤ دلار(معادل ١٣٩٣١٧٠٠٠ تومان)
موجودی صندوق در ۴ نوامبر ۲۰۱٦ ---------------------------- ٣١٠٢ دلار

۵ نوامبر ۲۰۱٦

********************

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی برای مجمع عمومی دهم

از مجمع عمومی نهم در ۲۰ فوریه ۲۰۱٦ تاکنون فعالیت های روتین صندوق همبستگی بطور منظم انجام شدند. هیئت امنا جلسات خود را با دعوت از بازرسین برگزار نمود. بررسی وضعیت حق عضویت ها و جمع آوری آنها، دریافت کمک های مالی و ثبت آنها، بررسی گزارشات مالی، تلاش برای جلب اعضای جدید، ارسال کمک ها به داخل، اطلاع رسانی به اعضا، اطلاع رسانی بیرونی فعالیت های صندوق از طریق رسانه ها و فیسبوک و حفظ و تداوم شفافیت کاری آنها، از جمله مواردی بودند که در جلسات هیئت امنا مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفتند.
در زمینه برنامه های فاندریزینگ در فاصله مجمع نهم تاکنون دو برنامه فاندریزینگ یکی در جشن اول ماه مه و دیگری در جشن شب همبستگی به همت اعضای داوطلب برگزار شد که جمعا ۱۳۰۰ دلار عاید صندوق گشت. گزارش های این دو برنامه بطور جداگانه منتشر و نیز در گزارش مالی مجمع حاضر نیز درج است. در رابطه با برنامه فاند ریزینگ جشن ژانویه نیز تدارک اولیه آن انجام شد.
همچنین به دنبال تصمیم مجمع نهم برای برگزاری جلسه ای مشورتی از اعضای داوطلب به منظور بررسی بند ((۴.۲ اساسنامه پیرامون سقف مجاز دریافت کمک مالی از افراد حقیقی، و در صورت نیاز ارایه اصلاحیه پیشنهادی به مجمع عمومی دهم، این جلسه در ۱۰ سپتامبر ۲۰۱٦ برگزار گشت و پس از مباحث مبسوط دو اصلاحیه پیشنهادی برای ارایه به مجمع آماده شد.
در این مدت صندوق همبستگی کانادا با صندوق همبستگی ونکوور و صندوق های همیاری در بریتانیا و دانمارک ارتباط داشت. طی برگزاری یک جلسه مشترک بین این صندوق ها به مسایل متنوع مربوط به همکاری ها پرداخته شد و هماهنگی در ارسالی کمک ها در برخی موارد جریان داشت.
در این فاصله ارسال کمک های مالی به داخل منظما انجام شد و مبلغ ۹۳۲۵ دلار (معادل ۲۴٧۵۰۰۰۰ تومان) برای ۲۳ مورد در بخش های متنوع جنبش مستقل کارگری ارسال و دریافت شد.
در پایان از همه عزیزان علاقمند و حامیان جنبش کارگری دعوت می کنیم که چه با عضویت در صندوق و یا ارائه کمک مالی، چه با یاری رساندن به برگزاری برنامه های فاندریزینگ، صندوق همبستگی را برای ارائه منظم کمک مالی به جنبش مستقل کارگری در ایران یاری رسانند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

۵ نوامبر ۲۰۱٦

******************

********************

گزارش برگزاری شب همبستگی با جنبش کارگری ایران

برنامه شب همبستگی که توسط صندوق همبستگی در کانادا فراخوانده شده بود در ۱۱ ژوئن با حضور حامیان جنبش کارگری برگزار شد. اگر چه به دلیل مصادف شدن برنامه با اولین تعطیلات آخر هفته تابستانی بسیاری از عزیزانی که عموما در برنامه های صندوق شرکت می کردند به برنامه های بیرونی و خارج از شهر رفتند و نتوانستند در برنامه شرکت نمایند، اما بر اساس ۹۲ بلیط فروخته شده نزدیک به ٨۰ نفر در برنامه شرکت داشتند و بقیه عزیزانی بودند که برای کمک به برنامه بلیط خریدند اما نتوانستند شرکت کنند. این برنامه که توسط رفیق امیر فریدونی عضو صندوق همبستگی و مسئول رادیو پیام و همکار ایشان رفیق ناهید اداره شد با سرود انترناسیونال و یکدقیقه سکوت برای بزرگداشت جانباخته گان راه سوسیالیسم و آزادی آغاز شد. سپس متنی از طرف صندوق همبستگی در محکومیت احکام شلاق و در حمایت از کارگران آق دره و حمایت از جعفر عظیم زاده قرائت شد و حاضرین در حمایت از آنان ایستاده یک دقیقه کف زدند. هچنین دو سخنرانی کوتاه انجام شد. ابتدا رفیق کوشا شایان عضو هیئت امنای صندوق همبستگی و از فعالین کمونیست که در اعتصابات پالایشگاههای آبادان در دهه هشتاد خورشیدی شرکت داشتند به وضعیت مبارزه جاری کارگری و شدت یابی سرکوبها و پایه طبقاتی آنها پرداختند. بعد از ایشان رفیق گیتی زمانی عضو صندوق همبستگی و از فعالین کمونیست و از بازماندگان زندانیان دهه شصت بود که پیرامون اهمیت طبقاتی صندوق همبستگی و ضرورت حمایت از آن و اصول و ساختارها و نحوه کار آن صحبت کردند. در بین برنامه ها نیز رفیق ناهید در دو نوبت جداگانه شعر «آیندگان» برتولت برشت و قطعنامه مطالباتی تشکلات مستقل کارگری اول ماه مه ۹۵ را به سمع حاضرین رساندند.
در این شب ٨٨۰ دلار عاید صندوق همبستگی شد که گزارش مالی آن در زیر ملاحظه می شود. همینطور برنامه بهمراه دی جی رفیق محسن الوند عضو صندوق همبستگی تا پاسی از شب در فضایی صمیمی و شاد ادامه داشت که نتیجه تلاش های دواطلبانه اعضای صندوق و نیز دوستانی بود که عضو صندوق هم نبودند. همینجا از همه این عزیزان تشکر می کنیم و امیدواریم که با این همدلی و همکای برنامه های بیشتری برگزار کنیم.

*********************************

گزارش مالی برنامه

درآمدها:
بلیط های پیش فروش ------------------ ١٣٢٠ دلار
فروش بلیط در محل برنامه ------------ ١۴۴٠ دلار
کمک های مالی (٣٠ + ۴٠ دلار)--------- ٧٠ دلار
فروش بار ---------------------------- ٣٢۵ دلار
جمع کل درآمدها -------- ٣١۵۵ دلار

هزینه ها:
کرایه سالن -------------------------- ٧٠۴ دلار
غذا --------------------------------- ١٠٨٠ دلار
سیستم صوتی ----------------------- ٧۴ دلار
چاپ بلیط --------------------------- ۴٠ دلار
پیش غذا و دسر ---------------------- ١٣٦ دلار
خرید مشروب ----------------------- ١٩٩ دلار
دکوراسیون و رومیزی --------------- ۴٢ دلار
جمع کل هزینه ها ---------------- ٢٢٧۵ دلار

عایدات این برنامه ------ ٨٨٠ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

گزارش برنامه فاندریزینگ در جشن اول ماه مه

جشن اول ماه مه امسال در تورنتو توسط کمیته برگزار کننده شامل تشکلات محلی پنج حزب کمونیستی و اتحاد بین المللی برگزار شد. کمیته برگزارکننده تصمیم گرفت اداره فروش مشروبات و درآمد حاصل از آنرا در اختیار صندوق همبستگی قرار دهد. همچنین تصمیم گرفته شد که چنانچه از محل فروش بلیط های ورودی برنامه عادیداتی حاصل شد آن نیز به عنوان کمک به صندوق همبستگی ارایه شود. متاسفانه به دلیل برخی هزینه های غیر قابل پیش بینی فروش بلیط ها عایداتی نداشت، اما از محل فروش بار مبلغ ٢٠٠ دلار عاید صندوق همبستگی شد که گزارش آنرا در زیر ملاحظه می کنید. همینطور مبلغ ٢٢٠ دلار کمک مالی از طرف حاضرین به صندوق همبستگی اهدا شد. با تشکر از توجهات کمیته برگزار کننده و عزیزان ارایه دهند کمک های مالی امیدواریم که صندوق همبستگی همیشه مورد حمایت ایشان باشد. گزارش مالی:

- فروش بار ------------------------- ۴٩٠ دلار
- هزینه خرید مشروب --------------- ٢٢٠ دلار
- هزینه اجازه فروش ---------------- ٧٠ دلار
درآمد بار --------------------------- ٢٠٠ دلار
کمک مالی دریافت شده -------------- ٢٢٠

عایدات صندوق همبستگی ---- ۴٢٠ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************
********************

اطلاعیه در باره کمک های مالی اتحادیه های کارگری کانادا

در ماههای اخیر به همت تلاش های فعالین «اتحاد بین المللی درحمایت از کارگران ایران - واحد کانادا» دو مورد کمک مالی از طرف اتحادیه های کارگری و هر یک به مبلغ پانصد دلار به «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» اهدا شدند. مورد اول از طرف «اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا» در ماه ژانویه سال جاری، و دومی از طرف «اتحادیه کارگران پست کانادا» در ماه آوریل انجام شد. قابل توجه است که مبلغ کمک های فوق به دلیل محدودیت اساسنامه صندوق همبستگی که دریافت کمک مالی بیش از پانصد دلار را مجاز نمی دارد تعیین شدند. همچنین برای اهدا کمک «اتحادیه کارگران پست کانادا» ابتدا قطعنامه ایی در حمایت از «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» در هیئت اجرایی سراسری منتخب اتحادیه به تصویب رسید که اتحادیه را بطورکلی به حمایت از صندوق همبستگی متعهد نمود. همینجا با تشکر و قدردانی از اتحادیه های کارگران خدمات عمومی و پست و نیز فعالین اتحاد بین المللی که با تلاش های خود این حمایت ها را ممکن ساختند امیدواریم که باز هم مورد محبت این عزیزان قرار گرفته و شاهد کمک های بیشتری باشیم.

۱٧ آوریل ۲۰۱٦

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

sandoghehambastegikargaran@gmail.com

********************

گزارش برگزاری مجمع عمومی نهم

مجمع عمومی نهم «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» در روز شنبه ۲۰ فوریه ۲۰۱٦ برگزار شد. با کسب حد نصاب لازم برای رسمیت مجمع و انتخاب هیئت رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی، مجمع نهم کار خود را آغاز نمود. پس از طرح و بررسی و تصویب گزارش فعالیت های صندوق و گزارش مالی دوره شش ماه از مجمع عمومی هشتم تاکنون، دیگر موارد دستور جلسه مورد بررسی قرار گرفتند و تصمیمات لازم اتخاذ شد. پنج قرار پیشنهادی برای برخی اصلاحات در اساسنامه ارایه شده بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفتند که نهایتا در بارره سه قرار تصمیم گیری شد و دو قرار دیگر به مجمع عمومی بعدی موکول گشت. گزارش فعالیت ها و مالی و نیز قرارها در زیر ملاحظه می شود. در پایان انتخابات برگزار شد که نتایج آن بدین شرح است:
برای هیئت امنا: مهنازی آذری، امیر پیام، کوشا شایان، ناهید شیخی، ابراهیم علاسوندی، سلام قادری، و امیر ماهان با اکثریت آرا انتخاب شدند. برای بازرسان: ، حسین احمدی، مینو درخشان، و محسن شیخی با اکثریت آرا انتخاب شدند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

____________________

دستور پیشنهادی برای مجمع عمومی نهم

- انتخاب هیئت رئیسه (۵ دقیقه)
- استماع گزارش هیئت امنا از فعالیت های صندوق (١۵ دقیقه)
- طرح و تصویب گزارش مالی (١۵ دقیقه)
- استماع گزارش بازرسان (١٠ دقیقه)
- بررسی و تصویب اصلاحیه های پیشنهادی در باره اساسنامه (٣٠ دقیقه)
- تصمیم گیری در باره برنامه فاندریزینگ بعدی (٢٠ دقیقه)
- انتخاب هیئت امنا و بازرسان (١٠ دقیقه)
- استماع پیشنهادات (١٠ دقیقه)

____________________

قرارهای پیشنهادی برای اساسنامه

قرار اول: به جمله آخر از بند ٢.١عبارات «مجمع نمایندگان» و «دولت های» افزوده شده و به این بصورت اصلاح شود:
« .......... ویژگی بنیانی این « جنبش » عدم وابستگی به رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی و نهادهای به اصطلاح کارگری وابسته به این رژیم ( نظیر: خانه کارگر و شوراهای اسلامی کار و مجمع نمایندگان و انجمن های صنفی و نیز اتحادیه های دست ساز آنان ) و کارفرمایان و نهادها و دولت های سرمایه داری در ایران و جهان می باشد.»

____________________

قرار دوم: در بند ٩.٣ مبلغ ۵٠٠ دلار به ٢۵٠٠ دلار افزایش یافته و به این صورت اصلاح شود:
«٩.٣- صندوق همبستگی در هر حالت بیش از پانصد (٢۵٠٠$) دلار را نزد خود نگه نمی دارد.»

____________________

قرار سوم: بند ٦.۴ به این صورت اصلاح شود:
«٦.۴- حق عضویت ها بصورت شش ماهه در هر مجمع عموی پرداخت می شوند.»

____________________

قرار چهارم: بند ٢-۴ به این صورت اصلاح شود:
«۴.٢- کمک مالی افراد حقیقی(حداکثر پنج هزاردلار کانادایی در سال).»

____________________

قرار پنجم: بند زیر به بخش ۴ اساسنامه مربوط به «محل درآمدها» به عنوان ۴.٣ افزوده شود و سپس ۴.٣ موجود به ۴.۴ تغییر کند:
« ۴.٣- کمک های مالی بالاتر از ۵٠٠٠ دلار فقط از نهادهای کارگری و با تایید هیئت امنای صندوق دریافت می گردد.»

____________________

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی برای مجمع عمومی نهم

از مجمع عمومی هشتم در ٢۶ سپتامبر ٢٠١۵ تاکنون فعالیت های روتین صندوق همبستگی بطور منظم انجام شدند. هیئت امنا جلسات ماهانه خود را با دعوت از بازرسین برگزار نمود. بررسی وضعیت حق عضویت ها و جمع آوری آنها، دریافت کمک های مالی و ثبت آنها، بررسی گزارشات مالی، تلاش برای جلب اعضای جدید، ارسال کمک ها به داخل، اطلاع رسانی به اعضا، اطلاع رسانی بیرونی فعالیت های صندوق از طریق رسانه ها و فیسبوک و حفظ و تداوم شفافیت کاری آنها، از جمله مواردی بودند که در جلسات هیئت امنا مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفتند.
در زمینه برنامه های فاندریزینگ در این مدت به همت اعضای داوطلب صندوق جشن ژانویه برگزار شد که اگر چه کار و تلاش زیادی برد اما دستاوردهای خوبی داشت و گزارش آن بطور جداگانه منتشر گشت. این برنامه بهمراه جلب طیفهای جدیدی از ایرانیان مقیم کانادا و حضور نزدیک به ٣۵٠ نفر و معرفی صندوق به آنان، از نظر مالی نیز بسیار موفق بود و مبلغ ٦٠٠٠ دلار عاید صندوق همبستگی نمود. پس از برگزاری این برنامه، به دعوت تلویزیون کانال جدید مصاحبه مبسوطی با سلام قادری عضو هیئت امنای صندوق همبستگی و از اعضای سابق کمیته هماهنگی برای کمک در رابطه با فعالیت های صندوق همبستگی صورت گرفت.
همچنین به دنبال تلاشهای فعالین اتحاد بین المللی در کانادا (که عضو صندوق همبستگی نیز هستند) برای معرفی صندوق همبستگی به اتحادیه های کارگری و جلب حمایت های معنوی و مادی آنها، و نیز تماس و نشست مشترک با اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا( CUPE ) مبلغ ۵٠٠ دلار کمک از طرف این اتحادیه به صندوق همبستگی اهدا شد.
در این مدت صندوق همبستگی کانادا با صندوق همبستگی ونکوور و صندوق های همیاری در بریتانیا و دانمارک ارتباط فعال داشت. طی سه جلسه مشترک بین این صندوق ها به مسایل متنوع مربوط به همکاری ها پرداخته شد و اطلاعیه مشترک چهار صندوق منتشر گشت و در پنج مورد ارسال کمک نیز هماهنگی انجام شد.
صندوق همبستگی توانست در شش ماه گذشته مستقیما برای ١۵ مورد معادل ۵۶٣١ دلار(معادل ١۴۵٠٠٠٠٠ تومان) کمک ارسال کند. د راین فاصله ۵ عضو جدید نیز به صندوق همبستگی پیوستند.
در پایان از همه عزیزان علاقمند و حامیان جنبش کارگری دعوت می کنیم که چه با عضویت در صندوق و یا ارائه کمک مالی، چه با یاری رساندن به برگزاری برنامه های فاندریزینگ، صندوق همبستگی را برای ارائه منظم کمک مالی به جنبش مستقل کارگری در ایران یاری رسانند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

٢٠ فوریه ٢٠١٦

____________________

گزارش مالی صندوق همبستگی برای مجمع عمومی نهم

(٢۶ سپتامبر ٢٠١۵ تا ١٩ فوریه ٢٠١٦)

موجودی نقدی صندوق تا ٢۵ سپتامبر ٢٠١۵ ------------------------------------- ۴٢١٠ دلار
حق عضویتهای دریافت شده از ٢۶ سپتامبر ٢٠١۵ تا ١٩ فوریه ٢٠١٦ ------------ ١٢٠۵ دلار
عایدات جشن شب ژانویه -------------------------------------------------------- ۶٠٢٩ دلار
کمکهای مالی دریافت شده ------------------------------------------------------- ١٢٩٠ دلار
جمع کل درآمدها ------------------------------------------------------------ ١٢٧٣۴ دلار
ارسالی ها به داخل ---------------------------------------------------------- ۵۶٣١ دلار
موجودی نقدی صنددوق در ١٩ فوربه ٢٠١٦ --------------------------------- ٧١٠٣ دلار

توضیحات:
تعداد اعضای صندوق همبستگی تا این تاریخ ٩۶ نفر است.
حق عضویتهای در یافت نشده:
٦ ماهه ٢٦ مورد ، ۵ ماهه ٧ مورد و ۴ ماهه ٨ مورد میباشد.
کمکهای مالی دریافت شده:
مبلغ ١٢٩٠ دلار کمک مالی در ٦ مورد به شرح زیر دریافت شد:
١- ٢٦ سپتامبر ۵٠٠ دلار ٢- ٦ اکتبر ١۵٠ دلار ٣- ١ ژانویه ١٠٠ دلار ۴- ١٠ ژانویه ٢٠ دلار ۵- ١٠ ژانویه ٢٠ دلار
٦- ١٧ فوریه ۵٠٠ دلار. (همچنین ٣٧٠ دلار از ۶٠٢٩ دلار عایدات جشن ژانویه، کمک مالی میباشد که قبلا در گزارش مالی جشن ژانویه حساب شد)
ارسالی ها: از سپتامبر ٢٠١۵ تا فوریه ٢٠١٦ مبلغ ۵۶٣١ دلار(معادل ١۴۵٠٠٠٠٠ تومان) برای ١۵ مورد به شرح زیر ارسال گردیده است:
١- ٢٨ اکتبر ٢٩۴ دلار، ٢- ٣٠ اکتبر ٢٩٠ دلار، ٣- ٣ نوامبر ٢٩٣ دلار، ۴- ٣ نوامبر ٢٩٣ دلار، ۵- ١٠ دسامبر ٢٨٦ دلار، ٦- ١۵ دسامبر ٢٩٠ دلار، ٧- ٣٠ دسامبر
٣٨۴ دلار، ٨- ۴ فوریه ٧۶٠ دلار، ٩- ۴ فوریه ٣٧۶ دلار، ١٠- ۴ فوریه ٣٨۵ دلار، ١١- ١٠ فوریه ٣٩٧ دلار، ١٢- ١١ فوریه ٣٩٣ دلار، ١٣- ١١ فوریه ٣٩٣ دلار، ١۴- ١١ فوریه ٣٩٧ دلار، و ١۵- ١٢ فوریه ۴٠٠ دلار ارسال گردیده است .

____________________

گزارش مالی صندوق همبستگی از ابتدا تا کنون

(٧ جولای ٢٠١٢ تا ١٩ فوریه ٢٠١٦)

حق عضویتهای دریافت شده -------------------------- ٢٠٢٧٠ دلار
عایدات برنامه های فاند ریزینگ ---------------------- ٢٢٩۴۵ دلار
کمکهای مالی دریافت شده ---------------------------- ۵٠٩٧ دلار
جمع کل درآمدها ----------------------- ۴٨٣١٢ دلار
جمع کل ارسالی ها ----------------------------- ۴١٢٠٩ دلار (معادل ١١٠،۵ میلیون تومان)
موجودی صندوق در ١٩ فوریه ٢٠١٦ ------- ٧١٠٣ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

١٩ فوریه ٢٠١٦

____________________

گزارش مباحث و نتایج قرارهای پیشنهادی

قرار اول: به جمله آخر از بند ٢.١ اساسنامه عبارت "مجمع نمایندگان" و "دولتهای" افزوده شده و این بند به این صورت اصلاح شود:
٢.١ - "جنبش مستقل کارگری ایران" کلیه تشکلها و نهادها و فعالین کارگری را که برای بهبودی وضع طبقه کارگر تلاش میکنند در بر میگیرد. ویژگی بنیانی این "جنبش" عدم وابستگی به رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی و نهادهای به اصطلاح کارگری وابسته به این رژیم ( نظیر: خانه کارگر و شوراهای اسلامی کار و مجمع نمایندگان و انجمن های صنفی و نیز اتحادیه های دست ساز آنان ) و کارفرمایان و نهادها و دولتهای سرمایه داری در ایران و جهان میباشد.

این قرار با اتفاق آرا به تصویب مجمع رسید.
قرار دوم:
در بند ٩.٣ اساسنامه مبلغ ۵٠٠ دلار به ٢۵٠٠ دلار افزایش یافته و به این صورت اصلاح شود : «٩.٣ - صندوق همبستگی در هر حالت بیش از ٢۵٠٠ دار را نزد خود نگه نمیدارد.» پس از صحبتهای موافقین و مخالفین این قرار به رای مجمع گذاشته شد و رای نیاورد.
قرار دوم: در بند ٩.٣ اساسنامه مبلغ ۵٠٠ دلار به ٢۵٠٠ دلار افزایش یافته و به این صورت اصلاح شود : «٩.٣ - صندوق همبستگی در هر حالت بیش از ٢۵٠٠ دار را نزد خود نگه نمیدارد.» پس از صحبتهای موافقین و مخالفین این قرار به رای مجمع گذاشته شد و رای نیاورد.
سپس پیشنهاد کلا حذف بند ٩.٣ از اساسنامه مطرح شد و پس از بررسی به رای مجمع گذاشته شد و باکسب اکتریت آرا این بند از اساسنامه حذف شد
قرار سوم:
بند ٦.۴ اساسنامه به این صورت اصلاح شود :
٦.۴ - حق عضویتها بصورت شش ماهه در هر مجمع عمومی پرداخت می شوند.

این پیشنهاد به رای مجمع گذاشته شد و به اتفاق آرا بتصویب رسید
قرار چهارم: بند ۴.٢ اساسنامه به این صورت اطلاح شود :
۴.٢ - کمک مالی افراد حقیقی ( حد اکثر پنج هزار دلار کانادایی در سال )
در توضیح این قرار گفته شد: بند ۴.٢ اساسنامه که حداکثر کمک مالی ۵٠٠ دلار تعیین شده در گذشته درست بوده است اما امروز صندوق وارد مرحله دیگری شده است میتواند و باید دامنه کمک رسانی اش را گسترش بدهد لذا نیاز به پول بیشتری دارد و باید محدودیت ۵٠٠ دلار را از پیش پا برداشت. سپس مباحث متنوعی در این مورد انجام شد و در همانحال نیز پیشنهاد اساسا حذف این بند و رفع هر گونه محدودیتی برای دریافت کمک از افراد حقیقی طرح شد که مباحث بیشتری را ضروری ساخت. لذا به دلیل مهم بودن این مساله و نیز کمبود وقت، این پیشنهاد طرح و تصویب شد که تصمیم گیری در این باره و نیز قرار پیشنهادی پنجم به مجمع بعدی موکول شود و در این فاصله از طرف هیئت امنا جلسه ای برای بررسی و تبادل نظر بیشتر و تعمیق مباحث در این مورد با شرکت اعضای علاقه مند برگزار شود.
قرار پنجم: بند زیر به بخش ۴ اساسنامه مربوط به «محل درآمدها» به عنوان ۴.٣ افزوده شود و سپس ۴.٣ موجود به ۴.۴ تغییر کند:«۴.٣- کمک های مالی بالاتر از ۵٠٠٠ دلار فقط از نهادهای کارگری و با تایید هیئت امنای صندوق دریافت می گردد.» بحث و تصمیم گیری در باره این قرار به دلیل کمبود وقت به مجمع بعد موکول گشت.

********************

گزارش برگزاری جشن سال نو (ژانویه ٢٠١٦)

جشن شب ژانویه امسال که از مدتها پیش توسط صندوق همبستگی با کارگران ایران- کانادا فراخوانده شده بود با حضور نزدیک به ٣۵٠ نفر برگزار شد. شور وشوق شب عید بهمراه محیطی گرم و صمیمی و امکانات رفاهی لازم همه به برگزاری جشنی پر نشاط و شورانگیز انجامید. در کنار دیدارهای خانوادگی و دوستانه اما رقص و پایکوبی بهمراه موزیک های چند فرهنگی تا پس از سال تحویل ادامه داشت.
این جشن که با هدف فاندریزینگ برای صندوق همبستگی برگزار شده بود به هدف خود رسید و درآمد خوبی کسب نمود و مبلغ ٦٠٢٩ دلار عاید صندوق همبستگی شد. در این جشن همچنین بسیاری از حاضرین که تعداد زیادی شامل عزیزانی بود که برای اولین بار که در برنامه صندوق همبستگی شرکت می کردند از نزدیک با آن آشنا شدند و ضمن ابراز رضایت از برنامه علاقه خود را برای شرکت در برنامه های آینده نیز ابراز داشتند.
موفقیت این شب اما بیش از هر چیز حاصل زحمات گسترده و بی دریغ و مسئولانه اعضای داوطلب صندوق و نیز عزیزان غیر عضوی است که با جان و دل برای برگزاری این شب مایه گذاشتند و آنرا با چنین موفقیتی برگزار نمودند. از همه این عزیزان داوطلب که با فعالیت خود، و نیز میهمانان گرامی که با حضور خود صندوق همبستگی را برای برگزاری این برنامه یاری رساندند صمیمانه تشکر می کنیم.
همانطور که در بروشور جشن ذکر شده بود: «عایدات این برنامه برای کمک به خانواده های کارگران زندانی اختصاص داده می شود». از اینرو طبق روال همیشگی صندوق همبستگی گزارش مالی آن نیز در زیر به اطلاع عموم می رسد.

گزارش مالی جشن سال نو (ژانویه ٢٠١٦)

درآمدها:

بلیط های پیش فروش ( ١٨٢ بلیط) ---------------------------- ۵۴٦٠ دلار
فروش بلیط در محل برنامه (١٣٩ بلیط) ----------------------- ۴١٧٠ دلار
کمک های مالی (۵٠+۵٠+٢٠+٢٠٠+۵٠) ------------------- ٣٧٠ دلار
درآمد بار --------------------------------------------------- ٧٢٠ دلار
درآمد رافل ------------------------------------------------- ٢٣۵ دلار

جمع کل درآمدها ------- ١٠٩۵۵ دلار

هزینه ها:

کرایه سالن ------------------------------------------------- ١۵٢٠ دلار
غذا -------------------------------------------------------- ٢١۵۵ دلار
دی جی ----------------------------------------------------- ۴٠٠ دلار
تبلیغات ----------------------------------------------------- ١٠٠ دلار
چاپ بلیط --------------------------------------------------- ۵٠ دلار
نوشابه و چیپس و شیرینی ------------------------------------ ٢١۵ دلار
پیش غذا ---------------------------------------------------- ١٧٧ دلار
اجازه فروش مشروب ---------------------------------------- ٧۵ دلار
دکوراسیون و رومیزی و بشقاب ------------------------------ ٣٣٤ دلار

جمع کل هزینه ها ------- ۴٩٢٦ دلار
عایدات این برنامه ------- ٦٠٢٩ دلار

sandoghehambastegikargaran@gmail.com

********************

********************

گزارش برگزاری مجمع عمومی هشتم

هشتمین مجمع عمومی «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» در روز شنبه ٢٦ سپتامبر ٢٠١۵ برگزار شد. پس از کسب حد نصاب لازم برای رسمیت مجمع و یک دقیقه سکوت برای بزرگداشت رفیق شاهرخ زمانی و تصویب دستور جلسه پیشنهادی مجمع کار خود را آغاز نمود. پس از طرح و بررسی و تصویب گزارش فعالیت های صندوق و گزارش مالی دوره شش ماه از مجمع عمومی هفتم تاکنون، دیگر موارد دستور جلسه مورد بررسی قرار گرفتند و تصمیمات لازم گرفته شد. با توجه به گسترش سرکوبها علیه جنبش مستقل کارگری، تقویت مالی صندوق همبستگی برای پاسخ به نیازهای فزاینده جنبش مورد توجه قرار گرفت. به این منظور در زمینه فاندریزینگ برای صندوق ابتکارات متنوعی از طرف اعضای حاضر طرح شدند و دو گروه کاری برای بررسی امکان اجرایی این ابتکارات و در صورت ممکن تدارک عملی آنها تشکیل شدند. در همین رابطه بر معرفی و شناسایی صندوق همبستگی در بین اتحادیه ها و فعالین کارگری و نیروهای مترقی غیر ایرانی و انتشار انگلیسی اسناد علنی صندوق و جلب کمک ها و حمایت های آنان تاکید شد. همچنین ۵۵٠ دلار از حق عضویت ها و ۵٠٠ دلار کمک مالی دریافت شد. در پایان انتخابات انجام شد و سپس با صرف غذا رفقا تا پاسی از شب رفته دورهم بودند. نتایج انتخابات به شرح زیرمی باشد:
برای هیئت امنا: امیر پیام، کوشا شایان، ناهید شیخی، ابراهیم علاسوندی، سلام قادری، شوکت گلزاری، و امیر ماهان با اکثریت آرا انتخاب شدند.
برای بازرسان: مهنازی آذری، حسین احمدی، و محسن شیخی با اکثریت آرا انتخاب شدند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

______________

دستور جلسه مجمع عمومی هشتم

١- یک دقیقه سکوت برای بزرگداشت شاهرخ زمانی
٢- انتخاب هیئت رئیسه (۵ دقیقه)
٣- طرح و تصویب گزارش هیئت امنا از فعالیت های صندوق (١۵ دقیقه)
۴- طرح و تصویب گزارش مالی (١۵ دقیقه)
۵- استماع گزارش بازرسان (١٠ دقیقه)
٦- تصمیم در باره برنامه های فاندریزینگ (شب ژانویه و عید نوروز) (١۵ دقیقه)
٧- انتخاب هیئت امنا و بازرسین (١٠ دقیقه)
٨- گفتگو پیرامون گسترش سرکوب جنبش کارگری و نقش صندوق همبستگی ( ۴٠ دقیقه)
٩- استماع پیشنهادات (١٠ دقیقه)

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

٢٦ سپتامبر ٢٠١۵

______________

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی برای مجمع عمومی هشتم

از مجمع عمومی هفتم در ٢٧ فوریه ٢٠١۵ تاکنون فعالیت های روتین صندوق همبستگی بطور منظم انجام شدند. هیئت امنا جلسات ماهانه خود را با دعوت از بازرسین برگزار نمود. بررسی وضعیت حق عضویت ها و جمع آوری آنها، دریافت کمک های مالی و ثبت آنها، بررسی گزارشات مالی، تلاش برای جلب اعضای جدید، ارسال کمک ها به داخل، اطلاع رسانی به اعضا، اطلاع رسانی بیرونی فعالیت های صندوق از طریق رسانه ها و فیسبوک و حفظ و تداوم شفافیت کاری آنها، از جمله مواردی بودند که در جلسات هیئت امنا مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفتند.
از آنجا که در جریان اول ماه مه امسال دستگیریها گسترش یافت، ارسال کمک ها بخش مهمی از فعالیت ها را بخود اختصاص داد. همانطور که در گزارش مالی ملاحظه می شود طی ٦ ماه اخیر جمعا ٧٦٠٠ دلار کمک (حدود ٢٠ میلیون تومان) برای ٢٠ مورد، یعنی بطور متوسط نزدیک به هفته ای یک مورد، ارسال و دریافت شد. هچنین سه مورد درخواست کمک به صندوق رسید که در جلسات هیئت امنا و با حضور بازرسین بطور مبسوط مورد بررسی قرار گفتند که به دلایل مغایرت آنها با توان مالی و الوویت ها و اساسنامه صندوق با اجماع هیئت امنا مورد توافق قرار نگرفتند.
در این مدت دو برنامه فاندریزینگ یکی در جشن اول ماه مه و دیگری در جشن شب همبستگی به همت اعضای داوطلب برگزار شد که جمعا ٢٣٨٣ دلار عاید صندوق گشت. در فاصله این دو مجمع ٨ عضو جدید به صندوق پیوستند و اعضای صندوق به ٩٠ نفر رسیده است.
در پایان از همه عزیزان علاقمند و حامیان جنبش کارگری دعوت می کنیم که چه با عضویت در صندوق و یا ارائه کمک مالی، چه با یاری رساندن به برگزاری برنامه های فاندریزینگ، صندوق همبستگی را برای ارائه منظم کمک مالی به جنبش مستقل کارگری یاری رسانند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

٢٦ سپتامبر ٢٠١۵

______________

گزارش مالی صندوق همبستگی با کارگران ایران- کانادا

(٢٨ فوریه تا ٢۵ سپتامبر ٢٠١۵ )

موجودی نقدی صندوق تا ٢٧ فوریه ٢٠١۴ ----------------------------------------- ۴٩٣٠ دلار
حق عضویتهای دریافت شده از ٢٨ فوریه ٢٠١۵ تا ٢۵سپتامبر ٢٠١۵--------------- ٣٧٩٠ دلار
عایدات برنامهء اول ماه مه و شب همبستگی با جنبش کارگری ایران ---------------- ٢٣٨٣ دلار
کمک های مالی دریافت شده ------------------------------------------------------ ٧٠٧ دلار
جمع کل درآمدها------------------------------------- ١١٨١٠ دلار
ارسالی ها به داخل ---------------------------------- ٧٦٠٠ دلار
موجودی نقدی صندوق در ٢۵ سپتامبر ٢٠١۵ ------- ۴٢١٠ دلار

توضیحات:
حق عضویتهای دریافت نشده: ٦ ماهه ١۴ مورد ، ۵ ماهه ١٠ مورد و ۴ ماهه ٩ مورد میباشد.
عایدات برنامه اول ماه مه و شب همبستگی: عایدات بار در جشن اول ماه مه ٣١۴ دلار و عایدات شب همبستگی ( ١٨ جولای ٢٠١۵ ) ٢٠٦٩ دلار میباشد.
کمک های مالی دریافت شده: مبلغ ٧٠٧ دلار کمک مالی(حدود ٢٠ میلیون تومان) در ٧ مورد به شرح زیر دریافت شد.
١- ١٠٠ دلار، ٢- ٧ دلار، ٣- ١۵٠ دلار، ۴ - ٢٠٠ دلار، ۵ - ١٠٠ دلار، ٦ - ۵٠ دلار، ٧ - ١٠٠ دلار. همچنین در برنامه اول ماه مه ٢٠ دلار و در شب همبستگی با جنبش کارگری ایران ۴٩۵ دلار کمک مالی در یافت شد که جمعا مبلغ ۵١۵ دلار جز عایدات برنامه اول ماه مه و شب همبستگی محسوب شد.
ارسالی ها: در ٦ ماه گذشته ( مارچ ٢٠١۵ تا سپتامبر ٢٠١۵ ) مبلغ ٧٦٠٠ دلار برای ٢٠ مورد به شرح زیر ارسال گردیده است:
١٧٢ سپتامبر ٣٩٢ دلار، ٣ سپتامبر ۴٠٠ دلار، ٢٧ آگوست ۴٠١ دلار، ١۴ آگوست ٣٠٦ دلار، ١۴ آگوست٣٠١ دلار، ١٢ آگوست ۴٠۴ دلار، ٢٧ جولای ۴٠۴ دلار، ٨ جولای ٢٩٠ دلار، ٨ جولای ٢٩٠ دلار، ١ جون ٣٨١ دلار، ١ جون ٣٨١ دلار، ٢٨ مه ٧۴٦ دلار ( برای دو مورد )، ١٧ مه ٧۵۵ دلار ( برای دو مورد ) ١۴ مه ۵۵٠ دلار، ٧ مه ٣٧۴ دلار، ٦ مه ٢٦۵ دلار، ٦ مه ۵۵٠ دلار، و ٧ مارچ ۴١٠ دلار ارسال گردیده است .

گزارش مالی صندوق همبستگی از ابتدا تا کنون

( ٧ جولای ٢٠١٢ تا ٢۵ سپتامبر ٢٠١۵)

حق عضویت های در یافت شده ---------------------------------- ١٩٠٦۵ دلار
عایدات برنامه های فاندریزینگ --------------------------------- ١٦٩١٦ دلار
کمک های مالی دریافت شده ------------------------------------- ٣٨٠٧ دلار
جمع کل درآمدها---------------------------- ٣٩٧٨٨ دلار
جمع کل ارسالی ها-------------------------- ٣۵۵٧٨ دلار(حدود ٩٦ میلیون تومان)
موجودی صندوق در ٢۵ سپتامبر ٢٠١۵---- ۴٢١٠ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

٢٦ سپتامبر ٢٠١۵

********************

گزارش برنامه شب همبستگی با جنبش کارگری ایران

برنامه فاندریزینگ شب همبستگی با جنبش کارگری ایران در روز ١٨ جولای ٢٠١۵ با حضور نزدیک به ١٢٠ نفر برگزار شد. برنامه با سرود انترناسیونال شروع شد و با دو سخنرانی کوتاه ادامه یافت. ابتدا ناهید شیخی عضو هیئت امنای صندوق همبستگی طی سخنانی به مناسبت سومین سالگرد تاسیس صندوق همبستگی چگونکی تشکیل صندوق و مکانیزمهای کاری و مناسبات و فضای دورنی آنرا بررسی نمود. بعد شعر زیبای «آیندگان» از برتولت برشت توسط مجری قرائت شد. سپس سلام قادری از فعالین کارگری ایران و عضو سابق «کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری» و عضو هیئت امنای صندوق همبستگی نقش و اهمیت این صندوق و سنت های کاری آن برای جنبش کارگری را در پرتو تجربیات عملی خود در سالهای اخیر مورد بررسی قرار داد.
با پایان این قسمت شام سرو شد و بهمراه دی جی شاد پایکوبی ها تا پاسی از شب رفته ادامه داشت. در این شب ۴٩۵ دلار کمک مالی دریافت شد و مجموعا نیز ٢٠٦٩ دلار عاید صندوق شد. همچنین سه تن از میهمانان عزیز با پر نمودن فرم عضویت به جمع اعضای صندوق پیوستند. در پایان از همه عزیزانی که با کارو زحمت داوطلبانه شان برگزاری موفق این برنامه را ممکن ساختند صمیمانه قدردانی می کنیم.

گزارش برنامه شب همبستگی با جنبش کارگری ایران

درآمد ها:
بلیطهای پیش فروش (٨٣ عدد) ----------------------- ٢۴٩٠ دلار
فروش بلیط در محل سالن (٣٢عدد) ------------------ ٩٦٠ دلار
فروش بار ------------------------------------------ ۴٧٠ دلار
کمکهای مالی دریافتی ------------------------------- ۴٩۵ دلار
جمع کل درآمدها----------- ۴۴١۵ دلار

هزینه ها:
کرایه سالن --------------------------------------- ٨٠٠ دلار
غذا ---------------------------------------------- ٩٠٠ دلار
مشروبات ---------------------------------------- ٢١١ دلار
دی جی ------------------------------------------ ٣٠٠ دلار
نوشابه و چیپس و دسر ---------------------------- ١١٠ دلار
اجازه فروش مشروب ----------------------------- ٢۵ دلار
جمع کل هزینه ها ---------- ٢٣۴٦ دلار
عایدات این برنامه --- ٢٠٦٩ دلار

 

 

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

پیام تبریک به «صندوق همیاری با کارگران در ایران - بریتانیا»

با خوشحالی فراوان شاهد تاسیس «صندوق همیاری با کارگران در ایران - بریتانیا» هستیم. در دورانی که ارتجاع سرمایه داری اسلامی حاکم در ایران طبقه کارگر و جنبش مستقل آنرا چنین تحت فشارهای اقتصادی و سیاسی قرار داده و روزی نیست که خبر از دستگیری و به زندان افکندن فعالین کارگری در اخبار نباشد، حقیقتا چیزی مسرت بخش تر از پیدایش دومین صندوق از صندوق های همبستگی کارگری نیست.
فعالین کارگری در بریتانیا آستین بالا زده و صندوق همیاری را تاسیس نمودند. ما صمیمانه ترین تبریکات خود را تقدیم این رفقا نموده و برای وسیعترین همکاری ها و هماهنگی ها اعلام آماده گی می کنیم.
ایجاد صندوق های همبستگی با کارگران ایران که برپایه اصول استقلال از همه نیروها و نهادها و دول سرمایه داری در ایران و جهان، و توزیع فرا گرایشی و صرفا طبقاتی کمک ها بین همه فعالین و نیروهای متنوع درون جنبش مستقل کارگری، و شفافیت مالی و گزارش دهی منظم و علنی، و نیز بر پایه ساختار دورنی دمکراتیک و مجمعی تشکیل می شوند یکی از مهم ترین و مبرم ترین نیاز های مبارزه کارگری در ایران است. باشد که بزودی شاهد تاسیس صندوق های مالی مستقل و طبقاتی دیگری نیز باشیم.
بار دیگر به رفقای «صندوق همیاری با کارگران در ایران - بریتانیا» درود می فرستیم و مشتاقانه در انتظار فعالیت های مشترک هستیم.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

********************

جشن اول ماه مه ٢٠١۵ در تورنتو

جشن اول ماه مه ٢٠١۵ در تورنتو مشترکا توسط احزاب و جریانات چپ و کمونیست برگزار شد. کمیته برگزار کننده این جشن طی تصمیمی اداره بار و فروش مشروب را در به صندوق همبستگی با کارگران ایران واگذار نمود تا به عنوان امکانی برای فاندریزینگ از محل فروش آن عایداتی برای صندوق همبستگی حاصل شود. متاقبا نیز از طرف صندوق همبستگی ضمن استقبال از این تصمیم دو تن از اعضای هیئت امنا داوطلبانه انجام آنرا به عهده گرفتند که نهایتا ٣١۴ دلار عایدی برای صندوق همبستگی داشت و گزارش مالی آن در زیر ملاحظه می شود.

هزینه ها:
خرید شراب --------------------- ١٦۴ دلار
خرید آبجو ----------------------- ٢٠۴ دلار
اجازه فروش مشروب------------- ٧۵ دلار
جمع کل هزینه ها -------- ٤٤٣ دلار

درآمدها:
فروش شراب ------------------ ١٧۵ دلار
فروش آبجو ------------------- ۴٨٠ دلار
شراب برگشتی ---------------- ٨٢ دلار
کمک ها مالی دریافتی --------- ٢٠ دلار
جمع کل درآمدها ----- ٧۵٧ دلار
باقیمانده و عادی صندوق همبستگی -- ٣١۴ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

گزارش مجمع عمومی هفتم صندوق همبستگی

مجمع عمومی هفتم صندوق همبستگی در تاریخ ٢٨ فوریه ٢٠١۵با حضور ٢۵ نفر از اعضاء رسمیت یافت و با انتخاب سه نفر به عنوان هیئت رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی آغاز گشت.

مباحث اصلی مجمع حول بررسی و تصویب گزارش فعالیت های صندوق و گزارش مالی در فاصله بین مجمع ششم و هفتم و نیز دو قرار پیشنهادی متمرکز شد. گزارش فعالیت ها پس از طرح پرسش و پاسخ ها و وارد نمودن چند اصلاحیه در آن به اتفاق آرا بتصویب مجمع رسید. در مورد گزارش مالی نیز پس از پرسش و پاسخ ها مباحثات مبسوطی در زمینه ها و موارد ارسال کمک ها و نحوه و مکانیزم اجرایی آنها، حفظ مسایل امنیتی در این موارد و در عین حال تضمین حق دسترسی اعضا به اطلاعات لازم، ضرورت برنامه ریزی بهتر برای جمع آوری کمک های مالی بیشتر، و تعیین سقف حداقل و حداکثر برای کمک های ارسالی، با مشارکت اکثر حاضرین انجام شد و گزارش مالی به اتفاق آرا تصویب شد.

در این مجمع همچنین دو قرار پیشنهادی یکی در باره نحوه برخورد صندوق به درخواست فعالین سیاسی برای اعلان برنامه هایشان در برنامه های بیرونی صندوق، دیگری برای تعیین سقف حداقل و حداکثر کمک های ارسالی طرح شد که مباحث جامعی را بهمراه داشتن و نهایتا بتصویب مجمع رسیدند که ضمیمه این گزارش اند. در جلسه مجمع همچنین مبلغ ١٢٠۵ دلار حق عضویت ها و ١٠۴ دلار کمک مالی دریافت شد و سه عضو جدید به صندوق پیوستند.

در پایان انتخابات انجام شد که برای هیئت امنا:
امیر پیام، محسن شیخی، ناهید شیخی، ابراهیم علاسوندی، سلام قادری، شوکت گلزاری، و امیر ماهان با اکثریت آرا انتخاب شدند.

برای بازرسان:
مهنازی آذری، حسین احمدی، و سعید کرامت انتخاب شدند.
همچنین هیئت امنای جدید در اولین جلسه خود که با حضور بازرسین انجام شد به اتفاق آرا مهناز آذری و سلام قادری را به عنوان سخنگویان صندوق انتخاب کردند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

گزارش فعالیتهای صندوق همبستگی برای مجمع عمومی هفتم

(از ٢٠ سپتامبر٢٠١۴ تا ٢٧ فوریه ١٠١۵)

از مقطع مجمع ششم در ٢٠ سپتامبر ٢٠١۴ تاکنون فعالیتهای روتین صندوق همبستگی بطور منظم پیشرفت. هیئت امنا جلسات ماهانه خود را به همراه دعوت از بازرسین برگزار نمود. بررسی وضعیت حق عضویت ها و برنامه ریزی برای جمع آوری آنها، دریافت کمک های مالی و ثبت آنها، بررسی گزارشات مالی، تلاش برای جلب اعضای جدید به صندوق، ارسال کمک ها به داخل، اطلاع رسانی به اعضا، اطلاع رسانی بیرونی فعالیت های صندوق به رسانه ها و حفظ و تداوم شفافیت کاری آن، از مواردی بودند که در جلسات هیئت امنا مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفتند.
در مجمع عمومی ششم گروه کاری هشت نفره برای برگزاری جشن ژانویه انتخاب شد. این جشن که به منظور فاندریزینگ برای صندوق همبستگی توسط این گروه سازمان یافته بود با حضور بیش از ٢۵٠ نفر با موفقیت زیادی برگزار شد و مبلغ ۴١۵٧ دلار برای صندوق عایدی داشت. گزارش این برنامه توسط رفیق گیتی زمانی عضو صندوق و هماهنگ کننده گروه کاری طی مصاحبه ای با تلویزیون چشم انداز به اطلاع عموم رسید. اگر چه این موفقیت حاصل تلاش همه اعضای صندوق و عزیزان غیرعضو است اما لازم است که به نقش موثر گروه کاری برای برنامه ریزی دقیق و اجرای پیگیرانه و مسئولانه برگزاری برنامه تاکید نمود. این تجربه نشان داد که می توان با همفکری و همیاری و مشارکت جمعی و مسئولانه برنامه های بزرگ انتفاعی برگزار نمود.
در این مدت نیز جلسه پالتاکی پیرامون «ضرورت و چگونگی ایجاد صندوق های همبستگی» با حضور و مشارکت علاقمندان و انجام مباحث زیادی در این رابطه برگزار شد. طبق اطلاع ما تاکنون در دو منطقه رفقایی به ایجاد «صندوق همبستگی با کارگران – ایران» علاقه مندی نشان داده و مشغول بحث و گفتگو در این رابطه اند.
همچنین فیسبوک صندوق همبستگی دایر شده و نقش خوبی در تبلیغ دو برنامه جشن و جلسه پالتاکی داشت. فیسبوک صندوق اما نیازمند برنامه ریزی برای آپدیت شدن منظم است.
در پایان لازم به تاکید است که بدنبال نزدیک به سه سال فعالیت طبقاتی و مسئولانه و شفاف، صندوق همبستگی به یک منبع مالی قابل اتکا در جنبش مستقل کارگری تبدیل شده و باید به درخواست های فزاینده برای کمک های مالی پاسخ گوید. از اینرو صندوق نیز به درآمدهای بسیار بیشتری نیازمند است. همینجا از همه عزیزان علاقمند و حامیان جنبش مستقل کارگری دعوت می کنیم که چه با عضویت در صندوق و یا ارایه کمک مالی و چه با یاری رساندن به برگزاری برنامه های فاندریزینگ، صندوق همبستگی را در انجام این وظیفه مهم و طبقاتی یاری رسانند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

گزارش مالی صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

(از ٢٠ سپتامبر ٢٠١۴ تا ٢٧ فوریه ٢٠١۵)

موجودی نقدی صندوق تا ٢٠ سپتامبر ٢٠١۴ ------------------------------------------- ٣١٠۶ دلار
حق عضویت های دریافت شده از ٢٠ سپتامبر٢٠١۴ تا ٢٧ فوریه ٢٠١۵ ----------------- ٣١٧۵ دلار
عایدات جشن شب ژانویه -------------------------------------------------------------- ۴١۵٧ دلار
کمک های مالی دریافت شده ----------------------------------------------------------- ٣۴۵ دلار
جمع کل درآمدها ------------------- ١٠٧٨٣ دلار
ارسالی ها به داخل ----------------- ۵٨۵٣ دلار
موجودی صندوق در ٢٧ فوریه ٢٠١۵--------- ۴٩٣٠ دلار

توضیحات:
ارسالی ها: مبلغ ۵٨۵٣ دلار در ١١ مرحله به این ترتیب ارسال گردیده است: ١- ٧ اکتبر ٢٦٦ دلار، ٢- ٢١ اکتبر ۵١٠ دلار، ٣- ٢۵ نوامبر ٦٨٧ دلار، ۴- ۴ دسامبر ٣۵٠ دلار، ۵- ١٧ دسامبر ۵٠۵ دلار، ٦- ٣٠ دسامبر ۴٠٠ دلار، ٧- ١٠ ژانویه ٦۵٠ دلار، ٨- ٢٦ ژانویه ١٠٣٨ دلار، ٩- ۴ فوریه ٣٦٧ دلار، ١٠- ۴ فوریه، ١١- ۴ فوریه ٣٦٠ دلار،

کمک های مالی: مبلغ ٣۴۵ دلار کمک مالی در ٦ مورد به شرح زیر دریافت شد: ١- ٢٠ دلار، ٢- ٣١٠ دلار، ٣- ٨٠ دلار، ۴- ١۵٠ دلار، ۵- ١٠ دلار، ٦- ۵٠ دلار،
حق عضویت های دریافت نشده: ۶ ماهه ١٠ مورد، ۵ ماهه ٢ مورد، ۴ ماهه ١ مورد، ٣ ماهه ۴ مورد،

********************گزارش مالی صندوق همبستگی از ابتدا تاکنون

(٧ جولای ٢٠١٢ تا ٢٧ فوریه ٢٠١۵)

حق عضویت های دریافت شده ------------------------------ ١۵٢٧۵ دلار
عایدات برنامه های فاندریزینگ ----------------------------- ١۴۵٣٣ دلار
کمک های مالی دریافت شده -------------------------------- ٣١٠٠ دلار

جمع کل درآمدها--------------------- ٣٢٩٧٨ دلار
جمع کل کمک های ارسالی ----------- ٢٧٩٧٨ دلار
موجودی صندوق در ٢٧ فوریه ٢٠١۵--------- ۴٩٣٠ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

٢٧ فوریه ٢٠١۵

دو قرار پیشنهادی که بتصویب مجمع عمومی هفتم رسید

********************

قرار اول::

«از آنجا که در برنامه های بیرونی صندوق همبستگی با درخواست های فعالین شهر برای اعلام برنامه هایشان
(Announcement) مواجه ایم و نیز برای پرهیز از هر گونه مشکل و سو تفاهمی، لازم است که یک تابلوی اعلانات از طرف صندوق در جای مناسب نصب شود تا هر کس بتواند اطلاعیه هایش را در آنجا قرار دهد».

********************

قرار دوم:

«برای تدقیق و تضمین همه گیر شدن کمک های مالی ارسالی، حداقل کمک ارسالی ٣٠٠ دلار و حداکثرآن ٧٠٠ دلار می باشد. در موارد استثنایی و با توضیحات لازمه و با تصمیم جمع هیئت امنا، کمک ارسالی می تواند بیشتر از حداکثر باشد.»

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

گزارش جشن سال نو (ژانویه ٢٠١۵)

جشن سال نو میلادی که از مدتها پیش توسط صندوق همبستگی با کارگران ایران- کانادا فراخوانده شده بود با حضور بیش از ٢۵٠ نفر برگزار شد. شور وشوق شب عید بهمراه محیطی گرم و صمیمی و دی جی شاد و امکانات رفاهی لازم همه به برگزاری جشنی پر نشاط و شورانگیز انجامید. در کنار دیدارهای خانوادگی و دوستانه اما رقص و پایکوبی بهمراه موزیک های چند فرهنگی تا پاسی از شب رفته ادامه داشت.
این جشن که با هدف فاندریزینگ برای صندوق همبستگی برگزار شده بود به هدف خود رسید و درآمد خوبی کسب نمود و مبلغ ۴١۵٧ دلار عاید صندوق همبستگی شد. در این جشن همچنین بسیاری از حاضرین از نزدیک با صندوق همبستگی آشنا شدند و نیز چهار عضو جدید به صندوق پیوستند.
موفقیت همه جانبه این شب اما پیش و بیش از هر چیز حاصل زحمات گسترده و بی دریغ و مسئولانه اعضای داوطلب صندوق و نیز عزیزان غیر عضوی است که با جان و دل برای برگزاری این شب مایه گذاشتند و آنرا با چنین موفقیتی برگزار نمودند. اینجا از همه این عزیزان داوطلب که با فعالیت خود، و نیز میهمانان گرامی که با حضور خود صندوق همبستگی را برای برگزاری این برنامه یاری رساندند تشکر می کنیم.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

گزارش مالی جشن سال نو (ژانویه ٢٠١۵)

درآمدها:

بلیطهای پیش فروش ( ١٨١ بلیط ) --------------------- ۵۴٣٠ دلار
فروش بلیط در محل سالن ( ٨۵ بلیط ) ------------------ ٢۵۵٠ دلار
کمکهای مالی ----------------------------------------- ١۵۵ دلار
فروش بار -------------------------------------------- ٩٣۵ دلار
درآمد رافل ------------------------------------------- ٢١٣ دلار

جمع کل درآمدها --------- ٩٢٨٣ دلار

هزینه ها:

کرایه سالن ------------------------------------------ ١۵٠٠ دلار
غذا -------------------------------------------------- ١۵٠٠ دلار
دی جی ---------------------------------------------- ٨٠٠ دلار
تبلیغات ---------------------------------------------- ١٠٠ دلار
انتشارات ( چاپ بلیط و پوستر) ----------------------- ١١٠ دلار
پیش غذا ، دسر ، نوشابه و چیپس --------------------- ۴١۴ دلار
رافل ------------------------------------------------ ١٠٠ دلار
رومیزی بشقاب و دکوراسیون ------------------------ ٢٢٣ دلار
پرمیت مشروب -------------------------------------- ٢۵ دلار
خرید مشروب --------------------------------------- ٣۴۵ دلار
جمع کل هزینه ها --------- ۵١٢٦ دلار
عایدات این برنامه ------------- ۴١۵٧ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

گزارش جلسه پالتاکی در باره:

ایجاد صندوق‌های همبستگی با کارگران ایران

جلسه ای که برای بررسی ضرورت و چگونگی ایجاد صندوق های همبستگی با کارگران ایران فراخوانده شده بود در روز یکشنبه ٧ دسامبر ٢٠١۴ با حضور و شرکت علاقمندان برگزار شد. این جلسه که جنبه های بسیار متنوعی از مساله را مورد بررسی قرار داد بمدت چهار ساعت و نیم ادامه داشت که شامل پنج لینک زیر می شود. بخش سخنرانی این جلسه ابتدا از تلویزیون کومله در روز جمعه ۱۹ دسامبر منتشر شد. این بخش همچنین با مقدمه مسئول جلسه رفیق صدیق اسماعیلی ضبط شده بود که هر دو لینک آنها ارایه می شود. قسمت مباحثات و اظهار نظرات حاضرین شامل دو لینک، و قسمت پایانی جلسه با عنوان «بحث آزاد» شامل یک لینک است که بیشتر به نقش نهاد ضد کارگری سولیدارتی سنتر اختصاص یافت.

لینک های جلسه:
١- سخنرانی امیر پیام- پخش از تلویزیون کومله اینجا
٢- فایل سخنرانی با مقدمه صدیق اسماعیلی اینجا
۳- مباحثات - قسمت اول اینجا
۴- مباحثات - قسمت دوم اینجا
۵- قسمت بحث آزاد اینجا

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

از صفحه فیسبوک صندوق همبستگی دیدن کنید!

رفقا و دوستان گرامی:
از اکنون می توانید برنامه ها و فعالیت های صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا را در فیسبوک نیز به آدرس زیر دنبال کنید: اینجا
از شما عزیزان تقاضا داریم برای اطلاع رسانی در باره این صفحه، صندوق همبستگی را یاری نمایید. آنرا در صف دوستان خود بپذیرید. برنامه هایش را در صفحه خود پُست کنید. با دعوت از دوستان خود بخواهید تا آنرا لایک کنند و در برنامه های صندوق همبستگی شرکت جویند.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

********************

جلسه بحث و گفتگو

در باره ضرورت و چگونگی ایجاد صندوق های همبستگی با کارگران ایران

چرا جنبش کارگری ایران نیاز مالی دارد؟
این نیازهای کدامند؟
رفع این نیازها چه تاثیری بر مبارزات جاری کارگران دارد؟
تاکنون چگونه به آنها پاسخ داده شده است؟
آیا این پاسخ ها کفایت می کنند؟
نقش نهادهای سرمایه داری در این میان چیست؟
چرا و چگونه میتوان این نقش ضد کارگری نهادهای سرمایه داری را خنثی نمود؟
تجربه تاکنونی ارایه کمک های مالی مستقل چگونه است؟
تاثیرات این تجربیات در بین فعالین کارگری داخل چیست؟
چگونه می توان استقلال منابع مالی کمک به جنبش کارگری را تضمین نمود؟
چرا و چگونه می توان توزیع فراگرایشی کمک مالی را سازمان داد؟
تجربه صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا چه می گوید؟
اینها و بسیاری سوالات دیگر مستقیما به عرصه تامین مالی مبارزه طبقاتی کارگران مربوط می شوند که تنها توسط همفکری و همیاری و همدلی همه فعالین مستقل کارگری و چپ و سوسیالیست پاسخ می گیرند. جلسه فوق گام کوچکی است در این جهت و از همه عزیزان دعوت می شود با شرکت خود این تلاش مشترک طبقاتی را تقویت کنند.
جلسه با طرح مساله توسط امیر پیام عضو هیئت امنای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا شروع می شود و سپس با بحث جمعی حول بررسی ضرورتها و چگونگی ایجاد صندوق های همبستگی ادامه می یابد. این جلسه در پالتاک برگزار می شود.

زمان: یکشنبه ٧ دسامبر٢٠١۴

- امریکای شمالی: ١٢ ظهر

- لندن: ۵ بعد از ظهر

- استکهلم و فرانکفورت: ٦ بعد از ظهر

- تهران: ٨:٣٠ بعد از ظهر

آدرس اتاق در پالتاک:

اسم اتاق: Sandooghe Hambastegi ba Kargarane Iran

کاتاگوری: Middle East

ساب کاتاگوری: Iran

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

sandoghehambastegikargaran@gmail.com

********************

جشن شب ژانویه و فاند ریزینگ

برای دیدن برنامه روی جشن شب ژانویه... کلیک کنید!

********************

گزارش مجمع عمومی ششم صندوق همبستگی

مجمع عمومی ششم صندوق همبستگی در تاریخ ٢٠ سپتامبر ٢٠١۴ با حضور ٢۵ نفر از اعضاء رسمیت یافت و با انتخاب سه نفر به عنوان هیئت رئیسه و با پیام تلفنی علیرضا یکی از فعالین کارگری ایران و نیز حضور دو میهمان دیگر آغاز گشت.
رفیق علیرضا پس از معرفی و ارایه خلاصه ای از فعالیت هایش در رابطه با تشکلات مستقل کارگری ایران خرسندی خود از برگزاری مجمع و شرکت در آن ابراز داشت و ضمن سخنان کوتاهی به بررسی تجربه صندوق همبستگی در کانادا پرداخت و به لحاظ نظری و عمدتا با توجه به تجربیات عملی کنونی جنبش بر اهمیت این تجربه تاکید نمود. ایشان یادآورشد که اگر چه کمک های مالی ارزنده فعالین و محافل کارگری و چپ همیشه وجود داشته است، اما با توجه به نیاز مالی گسترده و فزاینده جنبش کارگری، و فقدان منابع مستمر و سازمانیافته و مستقل کارگری برای تامین این نیاز، و نیز تلاش های نهاد های سرمایه داری برای نفوذ در جنبش کارگری و وابسته نموده آن از طریق ارایه منابع مالی، وجود منابع مالی مستمر و مستقل و کارگری نظیر صندوق همبستگی کانادا بسیار حیاتی است. رفیق علی رضا در پایان و به عنوان جمعبندی بار دیگر بر ضرورت و کیفیت و مکانیزم کاری صندوق همبستگی تاکید نمود و از سبک کار آن که متکی بر حق عضویت و مشارکت اعضا و برگزاری مجامع عمومی و شفافیت مالی و گزارش دهی منظم به جامعه است به عنوان نکات مهم و برجسته صندوق همبستگی یاد کرد. ایشان ضمن اعلام تعلق خود به صندوق همبستگی کانادا و سنت کاری آن آرزو نمود که صندوق های بیشتری از این نوع در کشورهای دیگر ایجاد شوند.
سپس مجمع وارد دستور جلسه خود شد و بدنبال بررسی و تصویب گزارش فعالیتها و گزارش مالی صندوق که هر دو به همراه این گزارش هستند، به استماع گزارش بازرسین پرداخت. بررسی و تصویب دو قرار پیشنهادی در مورد برنامه های فاندریزینگ و نیز در مورد ارسال کمک ها به داخل بخش بعدی کار مجمع بود که بخش مهمی از وقت آنرا به خود اختصاص داد.
در پایان انتخابات شد که برای هیئت امنا: ابراهیم علاسوندی، امیر پیام، ناهید شیخی، ستار آویهنگ، محسن شیخی، محسن رضوانی، و امیر ماهان کاندید و با اکثریت آرا انتخاب شدند. برای بازرسین صندوق نیز: حسین احمدی ، شهلا رحیمی، و سعید کرامت کاندید و با اکثریت آرا انتخاب شدند.
در این مجمع که به مدت سه ساعت ادامه داشت دو نفر عضو جدید به صندوق همبستگی پیوستند و همچنین مبلغ ١٠٦٠ دلار حق عضویت و ١٠ دلار کمک مالی جمع آوری شد و مجمع در ساعت ١٠ شب خاتمه یافت.

هیئت امنای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

---------------------------------

گزارش فعالیتهای صندوق همبستگی برای مجمع عمومی ششم

(از ١٨ ژانویه ٢٠١۴ تا ٢٠ سپتامبر ٢٠١۴)

در فاصله 8 ماه بین دو مجمع پنجم و ششم فعا لیتهای روتین صندوق همبستگی بطور منظم پیشرفت. هیئت امنا به غیر از تعطیلات تابستانی ماه جولای جلسات ماهانه خود را به همراه دعوت از بازرسین برگزار نمود. بررسی وضعیت حق عضویت ها و برنامه ریزی برای جمع آوری آنها، دریافت کمک های مالی و ثبت آنها، بررسی گزارشات مالی، تلاش برای جلب اعضای جدید به صندوق، ارسال کمک ها به داخل، بررسی موارد این کمک ها و تصمیم گیری در باره آنها، تثبیت و توسعه ارتباطات با داخل و ایجاد ارتباطات مستقیم تر، کسب حمایت فعالین کارگری از صندوق همبستگی، اطلاع رسانی به اعضا، اطلاع رسانی بیرونی فعالیت های صندوق به رسانه ها و حفظ و تداوم شفافیت کاری آن، و بررسی و برنامه ریزی و برگزاری برنامه های فاندریزینگ صندوق همه از مواردی بودند که در جلسات هیئت امنا مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفتند. در این مدت دوبرنامه فاندریزینگ (جشن عید نوروز٩٣ و شب همبستگی ماه جون ٢٠١۴) به یاری و مشارکت اعضای صندوق برگزار شد که با وجود برخی کاستی ها مبلغ ١٢٧٠ دلار عاید صندوق گشت. در رابطه با ارسال کمک ها به تعداد ١۵ مورد جمعا ۵۴٢۴ دلار کمک ارسال و دریافت شد. این کمک ها همچنین طبق خصلت طبقاتی و فراگرایشی آنها مطابق اساسنامه انجام گرفته و شامل بخش های متنوع جنبش مستقل کارگری می باشند. حق عضویت ها علی رغم برخی تاخیرها که به دلیل مشغله های روزمره طبیعی و اجتناب ناپذیرند اما به مبلغ ٣١١۵ دلار بطور پیوسته پرداخت و دریافت و حسابرسی شدند.
قابل توجه است که مجمع عمومی ششم نزدیک به دوماه پس از دوساله شدن فعالیت های صندوق همبستگی برگزار می گردد. همانطور که در گزارش مالی ملاحظه می شود در این مدت صندوق توانست مبلغ ٢۵٢٣٠ دلار درآمد داشته باشد و مبلغ ٢٢١٢۵ دلار کمک به داخل ارسال کند. همچنین ٨ برنامه انتفاعی بیرونی برگزار شد ونیز تعداد اعضای صندوق نسبت به مقطع تشکیل آن ١٠٠ درصد افزایش یافت.
در پایان لازم به تاکید است که این دستاوردها یکسره حاصل فعالیت و مشارکت و دلسوزی و تعهد اعضای گرامی صندوق، و نیز عزیزانی که عضو هم نیستند اما صندوق همبستگی را از همیاری خود محروم نساختند می باشد. به پشتوانه همین فعالیت های مسئولانه است که اکنون صندوق همبستگی به یک نهاد مالی مستقل و طبقاتی شناخته شده در جنبش مستقل کارگری ایران بدل گشته و مورد اعتماد و اتکا فعالین آن قرار گرفته است.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

---------------------------------

گزارش مالی صندوق همبستگی به مجمع عمومی ششم

(١٨ ژانویه ٢٠١۴ تا ٢٠ سپتامبر٢٠١۴)

موجودی صندوق همبستگی تا تاریخ ١٨ ژانویه ٢٠١۴--------------------- ٣٦٨۵ دلار
حق عضویتهای در یافت شده از تاریخ ١٨ ژانویه تا ١٩ سپتامبر------------ ٣٣٠۵ دلار
عایدات جشن سال نو----------------------------------------------------- ٧٠٠ دلار
عایدات برنامه شب همبستگی--------------------------------------------- ۵٧٠ دلار
کمکهای مالی دریافت شده ----------------------------------------------- ٢٧٠ دلار
جمع کل درآمدها-------------- ٨۵٣٠ دلار
ارسالی ها به داخل در ١۵ مرحله----- ۵۴٢۴ دلار
موجودی در ١٩ سپتامبر ٢٠١۴------ ٣١٠٦ دلار توضیحات: ارسالی ها: مبلغ ۵۴٢۴ دلار در ١۵ مرحله به شرح زیر ارسال گردیده است:
١- ٢٨ آگوست ٢۵٠ دلار، ٢- ٢٨ آگوست ٢۵٠ دلار، ٣- ٢۴ جولای ۵٢٢ دلار، ۴- ١٣ جولای ٧٢۵ دلار، ۵- ٢٩ مه ۵٠٦ دلار، ٦- ٨ آوریل ٢۵٠ دلار، ٧- ٨ آوریل ٢٤٠ دلار، ٨ - ٨ آوریل ٢۴٠ دلار، ٩- ٨ آوریل ٢۴٠ دلار، ١٠- ١٢ مارچ ۵٠٠ دلار، ١١- ١٨ فوریه ۵٠٠ دلار، ١٢- ١٨ فوریه ١٦٧ دلار، ١٣- ١٨ فوریه ١٦٧ دلار، ١۴- ١٨ فوریه ١٦٧ دلا، ١۵- و در تاریخ ٢٢ ژانویه مبلغ ٧٠٠ دلار ارسال گردیده است .

حق عضویتهای دریافت نشده عبارتند از: ٧ ماهه ١۴ مورد ، ٦ ماهه ٦ مورد ، ۴ ماهه ٦ مورد و ٣ ماهه ١٣ مورد.
گزارش مالی ٢۵ ماهه از ٧ جولای ٢٠١٢ تا ٢٠ سپتامبر ٢٠١۴
حق عضویتهای دریافت شده -------------------- ١٢٠٩٩ دلار
عایدات برنامه های فاندریزینگ------------------ ١٠٣٧٦ دلار
کمکهای مالی دریافت شده ---------------------- ٢٧۵۵ دلار
جمع کل درآمدها---------------- ٢۵٢٣٠ دلار
جمع کل ارسالی ها-------------- ٢٢١٢۵ دلار
باقیمانده -------------------- ٣١٠٦ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

***********************************

گزارش شب همبستگی با جنبش کارگری ایران

این برنامه با هدف فاندریزینگ و جمع آوری کمک مالی به فراخوان صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا در روز ٣١ ماه مه ٢٠١۴ برگزار شد. برنامه با پخش سرود انترناسیونال آغاز شد و سپس مریم مجری برنامه قطعه ای از خاطرات جوهیل و شعری از شاملو و نیز متن سرود معدنچیان سوما را خواند. در ادامه فرید پرتوی بدنبال توضیحاتی در باره وضعیت کنونی جنبش کارگری ایران، پیام رضا شهابی را که به مناسبت این برنامه برای صندوق همبستگی ارسال شده بود قرائت نمود. همچنین امیر پیام به مناسبت دومین سالگرد تاسیس صندوق همبستگی به بررسی این تجربه و جمعبندی دو سال فعالیت صندوق پرداخت. در این شب نیز پنج عضو جدید به صندوق همبستگی پیوستند.
متن پیام رضا شهاب و نیز گزارش مالی در پیوست می باشد. علی رغم اینکه شرکت عزیزان زیادی به دلیل همزمانی غیر منتظره برخی برنامه ها ممکن نشد، این شب با حضور نزدیک به هفتاد نفر در فضایی شاد و صمیمی تا دیر وقت ادامه داشت و مبلغ ۵٧٠ دلار عاید صندوق شد. در پایان از همه عزیزانی که در برگزاری برنامه زحمت کشیدند و به اشکال مختلف آنرا مورد حمایت قرار دادند سپاسگذاریم.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

sandoghehambastegi@ymail.com

PH: (647) 857-9904

گزارش مالی شب همبستگی با جنبش کارگری ایران

درآمدها:
بلیطهای پیش فروش _________________ ١٠٩٠ دلار
فروش بلیط در محل سالن ______________ ٨٦٠ دلار
فروش بار ________________________ ١٦٠ دلار
کمکهای مالی ______________________ ۵۵ دلار
جمع کل درآمدها ________ ٢١٦۵ دلار

هزینه ها:
کرایه سالن _____________________ ٨۵٠ دلار
ساند سیستم _____________________ ٧۵ دلار
پرمیت الکل _____________________ ٢۵ دلار
خرید شراب و آبجو ________________ ٨۵ دلار
غذا __________________________ ۵٦٠ دلار
جمع کل هزینه ها ____________ ١۵٩۵ دلار
عایدات این برنامه ____________ ۵٧٠ دلار

توضیحات:
هزینه های پیش غذا، ظروف، چای، قهوه، نوشابه، میوه و شیرینی توسط اعضای داوطلب پرداخت شد.

پایان گزارش مالی


پیام رضا شهابی:
رفقای عزیز سلام،

مایه خوشحالی است که بار دیگر اجتماعی از کارگران آگاه و فعال از گوشه و کنار جهان گرد هم آمده اند تا چاره درد مشترک کنند. اینروزها ما کارگران بیش از پیش به چنین گردهمایی هایی احتیاج داریم؛ و مگر همین حس انساندوستی و مرام اشتراکی متبلور در این جمع ها هدف غایی مبارزات کارگران نیست؟!
فرصت را مغتنم می شمارم و به اصل مطلب می روم:
اینروزها حال کارگران در ایران خوب نیست. نه اینکه خواسته باشم بگویم پیش از این خوب بوده است، نه؛ اوضاع و احوال کنونی کمی متفاوت است. هجوم همه جانبه به منافع کارگران از وضعیت معیشتی و امنیت شغلی شان گرفته تا آزادی اعتصاب و تجمعاتشان در شرایطی صورت می پذیرد که موقعیت اجتماعی تشکلهای مستقل کارگری اصلا امیدوار کننده نیست.
با وجود اینکه در تمامی سالیان گذشته حاکمیت هرگز تشکلهای مستقل کارگری را به رسمیت نشناخته است، اما حضور این تشکلها در میان کارگران به نسبت پررنگ تر بود و با وجود تمامی دشواریها ندای سندیکاها گوش به گوش می گردید.
امروز اما با گذشت بیش از یکدهه از تلاش جمعی از کارگران آگاه و فعالین کارگری دلسوز ایران برای احیای فعالیت سندیکایی میان کارگران، بار دیگر شاهد افت این حرکت ایم. البته این به معنای عدم حضور کارگران در صحنه اعتراض علیه وضع موجود نیست. کمااینکه در جریان مساله تعیین حداقل دستمزد سال ١٣٩٣ شاهد موجی از اعتراضات جامعه کارگری ایران بودیم. اما عمده این اعتراضات پراکنده و بی بهره از قدرت تاثیر گذاری قابل توجه بود.
باری سرکوب و خفقان و بسیاری موانع حاکمیت محور دیگر وجود دارد، اما آیا غیر از این است که خود ما در شرایط سخت تر از این در نیمه اول دهه هشتاد پا به عرصه گذاشتیم و نتایج بسیار درخشان گرفتیم؟
چاره چیست یا بقول معروف چه باید کرد؟

هم طبقه ای های عزیزم،
جهان وطنی دلیل اول و آخر جمع شدن های ما در چنین نشست هایی است، اما شاید لازم باشد هر از چندی در باره معنای دقیق تاریخی اش در لحظه ای که در آن بسر می بریم تامل کنیم.
به واقع فارغ از دور شدن از آرمان سوسیالیسم، تاثیر آنی افول جنبش کارگری ایران بر جنبش کارگری در کانادا، فرانسه، آلمان، انگلیس، آفریقا و ... چیست؟ به طور متقابل تاثیر افول جنبش کارگری در این کشورها بر ایران چیست؟ امروز ما باید بدنبال میانجی هایی باشیم که به اعتبارش پیوندهای مان تاثیرات مشخص و ملموسی بر وضعیت هرکداممان در دایره مرزهای ملی داشته باشد.
به عنوان یک پیشنهاد مشخص مایلم به اهمیت تعیین یک سیستم و مکانیزم کمک های مالی تشکلهای مستقل کارگری جهان به یکدیگر اشاره کنم.
امروز بار دیگر خطر رشد تشکلهای کارگری زرد که به نام کارگران اما در واقع در راستای منافع امپریالیستی و سیاست های راست گرایانه به فعالیت می پردازند احساس می شود. این مساله بویژه در کشور هایی مثل ایران که تشکلهای مستقل کارگران از سوی حکومت برسمیت شناخته نمی شود ابعاد جدی تری دارد. به این ترتیب که تشکلهای زرد با جذب کمک های مالی به اعتبار هیاهو و تبلیغات از یکسو و همچنین دامن زدن به رفتارهای چپ روانه آنهم بدون داشتن بدنه کارگری از سوی دیگر، از یکطرف باعث بی اعتمادی توده کارگران نسبت به سندیکاهای واقعی و از طرف دیگر باعث بالارفتن هزینه فعالیت علنی می شوند.
لذا ایجاد ساز و کاری که به میانجی آن ارتباطات شفاف مالی میان تشکلهای کارگری مستقل برقرار گردد، خود می تواند گامی در جهت روشن شدن افق جنبش کارگری باشد. البته همانطور که اشاره کردم این صرفا یک پیشنهاد برای باز شدن باب بحث پیرامون حلقه های وصل کننده سرنوشت جاری ما کارگران در نقاط مختلف جهان به یکدیگر است. در پایان ضمن تشکر از حوصله ای که به خرج دادید، امیدوارم روزی برسد که ما کارگران در ایران بتوانیم میزبان شما رفقا و هم طبقه ای های عزیزم باشیم.

رضا شهابی

عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

٩٣/٣/١٠ - زندان اوین

 

 

 

***********************************

شب همبستگی با جنبش کارگری ایران

میلیونها کارگر، این خالقین همه ثروتها، برای کسب مطالبات خود در مبارزه و تلاشی بی وقفه هستند!
اما مبارزات آنان برای یک زندگی اندکی بهتر سرکوب می شود!
و فعالین مستقل کارگری دایما با اخراج و زندان و شکنجه و شلاق مواجه اند!
طبقه کارگر ایران در این مبارزه پشتیبانی جز شما انسان های آزادیخواه و برابری طلب ندارد!

_______________________________________

بیاییم شبی را در همبستگی با کارگران ایران و در حمایت از مبارزات آنان گرد هم آییم!
عایدات این برنامه برای کمک به جنبش مستقل کارگری ایران است

شامل: پیامها، شام و دی جی

بلیط: ٣٠ دلار ( ورود خردسالان رایگان است)

زمان: شنبه ٣١ مه ٢٠١۴، از ساعت ٦:٠٠ بعد از ظهر تا ١ بامداد

مکان:

Thornhill Community Centre
7755 Bayview Ave, L3T 4P1
Thornhill, Ontario

_______________________________________

صندوق همبستگی با کارگران ایران درنزدیک به دو سال فعالیت خود تاکنون بیش از ٢٣ هزار دلار درآمد داشت و بیش از ٢٠ هزار دلار کمک به جنبش مستقل کارگری ارسال نمود که بدون همت و یاری شما عزیزان ممکن نبود. این نشان می دهد که شرکت هریک از شما در این برنامه های انتفاعی صندوق کمکی است بسیار مهم و با ارزش، و اقدامی است که مستقیما در خدمت تقویت و پیشرفت مبارزات کارگری در ایران قرار دارد

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

sandoghehambastegi@ymail.com

PH: (647) 857-9904

***********************************

گزارش برگزاری جشن نوروز

جشن نوروز سال ١٣٩٣ در روز شنبه ٢٢ مارچ ٢٠١۴ با هدف انجام فاندریزینگ و کسب درآمد مالی برای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا بصورت یک مهمانی خصوصی برگزار شد. این برنامه از ساعت ٦ بعد از ظهر تا ساعت ١٢ شب در فضایی شاد و صمیمی و با حضور بیش از پنجاه نفر ادامه داشت. غذاها و دیگرخوراکیها و نوشیدنی ها و نیز سیستم صوتی توسط داوطلبین تهیه شد و هر کس بیست دلار ورودیه پرداخت. از محل درآمد ورودیه ها تنها هزینه سالن پرداخت شد و سپس هفصد دلار (٧٠٠ دلار) عاید صندوق همبستگی با کارگران ایران شد. برگزاری موفقیت آمیز این برنامه و کسب چنین درآمدی برای صندوق همبستگی تماما نتیجه تلاش اعضای داوطلب صندوق و دیگر عزیزان و دلسوزان جنبش کارگری است که حتی عضو صندوق همبستگی نیز نمی باشند. از همه شما عزیزان صمیمانه سپاسگذاریم.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

***********************************

گزارش مجمع عمومی پنجم صندوق همبستگی با کارگران ایران-کانادا

مجمع عمومی پنجم «صندوق همبستگی با کارگران ایران- کانادا» در روز شنبه ١٨ ژانویه ٢٠١۴ در ساعت ٦:٣٠ بعد از ظهر با حضور تعداد کثیری از اعضای صندوق برگزار شد. مجمع با انتخاب هیئت رئیسه سه نفره و تصویب دستور جلسه پیشنهادی کار خود را آغاز نمود. دو گزارش فعالیت ها و گزارش مالی صندوق در فاصله چهار ماهه بین مجمع چهارم و پنجم به ترتیب مورد بحث و بررسی قرار گرفتند و به اتفاق آرا به تصویب رسیدند. سپس ٩ تن اعضای جدید که در این فاصله به صندوق همبستگی پیوستند معرفی شدند و بعد مجمع به تفصیل به بحث و بررسی و تصویب چند اصلاحیه در اساسنامه پرداخت. گزارش های فعالیتها و مالی و نیز اصلاحیه های مصوب مجمع به همراه این گزارش در زیر منتشر می شوند. در پایان انتخابات برگزار شد و اعضای هیئت امنا و بازرسین به اتفاق آرا و به این ترتیب انتخاب شدند:
برای هیئت امنا: ستار آویهنگ، امیر پیام، محسن رضوانی، ناهید شیخی، محسن شیخی، ابراهیم علاسوندی، و امیر ماهان برای بازرسین: علی باغبانی، سعید کرامت، و رحمان نجات
مجمع عمومی پنجم صندوق همبستگی طبق دستور جلسه مصوب ودر همان زمان ٢ ساعت تعیین شده طی مباحثی پربار با موفقیت و در فضایی رفیقانه و صمیمی به کار خود پایان داد.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

***********************************

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی

(از آگوست ٢٠١٣ تا ژانویه ٢٠١۴)

فعالیت های صندوق همبستگی در فاصله چهار ماهه از مجمع عمومی چهارم تا مجمع عمومی پنجم همچون روال قبل با موفقیت پیش رفت. دراین مدت هیئت امنا پنج جلسه داشت که به تقسیم کارهای لازم و دریافت حق عضویت ها و جمع آوری کمک های مالی و ارسال کمک ها به داخل و اطلاع رسانی با اعضا و تهیه و ارسال گزارش ها به بیرون و دیگر امور روتین پرداخت. در این مدت همچنین با همکاری اعضای داوطلب دو برنامه فایندریزینگ برگزار شد که اگر چه کار و انرژی زیادی برد اما درآمد خوبی عاید صندوق همبستگی نمود و از این نظر بسیار موفق بود. در برنامه فاندریزینگ شب همبستگی با کارگران ایران از طرف شش تن از فعالین شناخته شده جنبش مستقل کارگری پیامهایی در حمایت از فعالیت های صندوق ارسال شد که گویای جاافتادن صندوق و کسب اعتماد فعالین مستقل کارگری است. چیزی که برای سلامت و اعتبار صندوق همبستگی و موفقیت تلاش های آن در حال و آینده بسیار مهم می باشد.
همانطور که در گزارش مالی ملاحظه می شود در این مدت ۴٧٣١ دلار و در هفت نوبت کمک برمبانی هدف تعریف شده در اساسنامه و اولویت های صندوق به جنبش مستقل کارگری ایران ارسال شد. در این مدت همچنین ٩ عضو جدید به صندوق پیوست که مایه پشت گرمی فعالیت های ماست.
در پایان از همه اعضای صندوق و دوستان عزیزی که عضو هم نیستند اما با حضور دلسوزانه و همت و یاری خود این مجمعوعه فعالیت در حمایت از جنبش مستقل کارگری را ممکن ساختند تشکر می کنیم و به همه خسته نباشید می گوییم.

هیئت امنای صندوق همبستگی

١٨ ژانویه ٢٠١۴

***********************************

گزارش مالی ٍ«صندوق همبستگی» از تاریخ آگوست ٢٠١٣ تا ١۵ ژانویه ٢٠١۴

موجودی نقدی صندوق همبستگی در تاریخ آگوست ٢٠١٣ ---------- ٢٣١٦ دلار
حق عضویتهای دریافت شده -------------------------------------- ٢٢٨۵ دلار
عایدات شب همبستگی -------------------------------------------- ٢٧٠٩ دلار
عایدات جشن سال نو --------------------------------------------- ٩١٠ دلار
کمکهای مالی دریافت شده ---------------------------------------- ١٩۵ دلار
جمع کل درآمدها ------------------------- ٨٤١۵ دلار
ارسال به ایران در ٧ مرحله -------------- ۴٧٣١ دلار
موجودی صندوق تا ١۵ ژانویه ٢٠١۴ -- ٣٦٨٤ دلار

توضیحات:
ارسالی ها: مبلغ ۴٧٣١ دلار ارسالی به ایران ، در هفت مرحله : ٣ آگوست ٣١٠ دلار ، ٢٦ سپتامبر ۵١٨ دلار ، و در همین تاریخ ١٠٢٢ دلار ، ١٨ اکتبر ٦٠٠ دلار ، ٣٠ نوامبر ١٠٨۵ دلار و ١١ ژانویه ٩۵٨ دلار ارسال گشته است .

گزارش مالی ١٧ ماهه «صندوق همبستگی»

(از تاریخ ٧ جولای ٢٠١٢ تا تاریخ ١۵ ژانویه ٢٠١۴)

حق عضویتهای دریافت شده ------------------- ٨٧٩۵ دلار
عایدات برنامه های فاندریزینگ --------------- ٩١٠٦ دلار
کمکهای مالی دریافت شده --------------------- ٢۴٨۵ دلار
جمع کل درآمدها -------------------- ٢٠٣٨٦ دلار
ارسالی به ایران -------------------- ١٦٧٠١ دلار
باقیمانده --------------------------- ٣٦٨۵ دلار

پایان گزارش مالی - ١٨ ژانویه ٢٠١۴

*******************************

اصلاحیه های مصوب مجمع عمومی پنجم برای اساسنامه

مصوبه اول: برای بند ٧.٢ اساسنامه که مجامع عمومی هر چهار ماه یکبار (سه بار در سال) برگزار میشوند اصلاحیه زیر پیشنهاد شد و به تصویب رسید:
« ٧.٢- مجامع عمومی عادی صندوق همبستگی حداقل دو بار در سال، در اواخر ماه فوریه و اواسط ماه سپتامبر، برگزار میشوند.»
مصوبه دوم: در بند ٧.۴ اساسنامه آمده است که مجامع عمومی با حضور حداقل ٢٠ نفر از اعضای صندوق همبستگی رسمیت می یابد اما اشاره نشده است که در صورت فقدان حد نصاب لازم چه خواهد شد. اصلاحیه زیر برای بند ٧.۴ پیشنهاد شد و به تصویب رسید:
« ٧.۴- مجامع عمومی با حضور حد اقل ٢٠ نفر از اعضای صندوق همبستگی رسمیت می یابد. در صورت فقدان حد نصاب لازم برای رسمیت یافتن مجمع در این مرحله، مجمع عمومی یکماه بعد برگزار میشود و با حضور اعضای حاضر رسمیت می یابد.»
مصوبه سوم: از آنجائیکه مجامع عمومی صندوق تاکنون بصورت ابتدا چهار بار و سپس سه بار در سال برگزار می شدند به مجمع عمومی فوق العاده نیازی احساس نمی شد. اما اکنون با تصویب بند ٧.٢ یعنی برگزاری مجامع عمومی دو بار در سال ضروریست که مجمع عمومی فوق العاده به اساسنامه افزوده شود. به این منظور بند زیر برای افزودن به اساسنامه پیشنهاد و تصویب شد:
« ٧.٨- مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده، به درخواست هیئت امنا، یا جمع بازرسین بطور مشترک، و یا در خواست کتبی حداقل ١٠ نفر از اعضای صندوق همبستگی، توسط هیئت امنا فراخوانده میشود.»
مصوبه چهارم: بند زیر برای افزودن به بخش مربوط به مجامع عمومی در اساسنامه پیشنهاد و تصویب شد:
«٧.٩- زمان و مکان تشکیل تمامی مجامع عمومی حداقل دو هفته پیش از تشکیل به اطلاع کلیه اعضا می رسد.»

*******************************

گزارش برگزاری جشن سال نو

جشن سال نو در روز ٣١ دسامبر ٢٠١٣ با هدف انجام فاندریزینگ و کسب درآمد مالی برای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا بصورت یک مهمانی خصوصی برگزار شد. این برنامه از ساعت ٦ بعد از ظهر تا پس از سال تحویل در ساعت ١٢ شب در فضایی شاد و صمیمی و با حضور نزدیک به هفتاد نفر ادامه داشت. غذاها و دیگرخوراکیها و نوشیدنی ها توسط داوطلبین تهیه شد و هر کس بیست دلار ورودیه پرداخت. از محل درآمد ورودیه ها تنها هزینه سالن پرداخت شد و سپس نهصد و ده دلار (٩١٠ دلار) عاید صندوق همبستگی با کارگران ایران شد. برگزاری موفقیت آمیز این برنامه و کسب چنین درآمدی برای صندوق همبستگی تماما نتیجه تلاش اعضای داوطلب صندوق و دیگر عزیزان و دلسوزان جنبش کارگری است که حتی عضو صندوق همبستگی نیز نمی باشند. از همه شما عزیزان صمیمانه سپاسگذاریم.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*******************************

گزارش برنامه شب همبستگی با کارگران ایران

شب همبستگی با کارگران ایران که از طرف صندوق همبستگی سازمان یافته بود در روز ٢ نوامبر با حضور نزدیک به ١۵٠ نفر برگزار شد. برنامه با خواندن شعر زیبای «زنجیریان» توسط ناهید شیخی، مجری و عضو هیئت امنای صندوق، و نیز پخش سرود انترناسیونال آغاز شد. سپس فرید پرتوی از فعالین کارگری مقیم کانادا و غلامرضا غلامحسینی از اعضای سابق سندیکای کارگران شرکت واحد تهران طی سخنان کوتاهی بر نیاز مبارزات کارگری ایران به کمک های مالی مستقل و ضروت ارایه چنین کمک هایی و نیز بر حمایت از فعالیت های صندوق همبستگی تاکید کردند. همچنین پیامهای کتبی محمود صالحی، علی نجاتی، محمد اشرفی، و مرتضی افشاری از فعالین کارگری قرائت شد. متن معرفی های کوتاه از سخنرانان و پیام دهندگان که توسط مجری قرائت شد به همراه متن خود این پیام ها در زیر منتشر می شود.
در قسمت هنری برنامه، آزیتا و لیمو بهمراه نوازندگان کی برد و عود با صدا و نوای گرم شان داوطلبانه برنامه اجرا کردند. پس از شام دجی برقرار بود و پای کوبی حاضرین تا پاسی از شب رفته ادامه داشت. این شب که به منظور فاندریزینگ برای صندوق همبستگی برگزار شده بود به هدف خود رسید و پس از کسر همه هزینه ها مبلغ ٢٧٠٩ دلار بطور کامل عاید صندوق برای کمک به جنبش مستقل کارگری ایران شد. گزارش مالی برنامه نیز ضمیمه است. همچنین در این شب ٣ عضو جدید به صندوق همبستگی پیوستند.
این برنامه نه تنها به لحاظ کسب درآمد مالی موفق بود، بلکه همینطور بنا به اظهارات بسیاری از حاضرین از فضایی بسیار صمیمی و شاد برخوردار بود. اما همه اینها بدون تلاش و همکاری اعضای صندوق و دوستان غیر عضو و نیز همیاری وهمدلی تک تک عزیزان شرکت کننده ممکن نبود. با سپاس و تشکر از همه شما عزیزان و به امید برگزاری هر چه بهتر برنامه های آینده.

شاد باشید،

هیئت امنای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*******************************

گزارش مالی شب همبستگی با جنبش کارگری ایران در ٢ نوامبر ٢٠١٣

درآمدها:
بلیطهای پیش فروش شده _______________ ٣١١٠ دلار
بلیطهای فروخته شده در محل برنامه ________ ٩٧٠ دلار
فروش بار _________________________ ۵۵٠ دلار
کمک های مالی دریافت شده ______________ ٢۴۵ دلار
جمع کل درآمدها _________ ۴٨٧۵ دلار

هزینه ها:
خرید آبجو وشراب برای بار _____________ ١٦٩ دلار
کرایه سیستم صوتی __________________ ٧٧ دلار
چاپ بلیط ________________________ ٩٠ دلار
پیش غذا _________________________ ٧۵ دلار
غذا ____________________________ ٩١٠ دلار
کرایه سالن ______________________ ٧٧٠دلار
اجازه فروش مشروب _________________ ٧۵ دلار
جمع کل هزینه ها ________ ٢١٦٦ دلار
عایدات این برنامه برای جنبش کارگری ایران _____ ٢٧٠٩ دلار

*******************************

معرفی سخنرانان و فرستندگان پیام ها به شب همبستگی با کارگران ایران

فرید پرتوی
یکی از عرصه های مهم حمایت از جنبش کارگری ایران، جلب همبستگی بین الملی و طبقاتی کارگران جهان برای آنست. سخنران میهمان ما امشب یکی از کاربدستان موثر این عرصه می باشد.
فرید پرتوی، فعال کارگری و سوسیالیست، پرزیدنت اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا- لوکال ۴۷۷۲، مسئول منتخب کمیته همبستگی بین المللی اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا- استان انتاریو، و از فعالین اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران می باشد. به رفیق فرید پرتوی خوشامد می گوییم و از ایشان می خواهیم که میکروفون را داشته باشند.

*******************************

غلامرضا غلامحسینی
تیتر برخی روزنامه های رسمی ایران در روز ٨ بهمن ١٣٨۴ چنین بود: « تهران قفل شد». و به اینترتیب خبر اعتصاب بزرگ کارگران شرکت واحد به رهبری سندیکایشان منتشر شد. تنها بواسط سرکوبی گسترده بود که رژیم سرمایه داری اسلامی حاکم توانست این قفل تهران را باز کند. در کمتر از ٢۴ ساعت خانه و اتاق خواب کارگران واحد مورد تاخت و تاز نیروهای امنیتی قرار گرفت و بیش از ۵٠٠ نفر از کارگران و خانواده هایشان دستگیر و روانه شکنجه گاه های رژیم شدند.
امشب بسیار خرسندیم که یکی از فعالین سندیکای کارگران شرکت واحد در کنارمان است و پیام همبستگی ایشان را می شنویم. به رفیق غلامرضا غلامحسینی خوشامد می گوییم و بلند گو در اختیارشان است.

*******************************

محمود صالحی
جنبش مستقل کارگری ایران در دوره حاضر با تظاهرات کارگران سقز در اول ماه مه ١٣٨٣ به جلو آمد، یعنی هنگامی که کارگران سقز علی رغم تهدیدهای رژیم تصمیم گرفتند اول ماه مه را علنا در مرکز شهر برگزار کنند. یکی از سازمانده هان این تظاهرات محمود صالحی بود که از دوران نوجوانی به مبارزات کارگری پیوست و بارها زندانی و شکنجه شد. او از بنیانگذارن سندیکای کارگران خباز سقز، از بیناگذاران کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلات کارگری، و اکنون نیز در کنار دیگر فعالیت هایش، سخنگوی کمیته دفاع از رضا شهابی است.
محمود صالحی عزیز طی پیامی از سقز با صندوق همبستگی و جشن امشب اعلام همبستگی نموده که توسط نیلوفر قرائت می شود.

*******************************

علی نجاتی
مهرماه ١٣٨٦ شاهد اعتصابات گسترده و تظاهراتهای پی در پی کارگران نیشکر هفت تپه بود، کارگرانی که با فریادهای «کارگر هفت تپه ایم، گرسنه ایم، گرسنه» وارد نبردی نابرابر با رژیم حاکم شدند تا حقوق حقه خود را کسب کنند و تشکیلات مستقل خود را بنا سازند. به این ترتیب دومین تشکل مستقل کارگران در محیط کار، یعنی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه پا به عرصه وجود گذاشت.
رفیق علی نجاتی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران هفت تپه بارها زندانی و شکنجه شد و خانواده گرامی اش تحت اذیت و آزار نیروهای امنیتی قرار گرفت. علی نجاتی عزیز پیامی را از هفت تپه برایمان ارسال نموده که توسط امیر قرائت می شود.

*******************************

محمد اشرفی
بدنبال سرکوب تظاهرات اول ماه مه سال ١٣٨٨ در میدان آب نمای پارک لاله تهران، بسیاری از فعالین کارگری دستگیر و زندانی شدند. محمد اشرفی یک از آنان، و نیز یکی از سازماندهان اولیه کمیته پیگیری برای ایجاد تشکلات کارگری بود که پس از رهایی از زندان و تداوم فشارهای امنیتی مجبور به ترک ایران شد. او اکنون در ترکیه منتظر مهاجرت به کاناداست و قرار بود ٣٠ اکتبر اینجا باشد و سخنران میهمان برنامه امشب. پلیس ترکیه سفر ایشان را به تاخیر انداخت و محمد اشرفی عزیز با ارسال پیامی از ترکیه همبستگی خود را اعلام نمود که توسط نیلوفر قرائت می شود.

*******************************

مرتضی افشاری
امشب همچنین پیامی را از طرف یکی از فعالین قدیمی و از پیشکسوتان جنبش کارگری ایران داریم. رفیق مرتضی افشاری از فعالین کارگری دروان سلطنت و انقلاب ۵٧ و از نمایندگان سندیکای کارگران چاپ تهران در آن دوره است. او بدنبال سرکوبهای اوایل دهه ٦٠ مجبور به ترک ایران شد. در دوران مهاجرت، ایشان در ارتباطی تنگاتنگ با فعالین کارگری و سوسیالیست برای جلب همبستگی بین المللی باجنبش کارگری ایران پیوسته فعالیت نموده و از فعالین اتحاد بین الملی و از یاران قدیمی زنده یاد یداله خسرو شاهی است.
مرتض افشاری عزیز از شهر ونکور پیام خود را ارسال داشته و در همان حال عضویت خود در صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا را اعلام داشته که بسیار مایه دلگرمی ماست. پیام ایشان توسط امیر قرائت می شود.

 

 

 

*******************************

محمد اشرفی
بدنبال سرکوب تظاهرات اول ماه مه سال ١٣٨٨ در میدان آب نمای پارک لاله تهران، بسیاری از فعالین کارگری دستگیر و زندانی شدند. محمد اشرفی یک از آنان، و نیز یکی از سازماندهان اولیه کمیته پیگیری برای ایجاد تشکلات کارگری بود که پس از رهایی از زندان و تداوم فشارهای امنیتی مجبور به ترک ایران شد. او اکنون در ترکیه منتظر مهاجرت به کاناداست و قرار بود ٣٠ اکتبر اینجا باشد و سخنران میهمان برنامه امشب. پلیس ترکیه سفر ایشان را به تاخیر انداخت و محمد اشرفی عزیز با ارسال پیامی از ترکیه همبستگی خود را اعلام نمود که توسط نیلوفر قرائت می شود.

*******************************

مرتضی افشاری
امشب همچنین پیامی را از طرف یکی از فعالین قدیمی و از پیشکسوتان جنبش کارگری ایران داریم. رفیق مرتضی افشاری از فعالین کارگری دروان سلطنت و انقلاب ۵٧ و از نمایندگان سندیکای کارگران چاپ تهران در آن دوره است. او بدنبال سرکوبهای اوایل دهه ٦٠ مجبور به ترک ایران شد. در دوران مهاجرت، ایشان در ارتباطی تنگاتنگ با فعالین کارگری و سوسیالیست برای جلب همبستگی بین المللی باجنبش کارگری ایران پیوسته فعالیت نموده و از فعالین اتحاد بین الملی و از یاران قدیمی زنده یاد یداله خسرو شاهی است.
مرتض افشاری عزیز از شهر ونکور پیام خود را ارسال داشته و در همان حال عضویت خود در صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا را اعلام داشته که بسیار مایه دلگرمی ماست. پیام ایشان توسط امیر قرائت می شود.

*******************************

متن پیام محمود صالحی:
رفقای گرامی متشکل در صندوق همبستگی با جنبش کارگری ایران کانادا:

درود بر شما و به امید روزی که با همت و پشت کار شما عزیزان استثمار از روی زمین برداشته شود و همه انسانها برابر با هم زندگی کنند.
رفقا اطلاع پیدا کردم که صندوق هبستگی یک ساله شده و با همکاری طرفداران طبقه کارگر همچنان بدون مشکل حرکت خود را که همان کمک به کارگران زندانی است ادامه می دهد و به همین مناسبت یک شب هبستگی تشکیل دادید تا دور هم جمع شوید. با تاکید بر تلاش متحدانه خود، امر حمایت از کارگران را بیش از پیش تقویت نمایید. بر همین اساس من هم به عنوان یک کارگر که نمی توانم در آن مراسم شرکت کنم با ارسال این پیام حمایت خود را اعلام می دارم.
قبل از هر چیز به حضور تک تک آن انسانهای که برای کمک به جنبش کارگری قسمتی از دسترنج خود را به این صندوق دادند تا از طریق مسئولان صندوق جهت رفاه خانواده کارگران زندانی هزینه شود، نهایت تشکر را دارم و دست آن عزیزان را به گرمی می فشارم.

رفقا:
سرمایه داران و نظام حامی آنان برای بقای خود به هر جرم و جنایتی دست می زند و برای تعرض به حقوق ناچیز ما کارگران خود را جهانی کرده و حمله انان نیزعلیه ما جهانی است. بنابر این ما هم باید جهانی فکر کنیم و جهانی علیه سیستم سرمایه داری مبارزه کنیم.
نظام سرمایه داری برای از هم پاشاندن صفوف ما کارگران به هر تاکتیک و ترفندی متوصل می شود تا طبقه کارگر و طرفداران طبقه کارگر همدیگر را پیدا نکند. سرمایه داران و حامیان آنان خوب می داند، اتحاد طبقه کارگر مرگ سرمایه داران و حامیان آنان را رقم می زند، به همین دلیل به هر وصیله ای متوصل خواهند شد تا جلو جنبش کارگری مانع ایجاد کنند. حال وظیفه شما عزیزان که جمع آوری کمک مالی برای کارگران است و آن کمک را باید به خانواده زندانیان تحویل دهید، از همه مهم تر است. شما باید بر اساس آن مصوباتی عمل کنید که توسط جمع به تصویب خواهد رسید. اجرای مصوبات مجمع و یا هیئت امناء وظیفه تک تک شما اعضای محترم است. اگر اعضای منتخب صندوق بر اساس آن اساسنامه ای که از بدو تشکیل صندوق به تصویب رسیده است عمل کند، ما مطمئن هستیم که موفق خواهند شد.

اعضای منتخب صندوق:
شما ها باید به دور از هر گونه گرایش سکتاریستی و منظم و با دیسپلین ماموریت خود را در فاصله دو مجمع به پایان برسانید.
این تنها گفته ای است که ما کارگران می توانیم به شما عزیزان منتخب پیشنهاد دهیم و از شما عزیزان منتخب می خواهم که هر گونه کمک مالی که برای خانواده کارگران زندانی ارسال می کنید، باید بدون سند نباشد. ما از شما تقاضامندیم که کمک ها را از طریق شماره حساب خانواده زندانی ارسال کنید نه از طریق دوستان و یا اشخاص.
یک بار دیگر دست تک تک شما عزیزان شرکت کننده را به گرمی می فشارم و امید وارم که شاد و خرم باشید.

محمود صالحی - ٩٢/٨/٩ سقز

*******************************

متن پیام علی نجاتی:
صدای کارگران جهان صدایست علیه استثمار و ستم، و برای جهانیست آزاد و برابر

با سپاس به همه کارگران وفعالین کارگری و با ارادتی بر گرفته از پیوندی رفیقانه، از صمیم قلب به شماعزیزان در صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا که برای کمک به جنبش کارگری درایران و کارگران اخراجی و زندانی و خانواده های آنان تلاش می کنید درود می فرستم.
رفقای عزیز با خبرشدم که شما دوستان برای پیش برد مبارزات کارگری در ایران جهت کمک به فعالین کارگری زندانی دست به این اقدام خود جوش زده اید، چیزی که بیش از هر موقع مورد نیاز جنبش ماست.
امروز همگی ما شاهد هجوم وحشیانه دنیای سرمایه داری به سطح معاش و امنیت شغلی کارگران هستیم. همچنین می بینیم که فعالین کارگری به وسیله ارگانهای امنیتی کشور خود مورد حمله قرار می گیرند، ارگان هایی که برای حفاظت از ثروت رهبران خود ازهیچ گونه اقدام سرکوب گرانه ای کوتاهی نمی کنند.
آنها دست به هر اقدام گستاخانه غیراخلاقی وغیر انسانی میزنند تا جنبش مستقل کارگری ما را از حرکت باز دارند. می دانیم که طبق مقاوله نامه های سازمان جهانی کار، کارگران از حق ایجاد تشکلات مستقل از دولت برای خود برخوردارند، اما تلاش کارگران در ایران برای ایجاد همین تشکلات با سرکوب نیروهای امنیتی مواجه می شود و فعالین کارگران به همین دلیل یا در زندان هستند و یا ازکار اخراج شده اند و خانواده های آنان روزگار سختی را سپری می کنند.
رفقای من، ما کارگران شرکت کشت وصنعت نیشکر هفت تپه و کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران دست به ایجاد تشکل مستقل از دولت و ارگانهای وابسته به آن و توسط توده کارگری زده بودیم که با بی رحمانه ترین شکل ممکن مورد هجوم حافظان سرمایه قرار گرفتیم. ما به عنوان منتخبین کارگران و به عنوان نمایندگان واقعی آنان از کار اخراج ودر ادامه به وسیله بی دادگاه به زندان محکوم شدیم.
رفقای گرامی شما می دانید که امروز کارگران در ایران نه تنها حق تشکل مستقل از دو لت را ندارند بلکه گروه گروه از کار اخراج میشوند و خود حاکمان در رسانه های حکومتی به این جریان بارها اعترف کرده اند.
بنا براین ما کارگران نه باید برای برون رفت ازاین بحران در انتظار معجزه بنشینیم و نه باید دچار این توهم باشیم که دستی از غیب و یا از بین حاکمان برای نجاتمان خواهد رسید. تنها راه رهایی کارگران از این وضعیت اسفباراتحاد وهمبستگی تمامی کارگران و اتکا به نیروی خودشان است. در ایران راه تلاش هایی نظیر کار با ارزش شما در صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا که حامی و یاری دهنده مبارزات کارگری است تلاش کارگران برای کسب مطالبات برحق شان را تقویت می کند.
امید وارم که تمامی عزیزان برای پیش برد جنبش کارگری از هر تلاش وکوشش دریق نکنند.

با سپاس و به امید پیش برد اتحاد وهمبستگی کارگران

علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت نی شکر هفت تپه

هفت تپه، ۵ آبان ١٣٩٢

*******************************

متن پیام محمد اشرفی:
درود بر رفقای عضو صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

من بعنوان یک کارگر فعال از یک سال تلاش و فعالیت مثبت شما تشکر می کنم ، امیدوارم در سال های آتی با توان و بازده بیشتری به راه خود ادامه بدهید. اعتقاد دارم ، سازماندهی صندوقهای حمایتی کارگران بخشی از مبارزه طبقاتی و یکی از وظایف عاجل کمونیست ها و نیروهای انقلابی است.
امروزه در جوامع بشری هر مقوله بزرگ و کوچک ، علمی و صنعتی، فرهنگی و اجتماعی و ... از نظر کار و زندگی اجتماعی و فردی ، چه به صورت شهری و روستایی یا ملی و جهانی کلا" و بلا استثنا تحت تاثیر و سلطه ی ایدولوژی و مبارزات طبقاتی قرار دارند.
هیچ تعجبی ندارد اگر بگوییم هر ریالی که سرمایه داران به صورت فردی یا طبقاتی ویا به توسط دولت یا نهادهای مدنی و مردمی خود با توجیهات و تبلیغاتی چون بخاطر خدا و بهشت، در جهت انسان دوستی و بشر دوستانه یا در جهت بر قراری دمکراسی و آزادی و ... هزینه می کنند ضمن اینکه خارج از عملکرد طبقاتی نیست، بلکه با طرح و برنامه دقیق و سازمانیافته و سیستماتیک است که منافع کوتاه مدت و بلند مدت طبقاتی سرمایه داران را در جهت ایجاد امنیت سرمایه و افزایش هر چه بیشتر سود به صورت های مستقیم یا غیر مستقیم را هدف قرار داده است. در این راستا است که می توان معنا و مفهوم عبارت کلیدی سرمایه داران را که در تصمیم گیری های خود در باره هزینه کردن می گویند فلان طرح توجیه اقتصادی دارد، یا فلان طرح توجیه اقتصادی ندارد، را درک کرد. از نظر نظام سرمایه داری هر طرحی سود بیشتری داشته باشد توجیه اقتصادی بیشتری دارد، با توجه به چنین مفهومی باید از خود بپرسیم سود و یا توجیه اقتصادی سرمایه داران در "اهدا" یا "کمکهای " پولی و مالی کم یا زیاد ویا ساخت و راه اندازی موسسات خیریه ، بصورت فردی، شرکتی، موسساتی یا نهادهای دولتی خود و یا ارایه کمک های مستقیم و غیر مستقیم به تشکل ها ، خانواده ها و خود کارگران از چه طریقی ممکن می شود. هر گاه با این دید علمی به کمکهای مالی که توسط سرمایه داران بزرگ و کوچک با هر نام و در هر قالبی به کارگران می شود نگاه کنیم می توانیم اهداف و نوع سودی که میبرند و توجیه اقتصادی که مد نظرشان است را پیدا و درک کنیم.

طبق گفته لنین:
«در دنیای که زندگی و کار انسانها تحت تسلط و حاکمیت طبقاتی است هیچ عملی از انسانها سر نمی زند که به سود یک طبقه و به زیان طبقه دیگر نباشد»
کارگران مبارز و رفقای انقلابی!!

بر مبنای چنین درک و اگاهی است که باید برای خارج کردن مبارزات کارگران از زیر سلطه و محدوده سرمایه داری و ممکن کردن استقلال طبقاتی و مبارزات فرا سرمایه داری کارگران باید منابع اقتصادی مبارزات کارگران را از زیر سلطه سرمایه داران و خرده بورژوازی خارج کرد، با توجه به اینکه هیچ مبارزه ای بدون داشتن منابع مالی ممکن نمی شود و منابع مالی وابسته به سرمایه داری به مبارزات کارگران امکان خروج از محدوده سرمایه داری و تبدیل شدن به مبارزه اگاهانه و طبقاتی ضد سرمایه داری را نمی دهد، پس باید برای کسب منابع مالی مستقل از سرمایه داری طرح و برنامه های دقیق و منظم داشته باشیم . یکی از راه های هر چند کوچک بر طرف کردن چنین نیازی تشکیل انواع صندوق های حمایتی از مبارزات کارگران است که این وظیفه به عهده بخش اگاه طبقه کارگر می باشد.
در این راستا تعدادی صندوق با نامهای مختلف و پراکنده در شهر ها و کشور های مختلف تشکیل شده اند و کم و بیش در جهت هدف ایجاد استقلال برای کسب منابع مالی مبارزات کارگران گام های بر داشته اند که از جمله می توان "صندوق همبستگی با کارگران ایران – کانادا" را نام برد . این صندوق طی یک سال فعالیت خود توانسته است قدم های مثبتی بر دارد که من نیز طی یک سال گذشته در جریان برخی از کارهای حمایتی خوب و در حد توان صندوق فوق بودم ، در چنین فرصتی به نوبه خود از اعضای "صندوق همبستگی با کارگران ایران – کانادا" کمال تشکر را دارم و امید وارم بتوانند هر چه بیشتر و گسترده تر راه خود را ادامه داده و با گام های بلندی به سمت یک پارچه کردن صندوق ها ی حمایتی حرکت کنند. در این جا لازم است بگویم ، علی رغم اینکه کمک های قابل توجه و شایان ذکری توسط این صندوق و دیگر نهاد های مستقر در اروپا و استرالیا و دیگر نقاط دنیا شده است، اما طبقه کارگر نمی تواند با مبارزات و کمک های پراکنده و متفرق به اهدافش برسد، بلکه لازم است صندوق های بسیاری تشکیل شوند و در مسیر مبارزات آگاهانه به هم پیوسته و یک قدرت بزرگ طبقاتی در جهت مرتفع کردن نیاز های استقلال مالی مبارزات طبقاتی کارگران حرکت نمایند . امید است گرامیداشت سال آینده فعالیت این صندوق در فضای برگزار شود که ضمن بیشتر شدن تعداد صندوق های حمایت به هم پیوسته باشند.
من بعنوان یک کارگر فعال ضمن تشکر و قدر دانی از رفقای صندوق فوق و تمامی نهاد ها و رفقای که در حمایت از مبارزات کارگران کمک های کردند از همه شما می خواهم در جهت سازماندهی صندوقی فراگیر و توانایی باشید که از به هم پیوستن صندوق های پراکنده ایجاد شود .

طبق گفته لنین:
«مبارزه کارگران یک کارخانه با کارفرمای خودی مبارزه طبقاتی نیست، بلکه جزء کوچکی از آن است ، مبارزه طبقاتی زمانی ممکن می شود که کارگران آگاهانه و متحدانه با کل طبقه سرمایه داری دست به مبارزه سازمان یافته بزنند» بدون شک موضوع صندوق های حمایت مالی کارگران که بخشی از مبارزه طبقاتی در جهت ممکن کردن استقلال طبقاتی است، نمی تواند از این بحث خارج باشد.

با درود های رفیقانه

محمد اشرفی - ترکیه ٢٠١٣/١٠/٣٠

*********************

متن پیام مرتضی افشاری:
با درود به همه شما عزیزان و اعضای صندوق همبستگی با کارگران ایران-کانادا

دوستان و رفقا، حضور تک تک شما در این شب همبستگی با جنبش کارگری ایران برای فعالین جنبش کارگری ایران بسیار با ارزش و دلگرم کننده میباشد.
عزیزان، در کنار حمایت های مختلف و بسیار با ارزشی که در خارج کشور از فعالین مستقل کارگری ایران انجام میگیرد حمایت مالی طبقاتی کارگران به یکدیگر از اهمیت بسزایی برخوردار است. منهای اینکه عایدات این گونه برنامه ها و فعالیت ها برای خانواده های کارگران زندانی و تحت تعقیب فرستاده میشود، نفس اینکار همبستگی و همدلی بین کارگران را تقویت می کند. همانطور که می دانید وقتی که یک کارگر و فعال کارگری دستگیر می شود همچون دیگر فعالین سیاسی و اجتماعی شکنجه و شلاق و محرومیت از همه ی زندگی را شاید بتواند تحمل کند (که مقاومت و ایستادگی کارگران زندانی ایران همچون رضا شهابی، شاهرخ زمانی، محمد جراحی، بهنام ابراهیم زاده و پدرام نصرالهی را هم اکنون شاهدیم)، با این جود، علی العموم کارگر از یک ویژگی خاص هم برخوردار است. کارگران وقتی کار می کنند از حداقل زندگی برخوردار نیستند چه رسد به اینکه در زندان باشند، یا او را اخراج و بیکار کنند و تمام امکانات معیشتی را به روی خانواده او ببندند. رژیم سرمایه داری اسلامی ایران با این سیاستها و اقدامات سرکوبگرانه و ضدکارگری خود فشار را بر روی کارگران مبارز دوچندان می کند.
بنا به همین نکاتی که به صورت بسیار اختصار در این پیام کوتاه اشاره کرده ام، تلاشها و حمایتهای عملی از جانب صندوق های طبقاتی- کارگری همچون صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا به تقویت روحیه کارگران و خانواده ها ی کارگری کمک خواهد کرد و در کل به تدوام مبازات جنبش کارگری ایران علیه سرمایه داری و حکومت کارگر ستیز آن یاری خواهد رساند.
از اینرو من نه تنها به همه شما عزیزان در تورنتو خسته نباشید و تبریک می گویم، از شما می خواهم که از این لحظه من را نیز به عنوان عضو جدید صندوق همبستگی با کارگران ایران در کانادا بپذیرید.

برای همه شما آرزوی موفقیت دارم،

مرتضی افشاری

فعال کارگری، عضو و نماینده سابق سندیکای کارگران چاپ تهران

دوم نوامبر ٢٠١٣ - ونکور

*********************

شب همبستگی با جبٌش کارگری ایران

میلیونها کارگر در ایران، این خالقین همه ثروتها، برای کسب مطالبات خود در مبارزه و تلاشی بی وقفه هستند! اما مبارزات آنان برای یک زندگی اندکی بهتر سرکوب می شود! ادامه را اینجا کلیک کنید.

*********************

اطلاعیه گفتگو در باره صندوق همبستگی با کارگران ایران

بدینوسیله به اطلاع می رسد که اخیرا گفتگویی با تلویزیون کومله درباره « صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا » انجام شد که در سایت تلویزیون کومله نیز موجود است. دوستان و رفقای علاقمند می توانند این برنامه را همچنین در لینک زیر نیز ملاحظه نمایند: اینجا کلیک کنید.

امیر پیام

١٠ مهر ١٣٩٢ - ١ اکتبر ٢٠١٣

Wordpress.amirpayam.com

گزارش مجمع عمومی چهارم صندوق همبستگی

مجمع عمومی چهارم صندوق همبستگی در روز ٢۴ آگوست ٢٠١٣ برگزار شد. پس از انتخاب هیئت رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی، مجمع وارد مباحث اصلی شد. بررسی تصویب گزارش فعالیت ها و گزارش مالی و سه قرار پیشنهادی مواردی بودند که پس از مباحثات کافی و انجام اصلاحات لازم مورد تصویب قرار گرفتند که این اسناد در زیر ملاحظ می کنید. در پایان انتخابات انجام شد که هفت نفر اعضای هیئت امنا و سه نفر بازرسان به ترتیب انتخاب شدند:
هیئت امنا: ناهید شیخی، ابراهیم علاسوندی، ستار آویهنگ، محسن شیخی، امیر پیام، مهدی حسینی، و امیر ماهان. بازرسان: جلال تمجیدی، حسن گلزاری، پرویز شکیبا.
هیئت امنا در اولین نشست خود پس از تقسیم کارهای لازم امیر ماهان را به عنوان مسئول روابط عمومی صندوق انتخاب نمود.

هیئت امنای صندوق همبستگی منتخب مجمع عمومی چهارم

***************************************************

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی برای مجمع عمومی چهارم

٢- هدف: جمع آوری و ارائه کمک مالی به « جنبش مستقل کارگری ایران »

١.٢- « جنبش مستقل کارگری ایران » کلیه تشکلها و نهادها و فعالین کارگری را که برای بهبودی وضع طبقه کارگر تلاش می کنند در بر می گیرد . ویژگی بنیانی این « جنبش » عدم وابستگی به رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی و نهادهای به اصطلاح کارگری وابسته به این رژیم ( نظیر: خانه کارگر و شوراهای اسلامی کار و نیز انجمن های صنفی و اتحادیه های دست ساز آنان ) و کارفرمایان و نهادهای سرمایه داری در ایران و جهان می باشد.
٢.٢ - صندوق همبستگی نسبت به جنبش مستقل کارگری، طبقاتی و غیرگرایشی عمل میکند و همه بخشهای آنرا بر اساس نیازها مورد حمایت قرار میدهد. کلیه جلسات مجامع و فعالیتهای صندوق همبستگی جدا از تنوع نظرات و آرای سیاسی و اجتماعی اعضای آن اکیدا در خدمت اهداف فوق خواهد بود.

از اساسنامه صندوق همبستگی

فعالیت های صندوق همبستگی در فاصله چهار ماه بین مجمع عمومی سوم و چهارم به روال سابق ادامه داشت. هیئت امنا جلسات خود را برگزار کرد و برای عرصه های مختلف فعالیت ها بحث و تصمیم گیری نمود.
جشن اول ماه مه به عنوان یکی از فعاایت های انتفاعی برگزار شد که علی رغم برخی کمبود ها برنامه ای موفق بود و عایدی خوبی برای صندوق داشت.
ارسال کمک های مالی طبق اصول کاری صندوق بطور منظم انجام شد که در این مدت شامل سه مرحله می شود. همینطور شاهد مواردی بودیم که از صندوق درخواست کمک شد.
در رابطه با جمع آوری حق عضویت ها از آنجا که این امر در مجامع عمومی انجام می شود و شرکت در آنها برای برخی از اعضا مقدور نیست برنامه ریزی لازم انجام شد. لذا با همیاری اعضای هیئت امنا و بازرسان و نیز با همکاری متقابل اعضا بسیاری از حق عضویت ها دریافت شد.
در مورد جمع آوری کمک های مالی از طریق برگزاری روتین میز اطلاعاتی صندوق همبستگی در برنامه های ایرانیان بحث شد و قرار شد که این برنامه نه به عنوان وظیفه هیئت امنا بلکه توسط داوطلبین پیش برده شود. به این منظور دو بنر دیوارکوب بزرگ یکی به اسم « صندوق همبستگی با کارگران ایران – کانادا » و دیگری شعار « از مبارزات کارگران در ایران حمایت کنیم » توسط داوطلبین تهیه شد.
در باره برنامه های انتفاعی آینده و برگزاری « شب همبستگی با کارگران ایران » و نیز « جشن سال نو » در ژانویه بحث لازم انجام شد اما تصمیم گیری نهایی به مجمع عمومی چهارم واگذار شد.
هچنین قابل یاد آوری است که در ماه گذشته، ٧ جولای ٢٠١٣، صندوق همبستگی با کارگران ایران یکساله شد. یکسال فعالیت متعهدانه و دلسوزانه و مسئولانه و نیز شفاف و قانونمند همه اعضای صندوق همبستگی یک تجربه بسیار گرانقدر را برای جنبش مستقل کارگری ایران بدست داده است. اینکه می توان علی رغم همه تفاوتهای فی مابین حول تقویت کلیت این جنبش و ارایه کمک مالی به همه بخش های آن گرد هم آمد و یکدل شد. این تجربه بار دیگر نشان داد که می توان بسادگی دست در دست هم گذاشت و کمک مالی منظم و دایمی و مستقل از همه از دولت ها و نهادها و جناحهای سرمایه داری ایران و جهان را برای این جنبش تامین نمود.
همانطور که در گزارش مالی زیر ملاحظه می شود نتیجه یکسال فعالیت پرشور اعضای صندوق همبستگی جمع آوری بیش از چهارده هزار دلار کمک مالی و ارسال نزدیک به دوازده هزار دلار آن تا این تاریخ به جنبش مستقل کارگری ایران است. بی تردید این دستاوردی بسیار مهم برای امر رهایی طبقه کارگر است که شایسته بیشترین حمایت هاست. همینجا از همه دوستداران جنبش کارگری و حامیان مبارزات طبقه کارگر دعوت می کنیم تا به صندوق همبستگی بپیوندند و از هرطریق ممکن چه با عصویت در صندوق و یا پرداخت کمک مالی منظم و یا موردی، و یا باحمایت معنوی خود آنرا حمایت کرده و تقویت نمایند.
در پایان از همه اعضای صندوق همبستگی و نیز همه عزیزانی که عضو هم نیستند و هریک به نحوی به امر پیش رفت صندوق همبستگی یاری رساندند تشکر می کنیم.

هیئت امنای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*******************************************************

گزارش مالی " صندوق همبستگی " از تاریخ اپریل ٢٠١٣ تا آگوست ٢٠١٣

موجودی نقدی " صندوق همبستگی " تا تاریخ اپریل ٢٠١٣ ______________ ١٧٠٦.٢٦ دلار
حق عضویتهای دریافت شده در مجمع عمومی سوم ( در تاریخ ١٣ اپریل ) _____ ۴١٠.٠٠ دلار
حق عضویتهای دریافت شدهء اعضا _____________________________ ١۴٦۵.٠٠ دلار
کمکهای مالی دریافت شده از افراد حقیقی __________________________ ٢٢٠.٠٠ دلار
عایدات جشن اول ماه مه ____________________________________ ١٠۴٧.٠٣ دلار
جمع کل درآمدها ______________________________________ ۴٨۴٨.٢٩ دلار
ارسالی به ایران ( در سه مرحله : ۵٠٠ دلار ؛ ١٠٣٢ دلار ؛ ١٠٠٠ دلار ) ______ ٢۵٣٢.٠٠ دلار

**************************************

موجودی نقدی " صندوق همبستگی " تا تاریخ آگوست ٢٠١٣ _______ ٢٣١٦.٢٩ دلار

توضیحات:
مبلغ ١٨٧۵ دلار حق عضویت از ۴٠ عضو دریافت گشته است. ١١عضو حق عضویت ماههای آینده را پرداخت کرده اند، ١۴ عضو حق عضویتهای به تعویق افتاده دارند، و ۵ عضو تاکنون حق عضویت پرداخت نکرده اند.

**********************************************

گزارش مالی یکساله ٌصندوق همبستگی از تاریخ جولای ٢٠١٢ تا آگوست ٢٠١٣
حق عضویتهای دریافت شده __________________ ٦۵١٠ دلار
عایدات برنامه های فاندریزینگ ________________ ۵۴٨٧ دلار
کمکهای مالی دریافت شده ___________________ ٢٢٩٠ دلار
جمع کل درآمدها ____________________ ١۴٢٨٧ دلار
ارسالی به ایران _____________________ ١١٩٧٠ دلار

پایان گزارش مالی

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*************************************************

قرار های پیشنهادی

١- قرار در باره جمع آوری حق عضویت ها:
به منظور دریافت حق عضویت های عقب افتاده تصویب می شود که هیئت امنا در مواردی که حق عضویت ها بیش از سه ماه به تعویق افتاده از طریق مورد توافق عضو مربوطه حق عضویت های معوقه را به وی یادآوری نماید.

*****************************

١- قرار در باره برگزاری « شب همبستگی با کارگران ایران »:
به منظور تقویت عایدات بیشتر برای صندوق همبستگی تصویب می شود که برنامه انتفاعی « شب همبستگی با کارگران ایران» با فراخوان عمومی در نیمه دوم ماه اکتبر برگزار شود. لذا از اعضای صندوق همبستگی دعوت می شود تا در برگزاری هرچه بهتر این برنامه شرکت جویند.

***************************

٣- قرار در باره برگزاری « جشن سال نو » در ماه ژانویه:

به منظور تقویت عایدات بیشتر برای صندوق همبستگی تصویب می شود که « جشن سال نو » بدون اعلان بیرونی و از طریق فراخوان خصوصی در روابط پیرامونی برگزار شود. قابل توجه است که مشابه این برنامه در جشن نوروز سال گذشته برگزار شد و درآمد خوبی نیز بهمراه داشت.

هیئت امنای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

****************************************

گزارش برگزاری جشن اول ماه مه

جشن اول ماه مه که از طرف صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا فراخوان داده شده بود در ٢٧ آوریل با حضور بیش از صد نفر برگزار شد. این برنامه ابتدا با سرود انترناسیونال آغاز شد و پس از خوشامد گویی مجری با سخنرانی حسن گلزاری از طرف صندوق همبستگی ادامه یافت که بر جایگاه اول ماه مه و اهمیت مبارزه برای فرارفتن از نظام سرمایه داری و تقویت همبستگی بین المللی کارگران و ضرورت ارایه کمک مالی به جنبش مستقل کارگری ایران تاکید نمود. سپس سه ویدیو کلیپ کوتاه در باره اول ماه مه و وضعیت کارگران در ایران و کودکان کار اجرا شد. بدنبال صرف شام برنامه با دی جی و تا پاسی از شب رفته ادامه داشت. همانطور که از قبل اعلام شده بود عایدات این جشن تماما برای کمک به جنبش مستقل کارگری ایران است و از اینرو مبلغ ١٠۴٧ دلار عاید صندوق همبستگی با کارگران ایران شد. در زیر گزارش مالی جشن اول ماه مه را ملاحظه می کنید، اما لازم به تاکید است که بر اساس تجربیات قبلی هزینه های این برنامه برای ١۵٠ نفر بود که به علت وجود برنامه های دیگر در سطح شهر طی ماههای اخیر حضور این تعداد ممکن نشد.

*******************************************

گزارش مالیِ برنامه اول ماه مه

درآ مدها:
١- بلیطهای پیش فروش ___________________ ٢٠٨٠.٠٠ دلار
٢ - بلیطهای فروخته شده در محل برنامه _________ ٩٢۵.٠٠ دلار
٣ - درآمد رافل ________________________ ١۴٦.٠٠ دلار
۴ - درآمد فروش مشروب __________________ ٢٠٠.٠٠ دلار
۵ - کمکهای مالی _______________________ ٢٠٠.٠٠ دلار
جمع کل درآمدها ________ ٣۵۵١.٠٠ دلار

هزینه ها:
١ - کرایۀ سالن _________________________ ١۴٨٣.٦٣ دلار
٢ - اجازه سرو مشروب ___________________ ٧۵.٠٠ دلار
٣ - غذا ______________________________ ٨٠٠.٠٠ دلار
۴ - نوشابه، چیپس و گل ____________________ ٦۵.٣۴ دلار
۵ - چاپ بلیط ___________________________ ٨٠.٠٠ دلار
جمع کل هزینه ها ________ ٢۵٠٣.٩٧ دلار
عایدات این برنامه _____ ١٠۴٧.٠٣ دلار

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

 

 

 

*******************************************

گزارش سومین مجمع عمومی صندوق همبستگی

سومین مجمع عمومی « صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا » در روزشنبه ١٣ آوریل ٢٠١٣ با حضور ٢۵ نفر از اعضا و ٣ میهمان برگزار شد. بدنبال خوشامدگویی به میهمانان و انتخاب هیئت رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی، مجمع کار خود را آغازکرد. بررسی و تصویب آیین نامه اجرایی مجامع صندوق همبستگی، بررسی و تصویب گزارش فعالیت ها و گزارش مالی صندوق در فاصله پس از مجمع عمومی دوم تاکنون، بررسی و تصویب یک اصلاحیه برای اساسنامه مبنی بر کاهش چهار مجمع عمومی سالانه کنونی برای صندوق به سه مجمع عمومی سالانه، بررسی و مشورت در باره چگونگی برگزاری جشن اول ماه مه امسال، و بررسی و مشورت در باره جشن های فاندریزینگ سالانه صندوق، همه از مواردی بودند که در مدت دو ساعت و نیم جلسه مجمع به بحث گذاشته شدند و تصمیمات لازم اتخاذ گشت. متون نهایی مصوبات مجمع که شامل آیین نامه اجرایی مجمع و دو گزارش فعالیت ها و مالی را می توان در زیر ملاحظه نمود. مجمع عمومی سوم با انتخاب اعضای هیئت امنا و بازرسین با موفقیت به کار خود پایان داد.

اعضای هیئت امنا: ناهید شیخی ، ابراهیم علاسوند، امیر پیام، ستاره شایان، مهدی حسینی، حسن گلزاری، و امیر ماهان.
بازرسین: مونا روشن، شکوه گلزاری و پرویز شکیبا

٢٣ اپریل ٢٠١٣

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*******************************************

آیین نامه مجمع عمومی

١- مجامع عمومی « صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» طبق موازین این آیین نامه اداره می شوند.
٢- زمان مجمع عمومی با احتساب ١٠ دقیقه تنفس، ٢:٣٠ است. در هر حالت زمان مجمع اکیدا بیش از ٣ ساعت نخواهد بود.
٣- مجمع عمومی توسط هیئت رئیسه سه نفره که در آغاز توسط مجمع انتخاب می شود اداره می گردد و عبارتند از:
٣.١- رئیس، مجمع را داره می کند.
٣.٢- جانشین رئیس، لیست نوبت ها را تهیه و تنظیم نموده و در غیاب رئیس مجمع را اداره می کند.
٣.٣- منشی، تصمیمات مجمع را با قید میزان آرا، مدون و ثبت نموده و گزارش مجمع را تهیه می کند.
۴- دستور جلسه مجمع عمومی بطور ثابت موارد زیر است:
۴.١- انتخاب هیئت رئیسه
۴.٢- استماع گزارش هیئت امنا از فعالیت های صندوق
۴.٣- طرح و تصویب گزارش مالی
۴.۴- استماع گزارش بازرسان
۴.۵- طرح و بررسی و تصویب قرارهای پیشنهادی
۴.٦- بررسی و تصویب اصلاحیه های پیشنهادی در باره اساسنامه
۴.٧- انتخاب هیئت امنا و بازرسان
۴.٨- استماع پیشنهادات
۵- روال تصمیم گیری در باره پیشنهادات به شرح زیر است:
۵.١- کلیه پیشنهادات برای تصمیم گیری در مجمع می باید بصورت قرار مکتوب (در دو یا سه جمله ) ارائه شوند.
۵.٢- قرار پیشنهادی برای تصمیم گیری در مجمع می باید حداقل توسط سه تن از اعضا حاضر در مجمع ارائه شود.
۵.٣- یکنفر از پیشنهاد دهندگان قرار می تواند تا 3 دقیقه در اهمیت تصویب قرار پیشنهادی صحبت کند.
۵.۴- دو لیست برابر از موافیقن و مخالفین داوطلب قرار پیشنهادی ( هر نفر ٢ دقیقه) صحبت خواهند کرد.
۵.۵- برای « خاتمۀ مذاکرات » هیئت رئیسه و یا اعضای دیگر میتوانند روند مذاکرات را در هر مورد به رای مجمع گذاشته و با کسب نصف بعلاوۀ یک آرا به مورد اجرا قرار دهد.»
۵.٦- قرار پیشنهادی به رای مجمع گذاشته می شود.
٦- روال تصمیم گیری در موارد ویژه:
٦.١- در مواردی که موضوع برای مجمع مهم است و اما تصمیم گیری با مشکل مواجه می شود، آن موضوع به کمیسیون ویژه برای بررسی بیشتر ارجاع داده می شود.
٦.٢- کمیسیون ویژه که توسط سه عضو داوطلب تشکیل می شود، در فاصله زمانی تا مجمع بعدی با تحقیق و بررسی و تبادل نظر ( حضوری و تلفنی و ایمیلی ) با اعضا علاقه مند، پیشنهاد کارشده تری را برای تصمیم گیری به مجمع آینده ارائه خواهد نمود.

*********************************************

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی به مجمع عمومی سوم

گزارش حاضر شامل فعالیت های صندوق همبستگی در فاصله بین مجمع عمومی دوم و سوم است که به شرح زیر می باشند:
١- امور اداری: در این مدت هیئت امنا ۵ جلسه و هر یک بین ٢ تا ٣ ساعت برگزار نمود. همه تصمیمات این هیئت و دیگر فعالیت های صندوق بطور منظم از طریق ایمیل لیست دورنی به اعضا اطلاع رسانی شد. به عنوان بخشی از کار روتین و اداری صندوق «بسته تشکر و قدردانی» تصویب و تهیه شد تا به اشخاصی که به صندوق کمک مالی می کنند ارایه شود. این بسته شامل: نامه تشکر از کمک اهدایی، اطلاعیه تشکیل صندوق، اساسنامه، گزارشات مجامع عمومی صندوق، و فرم عضویت می باشد. در چند موردی که این بسته ها ارایه شدند شاهد تاثیر خوب و استحکام روابط بیرونی صندوق بودیم. همچنین وبلاگ صندوق به آدرس زیر توسط یکی از اعضای هیئت امنا را ه اندازی شد که بتدریج در حال بهبود وتوسعه است: Sandooghehambastegi.blogspot.ca
٢- روابط عمومی: در ادامه تعهد صندوق به علنی کاری و شفافیت در فعالیت هایش، اطلاعیه ها و گزارشات مالی صندوق منظما به لیستی از وبسایت ها و نشریات ارسال و درج شدند. مسئول روابط عمومی صندوق بار دیگر با تلویزیون کومله پیرامون فعالیت های صندوق مصاحبه داشت که در سایت آن و یوتوپ و وبلاگ صندوق موجود است.
٣- ارسال کمک ها: در این فاصله مبلغ 5770 دلار کمک ارسال شد. روابط چند جانبه ما با جنبش مستقل کارگری تحکیم و توسعه یافت. این روابط امن و پر اعتماد امکان بررسی دقیق از ضرورت و اولویت هر مورد کمک را فراهم ساخته و انجام عملی تعهد صندوق به کمک رسانی فراگرایشی در جنبش مستقل کارگری را تامین نموده است.
۴- جمع آوری کمک مالی: میزان کمک های مالی دریافت شده در گزارش مالی موجود است. اما لازم به تاکید است که این عرصه از نقاط ضعف ماست و نتوانسه ایم بر آن فایق آییم و پتانسیل موجود را به فعل درآوریم.
۵- کار انتفاعی: دو برنامه انتفاعی در این فاصله تدارک دیده شد. یکی میهمانی عید نوروز بود که با موفیقت برگزار شد و گزارش آن منتشر گشت، و دیگری جشن اول ماه مه است که در جریان می باشد.
در پایان از همه اعضا که با دلسوزی وتعهد پیگیرانه شان این فعالیت ها را تقویت نمودند، و نیز از همه دوستان ورفقایی که عضو هم نیستند اما صندوق همبستگی را مورد حمایت بی شائبه خود قرار دادند صمیمانه تشکر می کنیم.

١٣ آپریل ٢٠١٣

هیئت امنای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

******************************************

گزارش مالی " صندوق همبستگی " از تاریخ سپتامبر ٢٠١٢ تا اپریل ٢٠١٣

موجودی نقدی صندوق همبستگی تا تاریخ سپتامبر ٢٠١٢ ______________________ ٢٢٧١.٢٦ دلار
حق عضویتهای دریافت شده در دومین مجمع عمومی غیر رسمی ( در تاریخ ٣ نوابر ) ______ ١٠٣۵ دلار
کمکهای مالی در این مجمع ( در تاریخ ٣ نوابر ) ____________________________ ٢٠ دلار
حق عضویتهای دریافت شده در مجمع عمومی دوم ( در تاریخ ١۵ دسامبر ٢٠١٢ ) _________ ٣١۵ دلار
کمکهای مالی در این مجمع ( در تاریخ ١۵ دسامبر ٢٠١٢ ) _______________________ ۵٠ دلار
کمکهای مالی دریافت شده از اعضا و افراد حقیقی ___________________________ ٠٩٩ دلار
حق عضویتهای در یافت شده _________________________________________ ١٧٧۵ دلار
درآمد حاصله از میهمانی سال نو _______________________________________ ١٠٢٠ دلار
جمع کل درآمدها ___________ ٧۴٧٦.٢٦ دلار
ارسالی به ایران ( در شش مرحله ١٠٠٠ , ١۵۵٠ , ١٠٠٠ , ١٠۴٠ , ٦١۵ و ۵٦۵ دلار ) - ۵٧٧٠ دلار
موجودی نقدی صندوق همبستگی تا تاریخ اپریل ٢٠١٣ __________ ١٧٠٦.٢٦ دلار

توجه:
گزارش بالا دومین گزارش مالی صندوق همبستگی از بدو تاسیس تا کنون ( از جولای ٢٠١٢ تا اپریل ٢٠١٣) است. لذا کل درآمد صندوق از ابتدا تاکنون ١١١۴٠ دلار است که از این سه منبع تامین شده است: ١ - حق عضویت اعضا ۴٦٣۵ دلار ( ۴١.٦ درصد درآمد )، ٢- برگزاری شب همبستگی و میهمانی سال نو ۴۴۴٠ دلار ( ٣٩.٩ درصد درآمد )، ٣ - کمکهای مالی ٢٠٦۵ دلار ( ١٨.۵ درصد درآمد )
به همین ترتیب کل کمک ارسالی به ایران از ابتدا تاکنون ٩۴٣٨ دلار می باشد. پایان گزارش مالی

*******************************************

گزارش میهمانی سال نو

به مناسبت فرارسیدن سال نو و عید نوروز از طرف «صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا» یک میهمانی ترتیب داده شد تا ضمن برگزاری جشن سال نو امکان کسب درآمد مالی برای صندوق نیز فراهم شود. به علت وجود فعالیت های دیگر صندوق این برنامه با حضور ٦۵ نفر بصورت خصوصی برگزار گشت. از این برنامه که تماما توسط اعضای داوطلب صندوق تدارک دیده شد و شرکت کننده گان تنها مشروب خود را آوردند و ٢٠ دلار ورودیه پرداخت نمودند، مبلغ ١٠٢٠ دلار عاید صندوق همبستگی شد. گزارش مالی را در زیر ملاحظه نمایید. از اعضای داوطلب و همه عزیزانی که با کمک های عملی و حمایت های معنوی خود برگزاری این برنامه را یاری رسانند صمیمانه تشکر می کنیم.

هیئت امنای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

****************************************************

گزارش مالی از میهمانی سال نو

درآمدها:
ورودی های دریافت شده ________________ ١٣٣٠.٠٠ دلار
کمکهای مالی _______________________ ١٣٠.٠٠ دلار
جمع کل درآمدها _____________________ ١۴٦٠.٠٠ دلار

هزینه ها:
کرایه سالن ________________________ ٣٢٠.٠٠ دلار
پیش غذا و ظروف ____________________ ٨٠.٠٠ دلار
مشروب ___________________________ ۴٠.٠٠ دلار
جمع کل هزینه ها ___________________ ۴۴٠.٠٠ دلار
باقیمانده برای صندوق همبستگی ________ ١٠٢٠.٠٠ دلار

توضیحات:
ورودی های دریافت شده: مبلغ ١٣٣٠ دلار از ٦٦ میهمان دریافت شد. ٦۴ میهمان هرکدام ٢٠ دلار ورودی پرداخت کردند. یک میهمان ٣٠ دلار پرداخت و یکی از اعضا ٢٠ دلار ورودی پرداخت نمود اما در میهمانی حضور نداشت.
کمکهای مالی: یکی از اعضا ١٠٠ دلار برای پرداخت کرایه سالن کمک مالی کرد و دو تن از اعضا هر کدام ١٠ و ٢٠ دلار کمک مالی نمودند. هزینه ها:
سیستم صوتی، سفرهء هفت سین، چای، قهوه، نوشاب، آّب، چیپس، سالاد، پیش غذا، غذا و شیرینی توسط داوطلبین تهیه گشت و هزینه ای برای صندوق همبستگی در بر نداشت . مشروبات خریده شده ( ۴٠ دلار ) از طرف صندوق مصرف نشد و در برنامه «جشن اول ماه مه» استفاده خواهند شد . بابت بخشی از پیش غذا و ظروف و قاشق و چنگال و دستمال ٨٠ دلار هزینه شد. پایان گزارش.

*********************************

برای اول ماه مه آماده شویم!

صندوق همبستگی با کارگران ایران برگزار می کند:

جشن اول ماه مه

شبی شاد و صمیمی

در همبستگی و اتحاد با کارگران جهان در حمایت از کارگران ایران

شامل: پیامها، برنامه های هنری و شام

(جزئیات بیشتر بزودی اعلام خواهد شد)

بلیط: ٣٠ دلار

زمان: شنبه ٢٧ آوریل از ساعت ٦:٣٠ بعد از ظهر تا ١ بامداد

مکان: Milliken Mills Community Center

7600 Kennedy Rd, south of 14 Ave Markham, Ontario

عایدات این برنامه برای کمک به جنبش مستقل کارگری ایران است

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

sandoghehambastegi@ymail.com

PH: (647)857-9904

*********************************

گزارش مجمع عمومی دوم

مجمع عمومی دوم صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا در سوم نوامبر با حضور بیش از نصف بعلاوه یک اعضای صندوق برگزار شد اما به دلیل عدم کسب حد نصاب لازم (مطابق اساسنامه موجود حضور دو سوم اعضای صندوق برای رسمیت مجمع لازم است) رسمیت نیافت. سپس این مجمع بصورت غیر رسمی یعنی بدون هیچگونه رای گیری و اتخاذ تصمیم و بدون انتخابات به مدت دو ساعت بصورت بحث عمومی بین اعضای حاضر حول مشکل اساسنامه ای حد نصاب رسمیت مجمع ادامه یافت. مباحث بطور کلی بر این تاکید داشت که میزان دو سوم حد نصاب زیاد است و همیشه ممکن است با فقدان آن مواجه شد. بویژه اینکه بسیاری از اعضا ضمن تعهد به هدف صندوق و عضویت در آن و پرداخت حق عضویت، اما از ابتدا گفته اند که شرکت در مجامع و یا حداقل در برخی از آنها برایشان مقدور نیست. بنابراین لازم است که میزان حد نصاب را کمتر از این تعیین نمود. دوم اینکه اساسنامه صندوق فاقد تدبیر لازم برای مواجه با وضعیت فقدان حد نصاب است. یعنی در اساسنامه قید نشده که در صورت چنین وضعی پاسخ چیست. نهایتا جلسه با این پیشنهاد موافقت نمود که به همه اعضا اعلام شود مجمع دیگری پس از یکماه برگزار شده و با حد نصاب نصف بعلاوه یک اعضا رسمیت می یابد. پس از این جلسه هیئت امنا نیز پیشنهاد نمود که در این زمینه می توان از سنت موجود در جنبش مستقل کارگری ایران که حمایت از آن هدف صندوق است پیروی نمود. بطور مشخص اساسنامه های کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری، کمیته پیگیری برای ایجاد تشکلهای کارگری، و اتحادیه آزاد کارگران ایران یادآوری شد که همه به برگزاری مجدد مجمع به فاصله کوتاهی و این بار بر حد نصاب یک سوم تاکید دارند.
پس از اطلاع رسانی های لازم به اعضا و برگزاری جلسه ای جداگانه از داوطلبین بمنظور کار روی اساسنامه و تهیه پیشنهادات اصلاحی کار شده برای ارائه به مجمع، مجمع عموم دوم صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا در ١۵ دسامبر ٢٠١٢ مجددا برگزار شد. ابتدا حد نصاب یک سوم برای رسمیت مجمع به رای حاضرین گذاشته و تصویب شد و با توجه به حضور بیش از یک سوم اعضای صندوق رسمیت مجمع اعلام و کار آن آغاز گشت. بخش زیادی از این مجمع به بررسی و تصویب اصلاحات پیشنهادی برای اساسنامه اختصاص یافت که گزارش آن در زیر می آید. سپس گزارش های مالی و فعالیت های صندوق برای دوره سه ماه جولای تا سپتامبر ٢٠١٢ مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شدند. در پایان هفت نفر برای هیئت امنا و سه نفر بازرسین صندوق انتخاب شدند که عبارتند از:
برای هیئت امنا، منیژه اخوان، امیر پیام، مهدی حسینی، ابراهیم علاسوندی، هما فرید، شکوه گلزاری، امیر ماهان،
برای بازرسین، فرید پرتوی، مونا روشن، بیژن فتحی،
هیئت امنا در اولین جلسه خود امیر ماهان را به اتفاق آرا به عنوان مسئول روابط عمومی صندوق انتخاب نمود. به همراه این گزارش همچنین گزارش های مالی و فعالیت های سه ماه صندوق و اصلاحات تصویب شده برای اساسنامه نیز منتشر می شوند.

تلفن روابط عمومی: (٦۴٧)٨۵٧-٩٩٠۴
ایمیل: sandoghehambastegi@ymail.com

١٨ دسامبر ٢٠١٢

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*********************************

گزارش مالی صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

از جولای ٢٠١٢ تا سپتامبر٢٠١٢

مجموع درآمدهای صندوق در سه ماهه فوق بدین قرار بوده است:

١- حق عضویت اعضاء ___________________________ ١۵١۵ دلار
٢ - کمکهای مالی دریافت شده _______________________ ١٠٠۵ دلار
٣ - درآمدهای حاصله از " شب همبستگی " ______________ ٣۴٢٠ دلار

جمع کل درآمدها _________________________________ ۵٩١۵ دلار
مبلغ ارسالی به ایران ______________________________ ٣٦٦٨.٧٤ دلار
موجودی نقدی صندوق _____________________________ ٢٢٧١.٢٦ دلار

توضیحات:مبلغ ١۵١۵ دلار حق عضویت از ۴۵ عضو دریافت شده است . دو عضو حداقل حق عضویت، یک عضو حق عضویت یکساله، یک عضو حق عضویت ده ماهه، دو عضو حق عضویت شش ماهه، دو عضو حق عضویت دو ماهه، یک عضو حق عضویت پنج ماهه، یک عضو حق عضویت یک ماهه، یک عضو ٢۵ دلار پرداخته اند. حق عضویت سه تن از اعضای مجمع عمومی اول دریافت نگشته است.
کمکهای مالی دریافت شده: لیست اسامی کمک کنندگان موجود میباشد.

هئیت امنای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*******************************************

گزارش فعالیت های صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

از جولای ٢٠١٢ تا سپتامبر٢٠١٢

گزارش حاضر از طرف هیئت امنای منتخب مجمع عمومی اول صندوق همبستگی با کارگران ایران- کانادا و از فعالیت های آن در فاصله سه ماهه تا مجمع عمومی دوم است که تقدیم این مجمع می شود. محور های فعالیت های ما در این دوره به شرح زیرهستند:
١- امور اداری: در این مدت برخی از نیازمندیهای اداری صندوق همبستگی که بویژه تازه شروع به کار کرده بود برطرف شدند که عبارت بودند از: تهیه و انتشار اطلاعیه تشکیل آن، درج اصلاحیه های مصوب مجمع در اساسنامه و انتشار بیرونی آن، تهیه لیست اعضا، تهیه ایمیل لیست اعضا، سازماندهی گزارش دهی منظم به اعضا، تهیه فرمهای عضویت و ارسال کمک و حق عضویت ها، تقسیم کار درونی هیئت امنا و ایجاد مسئولین مالی و ارسال کمک ها و روابط عمومی صندوق، و تهیه پیش نویس آیین نامه اداره مجامع عموی. هیئت امنا در این مدت هشت جلسه و هریک بطور متوسط ٣.۵ ساعت برگزار کرد که ۴ تای آن از جلسات روتین هیئت بودند و چهارتای دیگر به برگزاری شب همبستگی با جنبش کارگری ایران اختصاص داشتند.
٢- روابط عمومی: در زمینه معرفی صندوق همبستگی و توسعه روابط بیرونی، امیر ماهان مسئول روابط عمومی دو مصاحبه یکی با تلویزیون کومله و دیگری با تلویزیون سیامک ستوده انجام داد و مطلب کوتاهی در معرفی صندوق همبستگی در نشریه روشنگر درج نمود. همچنین پانصد کپی از اطلاعیه تشکیل صندوق و ٣٠٠ کپی از اساسنامه تهیه شد و در چند برنامه ایرانیان وسیعا توزیع شدند. همه اطلاعیه ها و اسناد و گزارشات صندوق منظما برای لیست بیش از پنجاه نشریه و وبسایت و رسانه فارسی زبان ارسال شده که بسیاری از آنها به درج و تکثیر آنها همت گماشتند که همینجا از همه تشکر می کنیم.
٣- ارسال کمک ها: ما توانسته ایم ارتباطات خوب و قابل اتکا و مستحکم و بخصوی متنوعی را با بخش های مختلف جنبش مستقل کارگری برقرار کنیم که امر بسیار مهم صندوق یعنی ارسال امن و مطمئن و بویژه غیرگرایشی کمک ها را تسهیل نموده است. از اینرو در این مدت توانستیم مبلغ ده میلیون و پانصد هزار تومان (١٠.۵٠٠.٠٠٠) یاری رسانیم.
۴- عضویت: از آنجا که محل درآمد اصلی صندوق حق عضویت است لذا افزایش این درآمد بستگی به افزایش تعداد اعضا صندوق دارد. از اینرو از همان آغاز افزایش عضویت در دستور کار ما قرار گرفت و با تقسیم کار لازم بطور نقشه مند برای آن تلاش کردیم که نتیجه آن افزایش %٦٢.۵ درصدی اعضا از ٤٠ نفر عضو در مجمع اول به ۶۵ عضو در مقطع حاضر است.
۵- جمع آوری کمک مالی: اگر چه ما نتوانستیم (عمدتا به دلیل الویت های دیگر) بطور نظامندی جمع آوری کمک مالی از انسانهای علاقمند و دلسوز و از حامیان جنبش مستقل کارگری به صندوق را سازمان دهیم، اما در سطح همین تلاش های کنونی نیز مبلغ قابل توجهی کمک مالی جمع شد که بعضا مستقیما به صندوق و یا به برنامه شب همبستگی بود که در گزارش مالی منعکس است.
٦- کار انتفاعی: تنها کار انتفاعی ما برای کمک به صندوق در این مدت برگزاری شب همبستگی با جنبش کارگری ایران بود که گزارش مبسوط آن قبلا به اطلاع عموم رسیده است. برگزاری این شب اگر چه کار و انرژی خیلی زیادی از اعضا هیئت امنا و بازرسین و اعضای صندوق گرفت اما کاری با ارزش و انرژی با ارزش تری در راه هدفی زیبا و گرانقدر بود. نه فقط درآمد ٣۴٢٠ دلاری از این شب برای صندوق همبستگی نشانه موفقیت آن بود بلکه مهم تر از آن اظهار نظرات مثبت اکثر بیش از صد و پنجاه شرکت کننده در هنگام برنامه و در انتهای آن و نیز بعدا بود که همگی بر موفقیت برگزاری این شب تاکید داشتند.
در پایان و به عنوان جمعبندی لازم به گفتن است که همدلی و صمیمیت و همکاری دلسوزانه بین اعضای هیئت امنا خود یکی از دستاوردهای صندوق ما بود که تقریبا به عنوان اولین تجربه در این عرصه به صحنه آمده است. این همکاری وهمدلی انعکاس ترکیب اعضای صندوق است که سرشار از تجربیات بسیار متنوع زندگی و سیاست و فعالیت اجتماعی میباشند. در این راستا هیئت امنا نیز از همین خصوصیت برخوردار بود و توانست موفقیت و کارسازی و حتی دلنشینی تنوع درامر واحد و هدف مشترک را نوید دهد.

هئیت امنای صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

*******************************************

اصلاحیه های مصوب مجمع عمومی بر اساسنامه صندوق همبستگی

توضیح: مواد زیر از اساسنامه در مجمع عمومی دوم به تاریخ ١۵ دسامبر ٢٠١٢ از نظر مضمون و شکل و یا انشا و نحوه بیان مورد اصلاح قرار گرفتند.
١.١- دراینجا به نام " صندوق همبستگی " یاد می شود.
٢- هدف: جمع آوری و ارائه کمک مالی به " جنبش مستقل کارگری ایران ".
٢.١- " جنبش مستقل کارگری ایران " کلیه تشکلها و نهادها و فعالین کارگری را که برای بهبودی وضع طبقه کارگر تلاش میکنند در بر می گیرد. ویژگی بنیانی این " جنبش " عدم وابستگی به رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی و نهادهای به اصطلاح کارگری وابسته به این رژیم ( نظیر: خانه کارگر و شوراهای اسلامی کار و نیز انجمن های صنفی و اتحادیه های دست ساز آنان ) و کارفرمایان و نهادهای سرمایه داری در ایران و جهان میباشد.
٢.٢- صندوق همبستگی نسبت به جنبش مستقل کارگری، طبقاتی و غیرگرایشی عمل میکند و همه بخشهای آنرا بر اساس نیازها مورد حمایت قرار میدهد. کلیه جلسات مجامع و فعالیتهای صندوق همبستگی جدا از تنوع نظرات و آرای سیاسی و اجتماعی اعضای آن اکیدا در خدمت اهداف فوق خواهد بود.
٧.٣- مجامع عمومی توسط آئین نامه مجمع که بطور جداگانه به تصویب می رسد اداره میشوند. این آئین نامه به دنبال تصویب در مجمع عمومی به اساسنامه الحاق خواهد گردید.
٧.۴- ( این بند از اساسنامه حذف گردید )
٧.۵- مجمع عمومی با حضور یک سوم یا ٢٠ نفر از اعضای صندوق همبستگی رسمیت می یابد.
(بر اساس مصوبهء بند ١.١ هر کجا در این اساسنامه عبارت " صندوق " نوشته شده است عبارت " همبستگی " به دنبال آن افزوده خواهد شد)

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

**********************

گزارش شب همبستگی با جنبش کارگری ایران در تورنتو

این برنامه که توسط «صندوق همبستگی با کارگران ایران- کانادا» اعلام شده بود با حضور بیش از ١۵٠ نفر در روز شنبه ٢٢ سپتامبر از ساعت ٧ بعد از ظهر تا ١ بامداد برگزار شد.
ابتدا ابراهیم علاسوندی، مجری برنامه، ضمن خوشامد گویی به حاضرین، فهرست برنامه را اعلام نمود. سپس هما فرید عضو صندوق و از همکاران نشریه روشنگر پیام محمود صالحی در حمایت از صندوق همبستگی را قرائت نمود. آنگاه امیر پیام طی صحبت کوتاهی نکاتی را در ضرورت ایجاد صندوق همبستگی با کارگران ایران و چگونگی کارکرد آنرا به سمع حاضرین رساند. این قسمت برنامه همچنین با اشعار زیبایی از فلزبان شاعر کارگری معاصر همراه بود که توسط مجری برنامه خواند شد. در قسمت بعد نوای عود شهروز و صدای پر توان او و گلاویژ، دو هنرمند کرد، بود که برای ۴۵ دقیقه ادامه یافت.
پس از شام، دی جی برنامه با ارائه ترکیب متنوعی از موزیک ها و ترانه ها برپا بود و علاقه مندان تا پاسی از شب رفته به رقص و پایکوبی پرداختند.
در کنار جنبه های رسمی اما آنچه بیش از همه به چشم می آمد فضای بسیار صمیمی و خودمانی و دلپذیر این شب بود. اگر چه کیفیت برنامه ریزی و نظم وترتیب کارها و تلاش های اعضای صندوق در ایجاد چنین فضایی موثر بودند، اما در حقیقت همه حاضرین این برنامه را متعلق به خود می دانستند و از جان و دل در برگزاری هر چه بهتر آن سهیم بودند.
همانطور که از قبل اعلام شده بود عایدات این برنامه برای کمک به جنبش کارگری ایران است لذا به اطلاع می رسانیم که پس از کسر کلیه هزینه ها از درآمدهای برنامه، مبلغ سه هزار و چهارصد و بیست دلار (٣۴٢٠ دلار) عاید «صندوق همبستگی با کارگران ایران – کانادا» شد.
در پایان از تمامی عزیزانی که هر یک به نحوی این برنامه را یاری رساندند، از کمک به انتشار اطلاعیه ها و ارائه برنامه های هنری و وسایل صوتی و تزئینات و سرگرمی و غذا و تنقلات و غیره تا نظافت پایان برنامه، صمیمانه تشکر می کنیم.
بی تعارف باید گفت که برگزاری این شب بدون تلاش اعضای صندوق و همیاری و کمک های بی دریغ همه آن دوستانی که هنوز عضو صندوق هم نیستند به هیچ وجه ممکن نبود. موفقیت برگزاری این برنامه متعلق به همه شما عزیزان است و از همگی سپاسگزاریم.

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

٢۵ سپتامبر ٢٠١٢

 

 

 

 

**********************

اساسنامه صندوق همبستگی با کارگران ایران- کانادا

متن اساسنامه زیر مصوب اولین مجمع عمومی صندوق همبستگی با کارگران ایران- کانادا است که در ٧جولای ٢٠١٢ برگزار شد. اساسنامه صندوق در هر مجمع عمومی اعضا قابل بررسی و اصلاح و تغییر است و همیشه متن مصوب آخرین مجمع عمومی مبنای کار صندوق می باشد.

**************************************************

اساسنامه

١- نام: صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا
١.١- در اینجا به نام « صندوق» یادمی شود
٢- هدف: جمع آوری و ارائه کمک مالی به جنبش مستقل کارگری ایران
١.٢- جنبش مستقل کارگری ایران شامل کلیه تشکلات کارگری است که هم اکنون مستقل از حکومت ( و نهادهای کارگری وابسته اش نظیر خانه کارگر، شوراهای اسلامی کار، و نیز انجمن های صنفی و اتحادیه های دست ساز آنان) و کارفرمایان و نهادهای سرمایه داری در ایران و جهان، برای بهبود وضع طبقه کارگر تلاش می کنند.
٢.٢ - صندوق نسبت به جنبش مستقل کارگری، طبقاتی و غیرگرایشی عمل می کند و همه بخش های آنرا بر اساس نیازها مورد حمایت قرار می دهد.
٣.٢- طبعا اعضای صندوق دارای آرا سیاسی و اجتماعی خود هستند، اما علت جمع شدن آنها و تلاش جمعی آنان در صندوق اکیدا در خدمت هدف تعریف شده آن است و همه جلسات و مجامع صندوق برای دستیابی به این هدف خواهد بود.

٣- حوضه فعالیت: کشور کانادا
١.٣- به تناسب رشد و پیشرفت در کانادا، برای توسعه این الگو و ایجاد صندوق های مشابه در کشورهای دیگر متناسب با توان خود تلاش خواهد کرد.

۴- محل درآمد:
۴.١- حق عضویت ماهانه اعضا
۴.٢- کمک مالی افراد حقیقی(حداکثر پانصد دلار کانادایی در سال)
۴.٣- برگزاری انتفاعی شب های همبستگی با جنبش کارگری و برنامه های ادبی و هنری در حمایت از جنبش کارگری

۵- عضویت:
۵.١- عضو کسی است که با تقبل پرداخت حق عضویت ماهانه و معرفی دو تن از اعضای صندوق خواستار عضویت در صندوق می باشد.
۵.٢- از حق شرکت در مجمع عمومی و حق رای در تصمیم گیری ها و حق انتخاب کردن و انتخاب شدن برخوردار است.
۵.٣- فعالیت عضو در همه سطوح و همواره داوطلبانه است.

٦- حق عضویت:
١.٦- حق عضویت صندوق برای افراد ١٠ دلار در ماه است.
٢.٦- حداقل حق عضویت ۵ دلار در ماه است.
٣.٦- حق عضویت ها بصورت سه ماهه در هر مجمع عموی پرداخت می شوند.

٧- مجمع عمومی:
١.٧- مجمع عمومی بالاترین مرجع تصمیم گیری در باره تمامی امور و انتخاب همه مسئولین صندوق است.
٢.٧- مجامع عمومی صندوق چهار بار درسال و بترتیب در اواسط ماههای ژانویه، آپریل، جولای و اکتبر برگزار میشود.
٣.٧- مجامع عمومی توسط آیین نامه مجمع که بطور جداگانه بتصویب می رسد اداره می شوند.
٧.۴- کلیه تصمیمات و انتخابات صندوق می باید منعکس کننده خواست و اراده اکثریت اعضای صندوق ( نصف بعلاوه یک) باشد.
٧.۵- مجمع عمومی با حضور دو سوم (٣/٢) اعضای صندوق رسمیت می یابد.
٦.٧- تصمیمات مجمع با کسب حداقل نصف بعلاوه یک آرای حاضر اتخاذ می شوند.
٧.٧- مسئولین صندوق با کسب حداقل نصف بعلاوه یک آرای حاضر انتخاب می شوند.
٨.٧- همه تصمیمات و انتخاب های صندوق در هر مجمع عمومی قابل تجدید نظر و تغییر و الغا می باشد.

٨- هیئت امنا:
١.٨- هیئت امنا جمع امین و مورد اعتماد اعضای صندوق است که هماهنگی و پیشبرد کلیه امور صندوق را در فاصله بین دو مجمع عمومی به عهده دارد.
٢.٨- هیئت امنا متشکل از هفت (٧) نفر اعضای صندوق است که در هر مجمع عمومی با کسب حداقل نصف بعلاوه یک آرای حاضر انتخاب می شود.
٣.٨- شرکت در هیئت امنا داوطلبانه است اما عضویت در آن مستلزم پذیرش مسئولیت و پاسخگویی به مجمع می باشد.
٨.۴- جمع آوری کمک مالی از افراد حقیقی، و برنامه های انتفاعی را سازماندهی می کند.
٨.۵- سخنگوی صندوق است و آنرا در سطح رسمی نمایندگی می کند.
٦.٨- امر ارسال کمک به جنبش کارگری را طبق مصوبه مجمع سازماندهی می کند.
٧.٨- مجامع عمومی صندوق را تدارک دیده و افتتاح می کند.
٨.٨- جمع سه نفره ای را از میان خود با عنوان «جمع مسولین مالی» به منظور اداره امور مالی صندوق انتخاب می کند.
٩.٨- هیئت امنا ماهی یکبار جلسه برگزار می کند.

٩- سیاست مالی
١.٩- کلیه امور مالی صندوق توسط جمع مسولین مالی اداره می شود.
٢.٩- صندوق درآمدهای خود را در اسرع وقت و طبقه نیازها و اولویت های جنبش کارگری توزیع می کند.
٣.٩- صندوق در هر حالت بیش از پانصد (۵٠٠$) دلار را نزد خود نگه نمی دارد.
٩.۴- درآمد های حق عضویت و کمک های افراد حقیقی منحصرا برای توزیع اختصاص دارند.
٩.۵- هزینه های صندوق از قبیل برگزاری جلسات و مجامع عمومی توسط اعضای داوطلب تامین خواهد شد.
٦.٩- تنها از درآمدهای برنامه های انتفاعی در بند ۴.٣ هزینه هر برنامه تامین می شد.
٧.٩- جمع مسولین مالی گزارش کامل وضعیت مالی سه ماه صندوق را به مجمع عمومی ارائه می کند.

١٠- بازرسان
١.١٠- در هر مجمع عموی سه نفر از اعضا به عنوان بازرسان صندوق و مستقل از هیئت امنا انتخاب خواهند شد.
٢.١٠- بازرسان جمع امین و مورد اعتماد اعضای صندوق هستند که برای نظارت بر حسن اجرای همه فعالیت های صندوق منطبق اساسنامه و مصوبات مجمع عمومی انتخاب می شوند.
٣.١٠- هریک از بازرسان در صورت نیاز به همه اسناد و حسابهای صندوق دسترسی داشته و هیئت امنا با آن نهایت همکاری را دارد.
١٠.۴- بازرسان موظفند به مجمع عمومی گزارش دهند.

************************************************

شب همبستگی

با جنبش کارگری ایران

*******************

میلیونها کارگر در ایران ، این خالقین ثروتها ، برای کسب مطالبات خود ، در مبارزه و تلاشی دائم هستند!

********

مبارزات آنان برای یک زندگی اندکی بهتر بی وقفه سرکوب می شوند!

********

و فعالین مستقل کارگری دایما با اخراج و زندان و شنکجه و شلاق مواجه اند!

********

طبقه کارگر ایران در این مبارزه پشتیبانی جز انسان های آزادیخواه و برابری طلب ندارد!

*******************

بیایم شبی را در همبستگی با کارگران ایران و در حمایت از مبارزات آنان گرد هم آییم!

شامل: برنامه های هنری، دی جی، و شام

بلیط: ٣٠ دلار

عایدات این برنامه برای کمک به جنبش کارگری ایران است

زمان: شنبه ٢٢ سپتامبر ٢٠١٢، از ساعت ٦ بعد از ظهر تا ١ بامداد

:Address

Rouge River Community Centre

120 Rouge Bank Drive, Unit #2

Markham, ON, L3S 4B7

,Direction: Go to 14th Ave east of Markham Rd, and just before Ninth Line

. make left to the Legacy Drive and then shortly make left to the Rouge Bank Drive

Google address: http://goo.gl/maps/51DcS

برگزار کننده:

صندوق همبستگی با جنبش کارگری ایران - کانادا

شماره روابط عمومی: (۶۴٧) ٢٠٩-١٣١٢

sandoghehambastegi@ymail.com

**********************

اطلاعیه تشکیل صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

جنبش کارگری ایران از معدود جنبش های کارگری در جهان است که از هرگونه حق ایجاد تشکلهای واقعی خود از قبیل اتحادیه ها و سندیکاها و شورای های کارگری مستقل محروم می باشد. محرومیتی که بهمراه سرکوب و تحمیل پراکندگی به مبارزات کارگری و تضعیف آن در سطح سراسری، همچنین فشار مالی سنگینی را بر این مبارزات و فعالین آن وارد نموده است. می دانیم که در صورت وجود قانونی تشکلات مستقل کارگری امکان دریافت حق عضویت های دهها و صدها هزار نفره فراهم شده و شرایط برای مبارزات کارگری تسهیل می شود. جنبش کارگری ایران دقیقا از همین امکان بدیهی محروم است. اعتصابات و مبارزات کارگری در ایران بدون برخورداری از چنین امکانی انجام می گیرند، و فعالین کارگری با تهدید روزمره اخراج و بیکاری و دستگیری و زندان مواجه اند و خانواده های آنها در معرض دایمی سقوط به اعماق فقر و نداری قرار دارند.
جنبش نوپا و مستقل کارگری ایران اما علی رغم همه این محرویت های قانونی و سرکوب های سیاسی و فقر مالی، بدون خم شدن در مقابل حکومت و جناحهای آن، و بدون دست دراز نمودن در مقابل نهادهای وابسته به دول سرمایه داری، تنها با اتکا به نیروی خود و دستمزد های ناچیزاش و کمک های جزیی هم طبقه ای هایش با حرکت اصیل و پرغرور و استوار و روبه رشد خود نوید بخش آینده ای بهتر است.
این جنبش متعلق به همه ما کارگران و انسانهای آزادیخواه و برابری طلب است. به عنوان بخشی از طبقه کارگر با حمایت های مادی ومعنوی و کمکهای مالی خود به جنبش کارگری در ایران یاری رسانیم.
در این راستا، ما تعدادی از کارگران و حامیان جنبش مستقل کارگری ایران جمع شده ایم تا به سهم خود بتوانیم کمک مالی هر چند ناچیز اما منظمی را به این جنبش سازمان دهیم. بدنبال تلاشهای اولیه، بیش از چهل نفر متعهد شدند تا با پرداخت حق عضویت ماهانه صندوقی را به این منظور تشکیل دهند. در ٧ جولای ٢٠١٢ اولین مجمع عمومی « صندوق همبستگی با کارگران ایران – کانادا » با حضور اکثریت اعضا با موفقیت برگزار شد. مجمع عمومی ابتدا پیش نویس اساسنامه صندوق را به بحث و بررسی گذاشت و با ایجاد تغییرات واصلاحات لازم به تصویب اکثریت اعضای حاضر رساند. سپس مجمع وارد انتخابات شد و اعضای هیئت امنا و بازرسان صندوق را انتخاب نمود که به شرح زیر می باشند:

اعضای هیئت امنا: منیژه اخوان، امیر پیام، مهدی حسینی، پرتو عظیمی، ابراهیم علاسوندی، شکوه گلزار، امیر ماهان بازرسان: محمود آذری، فرید پرتوی

هیئت امنا در اولین نشست خود پس از برنامه ریزی و تقسیم کارهای لازم به اتفاق آرا امیرماهان را به عنوان مسئول روابط عمومی صندوق انتخاب نمود. همینجا از همه کارگران و انسانهای آزادیخواه وحامی جنبش مستقل کارگری ایران دعوت می کنیم که از طریق عضویت شان در صندوق و یا ارایه پیشنهادات و کمک های مالی، صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا را در هدفی که در مقابل خود قرار داده است یاری رسانند.

٣١ جولای ٢٠١٢ جهت اطلاعات بیشتر با امیر ماهان مسئول روابط عمومی صندوق همبستگی تماس بگیرید.

شماره تلفن: 209- 1312 (647)

آدرس ایمیل: sandoghehambastegi@ymail.com

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا