افق روشن
www.ofros.com

در سوگ رفیق سعید سهرابی


شورا ـ استکهلم                                                                                                                       دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲


شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران- استکهلم

رفقای عزیز احزاب و سازمانها
رفقای فعال کمونیست و آزادیخواه
درود به شما

از همبستگی و همدردی شما رفقای عزیز در سوگ رفیق سعید سهرابی سپاسگزاریم. امید ما این است که رفاقت و همکاری های مبارزاتی مان همچون گذشته در همه عرصه ها ادامه یابد. مراسم بزرگداشت رفیق سعید سهرابی بعدا به آگاهیتان خواهد رسید. طبعا شرکت شما در آن مراسم گام دیگری در همبستگی و قوت قلب رفقای فعال در شورا و آزادیخواهان سوسیالیست خواهد بود. برای شما در راستای اهداف مبارزات مردمیتان آرزوی موفقیت و پیروزی داریم.

زنده باد سوسیالیسم     زنده باد آزادی

نابود باد جمهوری اسلامی سرمایه داری ایران

شورای حمایت از مبارزات مردم ایران- استکهلم

۲۳ ژانویه ۲۰۲۲

**********

در سوگ رفیق سعید سهرابی

یار و رفیق رزمندۀ کمونیست مبارزِ سالیان دراز شوراها

رفیق سعید سهرابی ما را تنها گذاشت.
رزم پیگیر و مبارزۀ مدام رفیق سعید سهرابی در طول تمام سال های نوجوانی تا امروز، از این رفیق کمونیست انسانی ساخت که حضورش گرما بخش و آموزنده بود. سعید سهرابی، انگیزه های انسانی بسیاری در دل و جان داشت. همبسته مردم محروم جامعه در تمام جهان، همراه و دلبسته رزم کارگران، یار دلبسته به آزادی و رهائی زنان بود، با دلی تپنده برای کودکان کار و خیابان، با سری پرشور و مملو از اندیشه آزادیخواهانه و برابری-طلبانه، با آرمان ها و آرزوهای سترگ برای بنای دنیای نو، دنیائی فارغ از هرگونه سلطه طبقاتی و اجتماعی، دنیائی که در آن انسان برای زیستن زیر آسمان بلند آبی به کسی و جائی بازخواست پس نمی دهد و زندگی در آن یکسره شور و زیبائی و سازندگی ست حرکت می کرد. او راه خود می دانست و می شناخت. او در این راه درازِ پر افتخار زیست، حرکت کرد و تا آخرین لحظه های زندگی به خود، به مردم و به دنیا وفادار ماند.
سعید سهرابی یکی از پایه گذاران پرشور شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران- استکهلم بود و در راستای همیشگی دفاع از «شورا» به عنوان نهاد زندگی ساز دنیای سوسیالیسم در این مسیر گام زد و پیگیر و مبارز، آرمان های انقلابی خود را به اثبات رساند.
شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران، استکهلم اکنون یکی از یاران خود را از دست داده است. شورا و اعضای آن، در این اندوه سنگین خود را در کنار همزی و یار مبارز رفیق سعید، رفیق مهرنوش شفیعی، و فرزندان و خانواده رفیق سعید و رفقای دیگر می داند.

یاد رفیق سعید سهرابی همواره با ما خواهد بود و او در دل های ما زنده است.

زنده باد آزادی      زنده باد سوسیالیسم

شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران- استکهلم

۱٨ ژانویه ۲۰۲۲- استکهلم

**********


**********


**********

**********

تظاهرات در برابر دادگاه حمید نوری


**********

در راه روهای اتاق مرگ

تظاهرات در برابر دادگاه حمید نوری (عباسی)

شورای استکهلم، همراه سازمانها و نیروهای چپ و کمونیست و آزادیخواه برگزار می کند

تظاهرات در برابر دادگاه حمید نوری (عباسی) روز سه شنبه ۱۹ اکتبر، ساعت ۱۱

برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

**********

گزارش از دادگاه رفیقمان غلامرضا هراتی

سه شنبه ۲۱ سپتامبر، رفقیمان غلامرضا هراتی در پی شکایت سفارت جمهوری اسلامی و در پی چند جلسه بازجويی نزد پلیس، در دادگاه استکهلم حاضر شد. شکایت سفارت جمهوری اسلامی در استکهلم مربوط است به ۲۷ یونی ۲۰۲۰ تحت عنوان تعرض به سفارت.
جمعی از فعالین کمونیست شهر در محل حضور یافتند ولی به علت محدودیت های کرونا، فقط تعداد معدودی امکان همراهی با رفیق غلام به درون دادگاه را داشتند. کیفر خواست، شعار نویسی بر درب و دیوار سفارت بود و فیلمی به عنوان سند ارائه شد و فاکتور هايی با مبالغی بالا، که بیشتر فاکتور سازی به نظر می آمد.
واقعیت این است که این دادگاه بیشتر از آنگه بتواند به کیفر خواست مربوطه بپردازد صحنه افشاء و اعتراض به جمهوری اسلامی بود. رفیق غلام ضمن معرفی خودش به عنوان یک مبارز و انقلابی به افشاء گری بر علیه جمهوری اسلامی پرداخت, از جمله با نشان دادن تصاویر کشته شدگان آبان، به تصویر محسن محمد پور، کارگر ساختمانی که در سن ۱۷ سالگی بر اثر ضرب و شتم ماموران رژیم کشته شد اشاره کرد و گفت که ۱۵۰۰ نفر به مانند او در سه روز کشته شدند، من به کشتار جمهوری اسلامی، به سرکوب اعتصابات کارگری، به حکم شلاق برای فعالین کارگری اعتراض دارم و از زندانیان سیاسی و کودگان و زنان و .. دفاع می کنم.
تلاش قاضی در جهت اینکه موضوع دادگاه را به شعار نویسی بر درب و دیوار سفارت محدود کند و مانع طرح این نکات شود، نتیجه ای نداد، همچنین تلاش « دادستان» که پرسش در مورد کار گروهی و برنامه ریزی شده را مطرح و در مورد نام دیگرانی که در این کار شرکت داشتند سوال می کرد. حگم دادگاه هفته دیگر اعلام میشود
همانگونه که در اطلاعیه های قبلی اعلام کردیم، جمهوری اسلامی به درازای عمر ننگینش تلاش کرده به صور مختلف و از جمله این نوع شکایتها، جلوی افشاگریها و مبارزات ما را بگیرد و با خیال آسوده به توطئه های کثیفش در سفارت های خارج از کشور ادامه دهد. طبعاً برای همه ما روشن است که این توطئه ها نمیتواند به ادامه این مبارزات لطمه ای وارد کند.

سرنگون باد جمهوری اسلامی سرمایه داری در ایران

زنده باد آزادی ـ زنده باد سوسیالیسم

شورا ـ استکهلم ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۱**********

بمباران محل استقرار اپوزیسیون ومردم در کردستان عراق توسط جمهوری اسلامی

سحرگاه هیجدهم شهریور جنگنده های جمهوری اسلامی محل استقرار نیروهای اپوزیسیون در مناطق مرزی اقلیم کردستان را مورد حمله قرار دادند. این تجاوز آشکار به جان وحقوق مردم ونیروهای مستقر در مرزهای اقلیم کردستان که برای ارعاب وخاموش کردن صدای مبارزان منطقه صورت میگیرد بی سابقه نیست و همچون گذشته خشم واعتراض عمومی را دامن خواهد زد. مردم کارگر وزحمتکش کردستان اگر قرار بود مرعوب شوند دامنه اعتراض ومبارزه شان هر روز وسیع وگسترده تر نمی شد. اعتصابات واعتراضات در کردستان همچون سراسر ایران درشرف تعیین تکلیف با جمهوری اسلامیست وبا این ترفند ها خاموشی نمی گیرد. این تحرکات تنها آتش خشم توده ای را علیه رژیم سرمایه داری مذهبی ایران دامن خواهد زد. ما از همه آزادیخواهان انتظار داریم این عملیات تجاوزکارانه را محکوم وعلیه آن وهمچنین سکوت اقلیم کردستان اعتراض کنند.

شورا ی استکهلم همراه با سازمانها و نیروهای جپ وکمونیست در همین راستا،

روز جمعه ۱۷ سپتامبر، ساعت ۱۶، در مدبوریار پلا تسن تجمعی اعتراضی برگزار میکند.

شورا - استکهلم ۱۰سپتامبر ۲۰۲۱

**********


کمپینِ نه، به تعیین اجاره بهاء توسط بازار، ادامه دارد.

اعتراضات گسترده در بهار گذشته در سوئد، در مقابل تلاش دولت در جهت سپردن تعیین اجاره بهاء خانه های تازه ساخته شده به شرکت های ساختمانی و بازار، نتیجه داد و دولت مجبور به عقب نشینی شد. ولی تامین مسکن از مدت ها قبل به معضلی اجتماعی به ویژه برای افراد کم درآمد تبدیل شده است.
اجاره بهاء مسکن در سوئد، تا به حال از طریق توافق میان شرکت های صاحب خانه و انجمن های مستاجرین صورت گرفته است. بدنبال از هم پاشاندن رفاه اجتماعی و موج عظیم حمله به دستاوردهای کارگران و زحمتکشان، وحمله به بقایای قانون امنیت شغلی، فاصله طبقاتی در سوئدعمیق ترشده است. شرکت های سرمایه داری فربه تر و آسیب پذیرترین اقشار جامعه، بازنشستگان، مهاجرین، جوانان، دانشجویان و… قربانیان این سیاست بوده اند.
کمبود مسکن و اجاره بهائی که سالانه افزایش می یابد قشر وسیعی از مردم کم درآمد را مجبور به زندگی فشرده و ازدحام در فضای کم کرده است و بخشی را تا حد بی خانمانی سوق داده است. شوک های اجاره ای در هنگام بازسازی و تعمیرو آپارتمان، فروش خانه های اجاره ای از طرف شرکت های بزرگ سرمایه داری و تبدیل آنها به مساکن شخصی، اجاره غیرمنطقی بالا در آپارتمان های نوساز، تبعیض مالیاتی در مقایسه با مسکن متعلق به خود و….از جمله مواردی هستند که زندگی را برای ما تنگ تر و سخت تر کرده است.

در مقابل این حملاتٍ روز افزون باید ایستاد!
شورای استکهلم همراه با نیروهای چپ و نهادهای اجتماعی و انجمن های سوئدی درکمپینی سراسری مقابله با این سیاست های ضد کارگری را سازمان میدهد . شرکت در این مبارزات کمترین پاسخ به این سیاستهای غیر انسانی است. به فراخوانهای این کمپین پاسخ مثبت بدهیم و در اعتراضات جاری شرکت کنیم! دراین رابطه تظاهراتی از سوی کمپین اعلام شده است

روز شنبه ۱۸ سپتامبر ، ساعت ۱۴

در سرگلس توریت تجمع میکنیم و بعد راه پیمايي به طرف مدبوریارپلاتسن.

شورا استکهلم، سپتامبر ۲۰۲۱

**********


**********

زنان وکودکان وآزادیخواهان افغانستان را تنها نگذاریم!

ازمقابله با طالبان و برای آزادی، حمایت کنیم!

سرمایه داری جهانی وقدرتهای امپریالیستی یکبار دیگر نشان دادند علاوه بر برپایی جنگهای خونین واستثمار تا کجا به جان وآزادی مردمان کارگر وزحمتکش و فرودست جهان بی اعتنا هستند وبرای منافع اقتصادی وسیاسی خود آنها را قربانی میکنند. شورای استکهلم همراه با احزاب وسازمانها ونیروهای چپ وکمونیست به دفاع از آزادیخواهی ومقاومت مردم افغانستان برعلیه ارتجاع وسلطه به خیابان می آید

شنبه ۲۱ آگوست، محل سرگلستوری، ساعت١۵

در این رابطه از هر اعتراض مترقی وآزادیخواهانه دیگرکه مشخصا برابری زن ومرد وحقوق کودکان وآزادیهای سیاسی را برسمیت بشناسد، حمایت و درآن شرکت میکنیم.

زنده باد آزادی - زنده باد سوسیالیسم.

شورا ـ استکهلم

___________________

Lämna inte kvinnor, barn och frihetskämpe i Afghanistan ensamma!

Stöd kampen mot talibanerna och för frihet!

Den globala kapitalismen och de imperialistiska makterna har återigen visat hur likgiltiga de är för liv och friheter för fattiga folk i världen och offrar dem för sina egna ekonomiska och politiska intressen.
”Shora” tillsammans med vänstra och kommunistiska partier och organisationer går ut på gatorna för att försvara det afghanska folkets frihet och motstånd mot reaktionära styrkor.

Lördag 21 augusti, Sergels torg, kl. 15:00

Länge leve friheten     Länge leve socialismen

Shora - Stockholm

**********

بیانیه شورای استکهلم

محاکمه «حمید نوری» به اتهام «جنایت جنگی»

در استکهلم

دهم ماه اوت (آگوست) ۲۰۲۱، دادگاه محاکمه حمید نوری (عباسی) شکنجه گر زندان های جمهوری اسلامی (به ویژه زندان گوهر دشت)، در استکهلم آغاز می شود.
حمید نوری در جریان کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳٦٧ خورشیدی در زندانهای جمهوری اسلامی، به عنوان «دادیار» و زندانبان، نقش جنایتکارانه ای به عهده داشته و سبب آزار، شکنجه و قتل زندانیان بسیاری شده که در محاکمه های چنددقیقه-ای در «اتاق های مرگ» محکوم شده و به قتل رسیده اند.
محاکمه این جنایتکار، در سوئد، به اتهام «قتل عمد» و «جنایت جنگی» به عمل می آید. در این محاکمه، برای اولین بار یکی از شکنجه گران جانی جمهوری اسلامی در زمان برقراری حاکمیت این رژیم دادگاهی می شود.
جنایات جمهوری اسلامی در ۴۲ سال سلطۀ تبه کارانه این رژیم بر کسی در جهان پوشیده نیست و طبعاً، افشاگری، دادخواهی و فریاد بلند خانواده‌های جانباخته گانِ این جنایاتِ هولناک و اعتراض کنشگران و معترضانی که در چند دهه گذشته در زمینۀ دادخواهی کوشا بوده اند و بی شک مبارزات رو به رشد و مداوم مردم ایران در برپائی چنین دادگاهی نقش اصلی را داشته است و سبب شده قدرت حاکمه در سوئد، که همچون دیگر قدرت های جهان سلطه، سالها نسبت به این دادخواهی بی اعتنا بودند و حتی جانیان این رژیم را از راه های مخفی از بیمارستان هایشان فراری میدادند، ناچار از برپائی چنین محاکمه ای شود.
در این دادگاه شاهدانی از میان اعضای خانواده جانباخته گان و زندانیان سیاسی رهائی یافته و نیروهای سیاسی مخالف جمهوری اسلامی شرکت خواهند کرد و دادگاه نشست های متعددی خواهد داشت که مدتی به درازا می کشد.
طبعاً در این دادگاه نه تنها حمید نوری (عباسی)، بلکه رژیم جمهوری اسلامی هم، که اکنون یکی دیگر از جنایتکاران اتاق مرگ زندانهایش، ابراهیم رئیسی بر تخت ریاست می نشیند، به عنوان «جنایت علیه بشریت» و حامیان بین المللی آن محاکمه می شوند و شورای استکهلم نیز، همانند دیگر نیروهای مردمی تلاش می کند نقش خود را در این زمینه مستقلا بر عهده بگیرد. این محاکمه نقشی نمادین و نشانه ای دارد از محاکمه ای که پس از سرنگونی رژیم پلید جمهوری اسلامی در ایران رها شده برپا خواهد شد و جنایتکاران تبه کار آن را به مجازات درخور خود خواهد رساند.
از همین رو ست که محکومیت جمهوری اسلامی و شخص جانی و کثیفی مانند حمید نوری (عباسی) در این دادگاه اهمیت دارد و بر همه نیروهای مردمی و آزاده است که در افشای این محکومیت نزد مردم جهان کوشا باشند.

نه می بخشیم، نه فراموش می کنیم

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی ایران

زنده باد آزادی

زنده باد سوسیالیسم

شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران- استکهلم

۵ اوت (آگوست) ۲۰۲۱

**********

تظاهرات در استکهلم

روز شنبه ۲ مرداد (۲۴جولای) تظاهراتی در حمایت از خیزش شجاعانه ستمدیگان خوزستان و اعتصابات کارگران نفت و پتروشیمی، به فراخوان شورای استکهلم، همراه با دیگر نیروهای چپ و کمونیست برگزار شد.

تظاهرات را با تجمع در یکی از میدان های مرکزی شهر، پخش ترانه سرودهای انقلابی و اطلاعیه و پیام و گفتار های کوتاه آغاز کردیم. لقمان گله داری از حزب کمونیست ایران، رضا پورکریمی سازمان فدايیان اقلیت، سیاوش دانشور از حزب حکمتیست، بهروز خباز فعال کارگری، نادر ثانی ازچریک های فدايی و… از جمله سخنرانان بودند.
تظاهرات با راهپیمايی به طرف یکی دیگر از میادین شهر با شعارهای حمایتی از جنبش ستمدیگان و کارگران ایران، ضرورت همبستگی انترناسیونالیستی و جمهوری اسلامی نابود باید گردد، زنده باد آزادی زنده باد سوسیالیسم و… به زبان سوئدی در یکی از خیابان های پر رفت و آمد، ادامه یافت.
از نکات قابل توجه، استقبال چشم گیر مردم از این تظاهرات بود. با مشاهده پلاکاردها، اطلاعیه و شعار ها آرزوی پیروزی برای کارگران و ستمدیدگان ایران داشتند و همبستگی خود را نشان میدادند.


مرگ بر جمهوری سرمایه داری ایران        زنده باد آزادی زنده باد سوسیالیسم

شورا - استکهلم

کلیپ تظاهرات در استکهلم:


**********

بیشماران، گرسنگان، تشنگان، صاحبان درد مشترک، به خیل عظیم کارگران می پیوندند.

ایران سراسر اعتراض وخشم میشود وعنقریب، چاره جویان سرکوب بیچاره میشوند. اسلحه وسرکوب بحالشان دیگر مفید نیست.شهر ها یکی پس از دیگری بپا میخیزند وآنچه که از آنها دریغ شده است بزور میگیرند. اگرچه حق گرفتنی است اما هیچوقت به اندازه امروز امکان بزیر کشیدن طبقه حاکم وتحقق مطالبات واحقاق حقوق از دست رفته دستیاب نبوده است امکانی که در شرف گسترش است وطبقه حاکم را به رعشه انداخته است. آلترناتیو سازان از قماش دوران گذار وسلطنت در مقابل آلترناتیو کارگری مشابهات ووعده هایشان با جمهوری اسلامی وسرمایه داران ریز ودرشت برملاشد ورنگ باختند.
فرخنده باد روزی که ما پیروز شویم، بر سرنوشت خویش حاکم شویم و ریشهً استثمار، ارتجاع و انقیاد را بر کنیم. ما بدون پرده پوشی از اهداف خود سخن میگوییم تا سرمایه داران ودولت متبوعشان برخود بلرزند. معنای آنچه امروز در ایران اتفاق میافتد نمی تواند چیزی غیر از این باشد. رژیم فلاکت زده جمهوری اسلامی علیرغم کشتار های گسترده وغیر قابل مقایسه با جنایتکار ترین حکومت ها در تاریخ مستاصل وبیچاره در بن بستی قرار گرفته که قتل عام ها هم کمکش نکرده و نمی کنند. آنچه امروز باید به آن بیاندیشیم اینست که این رنج ها که مارا به خیابان وجلوی گلوله میفرستد واین چرخه کشتار باید پایان یابد وراه پیروزی در اتحاد و همکاری حول اهدافمان است . نه خوزستان ونه کردستان یا بلوچستان و.... هیچ اعتراضی نباید تنها بماند .با همه توان در خارج وداخل باید به کمک همدیگر بشتابیم .شورای استکهلم با همه توان ومثل همیشه سعی میکند چهره جنایتکار جمهوری اسلامی وسرکوب های وحشیانه اش را نزد مردم آزادیخواه سوئد افشا و منزوی تر کند.

تظاهرات شنبه ۲۴ جولای ساعت ۱۲ مدبوریارپلاتسن ـ استکهلم

همراه با نیروهای چپ وکمونیست و آزادیخواه ایرانی وسوئدی

پر توان باد مبارزات کارگران وتوده های زحمتکش در شهر های مختلف ایران.

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم

نابود باد جمهوری سرمایه داری اسلامی ایران

شورا ـ استکهلم ۲۲ جولای ۲۰۲۱

**********

گزارش تظاهرات ۹ ژوئیه، در حمایت ازاعتصابات گسترده کارگران ایران در استکهلم

فراخوان دهنده شورای استکهلم به همراه احزاب و سازمان ها و نیروهای چپ وسوسیالیست بودند.
شعارها و پرشمار پلاکاردهای این تظاهرات، بر حمایت از مبارزات کارگری، اعتصاب کارگران نفت، تاکید بر همبستگی بین المللی کارگران، و بر علیه جمهوری اسلامی سرمایه داری ایران بود. همزمان اطلاعیه به زبان سوئدی با همان مضامین و توضیح بیشتر بر مطالبات و اعتصاب کارگران پروژهای نفت و پتروشیمی در میان عابرین پخش و صوتی از بلندگو پخش می شد.
برنامه شامل پخش ترانه سرودهای انقلابی، شعار و سخنرانی بود
سخنرانان از احزاب و فعالین چپ و سوسیالیست ایرانی، سوئدی و آمریکای لاتین بودند.
از حزب عدالت سوسیالیست ها، ویل گوت کارلسون و ازتشکل قدرت کارگری ادواردو و از گروه همبستگی با زندانیان سیاسیِ امریکای لاتین آدولفو، سخنان پر شوری در ضرورت حمایت بی دریغ از مبارزات کارگری و دیگر اقشار درایران، همبستگی با اعتصابات جاری کارگران نفت، انتر ناسیونالیسم کارگری و با امید به پیروزی این مبارزات سخن گفتند. از نکاتی که در سخنان رفقای غیر ایرانی ما قابل تعمق بود، وقوف انان بر اوضاع ایران، کارگران، زنان و دیگر اقشار بود که این آگاهی و به روز بودن بر شرایط جاری را، نه نتیجه مطبوعات و رسانه های غالب که نتیجه فعالیت وارتباطات نیروهای سوسیالیست در خارج از کشور باید ارزیابی کرد.
سخنرانان دیگر، صدیقه محمدی از حزب کمونیست ایران، رضا پور کریمی از سازمان فدايیان اقلیت، سیوان کریمی از حزب کمونیست ـ حکمتیست، بهروز خباز فعال کارگری و نادر ثانی از چریک های فدائی خلق و…بودند. شورای استکهلم دست همه دوستانی که در این تظاهرات کنار هم بودیم را به گرمی می فشارد، این تظاهرات بخشی از تلاش جمعی ما، نیروهای چپ و کمونیست و آزادیخواه، جهت جلب حمایت آزادیخواهان جهان و آنانی که وضعیت موجود را برنمی تابند و درجهت برقراری دنیایی عاری از استثمار و نابرابری میکوشند، بود.

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی ایران

زنده باد آزادی     زنده باد سوسیالیسم

شورا - استکهلم

**********

دفاع از مبارزات کارگران صنعت نفت

و پتروشیمی و اعتصابات همگانی کارگران در ایران

میز اطلاعاتی شورای استکهلم در مرکز شهر

امروز هفتم ژوئیه ۲۰۲۱، میز اطلاعاتی شورای استکهلم در دفاع از اعتصابات هردم افزاینده کارگران ایران و مبارزاتی که سرفصل تازه ای در حرکت توده های محروم جامعه ما در برابر بیداد جمهوری پلید اسلامی به شمار می آید برگزار شد.
برای مشاهده و مطالعه گزارش اینجا کلیک کنید.

**********

از اعتصابات گسترده وهردم افزاینده کارگران ایران حمایت کنیم

طبقه کارگر ایران امروز با خواسته هایی فراگیر بمیدان مبارزه با طبقه حاکم ودولت متبوعش پای نهاده است. موج عظیم حمایت ها چه در ایران وچه خارج از ایران نشانه اهمیت اجتماعی این اعتصابات گسترده است. جمهوری اسلامی که تا کنون علاوه بر سرکوب وزندان با وعده های دروغین بمقابله علیه اعتصابات کارگری رفته اینک ناتوان از عقب نشاندن کارگران سعی میکند با جریان سازی وطرح تشکل های دست ساز از جمله شوراهای اسلامی این جنبش را مهاروکنترل نماید. هیچیک از این ترفندها نمی توانند جوابگوی سفره های خالی میلیونها کارگر بی حقوق باشند. پیروزی در این مرحله برای کل جامعه در تقابل با حکومت و طبقه حاکم دستاوردی تعیین کننده و گامی بزرگ در مبارزات کارگری است. ظهور طبقه کارگر در هیئت رهبری اعتراضات اجتماعی در زمره تدارک آلترناتیو حکومتی نیزشایان توجه است. در چنین شرایطی دفاع وحمایت از جنبش کارگری واعتصابات در جریان، امر همه آزادیخواهان وکسانیست که سرکوب ونابرابری را در ایران امری سیستماتیک وناشی از حاکمیت جمهوری سرمایه داری اسلامی در ایران میدانند . به صف حمایت کنندگان ومدافعین این اعتصابات بپیوندیم!
شورای استکهلم از این اعتصابات وخواسته های مطروحه توسط شورای سازماندهی اعتراضات حمایت وپشتیبانی میکند و همراه با نیروهای چپ وکمونیست وآزادیخواه صدای کارگران را بگوش مردم جهان رسانده ودر جلب حمایت آزادیخواهان خواهد کوشید.

برگزاری پیکت درروز چهارشنبه ۷ جولای ،ساعت ومحل بزودی اعلام می شود.

برگزاری تظاهرات درروز جمعه ۹ جولای، ساعت ومحل بزودی اعلام می شود.

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی ایران

زنده باد آزادی     زنده باد سوسیالیسم

شورا ـ استکهلم ۴ جولای ۲۰۲۱

www.shora.se     shoraye1@gmail.com     Mobil:0728379451


**********

Stöd den utbredda arbetarstrejken i olje-industri i Iran

Arbetare vid olje- och gasprojekt och petrokemiska anläggningar i Iran har slagit i strejk. Strejken börjat 20 juni 2021 och pågår så långt. Totalt har strejken hittills påverkat mer än 80 arbetsenheter över hela landet med tiotusentals oljeindustrins kontraktsanställda i strejk. Dessa företag äger och driver mestadels av militära officerare. Majoriteten av arbetare i dessa företag har löner under fattigdomsnivå och de flesta arbetare arbetar under mycket hårda klimatförhållanden och lider av brist på arbetsskydd- och hygieniska faciliteter. Arbetarna har flera krav, men de viktigaste är: lönebetalning utan dröjsmål, återkomst av sparkade medarbetare, fast anställning och eliminering av underleverantörsföretagen, rätten att organisera sig oberoende och höjning av minimilöner över fattigdomsnivå, dvs. minst 24 000 kr. Den senare kan vara ett allmänt påstående för majoriteten av arbetare i andra industrier i Iran också. Hittills har strejkande arbetare i Iran fått starkt stöd från arbetarkollegor inom oljeindustrin i Irak och några andra fackföreningar i Europa och Latinamerika. Men arbetarna behöver ditt stöd för att motstå mot arbetsgivarens och regeringens hot mot lockout och uppsägning av jobbet.

"Skruvarna dras åt av våra händer och rören svetsas

med vår svett. Inget projekt kan fortsätta om vi inte

monterar, svetsar eller ställer. Tro på din kraft och

stanna hemma - låt oss se om byggnadsställningen

monterar sig själv!"

Rådet till försvar