افق روشن
www.ofros.com

گزارش مختصر از کارزارهای پشتیبانی از رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی


اتحاد بین المللی                                                                                                  پنجشنبه ٢ دی ١٣٨٩

کارزارهای بین المللی در پشتیبانی از فعالان کارگری در ایران همچنان ادامه دارد. دور جدید این کارزارها، نزدیک به یک ماه پیش در اعتراض به سیر فزاینده ی بازدادشت ها، صدور احکام زندان و اذیت و آزار فعالان کارگری و خانواده آنان آغاز گردید. اعتصاب غذای خشک رضا شهابی، عضو هیأت مدیره و خزانه دار سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه، در ۴ دسامبر در زندان اوین، و انعکاس جهانی این خبر، باعث گردید که تعداد بیشتری از تشکل های کارگری، حقوق بشری و افراد و شخصیت های مدافع آزادی به این کمپینها بپیوندند. با پیوستن این نیروهای جدید، بر دامنه و ژرفای کمپینهای حمایتی افزوده شد.
تا پیش از آغاز اعتصاب غذای خشک رضا شهابی، چندین تشکل بین المللی با انتشار نامه و بیانیه هایی، اعتراض خود را نسبت به شدت یابی اخیر سرکوب فعالان کارگری توسط رژیم سرمایه داری اسلامی، اعلام کرده و ضمن پشتیبانی از حقوق پایه ای کارگران در ایران، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط همه کارگران زندانی شده بودند. در این پیوند، تشکلات و فعالین کارگری از کشورهای مختلف با ارسال نامه های جداگانه به رهبر جمهوری اسلامی، نسبت به سرکوب مستمر فعالان کارگری در ایران اعتراض کردند. از جمله اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا و فدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ با برشمردن اسامی برخی از کارگران دستگیر شده که هم اینک در زندان هستند، ازجمله مرتضی کمساری، همایون جابری، غلامرضا غلام حسینی از اعضای کارگران سندیکای شرکت واحد، و نیز با اشاره به صدور حکم شش ماه زندان برای سه عضو سندیکای کارگران هفت تپه، علیرضا سعیدی، بهروز نیکوفر و بهروز مولازاده، اقدام های ضد کارگری رژیم جمهوری اسلامی ایران را محکوم کردند. این دو تشکل کارگری همچنین از رژیم ایران در خواست کردند که حقوق پایه ای کارگران در ایران را رعایت و همه کارگران زندانی را به سرعت آزاد کند.
در روز ۴ دسامبر، سه تظاهرات اعتراضی به طور همزمان در شهرهای لندن، پاریس و تورنتو برگزار گردید. این تظاهرات ها، در لندن از سوی اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران - واحد بریتانیا، در پاریس، بنا به دعوت اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران- واحد پاریس و نهاد همبستگی سوسیالیستی با کارگران در ایران- پاریس و انجمن دفاع از زندانیان سیاسی وعقیدتی ایران- پاریس، و در تورنتو به فراخوان شورای پشتیبانی از مبارزات مردم در ایران و با حمایت و شرکت اتحاد بین المللی و دیگر تشکلات کارگری و مترقی برگزار گردید. گزارش ها و اخبار مربوط به این تظاهرات ها، توسط بخش فارسی تلویزیون بی بی سی، رادیو و تلویزیون آمریکا، رادیو فردا، بخش فارسی رادیو فرانسه، رادیو برابری، رادیو ندا و دیگر رسانه ها و سایتهای فارسی زبان، منعکس گردید. بازتاب گسترده ی رسانه ای این تظاهرات ها و مصاحبه ها و گزارشاتی که بدنبال آنها انجام شد باعث گردید که سد سانسور رژیم برای جلوگیری از انتشار خبر سرکوب فعالان کارگری تا حدودی شکسته شود.
نکته ی قابل توجه و مهم دیگر در پیوند با این تظاهرات ها، حمایت و شرکت تعدادی از تشکل های کارگری و نیروهای چپ و سوسیالیستی از این تظاهرات بود. در لندن، رئیس و تعدادی از مسئولان اتحادیه کارگران راه آهن، کشتیرانی و حمل و نقل RMTدر تظاهرات شرکت کرده بودند. الکس گوردن، رئیس این اتحادیه طی سخنرانی خود در تظاهرات، حمایت این اتحادیه را از فعالان کارگری در ایران اعلام داشت. در پاریس، حزب کمونیست فرانسه و حزب نوین ضد سرمایه داری فرانسه از حمایت کنندگان تظاهرات بودند، و در تورنتو تشکلات چپ و سوسیالیستی از حرکت اعتراضی پشتیبانی کرده بودند.

اعتضاب غذای رضا شهابی
اعتصاب غذای خشک رضا شهابی در ۴ دسامبر و انتشار این خبر باعث گردید که کمپینهای حمایتی با شتاب بیشتری گسترش یابند. اتحاد بین المللی، بلافاصله پس از اطلاع از خبر اعتصاب رضا شهابی، با انتشار اطلاعیه هایی به زبانهای مختلف، از همه ی نهادهای کارگری، حقوق بشری و همه ی انسان های آزادی خواه و برابری طلب در خواست کرد که در همبستگی با رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی، بی درنگ اقدام کنند. خوشبختانه شاهد تلاش و حمایت طیف گسترده ای از تشکل های کارگری، نیروها و افراد آزادی خواه و مدافع حقوق بشر( ایرانی و غیر ایرانی) در حمایت از رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی بودیم.
نامه ی سرگشاده خانواده رضا شهابی با عنوان " برای آزادی رضا تلاش کنیم" بسیار مهم و موثر بود و ابعاد جهانی کارزار حمایت از شهابی و دیگر کارگران زندانی را گسترده تر نمود:
به: کارگران ،تشکل های کارگری ،نهادهای حقوق بشری و رسانه ها همانطور که میدانید رضا شهابی ،کارگر زندانی محبوس در بند ٢٠٩ زندان اوین ،از روز شنبه ١٣ آذرماه ٨٩ دست به اعتصاب غذای خشک زده است و با توجه به بیماری های عدیده پیشین و نیز بیماری هایی که در دوره ی شش ماهه ی زندان به آان دچار شده است ،سلامت جانی وی شدیدا در معرض خطر است. در حالی که در ١٩ مهرماه ،نامه ی آزادی وی صادر شده و ما برای آزادیش وثیقه ی ٦٠ میلیون تومانی تودیع کرده ایم.از طرفی هم به طور همزمان یک ابلاغیه برای وثیقه ی صد میلیون تومانی به امضای رضا رسانده اند.همچنین هر دو مقام قضایی معرفی شده به ما از در دست داشتن پرونده ی قضایی رضا شهابی اظهار بی اطلاعی میکنند. رضا شهابی به مدت شش ماه است که به دلیل دفاع از حقوق کارگران در زندان محبوس است، دو ماه است که با وجود صدور نامه ی آزادی هنوز در بند است و اکنون نیز سلامت او در معرض خطر جدی قرار دارد و ما نمیدانیم در اثر اعتصاب غذای خشک چه صدمات دیگری بر او وارد خواهد شد.
بدین وسیله از تمامی کارگران ،تشکل های کارگری ،نهاد های حقوق بشری و رسانه ها و تمامی وجدان های بیدار خواستاریم برای آزادی بی قید و شرط رضا شهابی و همکاران زندانیش و دیگر کارگران زندانی از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

همسر ،برادران و اعضای خانواده ی رضا شهابی
تهران - پنجشنبه ١٨ آذرماه ٨٩

در لندن، طی تماسهایی با تشکلات کارگری و مترقی از جمله اتحادیه کارگران راه آهن، کشتی رانی و حمل و نقل (آر ام تی)، فعالین اتحاد بین المللی خواهان تلاشهای گسترده تر در حمایت ازکارگران زندانی در ایران شدند. تلاشهای آر ام تی در این زمینه بسیار موثر بود از جمله از طریق تماس با برخی از نمایندگان پارلمان انگلستان، مطبوعات و نیز فدراسیون حمل و نقل و همچنین سازمان عفو بین الملل ، موضوع را پیگیری کردند. بدنبال این تلاش ها، سازمان عفو بین الملل برای حمایت از رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی، کارزار اعتراضی ای را سازمان داد. باید اشاره کرد که همزمان ، تعدادی از افراد و نهادهای ایرانی و غیرایرانی از کشورهای دیگر با ارسال نامه و خبر، از سازمان عفو بین الملل تقاضا کردند که برای حمایت از رضا شهابی ودیگر کارگران زندانی اقدام کند. به این گونه سازمان عفو بین الملل در روز سه شنبه ۱۳ دسامبر با انعکاس خبر اعتصاب غذای خشک رضا شهابی، کمپین جدید برای آزادی شهابی و همه کارگران زندانی در ایران را آغاز کرد. کمپین سازمان عفو بین الملل در این زمینه همچنان ادامه دارد و ضروری است که هر چه بیشتر مورد حمایت قرار گیرد. ( برای امضای طومار و درخواست آزادی رضا شهابی و همه کارگران زندانی در ایران لطفا بر روی لینک زیر کلیک کنید.)
Urgent Action Appeal from Amnesty International- Release Reza Shahabi
در ۱۲ دسامبر، سه نفر از رهبران اتحادیه های کارگری بریتانیا ( پیتر بانتینگ، معاون دبیر کل اتحادیه های کارگری ایرلند شمالی ، باب کرو، دبیر کل اتحادیه کارگران راه آهن، کشتی رانی و حمل و نقل، و لن مک کلوسکی ، دبیر کل وحدت اتحادیه ) با نوشتن نامه ای به روزنامه تایمز لندن موضوع سرکوب فعالان کارگری در ایران را برجسته کردند. آنها در قسمتی از نامه خود نوشتند "رضا شهابی، خزانه دار و عضو هیأت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد تهران، به مدت شش ماه است که بدون هیج دلیلی از ۱۲ ژوئن ۲۰۱۰ دستگیر شده و از ۴ دسامبر در اعتراض به ادامه بازداشت خود دست به اعتصاب غذای خشک زده است. ما از حاکمان ایران می خواهیم که او را آزاد کند." این سه رهبر کارگری، در نامه خود همچنین به موقعیت دیگر کارگران زندانی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد، غلامرضا غلام حسینی، مرتضی کمساری، علی اکبر نظری، ابراهیم مددی و منصور اسانلو اشاره کردند و تاکید نمودند که این کارگران زندانی باید فوری و بدون قید و شرط آزاد گردند.
در ۱۴ دسامبر، کنگره اتحادیه کارگری بریتانیاTUC در سایت رسمی خود، مطلبی با عنوان " اقدام فوری: ازفعال سندیکایی که در اعتصاب غذا بسر می برد، حمایت کنید " درج کرد. در این مطلب با اشاره به کمپین مشترک کنفدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری (آی تی یو سی)، فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل (آی تی اف) و سازمان عفو بین الملل برای حمایت از کارگران ایران، از خوانندگان در خواست شده که با کلیک بر روی لینک عفو بین الملل و با امضای طومار، از حکومت ایران بخواهند که رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی را آزاد کند. در این سایت، همچنین نامه دبیر کل این تشکل کارگری، "برندان باربر" به سفیر جمهوری اسلامی در بریتانیا درج شده است. دبیر کل کنگره اتحادیه-های کارگری بریتانیا، در نامه خود، ضمن توضیح اعتصاب غذای رضا شهابی و با آوردن نام تعدای از کارگران زندانی می نویسد: "من بار دیگر مصرانه از دولت شما می خواهم که از سرکوب مشمئز کننده ی اعضای سندیکای کارگران اتوبوس رانی تهران و همه فعالان مستقل کارگری دست بردارد."
سایت کارگری و بین المللی " لیبر استارت " نیز از همان روزهای اول با درج اخبار مربوط به اعتصاب غذای رضا شهابی، کمپین همبستگی با او و کارگران زندانی در ایران را تقویت کرد و در سطح گسترده انعکاس داد.
در نخستین روزهای اعتصاب غذای رضا شهابی، فعالان اتحاد بین المللی، با "جرمی کوربین"، نماینده چپ گرای پارلمان بریتانیا، در محل پارلمان، دیدار کردند و او را در جریان اعتصاب غذای رضا شهابی قرار دادند. او در همان هنگام با نوشتن نامه به سفیر رژیم جمهوری اسلامی ایران در بریتانیا، نگرانی خود نسبت به آزار و اذیت، دستگیری و صدور احکام زندان برای فعالان کارگری را بیان داشت. او همچنین از سفیر جمهوری اسلامی در خواست کرد که قرار ملاقاتی را با او بگذارد تا او نگرانی های خود را در پیوند با وضعیت رضا شهابی به اطلاع سفیر برساند. نماینده پارلمان بریتانیا در این دیدار همچنین تأکید کرد که به همراه دیگر نمایندگان مترقی پارلمان، کوشش خواهد کرد که با تصویب یک "موشن" (قرار رسمی) در پارلمان بریتانیا، اعتراض خود نسبت به پایمال کردن ابتدایی ترین حقوق کارگران در ایران را به اطلاع رژیم جمهوری اسلامی ایران برساند.
در همان نخستین روزهای اعتصاب غذای رضا شهابی ، "ژان فرانسو کورب" از سوی ث ژ ت CGTپیامی برای رضا شهابی فرستاد و با او اعلام همبستگی کرد. وی با اشار به کوشش این تشکل کارگری برای آگاه کردن افکار عمومی فرانسه نسبت به مبارزات حق طلبانه کارگران در ایران، از رضا شهابی خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهد. متن کامل پیام "ژان فرانسوا کورب" چنین است:

رفیق عزیز شهابی،
ما با خبر شدیم که شما وارد اعتصاب غذا شده اید. ضمن اینکه ما به خوبی به دلایل مشروع این اعتصاب آگاه هستیم و با اهداف و مبارزات شما اتفاق نظر داریم، ولی از شما تقاضا می کنیم که اعتصاب غذای خود را خاتمه دهید. جنبش کارگری به همه مدافعان خود احتیاج دارد و سندیکالیسم در ایران احتیاج به حضور، همکاری و کمک شما در این مبارزه مشترک دارد. سندیکای ث ژ ت همبستگی خود را با شما و تمامی فعالان زندانی اعلام می کند و به حمایت خود از شما و نیز آگاه نمودن افکار عمومی فرانسه از مبارزات حق طلبانه تان ادامه خواهد داد. "ژان فرانسوا کورب" ژان فرانسو کورب همچنین نامه ی شدیداللحنی به سفیر جمهوری اسلامی در پاریس ارسال کرد که ترجمه آن در زیر آمده است : آقای سفیر، ما یکبار دیگر اعتراضمان را بخاطر نقض مکرر آزادیهای کارگری و تلاش متداوم حکومت ایران برای سرکوب اتحادیه های مستقل کارگری اعلام میکنیم. ث ژ ت در جریان وخیم شدن سلامتی آقای رضا شهابی که ۶ ماه است بدون دلیل در زندان نگه داشته شده است قرار دارد. ما به شدت رفتار و منش مقامات ایران را که با بکارگیری قدرت دولتی سعی در سرکوب فعالیت های مستقل کارگری به رغم تعهدات بین المللی خود دارند، محکوم میکنیم. ما بشدت از دستگیری فعالین کارگری و اعمال شکنجه گرانه و بربر گونه اعتراف گیری برای توجیه زندانی نمودن فعالین کارگری خشمگین هستیم. "منفعت" آقای شهابی پس از ۶ ماه زندان این بوده است که اینک جانش نیز بخاطر اعتصاب غذایی که شما در قبال آن مسئول هستید در خطر است. ما خواهان آزادی فوری رضا شهابی و تمامی فعالین کارگری زندانی و خاتمه تعقیب قضایی آنان هستیم.

با احترم به شما،
ژان فرانسوا کورب، رئیس روابط اروپا و بریتانیا - ث ژ ت

همچنین بنا به گزارش همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران ـ پاریس، آنیک کوپه، نماینده اتحادیه سندیکایی همبستگی سود در بیانیه ای ضمن درخواست آزادی رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی اعلام نمود که وقت آن رسیده است که سرانجام آزادی فعالیت سندیکایی در ایران به رسمیت شناخته شود.
در ۱۰ دسامبر، کمیته همبستگی بین المللی اتحادیه کارگران خدمات کانادا-انتاریو در نامه ای به خامنه ای، با اشاره به اعتصاب غذای خشک توسط رضا شهابی، نگرانی خود را نسبت به وضعیت سلامتی او بیان کرد و خواهان آزادی بدون قید و شرط همه کارگران زندانی شد. در بخشی از این نامه چنین آمده است . " من از دولت شما می خواهم که رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی را بدون قید وشرط آزاد کند و به حقوق کارگران در ایران احترام بگذارد. اتحادیه ما که بیش از ۵۰۰ هزار نفر عضو در سراسر کانادا دارد، فشار بر حکومت شما را تا به رسمیت شناختن حقوق اتحادیه ها و سندیکاهای مستقل کارگری در ایران، و رعایت حقوق انسانی فعالان کارگری و مترقی که به ناحق در زندان های ایران محبوسند، ادامه خواهد داد." همچنین در ۱۰ دسامبر، پنچ نفر از نمایندگان و مسئولین لوکالهای اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، در نامه ای سر گشاده ضمن حمایت از خواسته های رضا شهابی از او تقاضا کردند که به اعتصاب عذای خود پایان دهد. آنان خطاب به شهابی اعلام کردند: "هیچ حکومتی نمی تواند جنبش کارگری را متوقف یا ساکت کند. با اینوجود، شما بهتر از همه ما میدانید که این مبارزه، متمادی و پیوسته است. لذا ما از شما صمیمانه خواهش می کنیم که اعتصاب غذای خود را خاتمه دهید، چرا که در این مبارزه جنبش کارگری به کلیه فعالین و رهبرانش نیاز دارد.... ما یکبار دیگر همبستگی خود را با کارگران در ایران اعلام می کنیم و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی فعالین کارگری زندانی هستیم."
در آمریکا، "مایکل آزنشر" هماهنگ کننده کشوری تشکل کارگران آمریکا علیه جنگ در نامه ای به دولت ایران با ابراز نگرانی خود از اعتصاب غذای رضا شهابی، خطاب به حکومت ایران نوشت: " از شما می خواهم که رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی را فوری و بدون قید شرط آزاد کنید و حقوق کارگران در ایران را رعایت کنید."
همچنیین تعداد دیگری از رهبران کارگری و شخصیت های دانشگاهی در سراسر جهان با ارسال نامه های اعتراضی، ضمن اعلام همبستگی با رضا شهابی، از رژیم جمهوری اسلامی ایران خواستند که رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی را بدون قید و شرط و هرچه سریع تر آزاد کند. این نامه های اعتراضی از جمله توسط افراد زیر به مقامات جمهوری اسلامی و همچنین به سازمان جهانی کار ارسال گردیدند.

گرگ مکلین، معاون دبیر کشوری اتحادیه کارگران خدمات استرالیا
مایک بالارد، کارگران صنعتی جهان، کمیته سازمانده منطقه ای استرالیا
دکتر وین لوچک ، رئیس بخش کارشناسی در دپارتمان کار و جامعه، دانشگاه مک ماستر، هامیلتون، کانادا.
پروفسور کاترینا کولوزوا، رئیس مطالعات علمی و کارشناسی، انستیتوی پژوهش های علوم اجتماعی و انسانی ، مقدونیه
محمد اسلام مالک ، رئیس بخش کارگران سیاه پوست، آسیایی و اقلیتها در ناحیه جنوب غربی انگلستان، اتحادیه یونایت دی یونیون (وحدت اتحادیه). ساندرا ترنر، از اتحادیه کارگران خدمات عمومی بریتانیا (یونیسون)

علاوه بر این، بنا به گزارش سایت گزارشگران، بیش از ۱۱۰ روشنفکر سیاسی، اجتماعی، و فرهنگی و دهها نهاد و رسانه مستقل و آزاد، با امضای یک بیانیه سرگشاده به تداوم بازداشت رضا شهابی اعتراض کردند و خواهان آزادی همه کارگران زندانی شدند. این پتیشن همچنان در چند سایت موجود است.
همانطور که اشاره گردید، تعداد زیادی از سازمان ها، نهادها، و شخصیت ها و افراد ایرانی و نیز غیر ایرانی در این کارزارهای بین المللی حضور مؤثر داشته اند. بی تردید همه آنهایی که به شیوه های گوناگون از جمله با شرکت در تظاهرات های حمایت از کارگران زندانی، انتشار، ترجمه و انعکاس خبر اعتصاب غذای رضا شهابی، مصاحبه های مطبوعاتی، امضای متن و طومار و قطعنامه حمایت از رضا شهابی و دیگر کارگران زندانی ، و یا به روش های دیگر در این زمینه به فعالیت پرداخته اند، مجموعه ای از این کمپین های فراگیر محسوب می شوند. ما در اتحاد بین المللی به نوبه خود دست همه ی آنها را می فشاریم و به آنان درود می فرستیم و امیدورایم این کمپینها به اشکال گوناگون و هر چه گسترده تر ادامه یابند.

پایان اعتصاب غذای رضا شهابی و ادامه کارزارهای حمایت ازکارگران زندانی
رضا شهابی در پاسخ به تقاضای تشکلات و فعالان کارگری در داخل و خارج از ایران، در روز یکشنبه ۱۲ دسامبر پذیرفت که به دلیل احترام به آنها اعتصاب غذای خشک را به اعتصاب غذای تر تبدیل کند. در همان زمان تعدادی از تشکل های کارگری از جمله اتحاد بین المللی و جمعهایی از فعالین کارگری و اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد، یک بار دیگر از او تقاضا کردند که برای حفظ سلامتی خود، به طور کامل به اعتصاب غذا پایان دهد. سر انجام رضا شهابی بعد از دو هفته اعتصاب غذا، در روز یکشنبه ۱۹ دسامبر، اعلام کرد که با توجه به جریان افتادن پرونده اش و به ویژه در پاسخ مثبت به درخواست های مکرر از سوی فعالین جنبش کارگری، به اعتصاب غذای خود پایان می دهد. به امید اینکه ایشان هر چه زودتر آزاد گردند.
در روز شنبه ۱۸ دسامبر در چندین شهر اروپا و نیز در کانادا تظاهرات هایی در حمایت از فعالین کارگری و با خواست آزادی کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی، توسط نهاد ها، احزاب چپ ونیروهای حامی جنبش کارگری ایران برگزار گردید . تظاهرات در لندن از سوی اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران – واحد بریتانیا فراخوانده شده بود و از سوی فعالین حزب کمونیست کارگری ایران و حزب کمونیست ایران حمایت شده بود . این تظاهرات در مرکز شهر لندن و در هوای برفی و بسیار سرد برگزار گردید. به دلیل وضیعت بد هوا و اعتصاب رانندگان قطار و ترافیک سنگین ، بسیاری از کسانی که قصد شرکت در تظاهرات را داشتند، نتوانستند خود را به محل تظاهرات برسانند. با این حال، تظاهرات با حضور افرادی که توانسته بودند خود را به محل برسانند، برگزار شد. در آغاز دو نفر از برگزار کنندگان، برای عابرینی که در محل جمع شده بودند، سخنرانی کردند و وضعیت کارگران در ایران، اذیت و آزار، دستگیری و زندانی کردن فعالین کارگری توسط رژیم اسلامی را افشا کردند و از آنان خواستند که با تماس با اتحاد بین المللی و یا طرق دیگر از جمله با مراجعه به سایت عفو بین الملل، از فعالین کارگری در ایران حمایت کنند. در همان زمان تعداد زیادی اعلامیه نیز بین عابرین پخش گردید. تلویزیون کومله و رادیو ندا هر کدام گزارش هایی از این تظاهرات را برای پخش تهیه کردند. در تورتنو نیز تظاهراتی به فراخوان شورای پشتیبانی از مبارزات مردم در ایران، درمقابل شبکه سراسری سی بی سی برگزار شد که مورد حمایت اتحاد بین المللی قرار داشت و فعالین اتحاد بین المللی از جمله سخنرانان آن بودند. دیگر جریانات حمایت کننده از این تظاهرات: سازمان زنان ۸ مارس (تورنتو – کانادا)، حزب کمونیست ایران– تشکیلات کانادا، حزب کمونیست کارگری ایران (حکمتیست) – تشکیلات کانادا، هواداران حزب کمونیست ایران (م ل م) – تورنتو، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی– واحد کانادا، اتحاد فدائیان کمونیست (واحد کانادا)، کمیته بین المللی علیه سنگسار و اعدام (واحد کانادا). همچنین تظاهراتی در کپنهاگ به فراخوان کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران (دانمارک ) و کتابخانه وکلوپ کتاب پوینده درکپنهاگ در تاریخ ۱۸ دسامنر برگزار شد و در استکهلم، هلسینکی، اسلو و فرانکفورت و ... اکسیونهای اعتراضی توسط احزاب و سازمانهای چپ و کارگری در روزهای ۱۷ یا ۱۸ دسامبر برگزار گردید.
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران، یک بار دیگر ضمن درود فرستادن به همه افراد، سازمانها و نیروهایی که به ویژه در ماه گذشته در پیشبرد کارزارهای سراسری در پشتیبانی ازفعالین کارگری شرکت کردند، اعلام می دارد که به نوبه خود به تلاش در پشتیبانی از همه فعالین کارگری در ایران و به ویژه برای آزادی کارگران زندانی ادامه خواهد داد. کارزارهای بین المللی برای آزادی فوری و بدون هر گونه قید و شرط کلیه فعالین کارگری همچنان ادامه دارد و باید تلاش نمود که این کارزارها در کشورهای مختلف با ابعاد هرچه گسترده تر به پیش روند.
کارزارهای بین المللی در پشتیبانی از فعالان کارگری در ایران را هر چه پرقدرت تر ادامه دهیم

اتحاد بین المللی درحمایت از کارگران در ایران

info@workers-iran.org
http://www.etehadbinalmelali.com

۲۲ دسامبر ۲۰۱۰