افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


انجمن برق و فلز کرمانشاه                                                                                                      دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۱


قلب قاسم کریمی عزیز از تپش باز ایستاد.

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب انجمن برق و فلز کرمانشاه اینجا کلیک کنید.
در سالهای نیمه دوم دهه ۸۰ شمسی بود که برای اولین بار قاسم را ملاقات کردم. در همان اولین دیدار متوجه عاطفه و احساس عمیق و انسانی در وجودش شدم.
وقتی که از گذشته هایش با دوستانش که در دوره های پر تلاطم، همرزم و یارش بوده و جانشان را از دست داده بودند، صحبت می کرد، صدایش می لرزید و از اعماق چشمانش غم و درد جانکاهی نمایان می شد.
قاسم انسانی متواضع و رفیقی همراه بود. هیچ وقت به خاطر بیشتر بودن سنش نسبت به دیگران و به خاطر داشتن سوابق مبارزاتیش خود را از دیگران برتر نمیدانست. با شکیبایی به صحبت هر دوستی در هر سنی گوش میداد و بعد نظرات خودش را بیان می کرد. قاسم با جوانها و کودکان اعضاء خانواده های دوستانش هم برخوردی برابر داشت.
از دیگر ویژگی های برجسته قاسم، بها دادن به انجام کارهای گروهی بود. هر پیشنهادی که به نظرش درست بود را می پذیرفت و برای عملی کردنش نهایت تلاش می کرد. در میان کارگران کار آگاهگرانه می کرد و تلاش می کرد کارگران را با حق و حقوق انسانیشان آشنا کند. دوست کارگران دور و برش بود و در حل مشکلاتشان، حتی مشکلات مالی تا حد امکان کوشش می کرد. قاسم کریمی به خاطر فعالیت های کارگریش طی سالیان دراز مورد اذیت و آزار نهادهای امنیتی و قضایی قرار داشت و به همین خاطر اوایل دهه ۹۰ مجبور به ترک ایران شد.
قاسم عزیز که در کشور هلند مقیم شده بود، متاسفانه به بیماری سرطان معده دچار شد و امروز ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ما را جا گذاشت و خاطرات فراوانی از عشق به زندگی، انساندوستی، محبت، عواطف و احساسات انسانی را به یادگار گذاشت.
مرگ ناموقع قاسم عزیز برای همسرش محبوبه، پسرانش (آرمین و پویا) و همه ما که سالها روابط خانوادگی و صمیمی با هاش داشتیم، ضایعه ای سنگین است. اما با خاطرات شیرین و سراسر احساسی قاسم، فقدانش را بر خود هموار می کنیم و ادامه دهنده راه پر افتخارش خواهیم بود.

یادش گرامی و راهش پر رهرو.

جوانمیر مرادی -۲۱ شهریور۱۴۰۰

***********

بیانیه عمومی در رابطه با عدم اقدام فوری مقامات نسبت به تهیه واکسن کرونا.

بیش از این اجازه قتل عام ندهیم.

به یمن تصمیمات سران حکومت مبنی بر عدم اجازه ورود واکسن کرونا، اکنون جامعه با یک قتل عام مواجه شده است.
مقامات حکومتی مسول و دخیل در سرنوشت مرگباری که برای مردم جامعه رقم زده اند و فاجعه را به حدی رسانده اند که طبق آمار رسمی و نه آمار واقعی، در هر دو دقیقه یک انسان به قتل می رسد، حالا پرده از وقاحت خود بر می دارند و جنایتی را که در حق مردم مرتکب شده اند، برملا می کنند.
زالی، فرمانده ستاد مبارزه با کرونا می گوید: آمار دروغ به سازمان جهانی بهداشت دادیم و خواستیم از ما به دروغ تعریف کنند!
مقامات حتی واکسنهای اهدایی پزشکان بدون مرز را از فرودگاه ها برگرداند و صلاح دیدند که باید جانهای بیشماری گرفته شود.
علاوه بر کشتاری که کرونا به خاطر لاقیدی سران حکومت نسبت به جان انسانها تا قبل از اعلام ممنوعیت ورود واکسن از مردم کرده، طی همین چند ماه بعد از ممنوع کردن ورود واکسن، بیش از ۱۲ هزار انسان، از کودک و جوان گرفته تا بزرگسال و کهنسال در اثر کرونا قتل عام شده اند.
در حالیکه در سراسر دنیا واکسیناسیون به سرعت در حال انجام بود، سران حکومت بهانه می آوردند که تحریم اجازه نمی دهد! می گفتند ما خودمان می توانیم واکسن تولید کنیم و به تمام دنیا صادر نماییم! پز کمک رسانی به هند می دادند و هزار و یک ادا در می آورند!
اما معلوم شد که همه دروغ و فریب بوده و نتیجه آن، امروز کشتار انسانها و داغدار شدن عموم مردم است و با این حال وقیحانه خرید واکسن را به سه ماه دیگر موکول می کنند! بدون تردید مسول این قتل عام، سران حکومت هستند.
باید صدای اعتراضمان نسبت به این کشتار را متحدانه بلند کنیم و حاکمان را مجبور به تهیه فوری واکسن از شرکتهای معتبر و مورد تایید سازمان جهانی بهداشت نمائيم. زیستن حق ماست و نباید بیشتر از این اجازه قتل عام دهیم.

امضاها:

۱- انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه

۲- انجمن صنف تاکسیرانان زرین شهر اصفهان

۳- سندیکای نقاشان البرز

۴- ندای زنان ایران

۵- کارگران گروه صنعت کاران شرکت نیوپایپ اصفهان

۶- گروهی از ورزشکاران رزمی کار کرمانشاه

۷- گروهی از رانندگان تاکسی شهرک ظفر کرمانشاه

۸- گروهی از فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاه رازی کرمانشاه

۹- گروهی کارگران جوشکار شهرک دولت آباد کرمانشاه

۱۰- هنرمندان مستقل کرمانشاه

۱۱- گروهی از ورزشکاران جدوکار شهر سنندج

۱۲- گروهی از کارگران خیابان فراح سنندج

۱٣- گروهی از کارگران خیابان ۱۷ شهریور سنندج

۱۴- گروهی از کارگران دست فروش خیابان ۱۷ شهریور سنندج

۱۵- گروهی از زنان کوهنورد شهر سنندج

۱۶- گروهی از زنان خانه‌دار شهر سنندج

۱۷- گروهی از کارگران ساختمانی کامیاران

۱۸- گروهی از کارگران مرغداری های مریوان

۱۹- گروهی از جوشکاران لوله کشی گاز خانگی مریوان

۲۰- گروهی از صنعت کاران شهرک صنعتی مریوان

۲۱- گروهی از کارگران نانوایی های مریوان

۲۲- گروهی از آرایشگران مردانه مریوان

۲۳- گروهی از رانندگان تاکسی مریوان

۲۴- گروهی از زنان خانه دار مریوان

۲۵- گروهی از فعالین لغو کار کودکان تهران

۲۶- دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان

۲۷- دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

امضا ادامه دارد

۱۴۰۰/۵/۲۶

***********

ادامه اعتراض اینترن ها در کرمانشاه

چهارمین روز تجمع اینترن‌ها در کرمانشاه در اعتراض به شرایط کاری و‌ معیشتی خود مقابل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه. ۱۹ مرداد ۴۰۰

***********

هادی تنومند کارگر زندانی آزاد شد

روز یکشنبه مورخ ۱۷ مرداد هادی تنومند بعد از سپری کردن ۱۴ ماه حبس و ۵ ماه پابند الکترونیکی و در مجموع ۱۹ ماه زندان شامل عفو موردی قرار گرفت و از زندان آزاد شد.
هادی تنومند سال ۱۳۹۱ به اتهام عضویت در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری در شعبه اول دادگاه انقلاب مهاباد به ۴۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد.. هادی تنومند در تاریخ ۹۸/۱۱/۱۹ برای سپری کردن حکم صادره خود را به زندان مرکزی بوکان معرفی کرد. بعد از ۱۴ ماه زندان او را با بستن پابند الکترونیکی از زندان آزاد کردند و این آزادی تنها در محدوده شهر بوکان بود.

***********

بیانیه عمومی در اعتراض به تنگ‌تر کردن

حلقه سرکوب تحت عنوان طرح موسوم به "صیانت از کاربران در فضای مجازی"

طرح موسوم به "صیانت از کاربران در فضای مجازی" با ۱۲۱ رأی مثبت نمایندگان مجلس به تصویب رسید.
خود مقامات حکومتی و دولتی اذعان دارند که با اجرای این طرح، اینترنت به‌طور کلی قطع و از دسترس عموم مردم جامعه خارج خواهد شد و به جای آن شبکه ملی اطلاع رسانی راه اندازی خواهد شد.
عناوین پُرطمطراقی مانند صیانت از مردم که برای مشروعیت بخشیدن به تنگ‌تر کردن حلقه اختناق و سانسور و محروم کردن مردم از دسترسی به اطلاعات و اخبار روزمره از سوی حاکمان به کار برده می‌شوند، برای مردمی که چهل و دو سال است فقر، بیکاری، گرسنگی و سرکوب عریان را تجربه می‌کنند، زیادی نخ نما است.
قطع اینترنت در هر دوره از اعتراضات مردم در دی ۹۶، آبان ۹۸ و اخیرا که اعتراضات مردم خوزستان به بی آبی در جریان است و مردم و جوانان بسیاری از شهرهای دیگر به آن پیوسته اند، معتبرترین شواهد مبنی بر تلاش برای ممانعت از انتشار و افشای وقایع در سطح سراسری برای تسهیل در سرکوب مردم معترض است.
حاکمانی که طرح موسوم به "صیانت از کاربران فضای مجازی" را می‌خواهند اعمال کنند، طی بیش از چهار دهه است که کمترین بهایی به صیانت از حقوق مردم در دنیای واقعی نمی‌دهند.
صیانت از حقوق مردم، شامل تأمین معیشت، مسکن، بهداشت و درمان رایگان، آموزش رایگان، بیمه بیکاری و بیمه‌های اجتماعی، آزادی بیان، آزادی پوشش، آزادی تجمع و اعتراض و دیگر آزادی‌های اجتماعی، حفظ محیط زیست و غیره است که به کلی نادیده و نقض گردیده‌اند. هر گونه اعتراض مردم به تعرض به حقوق اولیه خود همواره با سرکوب و گلوله و بگیر و ببند جواب داده شده است.
امروز به یمن وجود اینترنت و رسانه‌های اجتماعی، جلوی سرکوب مردم معترض به سیاق دهه ۶۰ گرفته شده است و کمتر تعرضی به حقوق سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و محیط زیستی مردم از دید بخش‌های جامعه ایران و جهان پنهان می‌ماند.
مردم حق دارند در قرن بیست و یکم دسترسی آسان به اینترنت جهت تبادل اخبار و اطلاعات جاری داشته باشند و از این طریق از خود صیانت کنند.
امضا کنندگان این بیانیه خواهان لغو تصویب طرح "صیانت از کاربران در فضای مجازی" هستند و بر حق برخورداری عموم مردم از دسترسی به اینترنت جهانی اصرار می‌ورزند.

۱- انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه

۲- تشکل دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان

۳- سندیکای نقاشان البرز

۴- ندای زنان ایران

۵- گروهی از ورزشکاران رزمی کار کرمانشاه

۶- گروهی از رانندگان تاکسی شهرک ظفر کرمانشاه

۷- گروهی از فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاه رازی کرمانشاه

۸- گروهی کارگران جوشکار شهرک دولت آباد کرمانشاه

۹- هنرمندان مستقل کرمانشاه

۱۰- گروهی از ورزشکاران جدوکار شهر سنندج

۱۱- گروهی از کارگران ساختمانی سنندج

۱٢- گروهی از کارگران دست فروش سنندج

۱٣- گروهی از زنان کوهنورد شهر سنندج

۱۴- گروهی از کارگران نانوایی های شهر سنندج

۱۵- گروهی از زنان خانه‌دار شهر سنندج

۱۶- گروهی از معلمین شهر مریوان

۱۷- گروهی از کارگران مرغداری های مریوان

۱۸- گروهی از کارگران ساختمانی اشنویه

۱۹- گروهی از کارگران ساختمانی نقده

٢۰- گروهی از فعالین لغو کار کودکان تهران

٢۱- دانشجویان علوم پزشکی اصفهان

٢٢- گروهی از دانشجویان دانشگاه آزاد نجف آباد

٢٣- گروهی از دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه

٢۴- گروهی از دانشجویان دانشگاه های هنر تهران

٢۵- فعالین جنبش دانش آموزی

۱٢/۵/۱۴۰۰

***********

‍ پرونده سازی علیه بازداشت‌شدگان

تجمع حمایت از مردم خوزستان در مقابل وزارت کشور

بدنبال برگزاری تجمع اعتراضی حدود سی نفر از فعالین صنفی و مدنی و حقوق بشری در مقابل وزارت کشور در روز سه شنبه ۲۹ تیر ماه، که به بازداشت ۹ نفر از آنان انجامید، اخیرا پیامکی به این فعالین مبنی بر تشکیل پرونده قضایی علیه آنان در شعبه دوم بازپرسی شهید مقدس" امنیت" ارسال شده است.
این پرونده سازی امنیتی علیه خانمها و آقایان پوران ناظمی پور، آرش کیخسروی، بهزاد همایونی، آرش صادقی، حمید آصفی، رادا مردانی، نرگس محمدی، رسول بداقی و جعفر عظیم زاده در حالی صورت گرفته است که آنان و همراهانشان بدون فراخوان قبلی دست به تجمعی کاملا مسالمت آمیز در مقابل وزارت کشور در حمایت از مردم خوزستان زده و حین بازداشت بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند.

۱۲ مرداد ۴۰۰

***********

‍ بیانیه عمومی در دفاع از مردم معترض خوزستان

سرکوب مردم تشنه خوزستان باید فورا متوقف شود

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب انجمن برق و فلز کرمانشاه اینجا کلیک کنید.
از روز ٢۴ تیر مردم جان به لب رسیده از بی آبی شهرهای خوزستان در اعتراض به بلایای ناشی از تخریب محیط زیست و خشکاندن بسترهای آبی منطقه به خاطر چنگ اندازی دستگاه های حکومتی به ثروتهای زیر زمینی، دست به اعتراضات به حق زده و صدای حق خواهی خود را به گوش جهان رسانده اند.
بی آبی و قطع آب به روی مردم خوزستان فقط باعث تشنگی نشده است. تامین معاش ده ها هزار خانواده در روستاها و شهرهای حاشیه هورالعظیم که از طریق کشاورزی، دامداری و ماهیگیری و غیره امرار معاش می کرده اند، به طور جدی به خطر افتاده است. صحنه هایی از تلف شدن گاومیش‌ها و ماهیان در تالاب بزرگ هورالعظیم که از طریق رسانه های اجتماعی منتشر شده‌اند، قلب هر انسان شرافتمندی را به درد می آورند.
مردم خوزستان که آب و نانشان قطع شده و به طور واقعی زندگیشان در معرض نابودی قرار گرفته است، اکنون در دفاع از بقای خویش به اعتراض برخاسته اند، اما حکومت به جای رسیدگی فوری و تامین بی درنگ آب و جبران خسارات وارده به مردم، وسیعا نیروهای سرکوبگر مسلحش را به مقابله با مردم خواهان آب گسیل داشته است.
امروز در ششمین روز تجمعات و تظاهرات های مردم خوزستان، مردم خرم آباد و تهران نیز تجمعات و تظاهرات حمایتی برگزار کردند. در مقابل وزارت کشور، تعدادی از فعالین کارگری، معلمی، حقوق بشری و خانواده های دادخواه که در حمایت از مردم خوزستان تجمع کرده بودند، بازداشت شده اند. جعفر عظیم زاده، نرگس محمدی، رسول بداقی، آرش صادقی، پوران ناظمی، روح‌الله مردانی، آرش کیخسروی، حمید آصفی و بهزاد همایونی از جمله بازداشت شدگان هستند.
تاکنون ده ها نفر از معترضین به بی آبی در شهرهای خوزستان بازداشت و مجروح شده و حداقل چهار جوان با اثابت مستقیم گلوله جانباخته اند.
از اینرو امضاء کنندگان این بیانیه ضمن ابراز انزجار از سرکوب مردم تشنه خوزستان، با مردم مورد سرکوب واقع شده اعلام همبستگی نموده و خود را دخیل در مبارزاتشان می دانند. همچنین خواهان توقف فوری سرکوب مردم، آزادی فوری بازداشت شدگان، تامین فوری آب و جبران خسارات وارده به مردم و معرفی آمرین و عاملین قتل کشته‌شدگان در اعتراضات اخیر خوزستان می باشند.

۱- انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه

٢- سندیکای نقاشان البرز

٣- گروهی از ورزشکاران رزمی کار کرمانشاه

۴- گروهی از رانندگان تاکسی شهرک ظفر

۵- گروهی از فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاه رازی کرمانشاه

۶- گروهی کارگران جوشکار شهرک دولت آباد

۷- گروهی از کارگران شرکت گاز رسانی شهر سنندج

۸- گروهی از کارگران ساختمانی سنندج

۹- گروهی از کارگران دست فروش سنندج

۱۰- گروهی از زنان کوهنورد شهر سنندج

۱۱- گروهی از کارگران نانوایی های شهر سنندج

۱٢- گروهی از زنان خانه‌دار شهر سنندج

۱٣- گروهی از معلمین شهر مریوان

۱۴- گروهی از کارگران مرغداری های مریوان

۱۵- گروهی از کارگران ساختمانی اشنویه

۱۶- گروهی از کارگران ساختمانی نقده

۱۷- گروهی از کارگران ساختمانی کرمانشاه

۱۸-گروهی از فعالین لغو کار کودکان تهران

۱۹- ندای زنان ایران

٢۰- کمیته پیگیری ایجادتشکلهای کارگری ایران

٢۱- دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان

٢٢- دانشجویان علوم پزشکی اصفهان

٢٣- گروهی از دانشجویان دانشگاه آزاد نجف آباد

٢۴- گروهی از دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه

٢۵- گروهی از دانشجویان دانشگاه های هنر تهران

٣ مرداد ۴۰۰

امضا ها ادامه دارند

***********

کشته شدن یک جوان و مجروح شدن یک کودک معترض در جریان اعتراضات به بی آبی در شادگان

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب انجمن برق و فلز کرمانشاه اینجا کلیک کنید.
در دقایق اولیه بامداد روز شنبه ۲۶ تیرماه و در دومین روز اعتراضات مردم خشمگین در شماری از شهرهای استان خوزستان به بی‌آبی یک جوان معترض اهوازی به نام مصطفى_نعيماوى، ۲۶ ساله و از اهالی منطقه عباس‌آباد فلاحيه شهرستان شادگان با شلیک مستقیم ماموران امنیتی سپاه کشته شد.
بر اساس این گزارش و به نقل از منابع محلی، مصطفی نعیماوی در اثر اصابت دو گلوله از "ناحیه سينه" جان خود را از دست داده است.
همچنین در این گزارش آمده است؛ یک کودک دیگر در همین شهرستان بر اثر تیراندازی و شلیک گاز اشک‌آور توسط ماموران امنیتی مجروح شده است.

***********

شورای سازماندهی اعتصابات کارگران پیمانی نفت، تنها تشکل قابل اعتماد برای کارگران اعتصابی.

صحبت ها بر سر تصمیم گیری کارگران نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌ها برای اقدام به اعتصاب سراسری با اختلاف نظرها و ارائه اختلاف شیوه های به تعطیلی کشاندن مراکز کار همراه بود. یکی از گروه های دخیل در بحث‌های پیرامون اعتصاب، گروه تلگرامی ابر کاریابی پایپینگ بود که با طرح موسوم به کمپین ۱۴۰۰ و کمپین ٢٠-١٠ با مطالباتی از قبیل:
۱- قانون ٢٠ روز کار ١٠ روز مرخصی
٢- افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم
٣- پرداخت بیمه با توجه به تخصص
۴- غذا، خوابگاه و سرویس‌های ایاب و ذهاب مناسب
۵- پرداخت عیدی و مزایا و سنوات حق اولاد و غیره
فراخوان تخلیه خوابگاه ها و رفتن به شهر محل زندگی خود به کارگران دادند. هدف فراخوان دهندگان به ترک محل کار و تخلیه خوابگاه ها، به خاطر به اصطلاح جلوگیری از اغتشاش و سوءاستفاده ضد انقلاب بوده است.
فراخوانی با چنین مطالباتی ناقص و ناکافی و مبهم و با بیانیه ای که اینچنین اخطار به پرهیز از اعتصاب و تجمع می دهد از شگردهای فریبکارانه جریانات و دستجات ضد کارگری است. این دستجات با تلاش برای پراکنده کردن کارگران و سخت کردن ارتباط گیری با همدیگر آشکارا در مقابل یکپارچگی و اتحاد کارگران ایستاده اند. تهیه کنندگان فراخوان، عامدانه به خاطر شکل نگرفتن اعتصابات و اعتراضات کارگران، فراخوان ترک محل کار را دادند تا مبادا کنترل از دستشان خارج شود و امکان خوش خدمتی برای جناح مطلوب در ازای گرفتن امتیازات فردی از چنگشان خارج
گفتند: اعتصاب و تجمع کار ضد انقلاب است و باعث سوءاستفاده معاندین نظام می شود!
اگر اعتصاب کنید ضد انقلاب نفوذ می کند و به زیان امنیت ملی و غیره است! این جملات از زبان هر کسی در هر لباسی جاری شود، از ادبیات تهدید کننده ارگانها و دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی است. سرکوب اعتراضات و اعتصابات کارگری را توجیه و به حق می داند و به صراحت اعتصاب و تجمع را ممنوع می کند.
همین دلالان که می خواهند نیروی قدرتمند کارگران نفت را برای تسویه های میان جناحی در قدرت حاکمه به دنباله رو خود تبدیل کنند، با رئیسی و جلیلی جلسه برگزار می کنند و تلاش می کنند پای شوراهای اسلامی را که طی ۴٢ سال گذشته وظیفه ای غیر از جاسوسی در میان کارگران و کمک مستقیم به سرکوب نداشته اند به مراکز نفتی و گازی جنوب بکشانند. می خواهند مبارزه قدرتمند کارگران نفت را که برای تحقق مطالباتشان توجه جهان را به خود جلب کرده است، به خواست اجرای قانون کار سراپا ضد کارگری تقلیل دهند.
اما شورای سازماندهی اعتصابات کارگران پیمانی نفت، طرف دیگر جدالها بر سر نحوه به تعطیلی کشاندن مراکز کارگری بود. تشکلی نوپا و برخاسته از میان خود کارگران معترض که با طرح مطالبات کارگران بطور شفاف از قبیل ١- افزایش حداقل حقوق به بالای ١٢ میلیون تومان که خواست عموم کارگران ایران است، ٢- حق ایجاد تشکل‌های مستقل، ٣-برچیده شدن شرکتهای پیمانکاری و غیره و با فراخوان به اعتصاب و تجمع در محل کار بر تشکیل مجامع عمومی و تصمیم‌گیری های جمعی تاکید داشت.
شورای سازماندهی... تاکنون ٦ بیانیه صادر کرده است که به موقع در مورد تلاش ها و اهداف جریانات ضد کارگری مانند گروه تلگرامی کاریابی پایپینگ و گروه هماهنگی ارکان ثالث اطلاع رسانی کرده است و تلاش های تفرقه افکنانه آنها میان کارگران را افشا نموده است که چگونه در صدد باز کردن پای شوراهای اسلامی به منطقه هستند. اقدامات تاکنونی شورای سازماندهی اعتصابات کارگران پیمانی نفت کاملا در جهت ایجاد یک اتحاد قدرتمند و سراسری میان کارگران نفت بوده و همچنان در جهت تحقق مطالبات مطروحه در فراخوان اعتصاب حرکت می کند.
بنابراین کارگران اعتصابی نفت باید با پیوستن به شورای سازماندهی اعتصابات کارگران پیمانی نفت، این تشکل را پر قدرت کنند تا با طرد و منزوی کردن جریانات سودجو و دلال مسلک، از ایجاد تفرقه در صفوف خود ممانعت به عمل آورده و مسیر رسیدن به مطالباتشان را هموار کنند.

جوانمیر مرادی

***********

تجمع مردم اهواز مقابل استانداری.

حتما باید در جیبتان پولی بگذاریم تا مشکل مردم را حل کنید؟ ما دیگر خسته شده ایم...نه کاری هست نه معیشتی داریم نه خانه ای! حتی آب هم نداریم...این مردم خسته شده اند./۱۹تیر۴۰۰

تجمع کشاورزان و دامداران منطقه هویزه روبروی استانداری خوزستان
در اعتراض به وضعیت بی آبی هورالعظیم و تلف شدن گاومیش‌ها و ضرر و زیان و خسارات به بار آمده برای آنها./۱۹تیر۴۰۰

اعتصاب کارگران نانوایی در نیشابور در اعتراض به پائین بودن حقوق./۱۹تیر۴۰۰