افق روشن
www.ofros.com

گزارشی هرچند کوتاه در مورد تجمع اعتراضی در روز یکم شهریور


انجمن ما می خواهیم زنده بمانیم                                                                          دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳

بادرود و سپاس
از تمامی دوستانی که در جهت فراخوان برای تجمع اعتراضی در روز یکم شهریور کمک کرده بودند تشکر می کنیم و خود را موظف می دانیم در این مورد گزارشی هرچند کوتاه اعلام کنیم ما در ساعت موعود در محل حاضر شدیم و پس از بررسی شرایط محیط و احتمالات تصمیم گرفتیم در این رابطه تا اطلاع بعدی عقب نشینی کنیم چرا که:
۱- ما تعداد مان کم بود امکان اینکه بتوانیم حتی به اندازه ٢ دقیقه تاثیر بگذاریم را نداشتیم و اگر بدون مشخص شدن دستگیر می شدیم می توانست با اتهامات دروغین که ماموران موقع دستگیری بیان می کنند موضوع را به ضد خودش تبدیل کند.
٢- ماموران نامحسوسی زیادی در داخل ساختمان، و در اطراف و حتی در درون جمعیت روبروی سمت جنوبی چهار راه و پارکینک های خصوصی و پارکینگ بیمارستان در خیابان جمهوری و کوچه های باریک حافظ جنوبی در اتوموبیل ها بودند که با کمی جمعیت برای اعتراض قابل قیاس نبود و نمی توانستیم اعتراضی را شکل دهیم
۳- آنچه بدست آوردیم این بود که برای ترتیب دادن اعتراضاتی باید بسیار کارهای تبلیغی و جذب اعتماد کرد که در مورد یکم شهریور موفق به این کار نشده بودیم.
ما دست از اعتراض بر نخواهیم داشت و خود را برای موارد بعدی آماده می کنیم. با درود بر همه آنهایی که در این فرآخوان به کمک ما آمدند.

ما می خواهیم زنده بمانیم

۱۳۹۳/٦/۳

*************************

!!!ما می خواهیم زنده بمانیم

بهداشت و سلامتی حق ماست!

مردم ایران:
زنان، مردان و جوانان، سالهاست مواد غذایی آلوده وارد کشور می کنند، پس از فروخته شدن وزارت بهداشت وارد میدان شده خبرش را اعلام می کند، جالب توجه است که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همیشه آخرین نهادی است که از آلودگی مواد غذایی و دیگر آلودگی ها ابراز اطلاع می کند. سالهاست که برنج آلوده، گوشت آلوده، چای، مرغ، ماهی، شیر خشک، میوه و سبزیجات، بنزین سرطانزا، آب و هوای آلوده بخورد ما دادند و اکنون شیر و لبنیات آلوده به روغن پالم به ما فروختند. همیشه این گونه است ، پس از اینکه اجناس آلوده خود را به مردم فروختند چند روزی سر و صدا می کنند ، و بعد از اینکه اعتراضات یا نارضایتی فرو کش کرد اقدام به واردن کردن و فروختن کالایی دیگری که آنهم آلوده است و همه مسئولین خبر دارند می کنند.
پزشکان می گویند برای اینکه اثرات مواد سمی و آلوده کمتر شود شیر و لبنیات بیشتر مصرف کنید ، حال که خود شیر و لبنیات را آلوده کرده اند،"هر چه به گندد نمکش می زنند وای بروزیکه به گندد نمک".
ما دیگر سکوت نمی کنیم ، دیگر تن به کشته شدن تدریجی نمی دهیم، که آرام، آرام با مواد غذایی آلوده ، آب و هوای آلوده ویا با بنزین سرطانزا بی سر و صدا ما را بکشند. ما می خواهیم از وزیر بهداشت ... بپرسیم:
١- وظیفه این وزارت خانه چیست؟
٢- چرا این وزارت خانه قبل از ورود یا قبل از فروخته شدن مواد آلوده هیچ کاری نمی کند؟
٣- آیا شما وارد کننده کالاهای آلوده هستید یا با وارد کنندگان رفاقت دارید؟
۴- چرا می خواهید ما را بکشید؟
۵- چه کسی سلامتی از دست رفته ما را جبران خواهد کرد؟
٦- چه کسی جوابگوی بازماندگان افرادی است که به خاطر آلودگی مواد غذایی، آب ، هوا و بنزین جان شان را از دست داده اند؟
٧- چرا همه چیز آلوده است؟

ما می خواهیم به وزیر بهداشت بگوییم:
١ - بهداشت و سلامتی حق ماست!!!
٢- ما می خواهیم زنده بمانیم !!!
٣- هر چه در این کشور است مال ماست، پس چرا ما گرسنه ایم؟
۴- شما کرامت انسانی را هم آلوده کردید.
۵- ما خواهان محاکمه کسانی هستیم که مواد غذایی آلوده وارد کردند، فروختند و یا در مقابل ورود و فروش آن سکوت کردند.
٦- اگر نمی توانی بهداشت و سلامتی بر قرار کنی ، وزارت را رها کن.
٧- دیگر اجازه نمی دهیم مانند سبد کالا ما را تحقیر کنند. ...
ما برای گرفت جواب سوال های خود و گفتن خواسته هایمان به وزیر بهداشت، روز شنبه یکم شهریور ١٣٩٣ که مصادف است با روز پزشک و روز بزرگداشت ابو علی سینا از ساعت ١ لغایت ۵ بعد از ظهر در مقابل درب ورودی ساختمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی معرف به ساختمان حافظ واقع درتهران تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری حضور خواهیم داشت ، در شهرهای دیگر نیز مقابل درب ورودی ساختمان مرکزی وزارت بهداشت مربوط به آن شهر حاضر خواهیم شد. از شما مردم، که گرفتار انواع آلودگی ها ی غذایی، آب و هوا، بنزین و محیط زیست هستید، همچنین به مناسبت روز پزشک، از پزشکان، پرستاران، دانشجویان، معلمان ، کارگران، کارمندان و جوانان می خواهیم، از ما حمایت کنید، به ما بپیوندید، تا از زندگی خود، خانواده، کرامت انسانی و آینده فرزندانمان دفاع کنیم.

ما خواهان بهداشت و سلامتی هستیم.

ما می خواهیم زنده بمانیم.

بهداشت و سلامتی حق همه مردم است.

روز شنبه یکم شهریور را فراموش نکنید.

انجمن ما می خواهیم زنده بمانیم