افق روشن
www.ofros.com

جانباختن یک کارگر در تهران، خود سوزی یک دختر دیستانی و یک زن جوان


آسمان دیلی نیوز                                                                                                 پنجشنبه ١٠ تیر ١٣٨٩


سقوط یک کارگر از طبقه چهارم

ساعت ۱۰ صبح امروز نهم تیرماه کارگری که در منطقه یک , انتهای خیابان زعفرانیه عاصف مشغول بستن چوب بست بود , به دلیل برخورد با سیمهای برق از ارتفاع طبقه چهارم سقوط میکند . به دلیل دیر آمدن آمبولانس این کارگر نگون بخت فوت میکند. در حکومت آخوندی علاوه بر اینکه مسائل ایمنی کارگران حین کار حل نیست, سیستم های اورژانسی نیزپاسخگوی حوادث پیش آمده نیستند.

---------------

خودسوزی یک دختر دبستانی درسرپل ذهاب

روز پنجم تیرماه یک دختر بچه کلاس چهارم دبستان که تنها ۱۱ سال داشت در شهرستان سرپل ذهاب با پاشیدن نفت بر روی خود اقدام به خودسوزی نمود وتلاش خانواده برای مهار آتش راه به جایی نبرد و بعد از دقایقی این دانش آموز جان خود را از دست داد . هنوز از علت این خودسوزی گزارش مستندی دریافت نشده است. آمار خودکشی در شهرستان سرپل ذهاب همچنان بالا است وهرسال دهها زن ومرد بر اثر خودسوزی جان خود را از دست می دهند.

---------------

خودسوزی یک زن جوان در مهاباد

یک زن جوان به نام سیران ع، اهل روستای دایماو از توابع شهرستان مهاباد، روز دوشنبه اقدام به خودسوزی نمود که بر اثر شدت جراحات وارده پس از چندی در بیمارستان جان سپرد. این زن ۳۲ساله که دارای سه فرزند بوده، به علت اختلافات خانوادگی و آزار و اذیت همسرش، دست به خودسوزی زده است. طبق بررسی‌های انجام‌ شده، خودسوزی یکی از شایع ‌ترین روش‌های خودکشی زنان در کردستان ایران است.