افق روشن
www.ofros.com

اعتراض كاركنان برق تهران و محکومیت بهزاد عربگل، کارگر ساختمانی


ایلنا - هرا                                                                                                     چهارشنبه ٢٩ دیماه ١٣٨٩

اعتراض كاركنان برق تهران به كسر مبالغ اضا‌فه كار از حق بیمه ها

به دنبال‌كسر مبالغ اضافه كار، حق شیفت وسایر مزایای رفاهی و انگیزشی از شمول پرداخت حق بیمه دیروز (سه‌شنبه) كاركنان صنعت برق در مقابل ساختمان مدیریت برق منطقه‌ای تهران تجمع‌كردند.
به گزارش ایلنا، این‌كاركنان تاكیدكردند: این اقدام برق منطقه‌ای تهران از طرفی به منزله‌گزارش خلاف واقع به سازمان تامین اجتماعی در خصوص میزان حقوق دریافتی پرسنل است و از طرف دیگر كاهش حقوق همكاران را در ایام بازنشستگی در پی دارد.
یكی از تجمع‌كنندگان گفت: ما به صورت شبانه‌روز دركنار ولتاژ فشار قوی قرارداریم و این موضوع مشكلات و بیماری‌های عدیده‌ای را برای همكاران ایجادكرده است.
آنها تصریح كردند: هزینه‌های ناشی از این بیماری‌ها از سویی وكاهش حقوق پرسنل در ایام بازنشستگی با توجه به نرخ تورم جفا درحق كسانی است كه به مدت ٣٠ سال و در بدترین شرایط جنگ تحمیلی سیستم برق كشور را به صورت پایدار نگهداری نمودند.
یكی از پرسنل كه خود را عضو سندیكای كارگران صنعت آب و برق معرفی نمود،گفت: این اقدام برق منطقه‌ای برخلاف روح حاكم بر بند «ز» ماده ١٠ قانون كارمی‌باشد.
وی ادامه داد: ٣٠ سال است كه به صورت مستمر از كل دریافتی همكاران سهم ٢٧ درصد بیمه كسر می‌شود. اما اكنون كه در هنگام بازنشستگی قرار دارند این اقدام برق منطقه‌ای تهران كاهش حقوق كاركنان در ایام بازنشستگی را در پی دارد.
این فعال كارگری افزود: طبق مذاكرات صورت گرفته با فراكسیون كارگری مجلس این موضوع در حال پیگیری و اقدام است.

------------

محکومیت بهزاد عربگل، کارگر ساختمانی، به ۶ سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا - بهزاد عربگل از بازداشت شدگان مربوط به عاشورای سال گذشته، از سوی قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس تعزیری در مرحله بدوی محکوم شد.
به گزارش وب سایت های خبری، این حکم به اتهام اجتماع و تبانی ۵ سال و به اتهام تمرد یک سال و مجموعا با اشد مجازات ۶ سال حبس تعزیری، دیروز به وی و وکیلش ابلاغ شد. عربگل پیش از این بیش از ۶ ماه در بازداشت به سر برده که بیش از ۵۰ روز آن در سلول انفرادی بود. عربگل، کارگر ساختمانی، متاهل و دارای دو فرزند خردسال ۲٫۵ ساله و ۵ ساله دختر و پسر است.