افق روشن
www.ofros.com

خطر فلج شدن رضا شهابی را تهدید می‌کند، مشکلات

کارگران معدن همکار، تجمع ۴۰۰ کارگر داربست کار و چند خبر دیگر


بی بی سی - ایلنا                                                                                                      شنبه ٢۵ آذر ١٣٩١

خطر فلج شدن رضا شهابی را تهدید می‌کند

بی بی سی: گزارش‌ها حاکی از وخامت وضعیت جسمی رضا شهابی، فعال کارگری زندانی و از اعضای هیئت مدیره سندیکای واحد اتوبوسرانی تهران است.
اسدالله صادقی، دبیر پیشین سندیکای فلزکار و مکانیک و فعال کارگری ساکن نروژ، در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی گفت: “خطر فلج شدن رضا شهابی را تهدید می‌کند.”
آقای صادقی می‌گوید: “درمان نیمه‌کاره” باعث شده بیماری‌های آقای شهابی تشدید شود و هم‌اکنون گردن، کمر و دست و پای او با مشکل مواجه است. رضا شهابی از بهار ۱۳۸۹ بازداشت شده و هم‌اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین، که عمدتا زندانیان سیاسی در آن نگهداری می‌شوند، دوران حبس خود را می‌گذراند. آقای شهابی سال گذشته در اعتراض به بلاتکلیفی پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده بود.
آقای صادقی رسیدگی‌های پزشکی و امکانات درمانی فراهم‌شده برای رضا شهابی توسط مسئولان زندان را “تشریفاتی” خواند و گفت آنان بهره‌مندی آقای شهابی از امکان مداوا را “تابع رفتارش در زندان” کرده‌اند.
او توضیح می‌دهد که منظور مسئولان این است که به عنوان نمونه آقای شهابی نباید به نوشتن نامه‌های اعتراضی ادامه دهد.
‘مرگ تدریجی’رضا شهابی بیش از دو هفته پیش با انتشار نامه‌ سرگشاده‌ای خطاب به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، به وضعیت خود اعتراض کرده بود.
آقای شهابی نوشته بود که مدام دچار خونریزی می‌شود. او همچنین نوشته بود: “هر دو پایم با مشکل مواجه شده و همه روزه خواب می‌رود و روز به روز سست‌تر می‌شوند، به طوری که بدون ماساژ دادن و کمک هم‌اتاقی‌هایم امکان بلند شدن از زمین را ندارم.”
او ضمن اعتراض به وضعیت خوراک و بهداشت زندان اوین نوشته بود که “تعداد قابل توجهی از زندانیان گرفتار مشکلات شدید مالی‌اند.” آقای شهابی با توصیف شرایط خود و دیگر زندانیان سیاسی، که چند تن از آنان مانند هدی صابر، محسن دکمه‌چی و ستار بهشتی در زندان درگذشته‌اند، درباره این شرایط پرسیده بود “آیا این چیزی جز مرگ تدریجی زندانیان و فرسودگی فیزیکی و ذهنی آنها است؟”
آقای شهابی افزوده بود در صورت بروز اتفاقی برای او “مسئولیت آن با قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها و البته در راس آن مسئولین بلندپایه کشور خواهد بود.”
گزارش وضعیت فعالان سندیکاییرضا شهابی یکی از فعالان کارگری مستقل ایرانی است که به دلیل فعالیت‌های سندیکایی خود با محکومیت قضایی مواجه شده است. او متهم شده بود که فعالیت‌هایش با “ارتباط با بیگانگان و برهم زدن نظم عمومی” همراه بوده است.
اسدالله صادقی در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی گفت که در دیدارش با احمد شهید، نماینده ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، علاوه بر وضعیت رضا شهابی درباره شاهرخ زمانی، فعال کارگری و علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به او اطلاع داده است.
آقای صادقی گفت امیدوار است با انعکاس وضعیت این فعالان کارگری در گزارش احمد شهید، وضعیت آنها بهبود یابد.

-----------------------------

کارگران معدن همکار در راور بدون هیچ وسیله ایمنی با حقوق ناچیز کار می کنند

کارگران از مسئولین اداره کار، رفاه وامور اجتماعی و شرکت ذغال سنگ کرمان در خواست کردند با سرکشی از معدن فوق به مشکلات عدیده آنان بخصوص باز نشستگی پیش از موعد آنان رسیدگی کنند.
به گزارش ایلنا، کارگران معدن همکار روستای فیض آباد شهرستان راوراعلام کردند: نبود پزشک واورژانس، نداشتن لباس کار،ماسک استاندارد،چکمه کار، پایین بودن حقوق ومزایا ونپرداختن به موقع آن،عدم پرداخت پاداش و بن کارگری و به حساب نیاوردن ضریب کاری از مشکلات عدیده ما می باشد
کارگران گفتند: علاوه بر نداشتن امکانات رفاهی ووضعیت معیشتی واقتصادی و کم کاری مهندسین و مسئولان دراین زمینه باعث شده تا شاهد اتفاقاتی تامل بر انگیز همچون از دست دادن همکاران در این مجموعه باشیم.
کارگران یادآور شدند: طی سالهای متوالی شاهد مرگ دلخراش افراد متعددی از جمله عبدالرضا مولایی، علی حاج حسنی و علیرضا کاظمی بوده ایم و در این خصوص متاسفانه حدود یک ماه قبل (٢۵/٨/٩١) باز هم جوان ٢٧ ساله ای بنام مجید شهریاری در این معدن براثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داد که این مرگ را مسئولان امری طبیعی تلقی کردند.
آنان افزودند: متاسفانه مسئولین در این زمینه مسامحه وچشم پوشی می کنند و علت مرگ این عزیزان را سهل انگاری توجیه می کنند در صورتی که این معدن فاقد هرگونه امکانات وسائل ایمنی نیروهای امدادی ماهر و باتجربه، پزشک واورژانس متناسب بامحیط کار، لباس کار، ماسک استاندارد و چکمه کار است.
کارگران اظهار داشتند: از طرفی پایین بودن حقوق و نپرداختن به موقع آن همچنین نداشتن پاداش و بن کارگری و به حساب نیاوردن ضریب کاری باتوجه به اینکه باید هرساله ایمنی و امکانات مناسب در این زمینه لحاظ می شود باعث شده کارگران در عذاب باشند..
آنها تاکید کردند: مسئولین تنها به فکرخود بازدهی معدن هستند نه به فکر کارگری که بایستی ساعت ها در عمق بیش از ٢٠٠ متری زیر زمین زغال سنگ استخراج کند.
کارگران از مسئولین اداره کار، رفاه وامور اجتماعی و شرکت ذغال سنگ کرمان در خواست کردند با سرکشی از معدن فوق به مشکلات عدیده آنان بخصوص باز نشستگی پیش از موعد آنان رسیدگی کنند.
شهرستان راور واقع در١٢۵کیلومتری استان کرمان با جمعیتی بالغ بر ٢٠ هزار نفر است و دارای روستاهای متعددی از جمله روستای فیض آباد واقع در ۴۵ کیلومتری راور است که دارای معادنی متعددی از جمله معدن زغال سنگ همکار را در خود جای داده است.

-----------------------------

تجمع ۴۰۰ کارگر داربست کارتهرانی در اعتراض به قرار نگرفتن حرفهٔ داربست بندی در لیست بیمهٔ سازمان تامین اجتماعی

روز گذشته ۴۰۰ کارگر داربست کار در حسینیه علی اکبر واقع در میدان رسالت شهر تهران در اعتراض به قرار نگرفتن حرفهٔ داربست بندی در لیست بیمهٔ سازمان تامین اجتماعی تجمع کردند.
بنا بهمین گزارش،«بیمه سازمان تامین اجتماعی در حالی برای ۱۶ حرفهٔ مختلف کارگران ساختمانی تعریف شده است که این بیمه‏ به کارگران داربست کار که خطرناک‌ترین حرفه ساختمانی را بر عهده دارند تعلق نمی‌گیرد.»
کارگران نقاش، گچ کار، سنگ کار، آرماتور بند، جوشکار، کاشی کار، سفت کار، لوله کش و حتی نقشه بردار از بیمهٔ سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند اما کارگران داربست کار که در معرض انواع آسیب‌ها قرار دارند مشمول بیمه نمی‌شوند.
این گزارش حاکیست،این حرفهٔ ساختمانی ‏، با توجه به شایع بودن آسیب‌هایی همچون ضربهٔ مغزی و قطع نخاع در میان کارگران داربست کار، سالانه نزدیک به ۱۰۰ نفر کشته و ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر مصدوم به جای می‌گذارد. بسیاری از کسانی که در گذشته قطع نخاع شده، امروز خانه نشین شده‌اند و در حالی که بیمه نیستند باید معیشت زندگی خود و خانواده‌شان را بگذرانند.

-----------------------------

اختیارات كارفرما برای فسخ قرارداد كار بیشتر می‌شود

خبرگزاری کار ایران به منظور فراهم آوردن امکان تحلیل و تبادل نظر پیرامون لایحه اصلاح قانون کار، اقدام به انتشار و تحلیل تفکیکی بندهای مواد مناقشه‌برانگیز این اصلاحیه که توسط دولت دهم تهیه شده است می‌کند.
ازجمله موضوعات مورد بحث در این لایحه، موضوع ماده ۲۱ قانون کار است که به شرایط خاتمه قرارداد کار می‌پردازد:
ماده ۲۱ قانون کار فعلی: قرارداد کار به یکی از طرق زیر خاتمه می‌یابد.
الف - فوت کارگر
ب - بازنشستگی کارگر
ج - از کار افتادگی کلی کارگر
د - انقضاء مدت در قراردادهای کار با مدت موقت و عدم تجدید صریح یا ضمنی آن.
ه - پایان کار در قراردادهائی که مربوط به کار معین است.
و - استعفای کارگر.
ز – فسخ قرارداد به نحوی که در متن قرارداد پیشبینی گردیده‌است. ح- کاهش تولید و تغییرات ساختاری در اثر شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و لزوم تغییرات گسترده در فناوری مطابق با مفاد (۹) قانون تنظیم بخشی از مقررات تسهیل و نوسازی صنایع کشور.
تبصره- کارگری که استعفا می‌کند موظف است یک ماه به کار خود ادامه داده و بدوا استعفای خود را کتبا به کارفرما اطلاع دهد و در صورتیکه حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز انصراف خود را کتبا به کارفرما اعلام نماید استعفای وی منتفی تلقی می‌شود و کارگر موظف است رونوشت استعفا و انصراف از آنرا به شورای اسلامی کارگاه و یا انجمن صنفی و یا نماینده کارگران تحویل دهد.
لایحه اصلاح قانون کار در مورد این ماده: بندهای «ز» و «ح» ماد (۲۱) به شرح زیر اصلاح و متون زیر به عنوان بند «ط» و تبصره (۲) به ماده یاد شده اضافه و عنوان تبصره ماده مذکور به تبصره (۱) اصلاح می‌شود:
ز- توافق بین کارگر و کارفرما
ح- کاهش تولید و تغییرات ساختاری که در اثر الزام قوانین و مقررات یا شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و یا لزوم تغییرات گسترده در فناوری منجر به تعطیلی تمام و یا بخشی از کار شود.
ط- فسخ قرارداد با تصمیم کمیته انضباطی کارگاه
تبصره۲- موارد مذکور در بند «ز» در کارگاه‌های بیش از پنجاه نفر کارگر باید به تایید اکثریت هیئتی مرکب از استاندار یا معاون وی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل دستگاه صادر کننده مجوز کارگاه، نماینده صندوق بیمه‌ای ذی ربط، رئیس دادگستری، نماینده تشکل کارگری حائز اکثریت استان، نماینده تشکل کارفرمایی استان، نماینده کارگران کارگاه و کارفرما یا نماینده تامالاختیار وی برسد. چنانچه به تشخیص هیات مذکور تمام یا بخشی از کار تعطیل شود به‌‌ همان نسبت مشمول مقررات بیمه می‌شود.
توضیح ایلنا: تا پیش از تصویب قانون رفع برخی موانع تولید و سرمایه گذاری در سال ۸۷ٰ، قراردادکار تنها با فوت یا بازنشستگی کارگر، انقضای مدت قرارداد یا پایان کار با مدت موقت و در نهایت استعفای کارگر خاتمه می‌یافت، اما با تصویب قانون «رفع برخی موانع تولید و سرمایه گذاری» فسخ قرارداد و کاهش تولید نیز به راه‌های خاتمه دادن به رابطه کاری کارگر و کارفرما اضافه شدند.
در حالی كه کار‌شناسان اقتصادی سهم کارگران در هزینه تمام شده تولید را کمتر از ۱۳ درصد ارزیابی می‌کنند، بنا بر یك باور قدیمی منتسب به مدافعان اقتصاد آزاد، شرایط قانون کار برای خاتمه دادن به قرارداد کار هموراه یکی از موانع رشد سرمایه گذاری صنعتی به شمار رفته است. شاید به همین دلیل بود که سرانجام قانونگذار ماهیت حمایتی قانون كار را نادیده گرفت تا در قانون رفع برخی موانع تولید و سرمایه گذاری با گنجانده شدن بندهای [ز] و [ح] یه ذیل ماده ۲۱ قانون کار تلاش كردند تا این دغدغه قدیمی هواداران اقتصاد آزاد را برطرف كند.
اگر چه اصلاحاتی که با تصویب قانون رفع برخی از موانع تولید و سرمایه گذاری در ماده ۲۱ قانون کار روی داد از نظر حقوقی عطف به ما سبق نشده و تنها شامل حال كارگران كه بعد از تصویب این قانون استخدام شده‌اند، می‌شود اما بر اساس بندهای یاد شده کارفرمایان از این پس می‌توانستند در هر موقع كه صلاح دیدند به همکاری با کارگران (ثابت یا قراردادی) خاتمه داده بی‌آنکه بابت مدت باقیمانده از قرارداد خسارت پرداختی کنند. این درحالی است كه تا پیش از این كارفرمایی كه زودتر از موعد با كارگر خود تسویه حساب می‌كرد ملزم بود مطالبات ایام باقیمانده (مزد، حق مسكن و....) را به كارگر پرداخت كند.
در خصوص بند {ح} نیز باید گفت كه قانونگذار سعی داشته تا دوباره، با از یاد بردن ماهیت حمایتی «حقوق كار»، همان دغدغه قدیمی منتقدان حمایتی بودن قانون كار را برطرف كند چرا كه به موجب این بند جدید، كارفرمایان اختیار دارند بدون هرگونه معیار مشخصی تنها به نام جبر اقتصادی و اجتماعی با كارگر خود تسویه حساب كنند.
با وجود تغییر بندهای {ز} و {ح} و همچنین اضافه شدن تبصره جدیدی به این ماده قانونی در لایحه اصلاح قانون کار، شرایط تازه مهیا شده خاتمه قرارداد کار تقریبا برای کارفرمایان دست نخورده مانده‌ است، هرچند در تبصره جدید ماده 22 كه قانونگذار آن را به بند {ز} مرتبط دانسته است، در كارگاه‌های بالای 50 كارگر تصمیم كارفرما در رابطه با فسخ قرارداد كار منوط به تایید هیاتی به ظاهر سه جانبه واگذار شده است اما پر واضح است كه در این تصمیم گیری كارگران هموراه در اقلیت هستند و دولت و كارفرما در تصمیم گیری دست بالا را دارند.
اما در خصوص اضافه شدن بند {ط} به ماده ۲۱ ذکر این نکته ضروری است که چون كارفرمایان در كیمته انضباطی كارگاه اكثریت را در اختیار دارند بنابراین بعید است كه در هیچ كارگاهی كمیته انظباطی با فسخ قرارداد كارگری مخالفت كند.
به موجب ماده «5» مقررات تعیین موارد قصور و نقص دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های انضباط كار در كارگاه‌ها موضوع تبصره ۲ ماده «۲۷» قانون كار، تركیب كمیته انضباطی در كارگاه‌هایی كه تعداد كارگران آنها بیش از ۳۵نفر باشد عبارتند از دو نفر نماینده شورای اسلامی كار یا نماینده انجمن صنفی یا نماینده كارگران، دو نفر نماینده كارفرما و یك نفر نماینده از میان سرپرستان كارگاه به انتخاب سرپرستان. به این معنا در مقابل دو رای كارگران، دو رای از كارفرمایان قرار دارد و رای تعیین‌كننده در اختیار نماینده سرپرستان كارگاه است. در واقع این سرپرست كارگاه است كه در مورد فسخ قرارداد كارگر تصمیم اصلی را خواهد گرفت. اما از آنجا كه وزارت كار سرپرست كارگاه را فردی‌ تعریف می‌كند كه «تحت‌ عنوان‌ رییس‌، سرپرست‌ و نظایر آن‌، یا بدون‌ داشتن‌ چنین‌ عناوینی‌ عملا براساس‌ شغل‌ سازمانی‌ یا به‌ صورت‌ ماموریت‌ موقت‌ شغلی‌ مسوولیت‌ یك‌ اداره‌، قسمت‌ یا واحد سازمانی‌ را بر عهده‌ دارد» واضح است كه اكثریت كمیته انضباطی با كارفرما است و اوست كه در نهایت اختیار مطلق فسخ قرارداد كارگر را داراست.

-----------------------------

سه هزار قالی باف در خراسان رضوی بیکار شدند

کاهش ۳۷/۵ درصدی دار قالی در بین مددجویان کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی با احتساب اینکه هر دار قالی برای سه نفر اشتغال زایی می‌کند، موجب بیکاری حدود سه هزار نفر از قالی‌بافان این استان شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی درحاشیه نشست مشترک کار‌شناسان فرش، با اعلام این خبر، هدف از این نشست را علاوه بر بررسی موانع و مشکلات تولید و علل رکود تولید فرش در بین مددجویان کمیته امداد، ارائه راهکار برای توسعه و اشتغالزایی در این حرفه ذکر کرد و از تدوین برنامه سهمیه‌ای این نهاد برای تولید قالی در شهرستانهای مختلف توسط مددجویان این اداره در استان خبر داد.
غلامرضا محسنی با اشاره به اینکه هر دار قالی برای ۳ نفر ایجاد اشتغال می‌کند، ادامه داد: در این نشست برنامه سهمیه‌ای برای هر شهرستان و برای فعال کردن و تولید فرش در ادامه سال جاری و سال ۹۲ تدوین شد تا از این پس شاهد افزایش تولید فرش و دارهای فعال قالی در بین مددجویان این اداره باشیم.
محسنی، ضمن اشاره به یک هزار و۶۰۰ دار قالی فعال در سالهای پیش از ۸۹، اظهار کرد: دارهای فعال قالی در سالهای قبل از ۸۹ یک هزار و۶۰۰ مورد بوده است که این تعداد در سال جاری به ۶۰۰ مورد کاهش یافته است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی، به نامگذاری امسال از سوی مقام رهبری بعنوان سال تولید ملی حمایت از کار وسرمایه ایرانی اشاره کرد و گفت: صنعت فرش برای مددجویان دارای مزایای مختلفی است که از جمله این مزایا می‌توان به رسیدگی به امور خانه و خانواده و تربیت فرزندان، اشتغالزایی همزمان در منزل و درآمدمطلوب اشاره کرد.
وی ادامه داد: اشتغالزایی در خانه و حضور زنان سرپرست خانوار در منزل علاوه بر تربیت صحیح فرزندان، موجب جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
محسنی در ادامه به تهیه مواد اولیه قالی و تحویل به قالی‌بافان اشاره کرد و اظهار داشت: فرش تولید شده توسط مرکز بازرگانی این اداره با قیمت مورد نظر مددجو به فروش می‌رسد و درآمد حاصله از این اقدام بدون هیچ کم وکاستی به حساب مددجو مورد نظر، واریز می‌شود.
او در خاتمه از برگزاری نشست مشترکی با سازمان فنی و حرفه‌ای در مباحث آموزش و مهارت آموزی در ۲۷ آذرماه سال جاری خبر داد.

-----------------------------

اعتراض به تبعیض میان کارگران رسمی و پیمانکاری در پتروشیمی ماهشهر

یک فعال کارگری در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر از وقوع اعتراضات صنفی کارگران کارخانه‌های پتروشیمی فجر، بندر امام و شهید تندگویان در روز‌های اخیر خبر داد که موقتاً به دلیل جلوگیری از شائبه سوءاستفاده با شروع تعمیرات اساسی (over haul) در این واحد‌ها، پایان یافته است.
منوچهر یار احمدی از فعالان کارگری منطقه ماهشهر ضمن تاکید بر تبعیض میان کارگران این منطقه، به ایلنا گفت: در روزهای گذشته در واحد‌های پتروشیمی فجر، بندر امام و شهید تند گویان اعتراضات صنفی پراکنده‌ای رخ داده که فعلا به دلیل تعمیرات اساسی (over haul) پایان یافته است. نمی‌خواستیم کارفرمایان فکر کنند می‌خواهیم از حجم بالای کاری که در این برهه (over haul) پیش می‌آید سوء استفاده کنیم.
کارگران پیمانکاری کارخانه‌های پتروشیمی ماهشهر مدت هاست که از وجود تبعیض میان آنان و کارگران رسمی اعلام نارضایتی می‌کنند و خواستار اجرای هر چه سریع‌تر مصوبهٔ هیئت دولت مبنی بر تغییر وضعیت قرارداد خود از پیمانکاری به رسمی هستند.
در چند هفتهٔ اخیر کارگران پتروشیمی کارگران منطقه ماهشهر اعتراضات متعددی را در رابطه با مشکلات خود از جمله حقوق، دستمزد و مزایا ترتیب داده‌اند.
در ماه گذشته نیز یک فعال کارگری از «اعتراض صنفی ۳۰۰ کارگر کارخانه پتروشیمی فجر» خبر داد. کارگران کارخانه پتروشیمی فجر در اعتراض به عدم دریافت پاداش روز کارگر، عدم افزایش حقوق خود با توجه به قول‌های قبلی شرکت پیمانکاری رامپکو و مسائل ایمنی طی چند روز دست از کار کشیدند.

-----------------------------

هزار و ۱۱۷ کارگر اصفهانی دچار حادثه شغلی شده‌اند/ قصور ۷۵ درصدی كارفرمایان

رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از وقوع هزار و ۱۱۷ حادثه برای کارگران این استان در سال جاری خبر داد و گفت: بین ۷۰ تا ۷۵ درصد این حوادث به دلیل قصور کارفرمایان رخ داده است.
امیر مسعود حاجی رستم در گفتگو با ایلنا، کوتاهی کارفرمایان را شامل طیف وسیعی از عوامل مانند نداشتن حفاظ در ماشین آلات، کمبود وسایل ایمنی و رعایت نکردن دستورالعمل‌های ایمنی در واحدهای تولیدی دانست و افزود: با اینکه آمار حوادث در مقایسه با سال گذشته، درصد بسیار جزیی افزایش داشته، اما اگر این عدد را با رشد روزافزون جمعیت بیمه شدگان مقایسه کنیم، کاهش هم نشان می‌دهد.
وی شرایط موجود در اقتصاد کشور را نیز در افزایش آمار حوادث ناشی از کار موثر عنوان کرد و گفت: در سالهای گذشته، کارگران کمتر به دلیل جراحت‌های سطحی، پارگی و بریدگی‌ها اقدام به شکایت می‌کردند اما افزایش رقم دیه، این روند را تغییر داده است.
رئیس اداره بازرسی کار استان اصفهان از فوت ۴۹ کارگر در واحدهای تولیدی از ابتدای سال تاکنون خبر داد و تاکید کرد: در این مدت ۱۱۷ نفر قطع عضو، ۷۲ نفر دچار نقص عضو شده‌اند ۴۲۳ مورد شکستگی، ۴۸ سوختگی، ۳۳۴ جراحت و ۷۴ مورد سایر صدمات نیز به ثبت رسیده است.
وی آمار فوت شدگان بر اثر حوادث کار در سال گذشته را ۱۰۴ نفر اعلام کرد و ادامه داد: بر اساس آمار، پس از صنعت بیشترین حوادث کار، در کارگاههای ساختمانی رخ می‌دهد اما از آنجا که تعداد شاغلان در کارگاههای صنعتی ۲۰برابر ساختمان است می‌توان نتیجه گرفت صنعت ساختمان پرحادثه‌ترین کارگاه‌ها برای شاغلان به شمار می‌آید.
حاجی رستم یکی از راهکارهای کلیدی برای کاهش این حوادث تلخ و خسارت بار را همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت برای آموزش و الزام کارفرمایان به استفاده از وسایل ایمنی در واحدهای تولیدی بیان کرد و گفت: برای آگاه سازی مردم از خطرات موجود در محیط‌های کار و اهمیت رعایت نکات ایمنی و حفاظتی، لازم است دستگاههای اجرایی مانند صدا و سیما همکاری کنند تا این فرهنگ در بین نیروهای کار و تولید نهادیه شود.
وی با اشاره به وقوع بیشترین حوادث ناشی از کار در شهرستان‌های اصفهان، کاشان، شاهین شهر و خمینی شهر، افزود: آمار وقوع این حوادث در اصفهان بیشتر از دیگر استان‌های کشور است تا جایی که اصفهان را در جایگاه دوم و بعد از پایتخت قرار می‌دهد.
رئیس اداره بازرسی کار استان اصفهان همچنین در واکنش به انتقاداتی که درباره کمبود بازرسان ایمنی برای نظارت بر ایمنی کارگاههای استان مطرح می‌شود، اعلام کرد: بیش از ۶۰ بازرس بر عملکرد واحدهای تولیدی نظارت دارند و وقع حوادث ناشی از کار، بیشتر به دلیل عملکرد نامناسب بیمه‌های خصوصی است.
به گفته وی، بیمه حوادث کارگاه، خیال کارفرمایان را از پرداخت خسارت در این واحد‌ها راحت می‌کند به همین دلیل نگرانی از بابت هزینه‌های درمان و خسارت ناشی از وقوع حادثه برای کارگران ندارند در حالی که بیمه گذاران در کشورهای پیشرفته به هیچ وجه زیر بار بیمه کردن کارگاه بدون نظارت بر ایمنی آن نمی‌روند.

-----------------------------

مرگ یك كارگر مقنی دیگر، این بار در نطنز

ریزش چاه در شهرستان نطنز جان یك كارگر مقنی را گرفت.
به گزارش ایلنا، فرمانده انتظامی شهرستان نطنز با اعلام این خبر افزود: دو كارگر مقنی مشغول حفر چاهی در یك منزل مسكونی بودند كه با ریزش چاه یكی از كارگران كشته و كارگر دیگری دچار مصدومیت شد.
سرهنگ «حسن نیکبخت» افزود: علت این حادثه در حال بررسی است.