افق روشن
www.ofros.com

تجمع اعتراضی كارگران چینی البرز و اقدام به خود کشی کارگر کیان تایر


ايران خبر - هرانا                                                                                                 یکشنبه ٢٧ تیر ١٣٨٩


تجمع اعتراضی كارگران چینی البرز

امروز یك شنبه ٢٧ تیر، صدو هشتاد نفر از كارگران كارخانه چینی البرز در مقابل استانداری این شهر تجمع اعتراضی برپا كردند وخواهان ٦ ماه حقوق معوقه خود شدند.

------------------

بدقولی مسئولان کارخانه؛ یکی از کارکنان را حلق آویز کرد

خبرگزاری هرانا - جمشید جمشیدی، یکی از کارکنان قسمت تأسیسات برق شرکت کیان تایر، خود را حلق آویز کرد.
به گزارش «تابناک اجتماعی»، این فرد امروز ظهر حوالی ساعت ١١ در محوطه کارخانه به دلیل فشارهای عصبی و مالی خودکشی کرد که خوشبختانه با هشیاری همکارانش از مرگ نجات یافت و به بیمارستان فیاض بخش منتقل شد. گفتنی است، چندی است، دیرکرد در دریافت حقوق و افزایش معوقات کارکنان شرکت کیان تایر باعث افزایش فشار عصبی میان کارکنان و کارگران این شرکت شده است.
یکی از کارگران این کارخانه در گفت وگو با خبرنگار «تابناک» گفت: چندی پیش، مسئولان کارخانه به شورای تأمین استان متعهد شدند که همه معوقات کارکنان خود را پرداخت کنند؛ متأسفانه تا به امروز به این تعهد عمل نشده است.
وی در ادامه افزود: اینها همه در حالی است که چندی پیش، مسئولان کیان تایر، قصد باز کردن دستگاه های پرس کارخانه و فروش آنها را داشتند که کارگران با فیلمبرداری از این کار و دادن گزارش به وزارت کار و در آخر با دستور دادستانی، مانع این کار شدند.