افق روشن
www.ofros.com

دستمزدكارگران كفاف هزینه ها را نمی‌دهد و درگیری درشركت پارس متال

ایلنا- ایران خبر                                                                               چهارشنبه ٢٨ مرداد ۱٣٨٨


عضو سندیكای كارگران شركت واحد تهران: دستمزدكارگران كفاف هزینه ها را نمی‌دهد

درگیری درشركت پارس متال در حال حاضر دستمزد كارگران حتی با هزینه سبد خوارباری مورد نظر شورای عالی كارهم برابری نمی‌كند. ایلنا: یك فعال كارگری در شركت واحد با انتقاد از پایین بودن دستمزد كارگران گفت: دستمزد كارگران به هیچ‌وجه پاسخگوی نیازكارگران نیست. به گزارش ایلنا، رضا شهابی از اعضای سندیكای كارگران شركت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر دستمزد كارگران حتی با هزینه سبد خوارباری مورد نظر شورای عالی كارهم برابری نمی‌كند.
وی یادآور شد: به عنوان مثال در شركت واحد دریافتی یك كارگر متخصص و با سابقه ٤٣٠ هزار تومان است كه اگر از این مبلغ حداقل ٢٣٠ هزار تومان بابت اجاره مسكن هزینه شود معلوم نیست چگونه قرار است هزینه خوراك، پوشاك و مسكن خانواده كارگر تامین شود. وی همچنین از لغو شدن امتیازهایی كه در چند سال اخیر بابت جبران دستمزد كارگران صورت می‌گرفت، خبر داد و گفت: به عنوان مثال در چهار سال گذشته ماهانه مبالغی بن خرید به كارگران پرداخت می‌شد كه در حال حاضر پرداخت این بن‌ها فقط به اعیاد و مناسبت‌ها اختصاص یافته است.

درگیری درشركت پارس متال

وضعیت شرکت پارس متال روز به روز بدتر میشود و تقریباً هر روز در این شرکت درگیری و اعتراض وجود دارد. تمامی اعتراضات کارگران به نوع پرداخت حقوق است که به صورت تكه تكه پرداخت میشود ,چند روز پیش مبلغ ٣٠ هزار تومان به کارگران داده شده است که نه تنها مشکلی از آنها حل نکرده بلکه خشم آنها را برانگیخته است . کارگران این شرکت با خشم به این مسئله اعتراض کرده اند، بنا بر این گزارش حتی گفته شده است كه یکی دو نفر از کارگران با ماموران حراست درگیر شده اند.
یکی از کارگران در این رابطه گفت: با ٣٠ هزار تومان, کرایه خانه بدهم یابدهکاری و یا قسطهای عقب افتاده را پرداخت کنم؟؟ کارگران حتی نسبت به اینکه حقوق آنها را به این شکل میدهند و معلوم نمیشود که چقدر پول گرفته اند شکایت دارند.شایعه شده است که مدیر این شرکت این کارها را میکنند تا شرکت راببندند و به خواسته خود که فروش زمین و دستگاهها و امتیاز شرکت است برسد.