افق روشن
www.ofros.com

اعتصاب زندانیان سیاسی و شعارهای

مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه ای» خانواده ها»

خبرنامه ندا - فعالین حقوق بشر                                                                   یکشنبه ٢۵ مرداد ۱٣٨٨


زندانیان سیاسی اعتصاب می‌کنند

شماری از زندانیان سیاسی اعلام کردند در صورت عدم رسیدگی به وضعیت شان، از عصر روز شنبه دست به اعتصاب غذا خواهند زد. بیش از ۳۰ نفر از شدگان حوادث بعد از انتخابات که در زندان اوین به سر می برند اعلام کردند در صورت عدم رسیدگی به وضعیت شان تا روز شنبه، از عصر روز شنبه دست به اعتصاب غذا خواهند زد. به گزارش خبرنامه امیرکبیر این مطلب توسط زندانیان به علاءالدین بروجردی دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز ارائه شده است. برخی زندانیان به دلیل فشارها برای اعتراف گیری های غیرحقیقی و برخی دیگر به دلیل وضعیت نامشخص و بلاتکلیف خود تصمیم به اعتصاب غذا گرفته اند. خبر اعتصاب غذای زندانیان از روز شنبه را یکی از زندانیان که به تازگی از زندان اوین آزاد شده است، به خبرنامه امیرکبیر اعلام کرده است.

شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه ای» دیوارهای زندان اوین را لرزاند

با آغاز اعتصاب غذای بازداشتیان اجتماعات اخیر در بند ٧ (آموزشگاه) اوین بیش از سیصد نفر از خانواده های بازداشت شدگان از ساعت ٩ صبح در جلوی درب اصلی اوین و مكان ازادی زندانیان به صورت اعتراضی تجمع كردند. تجمع این خانواده ها که زیر آفتاب سوزان برگزار می شد برخلاف روزهای پیشین که خانواده ها به تجمع و استفسار از وضعیت عزیزانشان بسنده می کردند، تبدیل به اعتراض جمعی با شعارهای «مرگ بر خامنه ای» ، «مرگ بر احمدی نژاد» و «مرگ بر دیکتاتور» گشته که دیروز را به روزی به یاد ماندنی از مبارزات مردم ایران علیه دیکتاتوری و حکومت کودتا تبدیل کرد. مادران و پدران با صدای بلند اعلام کردند که در صورت نگرفتن نتیجه در این مكان تحصن خواهند كرد. گروه های مختلف سركوب با تهدید از مردم خواستند تا به خانه هایشان بروند و قول دادند که در ظرف ٤٨ ساعت تكلیف همه روشن شود , اما هیچ یك از خانواده ها حاضر به ترک محل نشدند. شاهدان عینی دلیل آغاز شعار دادن مردم را برخورد خشونت آمیز نیروهای سرکوب مستقر در زندان اعلام کردند. ایشان خبر می دهند که در ضلع غربی , درب دژبانی و آهنی زندان اوین و در اتوبان یادگار امام که محل استقرار شعبه ۱ بازپرسی ویژه امنیت می باشد نیروهای سرکوبگر به دستور قاضی مجید متین راسخ بطرز وحشیانه ای به خانواده ها حمله کردند. این نیروها در هنگام یورش وحشیانه خود، تعداد زیادی از مردان و زنان کهنسالی که با نگرانی برای وضعیت فرزندانشان در محل جمع شده بودند راهل داده و باعث زمین خورن و آسیب جسمی آنان شدند. در این هنگام بود که صدای نفرین ها و ضجه های پدران و مادران حاضر تبدیل به فریاد شعارهایی علیه نظام و حاکمان دیکتاتور شد.

خبرنامه ندا شمارۀ ٤٦ و ٤٧

تجمع اعتراضی خانواده های دستگیر شدگان

قیام همزمان با اعتصاب غذای عزیزانشان در زندان اوین

بنابر گزارشات رسیده خانواده های زندانیان سیاسی قیام مردم ایران همزمان با آغاز اعتصاب غذای دستگیر شدگان در زندان اوین از صبح امروز در مقابل زندان اوین تجمع اعتراض کردند.
از صبح امروز ٢٤ مردادماه همزمان با آغاز اعتصاب غذای دستگیر شدگان قیام مردم ایران در زندان اوین، خانواده های آنها در مقابل زندان اوین تجمع اعتراضی بر پا کردند. علیرغم بد مسیر بودن و محدود بودن وسائل نقلیۀ عمومی و ترافیک صبح تا ساعت ۰٩:۰۰ بیش از ٢۰۰ نفر از خانواده ها در مقابل درب دژبانی زندان اوین تجمع کردند. هر لحظه بر تعداد خانواده ها در مقابل زندان اوین افزوده می شود.
انتشار خبر اعتصاب غذا خانواده ها را بسیار نگران کرده است .اکثر خانواده از سرنوشت عزیزان خود بی خبر هستند و همچنین انتشار و تایید خبرهای شکنجۀ قرون وسطائی توسط مسئولین بالای رژیم در زندان های ولی فقیه علی خامنه ای همانند شکنجۀ تجاوز جنسی و سایر موارد ضد بشری مو جی از نگرانی ونفرت در بین خانواده و مردم ایجاد کرده است.
بر خلاف همیشه که فقط نیروهای سرکوبگر زندان اوین در محل حضور داشتند امروز علاوه بر آنها تعدادی از ماشینهای نیروی انتظامی را در محل تجمع اعتراضی اعتراضی خانواده مستقر کرده اند.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران