افق روشن
www.ofros.com

،تجمع کارگران مخابرات راه دور

استثمار دانشجویان و راهپیمائی کارگران کارخانه چینی البرز

اتحادیه آزاد کارگران                                                                                  جمعه ٨ آبان ۱٣٨٨


اجتماع اعتراضی کارگران مخابرات راه دور شیراز

هزار تن از کارگران مخابراتی راه دور شیراز روز گذشته با تجمع در مقابل استانداری فارس علیه .... و وعده های دروغ شعار دادند. پرداخت حقوق آنها ٩ ماه به تعویق افتاده و حالا به ٩ میلیارد تومان رسیده است. آنها خواستار برکناری فرماندار فارس شدند که پیش تر فرمانده سپاه شیراز بوده است. "استاندار، فرماندار ما اهل غزه هستیم"، و "انرژی رو رها کن فکری به حال ما کن" از شعارهای کارگران معترض بود.

استثمار دانشجویان

نامه ای کوتاه از یک دانشجو جهت انعکاس در سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران

وقتی هنوز دانشجونشدی یک عالمه قصه ودلهره همراهت هست تا دانشجوبشی حالا وقتی دانشجو میشی تازه درد بزرگتر شروع میشه که وقتی درست تموم شد کار پیدا نمیشه برای همین وقتی چند ترم مونده مجبوری بهر در (درهای استثمار:چون هرجا بری بهت میگن تو که مدرک دستت نیست واز همه مهمتر که تجربه نداری)بزنی ویکی از این درهای استثمار کار دانشجویی هست.
حالا چرا میگم این کار استثمار بخاطر اینکه از ما می خوان که سه روز در هفته از ساعت ٧:٣٠ بریم تا ساعت ٣ بعداز ظهر با ساعتی ٣٠٠ تومان واگر شما اسم این کار دانشجویی رو پادویی بزاری خیلی بهتره چون مسئولت اگر بخواد پرونده ی بالا سرش رو هم برداره به تو دستور میده تو بعد از این همه تحمل تحقیرها وقتی حدودا یک سال ونیم از کارت میگذره به تو همون ساعتی ٣٠٠ تومن رو هم نمی دن و تو هر وقت مطرح کنی بهت بگن دانشگاه بودجه نداره و تو صبر کن واگر دیگه نمی خوای کار کنی میتونی بری چون مثل تو زیاد هست وچون انها تازه وارد هستند بیشتر نقش پادورو بازی می کنند و اصلا مهم نیست که تو اینقدر در کارت پیشرفت کردی که اونها مسولیت یک قسمت رو به تو دادند در حالی که پول توانایی های تو به جیب یکی دیگه میره . پایان

کارگران کارخانه چینی البرز روز یکشنبه سوم آبانماه در سطح شهر قزوین دست به راهپیمائی زدند

بنا بر گزارشهای دریافتی اتحادیه آزاد کارگران ایران حدود ٢٠٠ نفر از کارگران زن و مرد کارخانه چینی البرز در اعتراض به عدم پرداخت هشت ماه از دستمزدهایشان روز یکشنبه سوم آبان ساعت حدود ١١ و نیم صبح از کارخانه تا فرمانداری شهر صنعتی البرز دست به راهپیمائی زدند و ساعت ١٢ ظهر در مقابل فرمانداری به مدت یک ساعت تجمع کردند.
کارگران در حالیکه در حین راهپیمائی توسط نیروهای انتظامی در محاصره بودند شعارهایی از قبیل حمایت دولت از کارگر دروغه، دروغه- کارگر حمایت، حمایت- مدیر بی لیاقت استعفا، استعفا و ....... سر می دادند خواهان پرداخت فوری دستمزدهای معوقه خود بودند.
کارگران سپس به راهپیمائی در سطح شهر ادامه دادند و با وجود اخطارهای نیروهای انتظامی و لباس شخصی مبنی بر سر ندادن شعار، همچنان به شعار دادن ادامه دادند. به گفته خود کارگران بقیه همکارانشان مقابل درب کارخانه در حال تجمع بوده اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ششم آبانماه ٨٨

www.ettehadeh.com
k.ekhraji@gmail.com
فاکس: 0214514795

گزراش تصویری اتحادیه آزاد کارگران ایران از راهپیمائی کارگران چینی البرز