افق روشن
www.ofros.com

تبریک به مناسبت آزادی جعفر عظیم زاده

درود بر همبستگی کارگری

اتحادیه آزاد کارگران                                                                                              جمعه ٦ تیر ۱۳۹۳

تبریک به مناسبت آزادی جعفر عظیم زاده

با خبر شدیم که جعفرعظیم زاده رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران، سرانجام پس از تحمل ۴٦ روز زندان، به خاطر دفاع از حقوق و منافع کارگان و بهبود سطح زندگی و معیشت آنان، در میان استقبال دوستان و اعضای خانواده از زندان آزاد شد. نامبرده در بامداد اول ماه مه امسال (سال ۹۳) روز جهانی کارگر، در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. دستگیری این فعال کارگری همزمان با دستگیری جمیل محمدی یکی دیگر از اعضای هیئت مدیره این اتحادیه صورت گرفته بود که وی نیز در همان شب در منزل خود دستگیر شده بود.
ما ضمن عرض تبریک به مناسبت آزادی جعفر عظیم زاده، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی کارگران و فعالانی هستیم که به خاطر دفاع از حقوق مسلم و خدشه ناپذیر کارگران و پیگیری آن ها مدتی از عمر گرانمایه خود را به دور از خانواده و عزیزان، در زندان های صاحبان سرمایه و حامیان آن ها سپری می کنند سختی و رنج زندان را با شکیبایی و امید به رهایی کارگران از منجلاب سرمایه تحمل می کنند.
با امید به آزادی و رهایی تمامی کارگران و مردم به جان آمده از زندان بزرگ و متعفن سرمایه در سرتاسر جهان.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

٢۵ خرداد ٩٣

**************************

درود بر همبستگی کارگری

ما کارگران امروز در جهانی برای بهبود شرایط زندگی مان و پایان دادن به ستم طبقاتی پیکار میکنیم که زندانی کردن هر کارگر معترضی صحنه های پرشوری از همبستگی کارگری را رقم میزند. این مایه مباهات و یکی از درخشان ترین عرصه های ابراز وجود طبقه کارگر در ابعادی جهانی است. من نیز همچون دیگر هم طبقه ای هایم جزئی از این همبستگی پرشور کارگری هستم و بدینوسیله دست یکایک شخصیتها، نهادها، سازمانها و تشکلهای کارگری را که در نقاط مختلف دنیا در کارزارهای حمایت از کارگران زندانی در ایران (منجمله اینجانب) شرکت کرده اند صمیمانه می فشارم و از همه آنان و دوستان عزیزم در سندیکای کارگران شرکت واحد تهران، سندیکای کارگران نیشکرهفت تپه، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری، کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری و اتحادیه آزاد کارگران ایران که از نزدیک در کنار خانواده ام بودند و کارگران کارخانه های مختلف و دیگر تشکلها و نهادهای کارگری که از طریق بیانیه ها، پیامها و تماسهای تلفنی آنان را تنها نگذاشتند صمیمانه قدردانی میکنم و از همینجا با اعتراض به وضعیتی که برای بهنام ابراهیم زاده و رضا شهابی پدید آورده اند با این عزیزان اعلام همبستگی میکنم و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه کارگران دربند و انسانهای شریف و آزادیخواه از زندانهای سراسر کشور هستم.

جعفر عظیم زاده - عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران

٢۵ خرداد ٩٣

**************************

دیدار کارگران سنندج با جعفر عظیم زاده

صبح امروز یکشنبه ٢۵ خرداد ٩٣ تعداد ۱٢ نفر از کارگران و اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران به نمایندگی از سوی کارگران شاهو، نساجی کردستان و پرریس و فعالین کارگری شهر سنندج با عزیمت به تهران با جعفر عظیم زاده که عصر دیروز از زندان آزاد شده بود دیدار کردند
در این دیدار گرم و صمیمانه جعفر عظیم زاده و پروین محمدی و شاپور احسانی راد هر کدام با ارائه گزارشی در مورد فعالیتهای اتحادیه به مناسبت اول ماه مه در تهران و بازداشتهای صورت گرفته وبر تداوم پرشور فعالیتهای اتحادیه آزاد کارگران ایران تاکید گذاشتند.

 

اتحادیه آزاد کارگران ایران

٢۵ خرداد ٩٣

**************************

جعفر عظیم زاده با قرار کفالت، از زندان آزاد شد

پس ازگذشت ۴٦ روز از دستگیری و بازداشت غیرقانونی جعفرعظیم زاده رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزادکارگران ایران و از هماهنگ کنندگان طومار۴٠ هزارنفری اعتراض به سطح دستمزد ومعیشت کارگران و از شاکیان اصلی پرونده اختلاس درسازمان تامین اجتماعی، پس اعلام مقامات قضائی به خانواده مبنی بر احتمال آزادی ایشان در قبال وثیقه و تلاش خانواده در تهیه آن و مراجعه به زندان اوین ازاول صبح امروزشنبه ۱۳۹۳/۳/٢۴، بالاخره ایشان در ساعت ۵ بعد ازظهر با قرار کفالت، درمیان استقبال وشادمانی دوستان ،همکاران واعضای خانواده و بستگان از زندان اوین آزاد شد.
جعفرعظیم زاده مانند سایر کارگران معترض با هربهانه ای که بازداشت شده باشد، درحقیقت امر، بدلیل تلاش ومبارزه برای دفاع ازبهبود سطح معیشت کارگران وارتقاء کیفیت زندگی آنان، درمقابله با دست اندازی وتعرض سرمایه داران ومراکزقدرت حامی آنها، بازداشت وروانه زندان شده بود. وعملاً به لحاظ قانونی هیچ کیفرخواستی علیه وی قابل تنظیم نیست.
اتحادیه آزاد کارگران ایران آزادی جعفر عظیم زاده را به تمام کارگران و خانواده ایشان تبریگ میگوید و مصرانه خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی کارگران زندانی میباشد و از تمامی تشکلات کارگری در داخل و خارج جهت تلاشهایشان برای آزادی کارگران زندانی کمال تشکر را دارد.

 

 

اتحادیه آزاد کارگران ایران

٢۴ خرداد ٩٣

**************************

مراجعه به مجلس شورای اسلامی در اعتراض به تداوم بازداشت جعفر عظیم زاده

با توجه به ۴۵ روزبلاتکلیفی ناشی از بازداشت طولانی وغیرقانونی جعفرعظیم زاده ،رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزادکارگران ایران و یکی از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی کارگران، امروز سه شنبه ٢٠ خرداد از ساعت ٩:٣٠ صبح سه تن از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران به نمایندگی ازطرف بقیه، درحالیکه شعارهائی در اعتراض به دستگیری وادامه بازداشت وبلاتکلیفی جعفرعظیم زاده در دست داشتند ، خواهان ملاقات با آقای ابوترابی فرد نایب ریئس مجلس شورای اسلامی شدند.
پس از مدت کوتاهی ، حراست واکنش نشان داد وآنها به مقر حراست مستقر در مجلس جهت طرح اعتراض به مسئولین وپیگیری آن حاضر شدند.
باتوجه به اینکه هماهنگ کنندگان طوماراعتراضی به سطح دستمزد هااز دوسال پیش با برخی از نمایندگان وبه ویژه آقای ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، دیدارها وجلساتی داشته وایشان با تائید خواسته و اعتراض کارگران،قول مساعد برای پیگیری واقدام را داده بودند، پروین محمدی، ناهید خداجو و شاپور احسانی راد سه نفر از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران به منظور پیگیری مطالبات کارگران و آزادی فوری جعفر عظیم زاده ،امروز خواستار دیدار با نامبرده شدند. ازآنجا که آقای ابوترابی فرد برای رسیدگی به موضوع اعتصاب گسترده کارگران معدن سنگ بافق، به آن منطقه رفته وتا یکشنبه برنمیگشتند، رئیس دفتر ایشان نامه اعتراضی این کارگران را دریافت نموده وقول دادند که مراتب عینا" به ایشان منتقل شده وجواب را به اطلاع این همکاران برسانند.باتوجه به جلسات پیشین وارائه نامه اعتراضی امروز ، هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی تا یکشنبه برای دریافت پاسخ واقدام مناسب منتظر خواهندماند.بدیهی است چنانچه به نتیجه روشنی نرسند. اقدامات مقتضی را برای تعیین تکلیف وضعیت جعفرعظیم زاده انجام خواهند داد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

٢٠ خرداد ٩٣

متن نامه اعتراضی کارگران به آقای سیدمحمدحسن ابوترابی فرد نماینده مجلس شورای اسلامی

آقای سیدمحمدحسن ابوترابی فرد نماینده مجلس شورای اسلامی
با سلام

ما هماهنگ کنندگان طومار ٤٠ هزار نفری کارگران در دو سال گذشته با جمع آوری طومار و ارسال آن به مجلس شورای اسلامی و وزارت کار و ریاست جهوری و دیدارهای مکرر با جنابعالی و دیگر مسئولین وزارت کار و نمایندگان کمیسیون اجتماعی تلاش کردیم تا گوشه ی کوچکی از اعتراض عظیم کارگران ایران را از وضعیت معیشتی اشان و خالی شدن سفره های کوچکشان را به گوش شما برسانیم؛
در این تلاش طی چندین نوبت دیداربا جنابعالی اذعان داشتید که حق مسلم با کارگران است و با آنان اظهار همدری و درک مشکلات کارگران را اعلام نمودید و قول دادید به عنوان یک نماینده برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت دستمزد کارگران و فشارهای وارده اقتصادی بر سفره های کارگران تمامی تلاشتان را انجام دهید؛
اما در سال ٩٣ نیز شاهد عدم اجرای ماده ۴١ قانون کار از طرف شورای عالی کار شدیم و دستمزد کارگران چندین مرتبه زیر خط فقر تعیین شد ودر اردیبهشت امسال ، یک روز مانده به روز جهانی کارگر ، جعفر عظیم زاده یکی از هماهنگ کنندگان طومار ٤٠ هزار نفری کارگران و نماینده ی کارگران فولاد زاگرس و نماینده ١۵٠٠ کارگر معترض به اختلاس بزرگ تامین اجتماعی، دستگیر و زندانی میشود و تا کنون نیز بدون تفهیم اتهام و دلیل موجهی در زندان به سر میبرد.
اکنون این پرسش مطرح است که قوه مجریه با تخلف آشکار و زیر پا گذاشتن اجرای ماده ۴١ قانون کار(نه "بند یک ماده ۴١ قانون کار"حداقل تامین معاش خانواده 4نفره کارگری و نه بند دوم "تورم اعلام شده رسمی از طرف بانک مرکزی" ملاک عمل قرارنگرفت) و دستمزد کارگران را چندین مرتبه زیر خط فقر تعیین میکند؛ وبه جای پاسخگویی به این تخلف آشکار ، درهمان حال قوه قضاییه کارگر معترض به این تخلف دولت ( جعفر عظیم زاده ) را دستگیر میکند و به زندان می اندازد؛
آیا فکر میکنید با زندانی کردن کارگران معترض به وضعیت معیشتشان ، مشکل و معضل اقتصاد و ویرانی کارخانه ها و بیکاری و گرانی و حقوقهای معوقه و ... حل خواهد شد ؟
لذا با توجه به مطالب مشروحه فوق هماهنگ کنندگان طومار ٤٠ هزار نفری کارگران مصرانه خواهان آزادی بی قید و شرط آقای جعفر عظیم زاده ( کارگر معترض به تخلف شورای عالی کار ) و اجرای بی کم و کاست ماده ۴١ قانون کار هستند.

با تشکر
هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی به سطح دستمزدها
پروین محمدی (٠٩١٢٢۴۴٩٩٠١)
شاپور احسانی راد (٠٩١٩٢۵۵٠٧٣٧)

**************************

این بازداشت است یا گروگانگیری؟!

(پیرامون وضعیت جعفرعظیم زاده)

۴۰ روز است که از دستگیری جعفر عظیم زاده رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران میگذرد. امروز ١٨ خرداد نیز تلاش خانواده به روال مراجعات مکرر، برای کسب اطلاع از تعیین تکلیف ایشان، بی نتیجه ماند. جعفرعظیم زاده به بهانه تلاش وتدارک برای برگزاری روزجهانی کارگر دستگیر شد.اما نه فقط این، بلکه ایشان باید به جرم بیش از دو سال تلاش پیگیر علیه تصویب دستمزدهای زیرخط فقر وعلیه بیکاری و به جرم فعالیت برای ارتقاء سطح معیشت کارگران در هماهنگ کردن وسامان دادن طوماراعتراضی ۴۰هزار امضاء کارگران نیز تنبیه شود!
مسئولین قضائی بدون هیچ دلیلی ،عامدانه از آزادی یا تعیین تکلیف وی سر بازمیزنند. این در حالی است که در شرایط کنونی جامعه اعتراضات مختلف کارگری در واکنش به شرایط و وضعیت اسفبار اقتصادی ، به اصلی ترین شکل بروزاعتراضات اجتماعی تبدیل شده وموج گسترده اعتراضات واعتصابات کارگری به صدر اخبار تحولات اجتماعی کشیده شده است. در نتیجه دورنگه داشتن کارگران معترض و به طریق اولی کنارگذاشتن یا بی اثر کردن تشکلهای مستقل کارگری از این جنبش های اعتراضی کارگران به هر بهانه ودلیلی ، یکی از رویکردهای اصلی مسئولین در برخورد با این شرایط است.
بدین جهت است که در آخرین بازجوئی که ده روز پیش صورت گرفت، آخرین حرف و خواسته ازایشان ، انحلال "اتحادیه آزادکارگران ایران" بود. معنی حرفشان در حقیقت اینست: تا انحلال اتحادیه در گروگان ما هستی!! وچون این خواست غیر قانونی وناممکن با پاسخ منفی جعفر عظیم زاده روبرو شده ، بلاتکلیفی ایشان تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت! همراه با اجرائی شدن مرحله دوم قطع سوبسیدها و آغاز ماراتن افزايش قيمت‌ها که هم اکنون در اقلام معینی، علنا" اعلام شده و وضعیت غیرقابل پیش بینی ناشی از این تورم و فشارجمعیت میلیونی وروزافزون بیکاران ، مقابله با اعتراضات کارگری وعقب راندن طبقه کارگر همراه با بازداشت ودستگیری وحبس کارگران معترض وانحلال یا بی اثر کردن تشکل های مستقل کارگری که معترض وضعیت موجود در این تقابل اجتناب ناپذیرهستند، را در دستورمسئولین قرارداده است.
اتحادیه آزادکارگران ایران ضمن محکومیت شدید ادامه بازداشت وبلاتکلیفی جعفر عظیم زاده ، ادامه این بازداشت را گروگانگیری در قبال انحلال این تشکل میداند. امری که به کارگران عضو ومجمع عمومی این اتحادیه مربوط است وبه اراده هیچ عضوی حتی رئیس هیئت مدیره این تشکل، ارتباطی ندارد.
همچنین اتحادیه آزادکارگران ایران ضمن اعلام حمایت از اعتراضات گسترده کارگران در قبال تعرض سرمایه داران به سطح معیشت وزندگیشان، خواهان رفع فوری فشارها وآزادی همه کارگران زندانی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

١٨ خرداد ۹۳

**************************

جعفر عظیم زاده فعال كارگری همچنان در بازداشت است

بهنام ابراهیم زاده همچنان ممنوع الملاقات است

جعفر عظیم زاده از اعضای اتحادیه آزاد كارگران ایران كه در جریان برگزاری مراسم اول ماه مه روز كار گر دستگیر شده بود، همچنان در سلول انفرادی در بازداشت به سر می‌برد . او همراه با جمیل محمدی عضو دیگر این تشكل چند روز قبل از مراسم روز كارگر بازداشت شد.
به قرار اطلاع اتحادیه آزاد کارگران، جعفر عظیم‌زاده تحت فشار است تا اتحادیه آزاد را منحل یا غیر قانونی اعلام كند. این شیوه‌های مردود برای تحت فشار قرار دادن فعالان كارگری مخالفت آشكاری با قوانین داخلی و مقاوله‌نامه‌های بین‌المللی دارد.
در عین حال بعد از رویدادهای بند ۳۵٠ بهنام ابراهیم زاده همچنان ممنوع الملاقات است و به خانواده‌ی ایشان گفته شده که تا زمان دادگاه مجدد ملاقات نخواهد داشت. این تجدید محاکمه در حالی است که تنها یک سال از حبس ایشان باقی مانده است.
به دنبال این رویدادها، غلامرضا خسروی، از زندانیان سیاسی نیز بعد از ۱٢ سال زندان، اعدام شد.
ما معتقدیم زندان، بازداشت، سلول انفرادی، ممنوعیت ملاقات و یا اعدام زندانیان سیاسی مغایرتی آشكار با تمام معیارهای شناخته شده جامعه بشری دارد. آنها كه گمان می‌كنند با تحت فشار قرار دادن فعالان كارگری و اجتماعی می‌توانند از مشكلات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی موجود فرار كنند باید بدانند كه تمامی این مشكلات نتیجه سیاست‌های ضد كارگری و ضد مردمی همان صاحبان قدرتی است كه امروزه می‌خواهند به جای پرداختن به حل واقعی مشکلات با بازداشت و زندانی کردن و اعدام فعالان كارگری و اجتماعی مشکلات موجود را لاپوشانی كنند.

ما خواهان آزادی بی قید و شرط كلیه زندانیان سیاسی و فعالان كارگری هستیم.

كانون مدافعان حقوق كارگر

۱۳ خرداد ۱۳۹۳

**************************

حسن محمدی: جعفر عظیم زاده را آزاد کنید

جعفر عظیم زاده هیچ جرمی مرتکب نشده است بجز اینکه از حق و مطالبه ما برای افزایش مزد در صف اول این اعتراض قرار داشته است.
افزایش دستمزد و تشکل های مستقل کارگری یک تقابل دائمی است برای زندگی وبقاء تشکل های کارگری برای مسائل اقتصادی و اجتماعی کارگران ایجاد می شود که بتواند در زمینه بهبود معیشت و منزلت کاری انجام دهد همیشه کارگران برای بهبود زندگی و معیشت دست به تشکل های مستقل خود زده اند وهمیشه از تشکل های خود حمایت کرده اند . آیا به غیر از خود ما کارگران کسی دیگر میتواند نیازها و مطالباتمان را مطرح کند که از تشکل های کارگری خود داری و خواهان انحلال آن هستند .کارگران همیشه برای خواسته ها ومطالباتشان در تلاشند . ...در طی سالها تمامی کارگران در رابطه با زندگی اشان به اشکال مختلف خواسته ها و مطالباتشان را مطرح کرده اند . در مورد دستمزد دیدیم که دو سال اعتراض و طومار ونوشته ها به تمامی ادارات و سازمان ها ی مربوطه داده شد .نهایتا با افزایش حداقلی آن ده در صد زیر نرخ تورم تعیین گردید .در مورد سازمان تامین اجتماعی که متعلق به کارگران است و تمامی مبلغ واریز شده به این صندوق را از مزد کارگر گرفته شده و در رابطه سرمایه اشان در تامین اجتماعی چه تخلفاتی صورت گرفت .و هیچ کس باز خواست نشد . در مورد محیط کار که باید سالم وامن باشد دیدیم که چه جنایاتی بر سر کارگر آمد .هر روز خبر ناگوار از مرگ کارگران را می شنیدیم که بر اثر نبود حفاظت وامنیت محیط کار جانشان را از دست دادها ند . در مورد امنیت شغلی دیدیم که کارگر امروز در این کارخانه و فردا در کارخانه دیگر و شش ماه دیگر بیکار میشود . وقتی امنیت شغلی نیست یا کارگر بیکار می شود دیگر انتظاری از یک زندگی خوب وبا نشاط نمیتوان داشت ودر ادامه این شرایط کارگر به بزهکاری ومسائلی که در شان یک انسان نیست دچار میشود . حالا ببینید تمام این شرایطی که بر کارگران حاکم است .کارگر را به این نیاز می کشاند که خود باید با این مسائل بر خورد کند و از طریق تشکل های خودشان به مقابله با این وضعیت بروند و بتوانند در خواست ها و نیازشان را مطرح کنند . در طی این سالها کارگران دیدند کسانی که در راس نهادهای رسمی کارگری هستند هرگز در صف اعتراضات و خواسته های کارگران قرار نگرفتند .اگر کارگران درعمل احساس کنند که نمایندگانشان ناکارامد هستند به نماینده دیگری می پیوندند که به خواستها ومطالباتشان پاسخ دهند ودر نهایت در طی اعتراضاتشان به ضرورت ایجاد تشکل های مستقل خودشان می رسند و از این طریق در تمامی اعتراضات با تشکل مستقل خود ظاهر می گردند .ما کارگران با نمایندگان خود که خواهان افزایش دستمزد طبق ماده ۴١ قانون کار بود دست به اعتراض و طومارها ونامه ها به ادارات ونهادهای دولتی زدیم ولی در جواب دستمزدی که مساوی بود با مرگ تدریجی بود مقابله گردیدیم . در روز اول ماه مه روز جهانی کارگر به مقابل وزارت کار کار رفتیم ولی با دستگیری دو تن از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی به دستمزد منجر گر دید و بعدا مطلع شدیم که دو تن از هما هنگ کنندگان را شب قبل از اول ماه مه دستگیر و روانه زندان کرده اند که این هماهنگ کنندگان بارها از طریق نامه سر گشاده به وزارت کار و رونوشت ان به مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری ارائه کردند و به مسئولین مربوطه نوشتند که با افزایش بسیار تحقیر امیز ۲٥ در صد ی حداقل مزد برای امسال نشان داد که باید صدایمان را بر اجرای قانون بیش از پیش بلندتر کنیم بر علیه کسانی که با قانون شکنی .فقر وفلاکت را بر ما کارگران تحمیل کرده اند . ما کارگران امسال در تداوم سالهای قبل همچنان بر دستمزدهایمان پا فشاری می کنیم و خواهان دستمزد طبق تورم موجود وماده ۴١ قانون کار هستیم ما کارگران امسال با تشکل مستقل خودمان به مقابله با این فقر وفلاکت خواهیم رفت .تشکل های مستقل کارگری باید آزادانه فعالیت کنند و هیچ محدودیتی برایشان ایجاد نشود.

کارگران زندانی آزاد باید گردند

**************************

ملاقات جعفر عظیم زاده با خانواده

امروز پنجشنبه یکم خرداد خانواده جعفر عظیم زاده رئیس هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران موفق به ملاقات با ایشان شدند. جعفر عظیم زاده که از بامداد دهم اردیبهشت ماه در بازداشت به سر میبرد دو هفته قبل نیز که در سلول انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین بود، یکبار با خانواده اش ملاقات داشته و در طول این دو هفته مسئولین اوین حتی اجازه تحویل وسایل درخواستی ایشان را نیز نداده بودند. امروز که خانواده یکبار دیگر برای تحویل مقداری پول و لباس و عینک طبی ایشان به اوین مراجعه کرده بودند اجازه ملاقات گرفته و در سالن ملاقات و از طریق کابینی توانستند با ایشان صحبتی داشته باشند. البته ماورین از تحویل لباس و عینک ایشان خودداری کرده و تنها مقداری پول را تحویل گرفتند. به گفته همسر و فرزندان ایشان، جعفر از روحیه و انرژی بالایی برخوردار بوده و از تمامی کسانی که تاکنون از طرق مختلف از این کارگر دربند حمایت نموده اند کمال تشکر را داشته است و اظهار نموده که بازجویان در تمامی جلسات بازجویی با قصد اعمال فشار برای به انحلال کشاندن اتحادیه آزاد از هیچ طریقی فروگذار نبوده اند. کارگران متشکل در اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن ابراز انزجار از دشمنی نهادهای امنیتی با این تشکل کارگری با تمام توان از تشکل خود حمایت کرده و حتی یک لحظه از حق خود برای بقای این اتحادیه کوتاه نخواهند آمد. اتحادیه آزاد کارگران ایران ادامه بازداشت جعفر عظیم زاده را محکوم مینماید و تاکید میکند که ایشان تنها به دلیل دفاع از حقوق کارگران و اعتراض به قانون شکنی های دولت در تصویب غیر انسانی دستمزد، زندانی شده و بایستی هر چه زودتر و بدون قید و شرط آزاد گردد.

۹۳/۳/۱

**************************

تبریک به مناسبت آزادی جمیل محمدی، از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران!

با خبر شدیم که جمیل محمدی، عضو هیئت مدیره این اتحادیه، که در اولین ساعات روز پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت، روز جهانی کارگر در منزل شخصی خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بودند، پس از تحمل ٢۰ روز حبس در بند ٢۰۹ این زندان ، در بعد از ظهر روز چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت از زندان آزاد شد.
دستگیری این فعال کارگری همزمان با دستگیری جعفرعظیم زاده یکی دیگر از اعضای هیئت مدیره این اتحادیه صورت گرفته بود که در همان شب در منزل خود دستگیر شده و همچنان دراین زندان محبوس می باشد.
ما ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به مناسبت آزادی جمیل محمدی، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط جعفر عظیم زاده و تمامی کارگران و فعالانی هستیم که به خاطر دفاع از حقوق و مطالبات مسلم و بر حق کارگران دستگیر و مدتی از عمر گرانمایه خود را به دور از خانواده و عزیزان، در زندان های حاکمان و حافظان سرمایه سپری می کنند و شب را به روز و روز را به شب می رسانند.
با امید به آزادی و رهایی تمامی کارگران و مردم به جان آمده و تحت ستم و استثمار ایران و جهان

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

٩٣/٢/٣١

**************************

جمیل محمدی آزاد شد

جمیل محمدی عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی کارگران که در شامگاه دهم اردیبهشت در آستانه روز جهانی کارگر دستگیر شده بود ساعت سه بعد از ظهر روز سه شنبه ۳٠ اردیبهشت ماه با قرار کفالت از زندان آزاد شد .
جعفر عظیم زاده دیگر کارگر زندانی که همزمان با اقای جمیل محمدی دستگیر شده بود همچنان در بازداشت به سر می برد
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن تبریک به خانواده آقای محمدی و همه فعالین کارگری امیدوار است هر چه زودتر شاهد آزادی آقای جعفر عظیم زاده رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و همه کارگران زندانی باشیم .
با امید به روزی که هیچ کارگری به دلیل دفاع از حقوق حقه خود و دیگر کارگران در بند نباشد

سندیکای کرگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

سی ام اردیبهشت نود و سه

**************************

جمیل محمدی آزاد شد

جمیل محمدی عضوهیئت مدیره اتحادیه آزادکارگران ایران و از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی ۴۰ هزارنفری کارگران، پس از بیست روز که از دستگیری وبازداشتش در بند انفرادی ۲۰۹ اوین میگذشت. ساعت ۴ بعداز ظهرامروز ۳٠ اردیبهشت ۹۳ از زندان اوین آزادشد.
ایشان همراه ۳ نفراز اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزادکارگران ایران به بدلیل تلاش برای تدارک برپائی وگرامیداشت روزجهانی کارگر درمحل وزارت کار، در تاریخ ۱٠/۲/۹۳ شبانه در منزل خود بازداشت گردید.
اتحادیه آزادکارگران ایران ضمن قدر دانی از تمامی تشکلها وفعالین وجمع های کارگری که در رهائی ایشان تلاش کردند، آزادی هرکارگر زندانی واز جمله جمیل محمدی را به طبقه کارگر تبریک میگوید. اتحادیه آزادکارگران ایران ضمن پافشاری مجدد برآزادی بی قید وشرط جعفرعظیم زاده عضوو رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزادکارگران ایران، مصرانه پیگیر آزادی همه کارگران زندانی میباشد.

 

**************************

ایجاد فشار وشرایط محدودتر برای جعفرعظیم زاده در زندان

امروز هم به روال همه روزه همسر جعفر عظیم زاده جهت پیگیری وضعیت وتعیین تکلیف پرونده همسرش ، به شعبه ٦ دادسرای شهید مقدسی مستقر در اوین مراجعه کرد. اما نه تنها با پاسخ روشنی روبرو نشد بلکه ایشان به تصورواحتمال دادن ملاقات با همسرش، فرزندکوچکش را نیزهمراه برده بود که نه تنها از دادن ملاقات ممانعت کردند بلکه در راستای ایجاد فشارومحدودیت های بیشتر به شرایط زندانی، از تحویل گرفتن وسائل ضروری واولیه از قبیل عینک طبی، لباسهای زیر و یا پول توجیبی که از ۱٠ روز پیش تا کنون از طرف جعفر عظیم زاده درخواست شده ، جلوگیری بعمل آوردند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن محکوم کردن این قبیل محدودیت وفشارها بر زندانیان، مجددا" خواستار آزادی فوری وبی قید و شرط جعفر عظیم زاده ، جمیل محمدی وهمه کارگران دربند میباشد.

**************************

پروین محمدی پس از چندین ساعت بازجویی آزاد شد

پروین محمدی از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی کارگران برای افزایش مزد و عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران که پس از احضار تلفنی امروز ساعت ۱٠ صبح به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار گردیده بود بعد از چندین ساعت بازجویی ساعت ٧ بعد از ظهر آزاد گردید.
بازجویان وزارت اطلاعات با غیر قانونی خواندن فعالیت های اتحادیه درصدد اعمال فشار بر ایشان بوده اند که پروین در دفاع از فعالیت های کارگران در اتحادیه، بر حق کارگران برای ایجاد تشکل های خود تاکید نموده اند و اشاره داشته اند که ما کارگران تنها برای دفاع از کار و زندگیمان تلاش میکنیم و عضویت در اتحادیه آزاد کارگران ایران طبق قوانین داخلی و مقاوله نامه های بین المللی حق انسانی ما کارگران میباشد.
لازم به ذکر است که پروین محمدی در روز جهانی کارگر به همراه تعداد دیگری از کارگران در محل وزارت کار دستگیر شده و تا پایان همان شب تحت بازداشت و بازجویی قرار داشتند.
این اعمال فشار و احضار و تهدید در حالی صورت میگیرد که هنوز جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی دو نفر از اعضای هیأت مدیره اتحادیه بعد از ۱۹ روز بازداشت در بلاتکلیفی به سر میبرند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن محکوم نمودن احضار پروین محمدی، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی و سایر کارگران دربند می باشد

**************************

خانم پروین محمدی فعال سرشناس کارگری مجددا" به وزارت اطلاعات احضار شد

علیرغم اعتراضات گسترده کارگران ، فعالین واتحادیه ها و تشکل های مستقل کارگری در داخل و خارج کشور در اعتراض به موج تعقیب وپیگردها ودستگیریهای فعالین کارگری ، ازجمله نامه شارون بارو ، دبیرکل کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری به حسن روحانی رئیس جمهورمبنی بر پایان دادن به روند این پیگردها وآزادی کارگر زندانی . مقامات ایران بی اعتنا به این اعتراضات ومطالبه های برحق ، ودر راستای ادامه همان سیاست بگیر وببند فعالین کارگری ، امروز یکشنبه ۹۳/٢/٢٨ ساعت ۱٠ صبح خانم پروین محمدی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزادکارگران ایران برای چندمین بار از طرف کمیته پیگیری وزارت اطلاعات جهت بازجوئی احضار گردید!
واقعیت اینست که احضار مجدد خانم محمدی به جرم پافشاری ایشان نسبت به تصویب غیرقانونی دستمزد سال۹۳ و اعتراض به سطح معیشت بسیار نازل خانوارهای کارگری وهمچنین برگزاری مستقل مراسم ۱۱ اردیبهشت(روزجهانی کارگر) درمحل وزارت کار صورت میگیرد.
لازم به ذکراست که از ساعت ۱٠ صبح که ایشان به کمیته پیگیری وزارت اطلاعات احضارشده وتحت بازجوئی قرار گرفته اند، تا این ساعت به خانه بازنگشته واز وضعیت وی اطلاعی در دست نیست.
اتحادیه آزادکارگران ایران قویا" خواستار رهائی فوری وبی قید وشرط خانم پروین محمدی و پایان دادن به سیاست احضار ، تعقیب و پیگرد وفشار برکلیه فعالین وتشکلهای کارگری میباشد.

**************************

زندانیان کارگری را آزاد کنید

آقایان جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی از اعضای اتحادیه آزاد کارگران و هماهنگ کنندگان طومار چهل هزار نفری معترضین به افزایش دستمزدها که در نیمه های شب دهم اردیبهشت ماه، درست در آستانه روز جهانی کارگر، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند، کماکان در بازداشت به سر می برند. همانگونه که بارها تاکید داشتیم، باز هم تکرار می کنیم روش های پلیسی و برخوردهای امنیتی نمی تواند مانع از رسیدن به خواسته های به حق کارگران شود، کارگران تا رسیدن به مطالبات واقعی خود از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نخواهند کرد.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم کردن بازداشت موقت کارگران آقایان جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی خواستار آزادی بی قید و شرط ایشان و رفع هر گونه تعقیب قضایی برای همه فعالین کارگری می باشیم.

با امید به گسترش صلح وعدالت درهمه جهان

سندیکای کارگران شرکت واحد

اتوبوسرانی تهران وحومه

اردیبهشت ۹۳

**************************

بیانیه كارگران بوشهر در حمایت از جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی و سایر كارگران زندانی

هدف سرمایه داران دست یابی قدرت و ثروت بیشتر است در این میان كارگران كه نیروی محركه صنعت كشور هستند از كمترین حقوق و مزایا برخوردارند به طوری كه كارگران به خاطر جبران كسری هزینه خانواده خود مجبور به كار در دو شیفت میشوند یا به شغل دوم پناه میبرند بخصوص در این چند ساله كه كشور شاهد تورم ویران كننده ای بود وضعیت معیشت كارگران بیش از پیش دچار بحران شد در این میان عده ای از كارگران به صورت قانونی اقدام به كار شجاعانه ای و قابل احترامی زدند و در مقابل دستمزدهای نا عادلانه ای كه از سوی كارفرمایان و دولت به عنوان مصوبه مزد سالیانه بر كارگران تحمیل میشد دست به اعتراض زدند و خواستار افزایش مزد بر اساس واقعت های تورمی موجود در جامعه شدند و بعنوان یك كار عملی شروع به جمع آوری امضاء از كارگران از سراسر كشور كردند كه با توجه به فشارهای امنیتی كه برای متوقف كردن این جنبش اعتراضی بود موفق به جمع آوری بیش از چهل هزار امضاء شدند تا بعنوان ستاره ای درخشان بر تارك آسمان جنبش كارگری ایران به یادگار ماند در این میان صاحبان قدرت كه از قضا كارفرمایان بزرگ هم هستند را خوش نیامد و در آستانه روز جهانی كارگر عده ای از این فعالین را بازداشت كرده اند. جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی دو فعال خستگی ناپذیر اكنون در بازداشت ناعادلانه بسر میبرند ما گارگران از شركت های مختلف بوشهر از جمله شركت صدرای بوشهر شركت سیمان دشتستان شركتهای صنعتی خوشاب دشتستان و عسلویه خواستار متوقف شدن این اقدام ناشایست هستیم و اعلام میداریم ادامه بازداشت این بزرگان بیش از اینكه ضربه ای به اعتقاد راستین این عزیزان بزند باعث بی اعتباری حاكمانی میشود كه ادعای دفاع از حق و طبقه آسیب پذیر را دارد و ماهیت خود را نمایان میكنند لذا خواهان آزادی هر چه سریعتر این دوستان و همچنین سایر كارگران زندانی هستیم

**************************

خانواده و فرزندان کارگران چشم براهند! کارگران را زندانی نکنید

تامین معیشت و منزلت تعطیل بردار نیست.
هر چه فریاد میزنیم انگار گوش شنوا نیست .
اقلیتی سرمایه دار نمی توانند هر چه بخواهند انجام دهند و هر روز اوار این زندگی نکبت بار را بر سرمان خراب کنند و به ما بگویند امور خود را به هر شکلی می خواهید بگذرانید (با اضافه کاری و دو شغله بودن ) ما نمی گذاریم هستی ونیستیمان را غارت کنند . ما کارگریم . وتمام ثروت این جهان بدست ما تولید وایجاد می شود .و ما خواهان یک زندگی انسانی و شرافتمند هستیم . امسال را ما در حالی سپری کردیم که تمامی کارگران از شمال تا جنوب ار شرق تا غرب همه خواهان افزایش دستمزد بودند و ما امضاء کنندگان طومار اعتراضی به دستمزد حدود دو سال با تجمع و نامه های بسیار خواهان افزایش دستمزد بودیم وهستیم .ما برای جوابگویی مطالباتمان در روز اول ماه مه به وزارت کار رفتیم . اما با شرایطی پلیسی وامنیتی روبرو گشتیم و تعدادی از کارگران را دستگیر و روانه بازداشتگاه کردند و بعدا مطلع شدیم دو تن از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی به دستمزد را بنام اقایان جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی را شب قبل از روز کارگر شبانه دستگیر و روانه زندان کرده اند . ما کارگران امضاء کننده طومار اعتراضی به دستمزد خشونت و سرکوب و زندانی کردن کارگران را در روز اول ماه مه محکوم می کنیم و خواهان هر چه سریعتر آزادی کارگرن زندانی و دو تن از هماهنگ کننده گان طومار اعتراضی به دستمزد اقایان جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی هستیم .ما تا آزادی این دو نفر هماهنگ کننده طومار دست از اعتراض بر نمی داریم .خانواده کارگران چشم براهند ...کارگران را زندانی نکنید.

جمعی از کارگران کرج استان البرز

**************************

حسن محمدی: باید به فجایعی که بر زندگی و معیشت و منزلت ما تحمیل شده پایان داد

ما سرا پا اعتراضیم. این سالیانی که گذشت ما با گرانی .تورم بی حقوقی بی خانمانی گرسنگی روزهای خود را گذراندیم. ولی با اعتراضات و اعتصابات و طومارها به مقابله با ان رفتیم .هر جای جامعه نگاه می کردید اعتراض بود به پرداخت نکردن دستمزدهای زیر خط بقا به اخراجی های بی شمار کارگران به سفید امضا کردن قرارداد کارگران به گرانی سرسام اور که هر روز به مردم تحمیل می شد . به اعتیاد وسیعی که جامعه را در بر گرفته به فحشا که بخاطر لقمه نانی وجود انسانی اشان را میفروختند . به جوانان بیکار به کودکانی که از تحصیل محروم شدند .مزد کارگر را ٦٠٨ هزار تومان اعلام کردند با وجود این که تمامی مسئولین مربوطه مبلغ ٢٥٠٠٠٠٠٠ هزار تومان را زیر خط فقر می نامیدند .حالا ما باید به چه کسی امید داشته باشیم .که از تدبیر وامید می گویند .دستمزد ٦٠٨ هزار تومان یعنی مرگ تدریجی . این امیدی بود که به ما دادند . گارگران ما چاره ای نداریم جز با این وضعیت مقابله کنیم .ما کارگران و زحمتکشان به کسانیکه عامل به وجود امدن این وضعیت هستند می گوییم ما دست از اعتراض بر نخواهیم داشت ما امسال را سال اعتراضات بر علیه بی حقوقی و نا برابری قرار می دهیم .ما حدود دو سال است که برای دستمزد نا چیزمان طومار اعتراضی به وزیر کار نوشتیم و خواستار اجرای ماده ۴١ قانون کار شدیم قانونی که این ماده هم مثل ما ۳٥ سال کنار گذاشته شده بود .طی نامه ها و تجمع ها خواستار رسیدگی شدیم . اما هیچ جوابی نگرفتیم هماهنگ کنندگان این طومار دستمزد را به زندان انداختند .حال ما از شما می پرسیم جرم این هماهنگ کنندگان چه بود جز اینکه خواهان دستمزد طبق ماده ۴١ قانون کار بودند اما شما با تعیین دستمزدی که انگار لطف کرده و لقمه ای را جلوی گرسنه ای انداخته باشید با ٢٥ در صد ترمیم کردید .و در همین روزهای سال با افزایش قیمت اب وبرق وگاز و دیگر ما یحتاجمان این مقدار افزایش مزد حتی ثانیهای بر سر سفره های ما قرار نگرفت . شما با تاراج میلیاردها تومان از اندوخته ما در تامین اجتماعی مقابله کردید . اما کارگر برای روز جهانی خود طبق اطلاع قبلی برای پاسخ گرفتن مطا لبا تش به جلوی وزارت کار که می اید او را دستگیر و به زندان روانه می کنید . هر روز میلیاردها دزدی و غارت در این جامعه انجام می شود ایا برخورد شما با اینان همانند بر خورد شما با کارگران است .شما می دانید امسال عید را ما کارگران به چه شکلی گذراندیم .تمامی تعطیلات را کار کردیم که اجاره خانه امان عقب نیفتد تا بتوانیم غذا و لباس فرزندانمانرا تهیه کنیم .ما هم مثل شما می خواستیم کنار خانواده به دیدو بازدید برویم .ایا شما هم در این ۳٥ سال به اندازه کارگر ان در رنج وسختی و فلاکت زندگی خود را گذراندید .ایا ما که تمامی این ثروت جامعه را بوجود می اوریم لایق یک زندگی شرافتمند وانسای نیستیم ؟ ما اکثریت بشر موجود در این جهان هستیم . کارگران دستهایمان را در دست همدیگر بگذاریم و به این وضعیت پایان دهیم.

حسن محمدی

**************************

جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی دو نفر از دستگیر شدگان روز جهانی کارگر را فورا آزاد کنید

ما جمعی از کارگران در شهر صنعتی کاوه، شهرک صنعتی مامونیه و شهر صنعتی اراک از مقامات قضایی میخواهیم جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی دستگیر شدگان ١١ اردیبهشت روزجهانی کارگر را فورا آزاد کنید این خواست و فریاد هزاران کارگر استان مرکزی است. هزاران کارگری که هیچ وسیله ای برای رساندن فریاد خود به گوش مسئولان ندارند ما کارگرا ن دیدیم در روز جهانی کارگر این دو نفر بودند که پرچم جنبش دستمزدها را با شهامت بلند کردند و درمقابل تخلف و قانون شکنی دولت در اجرای ماده ۴١ قانون کار ایستادند و قهرمانانه فریاد زدند هرگز از خواسته هایمان کوتاه نخواهیم آمد خواسته اصلی این دو نفر اجرای بی چون وچرا و کامل ماده ۴١ قانون کار درسال ۹۳ و ایجاد تشکل مستقل کارگری می باشد که خواسته و مطالبه ما همه کارگران است ما کارگران استان مرکزی ضمن محکوم کردن بازداشت غیرقانونی جعفر عظیم زاده وجمیل محمدی اعلام میکنیم تا زمانی که این دونفر و همه کارگران زندانی آزاد نشوند، تا زمانی که درمصوبه مزد ۹۳ تجدید نظر نشود و ماده ۴١ قانون کار بطور کامل اجرایی نشود تا زمانی که آقای روحانی فقط وعده وعید می دهد وبا این وعده ها نه تنها دستمزد ما افزایش نمی یابد و جلوی بیکاری، گرانی و تورم گرفته نمی شود بلکه بصورت بی سابقه و بی شرمانه ایی مزد کاهش وهمه کا لاها افزایش می یابد. ما کارگران حق خودمان میدانیم از این پس در لحظه و زمان با تحصن، تجمع و اعتصاب در محل کار و در مقابل ادارات کار،مجلس، وزارت کار و ریاست جمهوری فریاد بلند خود را به گوش مسئولان نظام جمهوری اسلامی برسانیم

جمعی از کارگران کارخانجات نورد و پروفیل ساوه و لوله سازی صفا

و کارگران شهرصنعتی کاوه، مامونیه و شهرصنعتی اراک

**************************

ایمیل ارسالی به اتحادیه آزاد کارگران ایران از طرف کارگران خودرو سازى ایران خودرو و سایپا

هماهنگ كنندگان محترم ٤٠هزار امضا براى افزایش دستمزد ها‎
بدین وسیله ما به نمایندگى جمعى از كارگران خودرو ساز شاغل در ایران خودرو و سایپا و شركت كننده در طومار ٤٠ هزار امضا خشم و اعتراض خود را به عمل غیر انسانى و غیر قانونى دستگیرى آقایان جعفر عظیم زاده و جمیل محمدى را ابراز می داریم. ما همواره خلاصى از سختى معیشت و تلاش براى زندگى آبرومندانه راهنماى عمل ما بوده است ، بدیهی است كه نمایندگان هماهنگ كننده در ٤٠ هزار امضا را كه تنها گناه آنها شركت در صف مقدم اعتراض ما بوده است تنها نخواهیم گذاشت . ضمن انزجار از رویه غیر انسانى بازداشت رهبران کارگری . ما اخطار می دهیم فلاكت دیگر بس است ، آقایان جعفر عظیم زاده و جمیل محمدى بلافاصله و بی قید و شرط بایستى آزاد شوند در غیر این صورت به نحو مقتضى با فریادى رسا تر و اعتراضى كوبنده تر به میدان خواهیم آمد و هم صدا با دیگر هم طبقه ای هایمان با پرچم افزایش حداقل حقوق ٢/٥ میلیون تومانى و سایر مطالبات انباشته خود به مقابله با برپا دارندگان فلاكت موجود به مقابله خواهیم پرداخت .

جمعى از كارگران خودرو سازى ایران خودرو و سایپا

**************************

بیانیه کارگران سنندج و کرمانشاه درمورد ادامه بازداشت جمیل محمدی و جعفر عظیم زاده

از دوسال قبل ما کارگران در سراسر ایران با جمع آوری امضا در اعتراض به سطح دستمزدها خواهان افزایش مزد شدیم و تا به امروز که چهل هزار امضا به وزارت کار تحویل داده ایم و چندین بار نیز در محل مجلس و وزارت کار تجمع کرده ایم مصرانه بر خواست خود مبنی براجرای ماده ۴١ قانون کار برای تعیین مزد هستیم. در این راستا تعداد شش نفر از کارگران و دوستان ما بعنوان هماهنگ کنندگان این طومار اعتراضی خواست و مطالبه چهل هزار کارگر امضا کننده و به طبع آن میلیونها کارگر خواهان افزایش مزد را نمایندگی کرده اند. اکنون دو نفر از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی در بازداشت به سر میبرند. جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی از شب دهم اردیبهشت ماه در منزل خویش دستگیر شده و تاکنون نیز در بازداشت وزارت اطلاعات هستند. این دوستان هیچ جرمی مرتکب نشده اند بجز اینکه از حق و مطالبه ما برای افزایش مزد در صف اول این اعتراض قرار داشته اند.
مسئولین قضایی بجای رسیدگی به قانون شکنی های دولت در وزارت کار در زیر پا گذاشتن ماده ۴١ قانون کار که عملا میلیونها نفر خانواده کارگری را به فلاکت کشانده، کارگران را بخاطر حق خواهی و پیگیری مطالباتشان بازداشت و زندانی میکند و این نمونه آشکار ضدیت با کارگران است.
ما کارگران امضا کننده طومار در شهرهای سنندج و کرمانشاه ضمن محکوم نمودن دستگیری و ادامه بازداشت دوستانمان اخطار میدهیم که هزاران کارگر امضا کننده طومار اعتراضی برای افزایش دستمزد از این عمل غیر انسانی وزارت اطلاعات و سیستم قضایی خشمگین بوده و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط این دوستان می باشیم و اعلام میکنیم چنانچه این دو تن از هماهنگ کنندگان طومار هرچه سریعتر آزاد نگردند خود را برای ابراز اعتراض محق میدانیم و عواقب ناشی از ادامه بازداشت این کارگران مستقیما متوجه مسئولین قضایی و اطلاعاتی است.

کارگران امضا کننده طومار اعتراضی در سنندج و کرمانشاه

جمعی از کارگران اخراجی نساجی های کردستان، نساجی شاهو . نساجی پرریس

٩٣/٠٢/١٧

**************************

ملاقات حضوری جعفرعظیم زاده وجمیل محمدی با خانواده شان

پیش از ظهر امروز که خانوادهای جعفرعظیم زاده وجمیل محمدی طبق معمول همه روزه، برای پیگیری وضعیت این دوفعال کارگری به زندان اوین مراجعه کرده بودند، خواستار ملاقات با آنان شدند. بالاخره برای نخستین بار با موافقت قاضی مربوطه این ملاقات بعد از ساعت ١١ برای مدت کوتاهی صورت گرفت.
هردوفعال کارگری علیرغم مشکلات بسیاری که برای خود وخانواده شان پیش امده است، با روحیه ای بالا در این ملاقات حضور یافته وجعفرعظیم زاده از طرف هر دو اعلام داشت که ما ضمن محکوم کردن تعرض حکومت برای جلوگیری از تجمع کارگران در روز جهانی کارگر درمحل وزارت کار که دراعتراض به اجرا نشدن ماده ۴١ قانون کار در مورد مزد سال٩٣ صورت گرفت ، همچنان برمطالبات برحق کارگران ایران که حداقل آنها در طومار۴٠ هزارنفری کارگران به صراحت بیان شده ودر اطلاعیه ها وبیانیه های اتحادیه آزادگارگران نیز منعکس شده است مصرانه پافشاری میکنیم.
در این ملاقات هر دو مراتب تشکر وقدردانی عمیق خودرا ازهمه محافل ، فعالین وتشکلهای کارگری بواسطه حمایتهائی که از ایشان وسایرکارگران دستگیر شده بعمل آوردند، اعلام داشتند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن تاکید بر رفع فوری باز داشت این دو عضو خود، خواستار آزادی فوری وبی قید وشرط همه کارگران زندانی است.

۹۳/۲/۱٧

**************************

جعفرعظیم زاده و جمیل محمدی به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند

طبق اظهارات مسئولین قضائی به خانواده ها، این دو فعال کارگری زیر نظر قاضی ناصری برای ادامه بازجوئی به سلول های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.
اتحادیه آزادکارگران ایران، ضمن محکومیت شدید ادامه بازداشت آنها، نسبت به پیامدهای هرگونه اعمال فشاربه این عزیزان به مسئولین مرتبط هشدار میدهد وهمگام با همه کارگران و فعالین وتشکل های مستقل کارگری خواستار آزادی همه کارگران در بند میباشد.

۹۳/۲/۱۵

**************************

حکم بازداشت موقت جعفرعظیم زاده وجمیل محمدی صادرشد!

پس از گذشت پنج روزاز دستگیری شبانه جعفرعظیم زاده وجمیل محمدی از اعضای هیت مدیره اتحادیه آزادکارگران ایران و ازهماهنگ کنندگان طومار اعتراضی ۴۰هزارنفری کارگران، که درساعت یک بامداد ۱۳۹۳/۲/۱۰ صورت گرفت، وعلبرغم آزاد شدن کارگران دستگیرشده دراعتراضات روزجهانی کارگر، متاسفانه مسئولین قضائی از آزادکردن این دونفر امتناع کرده و توسط شعبه ٦ دادگاه انقلاب مستقر در اوین حکم بازداشت موقت برای انها صادرشده است.
اتحادیه آزادکارگران ایران ضمن محکوم کردن ادامه بازداشت جعفرعظیم زاده وجمیل محمدی - که جرمی جز طرح مطالبات حق طلبانه کارگران وتلاش برای رساندن آنها بگوش مسئولین در روزجهانی کارگرندارند- مصرانه خواستار ازادی فوری و بی قیدوشرط آنها میباشد. بدیهی است که مسئولیت هرگونه عواقب ادامه این بازداشت بعهده مسئولین مرتبط در قوه قضائیه است.

۹۳/۰۲/۱۴

**************************

شاپور احسانی راد و پروین محمدی ودیگر دستگیرشدگان تجمع امروز در مقابل وزارت کار آزاد شدند

طبق گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران پروین محمدی و شاپور احسانی راد از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی کارگران و عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ساعت دوازده امشب آزاد شدند.لازم به ذکر است که تمامی بازداشت شدگان امروز که در مقابل وزارت کار دستگیر شده بودند نیز امشب آزاد شدند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران آزادی شاپور و پروین و دیگر کارگران بازداشتی را به ایشان و عموم کارگران ایران تبریک میگوید و مصرانه خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی از دیگر هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی کارگران میباشد.

۹۳/۰۲/۱۱

**************************

جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی دیشب بازداشت شدند

در آستانه برگزاری اول ماه مه ،١١ اردیبهشت آقایان جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی دو نفر از هماهنگ کنندگان طومار چهل هزار نفری و از اعضای هیئت مدیره اتحادیه ازاد کارگران ایران در ساعت یک نیمه شب با یورش ماموران امنیتی در خانه خود بازداشت شدند.
ضمنا همزمان دیشب به منزل مسکونی خانم پروین محمدی یکی دیگر از هماهنگ کنندگان این طومار یورش برده و با شکستن درب منزل وارد خانه ی وی شدند ولی به دلیل عدم حضور، موفق به بازداشت ایشان نشدند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران این عمل غیر قانونی و ضد کارگری را قویاً محکوم میکند و خواهان ازادی بی قید و شرط آنها میباشیم.
این قبیل تحرکات ضد کارگری نمیتواند مانع برگزاری این روز بزرگ جهانی و رساندن صدای اعتراض و بحق طبقه کارگرشود.
اتحادیه آزاد کارگران ایران و هماهنگ کنندگان طومار چهل هزار نفری از عموم کارگران و خانواده های آنها درخواست میکند برای برگزاری هر چه باشکوه تر این روز تاریخی و اعتراض به تصویب دستمزدهای زیر خط فقر، بیکاری و گرانی از ساعت ١٠ تا ١٢ در محل وزارت کار شرکت نمایند.

زنده باد اتحاد و همبستگی سراسری کارگران ایران

تشکل، تجمع حق مسلم ماست - معیشت، منزلت حق مسلم ماست

روز ١١ اردیبهشت همراه با هماهنگ کنندگان طومار چهل هزار نفری

کارگران- تهران، محل وزارت کار - ساعت ١٠ تا ١٢ ظهر

اتحادیه آزاد کارگران ایران - دهم اردیبهشت ماه ١٣٩٣

**************************

اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در شهر سنندج آزاد شدند

صبح امروز ۵ نفر از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران آقایان خلیل کریمی، شیث امانی، شریف ساعد پناه، مظفر صالح نیا و صدیق کریمی به اداره اطلاعات سنندج احضار و هر کدام از آنان را بطور جداگانه در رابطه با اول ماه مه روز جهانی کارگر مورد بازجوئی قرار دادند. این بازجوئی ها در رابطه با روز جهانی کارگر، ثبت اتحادیه آزاد کارگران ایران و برنامه های فعالین اتحادیه در شهر سنندج در مورد مورد مراسم اول ماه مه بود. در این بازجوئی از برخی از احضار شدگان خواسته شد تا نسبت به عدم شرکت در مراسم روز جهانی کارگر تعهد بدهند اما هیچیک از کارگران حاضر به دادن تعهد نشدند و همگی آنان پس از بازجوئی آزاد شدند.

نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۳

**************************

با احضار شریف ساعد پناه تعداد اعضای هیات مدیره

اتحادیه آزاد کارگران که به اداره اطلاعات شهر سنندج احضار شده اند به پنچ نفر رسید.

با احضار شریف ساعده پناه نماینده اخراجی کارگران ریسندگی پرریس و عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، تعداد اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران که از صبح امروز به اداره اطلاعات سنندج احضار شده اند به پنج نفر رسید.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران تا لحظه مخابره این خبر مظفر صالح نیا پس از بازجوئی و هشدار نسبت به برگزاری مراسم روز جهانی کارگر آزاد شده است و چهار نفر دیگر از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران آقایان شریف ساعد پناه، صدیق کریمی، شیث امانی و خلیل کریمی همچنان در اداره اطلاعات شهر سنندج هستند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران بار دیگر با تاکید بر حق مسلم و خدشه ناپذیر کارگران ایران برای برگزاری مستقل مراسم اول ماه مه مه روز جهانی کارگر، احضار اعضای هیات مدیره خود به اداره اطلاعات شهر سنندج را قویا محکوم میکند و خواهان پایان دادن به اعمال فشار بر فعالین کارگری است.

زنده باد اول ماه مه

زندده باد اتحاد و اعتراض سراسری کارگران ایران

**************************

چهار نفر از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگرن ایران به اداره اطلاعات سنندج احضار شدند.

صبح امروز چهار نفر از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران آقایان شیث امانی، صدیق کریمی، مظفر صالح نیا و خلیل کریمی به اداره اطلاعات شهر سنندج احضار شدند و هر کدام از آنها به فاصله یک ساعت از همدیگر باید خود را به این اداره معرفی کنند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران با اعتراض به احضار اعضای خود، اعمال فشار بر فعالین کارگری در آستانه اول ماه مه را قویا محکوم میکند و برگزاری مستقل مراسم این روز را توسط کارگران ایران حق مسلم آنان میداند و بدینوسیله اعلام میدارد برخوردهای امنیتی با ما کارگران و مطالبات مان راه به جایی نخواهد برد و کارگران ایران محکم و استوار از حقوق صنفی و اجتماعی دفاع خواهند کرد.

زنده باد اول ماه مه

زندده باد اتحاد و اعتراض سراسری کارگران ایران

اتحادیه آزاد کارگران ایران - نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۳

**************************

شیث امانی و مظفر صالح نیا صبح امروز به اطلاعات نیروی انتظامی شهر سنندج احضار شدند

با نزدیک شدن به اول ماه مه ( ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر) شیث امانی و مظفر صالح نیا از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران صبح امروز به اطلاعات نیروی انتظامی شهر سنندج احضار شدند و در رابطه با مراسم این روز مورد بازجوئی قرار گرفتند. در این بازجوئی مامورین اطلاعات نیروی انتظامی سنندج به این دو عضو هیات مدیره اتحادیه ازاد کارگران ایران اعلام کردند حق صحبت در باره مرحله دوم اجرای قطع سوبسیدها را ندارند و برای برگزاری مراسم اول ماه مه روز جهانی کارگر میباید اقدام به اخذ مجوز از فرمانداری سنندج بکنند و چنانچه این فرمانداری از دادن مجوز خودداری کرد آنان حق برگزاری مراسم روز جهانی کارگر و شرکت در آنرا ندارند و چنانچه اقدام به اینکار کنند با آنان بشدت برخورد خواهد شد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران با محکوم کردن احضار و تحت فشار قرار دادن مظفر صالح نیا و شیث امانی بدلیل اقدام کارگران برای برگزاری مراسم روز جهانی کارگر اعلام میدارد بر پائی مراسم این روز جهانی حق مسلم کارگران ایران است و چنانچه نهادهای مسئول امسال نیز همچون سالهای گذشته از دادن مجوز برپائی مستقل مراسم این روز خودداری کنند کارگران ایران با اتکا به حقوق انسانی خود و قوانین پایه ای کشور دست به تجمعات خیابانی خواهند زد و ذره ای از حقوق اجتماعی خود در اعتراض به وضعیت مشقت بار موجود و گرامیداشت روز جهانی کارگر کوتاه نخواهند آمد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران - ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۳