افق روشن
www.ofros.com

تجمع خانواده ها در مقابل ستاد خبری وزارت اطلاعات در سنندج


اتحادیه آزاد کارگران                                                                                     یکشنبه ١٢ اردیبهشت ١٣٨٩

تجمع خانواده های اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران در مقابل ستاد خبری وزارت اطلاعات در سنندج

فردا خانواده های کارگران بازداشتی و خانواده های کارگری در سنندج دست به تجمع گسترده تری خواهند

بنا بر خبرهای دریافتی توسط واحد خبری اتحادیه آزاد کارگران ایران از صبح امروز ١٢ اردیبهشت ماه ٨٩ خانواده های صدیق کریمی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه، فایق کیخسروی عضو فعال اتحادیه در سنندچ و فواد شبکه فرد با همراهی جمعی از خانواده های کارگران عضو اتحادیه ازاد کارگران ایران و دیگر فعالین کارگری با تجمع در مقابل ستاد خبری وزارت اطلاعات در سنندج خواهان ازادی صدیق کریمی، فواد کیخسروی و فواد شبکه فرد از زندان شدند.
لازم به یاد آوریست فواد شبکه فرد یکی از کارگرانی است که قبل از تجمع و راهپیمائی کارگران سنندج به مناسبت اول ماه مه در خیابان نمکی ، به همراه تعدادی پلاکارد به مناسبت این روز توسط مامورین امنیتی دستگیر شد.
بنا بر این گزارش بدنبال این تجمع مامورین وزارت اطلاعات برادر فایق کیخسروی، (حیدر کیخسروی) را به درون ساختمان ستاد خبری وزارت اطلاعات در سنندج دعوت کردند که پس از این دعوت و ورود حیدر به ساختمان این ستاد، نامبرده با سر و صورتی کبود و ورم کرده از این ستاد خارج شد که این امر خشم و انزجار خانواده های تجمع کننده را بر انگیخت و خواهران فواد کیخسروی به همراه تجمع کنندگان با سر دادن شعار و ابراز خشم از وضعیت پیش آمده، مقابل ستاد حبری وزارت اطلاعات در بلوار شبلی را به صحنه اعتراضی تبدیل کردند. بدنبال این وضعیت بلافاصله ٦ دستگاه ماشین نیروی انتظامی در مقابل ستاد خبری وزارت اطلاعات در سنندج حاضر شده و سعی در ارام کردن جمعیت از طریق تهدید و ..... کردند.
بنا بر این گزارش در ادامه این اعتراضات از سوی خانواده های کارگران زندانی و اعضای اتحادیه ازاد کارگران ایران و دیگر فعالین کارگری در مقابل ستاد خبری وزارت اطلاعات درسنندج، نهایتا ماموین این ستاد به خانواده ها قول دادند امروز ١٢ اردیبهشت ماه این سه زندانی را به دادگاه جهت تعیین تکلیف اعزام خواهند کرد. بنا بر آخرین اخبار دریافتی توسط اتحادیه آزاد کارگران ایران، خانواده های این زندانیان در معیت سایر خانواده های اعضای اتحادیه در سنندج به مقابل دادگاه انقلاب مراجعه کردند اما ستاد خبری وزارت اطلاعات در سنندج فقط فواد شبکه فرد را به دادگاه اعزام کرده بود و از اعزام دو زندانی دیگر خبری نشد. بر اساس این گزارش فواد شبکه فرد نیز پس از اعزام به دادگاه بار دیگر به ستاد خبری وزارت اطلاعات در سنندج بر گردانده شد. همچنین امروز حدود ساعت ١١ صبح سعید کرمی از اعضای اتحادیه ازاد کارگران ایران و کارگر اخراجی فرش غرب بافت سنندج به ستاد خبری وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجوئی قرار گرفت.
خانواده های سه کارگر زندانی در ستاد خبری وزارت اطلاعات در سنندج به همراه دیگر خانواده های اعضای اتحادیه ازاد کارگران ایران اعلام کرده اند از فردا صبح دست به تجمع گسترده تری در مقابل ستاد خبری وزارت اطلاعات در شهر سنندج خواهند زد.
بنا بر اخبار رسیده به واحد خبر اتحادیه آزاد کارگران ایران در دو روز گذشته و امروز مامورین وزارت اطلاعات طی تماسهای تلفنی با اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران در برخی نقاط کشور، ضمن وارد کردن اتهامات واهی بر آنان با تاکید بیشتری نسبت به سالهای گذشته اعلام کرده اند این اتحادیه باید به فعالیتهای خود پایان دهد و خود را منحل اعلام نماید.
اتحادیه آزاد کارگران ایران با محکوم کردن انتساب اتهامات واهی به اعضای این اتحادیه در سراسر کشور، بدینوسیله اعلام میدارد برگزاری مراسم اول ماه، تجمع و راهپیمائی های اعتراضی حق مسلم کارگران و عموم تودهای مردم ایران است و انحلال و تداوم فعالیتهای این اتحادیه فقط متکی به اراده جمعی اعضای این اتحادیه در مجمع عمومی آن است و لاغیر.
اتحادیه آزاد کارگران ایران همچنین خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط صدیق کریمی، فواد کیخسروی، فواد شبکه فرد و دیگر رهبران کارگری در بند از زندان است و مسئولیت جانی کارگران بازداشتی در سنندج و تبعات ناشی از اعتراضات کارگری در این شهر در اعتراض به بازداشت اعضای این اتحادیه را بطور مستقیم متوجه مسئولین امنیتی و بالاترین مقامات قوه قضائیه دولت جمهوری اسلامی میداند و همینجا کارگران شهر سنندج و خانواده های آنان را به اعتراضات گسترده تر نسبت به بازداشت صدیق کریمی، فواد کیخسروی و فواد شبکه فرد فرا میخواند.

زنده باد اول ماه مه

اتحادیه آزاد کارگران ایران- دوازدهم اردیبهشت ماه ٨٩

www.etehade.com
k.ekhraji@gmail.com