افق روشن
www.ofros.com

اعتصاب کارگران سد مخزنی ژاوه و یورش مامورین به منزل مادر سعید ترابیان


هرانا - فعالین حقوق بشر                                                                                    دوشنبه ٣١ خرداد ١٣٨٩

اعتصاب کارگران سد مخزنی ژاوه در سنندج

دیروز شنبه مورخ ۲۹ خردادماه، ده ها تن از کارگران سد مخزنی ژاوه در سنندج در محوطه کارگاه این سد، دست یه اعتصاب زدند. این اعتصاب در اعتراض به عدم پرداخت حقوق چند ماهه شکل گرفته است.
مسئولان اعلام کرده اند هدف اصلی از ساخت این سد که از اردی بهشت ماه سال ۸۸ آغاز شده است تامین آب کشاورزی زمین‌های حاصل خیز اطراف و هم چنین انتقال آن به دشت‌های حاصل خیز قروه و دهگلان در سال‌های آینده خواهد بود.
گفته می شود بیش از ۳۰۰ کارگر شاغل در پروژه ساخت این سد از آذرماه سال گذشته تاکنون دستمزدهای معوقه خود را دریافت نکرده اند و دستکم ۱۵ تن از ایشان در فروزدین ماه سال جاری بدون دریافت حقوق معوقه از کار اخراج شده بودند.

--------------------

یورش مامورین حراست به منزل مادر فعال سندیکای زندانی سعید ترابیان

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران- یورش مامورین وزارت اطلاعات تحت عنوان حراست شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه به منزل مادر سعید ترابیان و اذیت وآزار و توهین او، باعث اعتراض همسایه ها و فرار مامورین گردید
روز شنبه ٢٩ خرداد ماه حوالی ساعت ١٦:٠٠ مامورین وزارت اطلاعات تحت عنوان حراست شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه به منزل مادر سعید ترابیان مسئول روابط عمومی شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه یورش بردند و این مادر سالخورده و بیمار را مورد اذیت و آزار و توهین قرار دادند.
این مسئله باعث شد که همسایه های این مادر نسبت به رفتارها و اعمال مامورین وزارت اطلاعات که تحت عنوان حراست شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه عمل می کنند اعتراض کنند. اعتراضات همسایه ها به حدی شدید بود که مامورین حراست وحشت زده منزل را ترک و فرار کردند.
مادر آقای سعید ترابیان مسئول روابط عمومی سندیکای شرکت اتوبوس رانی تهران حدودا ٦٠ سال سن دارد و از نارحتی قلبی رنج می برد و تنها زندگی می کند. این مادر همچنین از بی خبری از وضعت فرزندش در نگرانی فزآینده ای بسر می برد.
روز گذشته همسر آقای رضا شهابی مسئول مالی سندیکا شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه به دلیل ربوده شدن همسرش توسط حراست این شرکت علیه آنها شکایت کرد.فردی که در دستگیری فعال سندیکایی رضا شهابی نقش داشت مرشدلو نام دارد او از مامورین وزات اطلاعات است که تحت نام حراست شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه فعالیت می کند. علیرغم مراجعات مکرر خانواده های شهابی و ترابیان به ارگانهای مختلف برای پیگیری وضعیت عزیزانش تا به حال هیچ جواب مشخصی به آنها داده نشده است. گفته می شود که پرونده این دو فعال سندیکایی به شعبه 2 بازپرسی دادگاه انقلاب مستقر در زندان اوین ارجاع داده شده است.
لازم به یادآوری است که علاوه بر سعید ترابیان و رضا شهابی دو تن از رهبران سندیکای اتوبوس رانی تهران و حومه آقایان منصور اسالو و ابراهیم مددی تنها به دلیل حق داشتن سندیکای کارگری چند سال است که در شرایط طاقت فرسایی در زندانهای اوین و گوهردشت زندانی هستند