افق روشن
www.ofros.com

تجمع بازنشستگان ذوب آهن اصفهان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌شان

هرانا                                                                                              سه شنبه ۱٢ آبان ۱٣٨٨

تعدادی از بازنشستگان ذوب آهن اصفهان صبح امروز در اعتراض به تاخیر در دریافت حقوق‌ خود برای دومین روز متوالی دست به اعتراض زده و در مقابل كانون بازنشستگان تجمع كردند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، بازنشستگان ذوب آهن اصفهان پس از ١١ روز تاخیر در دریافت حقوق‌های خود از صندوق بازنشستگی، روز گذشته مقابل استانداری و امروز مقابل كانون بازنشستگان اصفهان تجمع كردند.
در همین رابطه یكی از بازنشستگان ذوب آهن گفته است که‌از ابتدای ماه حقوق خود را دریافت نكرده‌ایم و مسوولان اعلام می‌كنند كه صندوق پول خالی است و توانایی پرداخت حقوق ما را ندارند.
بازنشسته ی مذکور، حسن كرمی افزود: همیشه در تاریخ دوم هر ماه حقوق خود را دریافت و قبض‌های آب و برق را پرداخت می‌كردیم.
وی اظهار داشت: اكنون ١١ روز از ماه می‌گذرد و ما همچنان نتوانسته‌ایم حتی یك قبض هم پرداخت كنیم.
هم‌چنین نماینده بازنشستگان ذوب آهن در همین رابطه گفت: ‌روز گذشته مقابل استانداری تجمع و با معاون انتظامی استاندار صحبت كردیم، اما تنها پاسخی كه شنیدیم این بود كه صندوق پول بازنشستگان خالی است.
فتح‌الله فیض افزود: طبق ماده ۵ آیین نامه حقوقی از نخستین روز استخدام در ذوب آهن به ما اعلام كردند كه در زمان بازنشستگی هر حقوقی به شاغلان تعلق بگیرد مشمول حال بازنشستگی هم می‌شود.
وی افزود: سال گذشته دستورات دولت مبنی بر اجرای طرح نظام هماهنگ بود، اما متاسفانه این طرح از ابتدای بازنشستگی ما اجرا نشده است و پایه حقوقی بازنشستگان با شاغلان متفاوت است.
نماینده بازنشستگان ذوب آهن تصریح كرد: ما باید پول خود را از صندوق حمایت از بازنشستگان بگیریم كه اكنون به دلیل مدیریت اشتباه این صندوق خالی است. وی ادامه داد: اگر تا چند روز آینده حقوق بازنشستگان ذوب آهن پرداخت نشود به تجمع خود در گردنه زرین شهر- ذوب آهن ادامه خواهیم داد.