افق روشن
www.ofros.com

سرب داغ بر بدن کارگران بی حقوق لوله سازی و ارگران فردا تعطیل نیستند


هرانا - ایلنا                                                                                                         سه شنبه ٢ آذر ١٣٨٩


سرب داغ بر بدن کارگران بی حقوق لوله سازی

خبرگزاری هرانا - کارگران لوله سازی اهواز در طی سالهای اخیر بارها دست به تجمعات اعتراضی زده اند بطوری که عدم تجمع این کارگران یک امر غیر عادی است و مردم اهواز همواره شاهد تجمعات مختلف کارگران این کارخانه بوده اند. اما در این بین برای کارگران بی حقوقی و ریختن سرب داغ بر بدن همکارانشان نیز یک موضوع عادی است، کمال نعامی از کارگران این کارخانه است که دوستانش پیراهن او را بالا زده بودند و نشان می دادند که چگونه سرب داغ تنش را سوزانده است.
سرتاسر کمر ، دست ، شکم و پاهایش تاول های بزرگ و زخم های عفونی گرفته اند و نکته پنهان در این تصویر این است که نه تنها 7 ماه حقوقش را ندادند بلکه هزینه درمانش را نیز نمی دهند و شناسنامه اش در بیمارستان تهران بدلیل عدم پرداخت ۴٠٠ هزار تومان گرو مانده است. او شش فرزند دارد و شرایط سختی را می گذراند.

كارگران فردا تعطیل نیستند

رئیس سازمان كار و امور اجتماعی استان تهران گفت: تعطیلی روز چهارشنبه مشمول كارگران شاغل در بخش خصوصی نمی‌شود.
ایلنا: رئیس سازمان كار و امور اجتماعی استان تهران گفت: تعطیلی فردا (چهارشنبه) مشمول بخش خصوصی نمی‌شود بنابراین كارگران كارخانه‌های بخش خصوصی تعطیل نیستند. علیرضا مظهری در گفت وگو باخبرنگار ایلنا افزود: تعطیلی بخش خصوصی نیاز به مصوبه مجلس دارد.
پیشتر اعلام شده بود كه کمیته اضطراری آلودگی تهران در نشست دوشنبه شب خود به دلیل پایداری هوای آلوده شهر تهران را در روز چهارشنبه سوم آذر تعطیل اعلام کرده است. بر اساس خبری كه از سوی پایگاه اطلاع رسانی دولت مخابره شده بود: مرتضی تمدن استاندار تهران و رئیس کمیته اضطراری آلودگی هوای شهر تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به علت تداوم شرایط آلوده هوای تهران و با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر افزایش میزان آلودگی هوا در روز چهارشنبه این کمیته تصمیم گرفت روز چهارشنبه سوم آذر همه ادارات دولتی، بانک‌ها، سازمان‌ها، نهادها و مدارس و دانشگاه‌های شهر تهران تعطیل شوند.
البته سازمان‌های نظامی، مراکز درمانی، اورژانس و دستگاه‌های امدادی دارای کشیک مشمول قوانین خاص خود خواهند بود.