افق روشن
www.ofros.com

،صدای دادخواهی كارگران سازمایه

سقوط سه کارگر از طبقه ششم و ادامه اعتراض بازنشستگان


اینا - هرانا - ایلنا                                                                                               سه شنبه ٢٢ تیر ١٣٨٩

صدای دادخواهی كارگران كارخانه سازمایه روز سی تیر

كارگران سازمایه در صورت عدم دریافت مطالباتشان روز ٣٠ تیر تجمع اعتراضی خواهند داشت .
كارگران این كارخانه كه به دلیل ورشكستگی كارخانه اخراج شده اند طالب حقوق خودشان هستند، مسئولین استانداری پاكدشت به خاطر اینكه از تجمع این كارگران جلوگیری كنند به آنها وعده داده اند كه تا روز ٣٠ تیر مسئله حق وحقوق آنها را حل میكنند .
یكی از كارگران به خبرنگارآژانس ایران خبــرگفت : ما تا ٣٠ تیر صبر میكنیم انشاالله كه تا آن روز حقوق ومطالبات ما را میدهند ، اما اگر باز وعده ووعید پوشالی بوده باشد وسر ما كلاه گذاشته باشند روز ٣٠ تیر تجمع خواهیم كرد و آنجا صدای دا دخواهی خودمان را بلند خواهیم كرد .

-----------------

سقوط سه کارگر از طبقه ششم یک ساختمان نیمه‌کاره

خبرگزاری هرانا - عدم تامین ایمنی در حین کار، منجر به سقوط سه کارگر از طبقه ششم ساختمان در حال ساخت شد.
در پی تماس شهروندان با سامانه ١٢۵ حادثه سقوط چند کارگر از روی داربست به آتش‌نشانی گزارش شد و آتش‌نشانان ایستگاه ٢٩ ساعت ١٨ دقیقه بامداد روز دوشنبه به سوی محل حادثه واقع در خیابان شریعتی اعزام شدند.
به گزارش خبرآنلاین، علی اکبر طالقانی فرمانده آتش‌نشانان اعزامی در رابطه با جزییات این حادثه اظهار کرد: در این حادثه سه کارگر هنگام کار بر روی داربست یک ساختمان در حال ساخت از طبقه ششم به پایین سقوط کردند که یک نفر از آنها در طبقه پنج و دو نفر دیگر در طبقه اول متوقف شده بودند.
وی افزود: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل، این سه کارگر را که دست، پا، سر و صورتشان آسیب دیده بود، با استفاده از برانکارد به سطح خیابان منتقل کرده و آن ها را برای اعزام به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.
گفتنی است سالانه تعداد کثیری از کارگران، به دلیل نبود ایمنی کافی در محل کار مصدوم شده و بعضا جان خود را از دست می دهند.

-----------------

احتمال تجمع بازنشستگان درمقابل دفتر رییس مجلس درقم

ایلنا: رئیس هیات مدیره كانون كارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان قم گفت: احتمال تجمع بازنشستگان در اعتراض به افزایش ٦ درصدی مستمری‌ها در مقابل دفترآقای لاریجانی در قم زیاد است.
محمد فاضل تركمان درگفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا افزود: رئیس مجلس باید به‌عنوان رئیس قوه مقننه مانع از قانون شكنی شود و وقتی مشاهده می‌كند كه قانون كار و تامین اجتماعی مورد بی‌مهری مسوولان وزارت رفاه قرار می‌گیرد باید مانع از قانون شكنی برخی افراد شود.
وی با بیان اینكه آقای لاریجانی در زمان كاندید شدن برای نمایندگان مجلس وعده حل مشكلات كارگران و بازنشستگان را داده بود اظهار داشت: این‌ها در حالی است كه وی پس از یكسال و نامه‌های مكرر حتی از ملاقات با بازنشستگان تامین اجتماعی نیز خودداری می‌كند.
تركمان تصریح كرد: حرف و شعار مشكل كارگران و بازنشستگان را حل نمی‌كند بنابراین نمایندگان مجلس در صورت لزوم باید وزرای ضعیف و ناكار آمد را استیضاح و بركناركنند.