افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران لوله‌سازی خوزستان

انتقال دو فعال کارگری سندیکای واحد به زندان گوهردشت


هرانا - اینا                                                                                                         شنبه ٢٩ آبان ١٣٨٩


تجمع كارگران شركت لوله‌سازی خوزستان مقابل استانداری

خبرگزاری هرانا - عضو شورای كارگری كارخانه لوله‌سازی خوزستان با اشاره به این‌كه كارگران این كارخانه ١٨ماه كامل است كه حقوق نگرفته‌اند، گفت‌: ما خواهان راه‌اندازی مجدد كارخانه هستیم. غدیر سواعدی در گفت‌وگو با ایسنا، در خوزستان با بیان این مطلب اظهار كرد: بیشتر كارگران كارخانه‌ لوله‌سازی خوزستان بین ٢٠ تا ٣٠ سال سابقه‌ كار دارند ولی در حال حاضر همه خانه نشینند. وی افزود: كارخانه لوله‌سازی خوزستان به دلیل ناتوانی مدیریت فعلی از اردیبهشت ماه سال جاری تاكنون تعطیل و تولیدش متوقف شده است و مدیران آن رفته‌اند.
سواعدی تصریح‌كرد: با وجود رایزنی‌ها و پیگیریی‌های‌ ما به عنوان مجموعه شورای كارگران، تا این لحظه به هیچ نتیجه‌ای در جهت بهبود وضعیت كارگران و كارخانه نرسیده‌ایم.
عضو شورای كارگری كارخانه لوله‌سازی خوزستان با بیان این‌كه شب گذشته نشستی در همین زمینه با سیدشریف حسینی (نماینده اهواز) داشتیم، گفت: با وجود تلاش‌های فراوان وی برای حل مشكلات لوله‌سازی خوزستان، تاكنون هیچ مشكلی رفع نشده است.
سواعدی ادامه‌داد: متاسفانه نمایندگان اهواز در پی‌گیری این موضوع یك‌دل و هماهنگ نیستند.
وی با اشاره به این‌كه از زمان بازنشستگی حدود ١٠٠ نفر از كارگران این كارخانه گذشته است، خاطرنشان‌كرد: به دلیل پرداخت نكردن سهم چهار درصدی كارفرما به سازمان تامین اجتماعی، این سازمان كارگر را از بازنشستگی محروم كرده است.
سواعدی گفت: با وجود تمام این فشارها كه بر ٦٠٠ خانواده‌ كارگران این كارخانه طی این ١٨ ماه وارد شده است، از ما انتظار دارند هیچ فریادی نزنیم.
وی ادامه‌داد: ما از مسوولان انتظار داریم كه به این موضوع رسیدگی كنند تا كسی از این تجمع‌ها سوء استفاده نكند.
سواعدی با بیان این‌كه در چند ماه گذشته شخصی به عنوان بخش خصوصی برای خرید این كارخانه تمایل نشان داده بود، گفت: این شخص حتی برای نشان دادن حسن نیست خود، شب عید فطر حقوق سه ماه كارگران را به مبلغ یك میلیارد تومان پرداخت كرد ولی مقامات و مسوولان هیچ گونه كمك و حمایتی از او نكردند.
وی افزود: طی چند ماه اخیر مسوولان استان همواره قول حل كردن مشكلات شركت لوله‌سازی خوزستان را در كمیسیون‌های شواری تامین و كارگری استانداری داده‌اند ولی این تلاش‌ها به نتیجه‌ نهایی نرسیده است.
سواعدی یادآورشد: فكر نمی‌كنم در سازمان جهانی كار نیز شخصی وجود داشته باشد كه ١٨ماه حقوق نگرفته باشد ولی با این وجود ما تحمل كرده‌ایم.
عضو شورای كارگری كارخانه لوله‌سازی خوزستان بیان‌كرد: ناتوانی و ضعف نقدینگی سهام‌داران این كارخانه منجر به ایجاد مشكلاتی شده است و باید با آن‌ها برخورد جدی شود.
به گزارش ایسنا، صبح امروز جمعی از كارگران شركت لوله‌سازی خوزستان كه نسبت به پرداخت نشدن ١٨ ماه از حقوق خود اعتراض داشتند بار دیگر با تجمع مقابل استانداری خوزستان خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند.

------------------

خبرفوری ، فریاد های مرگ بر ظالمان

كارگران خشمگین لوله سازی خوزستان درمقابل استانداری

از ابتدای صبح روز شنبه ٨٩.٨.٢٩ بیش از ٢۵٠ نفر از كارگران لوله سازی خوزستان بخاطر١٨ ماه حقوق معوقه خود و همچنین به منظور اعتراض به وعده های عمل نشده مقامات در رابطه با راه اندازی شركت مقابل استانداری خوزستان در اهواز تجمع كرده اند، به گزارش ایران كارگر تا ساعت ٠٩:٣٠ كماكان هیچگونه پاسخی به مطالبات واعتراضات برحق آنها داده نشده است. كارگران خشمگین شعار می دهند.
استاندار استاندار حمایت حمایت
مرگ بر ظالمین ، مرگ بر ظالمین
این تجمع همچنان ادامه دارد

------------------

انتقال دو فعال کارگری سندیکای شرکت واحد به زندان گوهردشت

یک خبر دریافتی از ایران، بازجویان و شکنجه گران زندان اوین غلامرضا غلام حسینی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و او را به بند هشت زندان گوهردشت تبعید کردند. بنا براین گزارش، همایون جابری نیز که به دلیل همراهی با خانواده غلام حسینی برای پیگیری وضعیت وی دستگیر شده است، به بند چهار زندان کوهردشت منتقل شد. دستگاه قضائی رژیم برای آزادی وی وثیقه سی میلیون تومانی صادر کرده است. جابری و خانواده اش اعلام کردنه اند توان تهیه چنین وثیقه ای را ندارند. هردو فعال کارگری بدون هیچ اتهامی در زندان بلاتکلیف نگه داشته شده اند. برای علامرضا غلامحسینی ابتدا وثیقه شصت میلیونی و سپس صد میلیونی صادر شد. بازجویان وزارت اطلاعات مانع آزادی او شده اند