افق روشن
www.ofros.com

اعتصاب کارگران پارسیلون، تعویق

دستمزد کارگران تولیدی های ساوه، فشار معشتی و اعتراض


هرانا - اینا                                                                                                         جمعه ٢٠ اسفند ١٣٨٩

اعتصاب کارگران کارخانه پارسیلون خرم آباد

خبرگزاری هرانا - کارگران کارخانهٔ پارسیلون واقع در خرم آباد لرستان از آغاز اسفند ماه تاکنون دستکم چهار روز دست به اعتصاب زدند.
این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت چهار ماه از حقوق خود، در محوطهٔ کارخانه دست به تجمع اعتراضی زده‌اند.
کارخانهٔ پارسیلون تولید کننده انواع نخ‌های نایلونی می‌باشد که پیش‌تر بالغ بر ۲۰۰۰ کارگر داشت و در اثر بازخرید و اخراج اکنون فقط در حدود ۵۰۰ کارگر دارد. این کارخانه در سالیان اخیر همواره شاهد اعتراضات بسیاری از سوی کارگران بوده است

---------------------

۲۴ واحد تولیدی در ساوه شکل عدم پرداخت به کارگران دارند

خبرگزاری هرانا - دبیراجرایی خانه ‌کارگر ساوه می‌گوید: حداقل ۲۴ واحد تولیدی در این منطقه به دلیل داشتن شرایط بحرانی در پرداخت مطالبات کارگران خود دچار تاخیر جدی هستند." مهدی زمانی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: "در این کارخانه‌ها که در زمینه‌های متفاوت تولیدی چون ساخت لوله و پروفیل، آلومینوم، فولاد، چوب، شیشه و شیر و لبنیات فعالیت دارند بیش از ۱۸۰۰ کارگر مشغول فعالیت هستند."

---------------------

كارگران شركت آبتین درزیر فشارهای معیشتی

آژانس ایران خبــر: بیش از ۴۵ كارگر در شركت آبتین ، هر سه ماه یكبار حقوق میگیرند و از مشكلات معیشتی رنج میبرند.
كارگران این شركت حق اعتراض ندارند و همه آنها با برگه های سفید امضا به كار گرفته شده اند ، یكی از كارگران گفت : "ماهمه یك برگه سفید كه اسم خودمان را در آن نوشته و امضا كرده ایم به كارفرما داده ایم و كارفرما هر موضوعی را میتواند هر وقت دلش خواست در آن بنویسد!! یعنی هرشرط و شروطی كه بگذارد ما از قبل قبول كرده ایم كه گردن بگذاریم !! لذا اگرچه در آستانه عید هستیم و مشكلات زندگی ما را خیلی رنج میدهد اما حق اعتراض نداریم.
شركت آبتین در شهرك اشتهارد كرج واقع شده و تولید كننده بردهای صنعتی و همچنین تابلو های صنعتی میباشد.

---------------------

كارگران قزوین در اعتراض

آژانس ایران خبــر: كارگران زحمتكش كارخانه پوشینه بافت قزوین اكنون با ١٢ ماه حقوق معوقه, در وضعیت معیشتی بسیار وخیمی قرار دارند. آنها می گویند, شب عید است و خانواده هایمان گرسنه! هر یك از ما هم كه لب به اعتراض بگشاییم, اخراج می شویم.
این كارگران, در آبان ماه در حین سخنرانی احمدی نژاد و لفاظی های او برای وعده و وعیدهایی كه به كارگران می داد, اعتراض خود را در مورد گرسنگی و تعطیلی كارخانه و مشكلات معیشتی شان فریاد كردند و در مقابل, احمدی نژاد هم وعده حل مشكلات آنها را داد اما تاكنون هیچ یك از خواست های آنها پاسخ داده نشده است.