افق روشن
www.ofros.com

دولت ایران نگران گسترش اعتراضات کارگری است

سایت اشتراک                                                                                                         شنبه ٢٦ دی ۱٣٨٨


العربیه / اعتصابات در اهواز،آبادان وشیراز

تکرار می شود دولت ایران نگران گسترش اعتراضات کارگری است

العربیه- نجاح محمد علی

کانال العربیه روز شنبه ١٦-١-٢٠١٠ با استناد به گزارش کمیته امنیت ملی ایران درباره گسترش اعتصابات کارگری که این روزها در کارخانجات وشرکت های دولتی ویا نیمه دولتی رخ می دهد از نگرانی دولت این کشور در این باره خبر داد.
منابع آگاه می گویند تهران وشهرهای دیگر ایران به علت سیاست های اقتصادی محمود احمدی نژاد شاهد بحران کارگری است بر اثر این سیاست ها بسیاری از کارخانه ها ورشکسته شده و تعداد زیادی از کارگران اخراج شده اند که منجر به افزایش نرخ بیکاری شده است. این گزارش تاکید می کند که گسترده ترین این اعتصاب ها در شهرهای اهواز ،شیراز ،بندر عباس و آبادان تکرار می شود ،در آبادان بزرگترین پالایشگاه نفت ایران قرار دارد.
از سوی دیگر محمد رضا حیدری دیپلمات سابق ایران در نروژ که به نشانه اعتراض به برخورد خشونت آمیز با تظاهرات هواداران صلاح طلبان درتهران از سمت خود استعفا داده است در گفتگو با خبرگزاری رویترز پیشن بینی کرد در هفته ها و ماه های آینده دیپلمات های بیشتری از سمت های خود کناره گیری کنند وافزود وی به شدت نگران وضعیت ملت ایران بوده وبه همین دلیل نمی توانست نسبت به رویدادهای کشورش بی تفاوت بماند. حیدری با ابراز نگرانی نسبت به آینده خود اعلام داشت که هنوز تصمیم قطعی برای درخواست پناهدگی نگرفته است .

سایت اشتراک - ١٦/٠١/٢٠١٠