افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران سیمین، ادامه فشارها بر

کارگران احیاگستران و اخراج به علت عدم شرکت در انتخابات

هرانا                                                                                                                  شنبه ١۵ اسفند ۱٣٨٨


ادامه فشارها بر کارگران شرکت احیاگستران اسپادان در ذوب آهن اصفهان

اعمال فشار بر کارگران فعال در پی آخرین اعتصاب غذای صورت گرفته در این کارخانه کلانتری شهر چمگردان احضار و تعهد کتبی اخذ شد.
خبرگزاری هرانا - در پی آخرین اعتصاب کارگران شرکت احیاگستران اسپادان و بازتاب رسانه ای آن فشارها بر کارگران این شرکت شدت گرفته است.
به گزارش هرانا به نقل از شورای کارگران ذوب آهن اصفهان، در طی این اعتصاب حراست ذوب آهن از تجمعات کارگران شرکت و گفتگوهای آنان با مدیران کارخانه فیلمبرداری کرد و کارگرانی را که در اعتصاب نقش فعال تری داشتند شناسایی کرد.
در اولین اقدام پس از پایان اعتصاب ٢۵ نفر از کار اخراج شدند و اینک در آخرین اقدام بیش از ده نفر از کارگران به کلانتری شهر چمگردان - که نزدیک ترین شهر به کارخانه ذوب آهن است - احضار شده اند و به آنان اعلام گردیده که مطابق فیلم های موجود آنان جزء عناصر اصلی اعتصاب ها هستند و از همگی تعهد گرفته شده که از این پس در هیچ اعتصابی شرکت نکنند.

------------------

کارگر قراردادی به دلیل عدم شرکت در انتخابات بی کار شد

امیر توکلی کارگر قراردادی ذوب آهن اصفهان دو ماه پیش به دلیل عدم شرکت در انتخابات از کار اخراج شد.
خبرگزاری هرانا - امیر توکلی کارگر کارگاه پخت بخش آگلومراسیون ذوب آهن اصفهان در حدود دوماه پیش به خاطر رای ندادن از کار اخراج شد.
به گزارش هرانا به نقل از شورای موقت کارگران ذوب آهن، نامبرده که پیشتر کارگر شرکت های پیمانکاری بوده و در بهار امسال قرارداد مستقیم شده است وقتی برای تکمیل پرونده به گزینش کارخانه مراجعه می کند به او اعلام می شود که چون شناسنامه اش سفید بوده و در هیچ انتخاباتی شرکت نکرده است شرکت ذوب آهن با او قرارداد کاری نخواهد داشت.

------------------

تجمع کارگران کارخانه سیمین روبروی استانداری اصفهان

تعدادی از کارگران کارخانه ریسندگی-بافندگی سیمین اصفهان در اعتراض به عقب افتادن دریافت حقوقشان روبروی استانداری اصفهان تجمع کردند.
خبرگزاری هرانا - کارگران کارخانه ریسندگی-بافندگی سیمین اصفهان خواستار توجه استانداری اصفهان به وضعیت و حل مشکلات خود شدند.
یکی از کارگران حاضر در این تجمع در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در اصفهان گفت: شش ماه است حقوق دریافت نکرده‌ایم و مسئولین کارخانه می‌گویند از عیدی و سایر مزایا نیز خبری نیست.
وی افزود: استانداری اصفهان پیش‌تر کمک‌هایی برای حل مشکل کارگران به کارخانه سیمین کرده بود، ولی این وام‌ها و کمک‌ها در جاهای دیگر به مصرف رسیده و به کارگران نمی‌رسد. در حال حاضر کارگران کارخانه با وجود عدم دریافت حقوق به مدت ٦ ماه، هنوز به کار خود ادامه می‌دهند و کارخانه مشغول به کار است.
یکی از کارگران در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه چرا با وجود عدم دریافت حقوق هنوز به کار خود ادامه می‌دهید؟، گفت: چاره‌ای جز این نداریم و اکنون زندگی همه ما به سختی می‌گذرد و رو به نابودی است و مسئولین کارخانه نسبت به این مساله بی‌تفاوت هستند.
وی افزود: مسئولین کارخانه دیگر از تجمع ما روبروی مراجع قانونی نظیر استانداری نیز هراسی ندارند و رسما اعلام می‌کنند بروید هر کاری می خواهید انجام دهید.