افق روشن
www.ofros.com

جانباختن سعید به‌ نژاد و كارگران حریر و مخمل كاشان ٨ ماه بدون دستمزد


هرانا - اینا - ایلنا                                                                                                  شنبه ١٦ بهمن ١٣٨٩


فوت یکی دیگر از مجروحان حادثه ایران خودرو

خبرگزاری هرانا - گفته می‌شود یکی دیگر از کارگران ایران خودرو که در پی مجروحیت در حادثه حادثه رانندگی در بیمارستان بستری شده بود، در گذشته است. "سعید به‌نژاد" یکی از زخمی شدگان در این حادثه بود که در بیمارستان شماره ۲ و سپس در بیمارستان آتیه تهران بستری شده بود.
پیشتر در این حادثه ایران خودرو از ۴ کشته و ۱۳ مجروح خبر داد، اما برخی منابع از کشته شدن ۸ نفر خبر داده بودند.
لازم به یادآوری ست که سه شنبه شب، مورخ پنجم بهمن ماه سال جاری، راننده ی یک دستگاه کامیون، در حال ورود به درب شماره ۹ کارخانه ی ایران خودرو با تعدادی از کارگران برخورد کرده بود.

-----------------

كارگران حریر و مخمل كاشان، ٨ ماه بدون حقوق

آژانس ایران خبـــر: كارگران كارخانه حریر و مخمل كاشان هشت ماه است كه حقوق خود را دریافت نكرده اند. آنها تاكنون اقداماتی هم در این باره صورت داده اند اما پاسخی دریافت نكرده اند.
كارخانه حریر در سال ١٣٢٩ و كارخانه مخمل در سال ١٣۴۴ در این شهر تاسیس شده است. كارخانه مخمل در گذشته دارای ۵ هزار كارگر بوده است اما در حال حاضر، در دو كارخانه مجموعاً ٣٠٠ كارگر كار می كنند. بقیه كارگران، همه اخراج شده اند.

-----------------

سامیكو صنعت ٧ سال است درتعطیلی به سرمی برد

وی علت اصلی تعطیلی شركت سامیكو صنعت را مدیریت ضعیف این مجموعه عنوان كرد و اظهار داشت: این واحد ٢ میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان بدهی داردكه بیشتر آن مربوط به بانك صادرات می‌شود.
ایلنا: دبیراجرایی خانه‌كارگر استان همدان گفت: با وجودی كه‌ ٧ سال است شركت سامیكو صنعت درحالت تعطیلی به سرمی برد مدیریت این مجموعه هیچ اقدامی برای بازگشایی این واحد انجام نداده است.
چنگیز اصلانی درگفت‌وگو با خبرنگارایلنا افزود: ‌در این واحد تولید‌كننده لوازم خانگی حدود ١٧٠ كارگر رسمی و ١٦٠ كارگر قراردادی اشتغال داشتند. وی علت اصلی تعطیلی شركت سامیكو صنعت را مدیریت ضعیف این مجموعه عنوان كرد و اظهار داشت: این واحد ٢ میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان بدهی داردكه بیشتر آن مربوط به بانك صادرات می‌شود.
دبیراجرایی خانه كارگر استان همدان‌گفت: مدیریت شركت سامیكو صنعت كلاهبردار ست و پرونده این واحد در شعبه ١١ حقوقی دادگستری همدان درحال پیگیری است. اصلانی تاكید كرد: از حق نگذریم دولت آماده كمك به راه اندازی مجدد شركت سامیكو صنعت است اما مدیریت خصوصی وضعیف این مجموع مانع تراشی می‌كند.