افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران چینی حمید و کنف کار گیلان - بازخریدی یا اخراج و تعطیلی کرم کمیکال

هرانا - ایران خبر                                                                                   دوشنبه ٢۵ آبان ۱٣٨٨


تجمع اعتراض آمیز كارگران در قم جدی‌تر شد

جمعی از كارگران معترض كارخانه چینی حمید قم كه چند سالی است هر چند روز یكبار در جلوی درب استانداری قم تجمع كرده و حقوق از دست رفته خود را از مسئولان طلب می‌كنند، این بار به شكل جدی تری این اعتراض خود را بیان كردند.
خبرگزاری هرانا - واحد کارگزان: كارگران كارخانه چینی حمید قم بار دیگر برای دستیابی به مطالبات خود دست به تجمع اعتراض آمیز زدند. به گزارش خبرگزاری فارس، جمعی از كارگران معترض كارخانه چینی حمید قم كه چند سالی است هر چند روز یكبار در جلوی درب استانداری قم تجمع كرده و حقوق از دست رفته خود را از مسئولان طلب می‌كنند، این بار به شكل جدی تری این اعتراض خود را بیان كردند.
بر اساس این گزارش، پیش از ظهر امروز تعدادی از كارگران زن و مرد كارخانه چینی حمید بعضا با خانواده‌های خود با تجمع در خیابان ۴۵ متری رضوی (خیابان روبه‌روی استانداری قم) و بند آوردن خیابان ترافیك سنگینی را ایجاد كردند.
پس از گذشت حدود یك ساعت از این اعتراضات كه خوشبختانه به صورت آرام و بدون خشونت همراه بود، نیروهای انتظامی با حضور در محل تجمع كنندگان را به كناره‌های خیابان هدایت كردند.
كارگران اخراج شده كارخانه چینی حمید از سال ٨۵ و حتی پیش از آن هیچ نوع دریافتی نداشته و در زندگی شخصی خود دچار مشكلات فراوانی شده‌اند. بر اساس پیگیری‌های انجام شده قرار بود این كارگران پس از اخراج زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته و تعداد زیادی از آنان كه سابقه طولانی دارند بازنشسته شوند.

________________

تجمع اعتراضی كارگران كارخانه چینی حمید

ودخالت مزدوران انتظامی در جلوگیری از گسترش اعتراضات

تعدادی از کارگران کارخانه تعطیل شده چینی حمید قم روز شنبه ٢۳ آبان درمقابل استانداری قم تجمع کردند. كارگران معترض كه تعداد آنها به ۵٠ نفر می رسید از ساعت هشت وسی دقیقه صبح تا ساعت ١١ دراعتراض به عدم رسیدگی خواسته هایشان اقدام به تجمع درمقابل استانداری قم کردند.
بنا به گزارش خبرنگارآژانس ایران خبر نیروی سركوبگر انتظامی با بستن خیابان استانداری و اعزام یک اتوبوس قصد ممانعت از تجمع معترضان و كارگران را داشت اما کارگران ساعت ١١ با قرار تجمعی دیگر همراه با خانواده هایشان به این تجمع پایان دادند.
لازم به ذكر است كه این کارخانه از ۲ سال و نیم پیش به علت تغییر مدیریت کارخانه و تمایل نداشتن مدیریت جدید به ادامه فعالیت در تولید محصولات چینی باعث تعطیلی و در نتیجه بیکاری همه کارگران آن شد .
کارگران این کارخانه هرکدام ٣ میلیون تومان از این کارخانه طلب دارند . این کارخانه در ۵ کیلومتری جاده اراک واقع شده است .

________________

بازخریدی یا اخراج، یكی را انتخاب كنید

كارخانه ‏‏‎”فیبر بابلسر” به عنوان دومین تولیدكننده فیبر در شمال كشور پس از ۵٠ سال فعالیت در آستانه تعطیلی قرار دارد؛ مدیریت طی اطلاعیه‌ای از كارگران این كارخانه خواسته است تا از میان بازخریدی یا اخراج یكی را انتخاب كنند.
خبرگزاری هرانا - واحد کارگران: دبیر اجرایی خانه‌كارگر مازندران از تعطیلی كارخانه فیبر بابلسر و بیكاری كارگران باقیمانده‌ آن خبر داد. نصرالله دریابیگی در گفتگو با ایلنا، گفت: وی بابیان اینكه از در سه دهه گذشته سازمان تامین اجتماعی مالك این كارخانه بوده است، گفت: طی پنج سال اخیر سوء مدیریت مالك باعث شد تا امروز این كارخانه به جمع واحدهای تعطیل شده بپیوندد.
به گفته دریابیگی مدیریت طی اطلاعیه‌ای از ٣٠ كارگر باقیمانده این كارخانه خواسته است تا یا در ازای سه ماه سنوات خود را بازخرید كنند و یا اخراج شوند. این فعال كارگری با یادآوری اینكه تمامی كارگران دارای بیش از ٢٠ سال سابقه كار هستند؛ گفت: تعطیلی این كارخانه در حالی است كه پیشتر این واحد تولیدی یكی از سودآورترین كارخانه های متعلق به سازمان تامین اجتماعی بوده است.

________________

شرکت صنایع شیمیایی کرم کمیکال ( ساری )تعطیل شد

بنا برخبر دریافتی شرکت صنایع شیمیایی کرم کمیکال در جاده گهرباران بخش میاندرود ساری با ٢۵ سال قدمت ,با پرداخت نکردن ١٨ ماه حقوق و حق بیمه ٨٠ کارگر درآستانه بازنشستگی تعطیل شده است .

________________

تجمع اعتراضی کارگران کنف کار گیلان

کارگران شرکت کنف کار گیلان روز یك شنبه ٢۴ آبان مقابل استانداری این شهرتجمع اعتراضی برپا کردند، این کارگران كه تعداد آنها به ٧٠ نفر میرسید, برای چهارمین بار در ماه گذشته از سـاعت ٩ الی ١١ صبح در مقابل استانداری دست به تجمع اعتراض آمیز زدند .

آژانس ایران خبر - ۲۵/۸/۱۳۸۸