افق روشن
www.ofros.com

وضعیت جسمی نامناسب رضا خندان نویسنده دربند


هرانا                                                                                                      سه شنبه ٣١ فروردین ١٣٨٩

خبرگزاری هرانا - حال جسمی رضا خندان، فعال حقوق کودک ، نویسنده و عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران اززندان اوین وخیم گزارش می شود.او که از روز هفتم بهمن ماه سال گذشته در بازداشت به سر می برد، هم اکنون وضعیت جسمی نامناسبی دارد.
براساس این گزارش، به گفته خانواده این نویسنده او اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین است وبه دلیل حمله عصبی قسمتهایی از بدنش دچار بی حسی کامل و بی حرکت شده است. به گزارش کلمه، همچنین خانواده این فعال مدنی نسبت به پرونده بلاتکلیف این نویسنده نیز نگرانند چرا که با وجود تامین قرار وثیقه هنوز آزاد نشده است . مسئولان هم می گویند که پرونده او نزد دادیار اظهار نظر است خانواده خندان نسبت به این وضع نیز اعتراض دارند و خواهان رسیدگی هر چه سریع تر به وضعیت این روزنامه نگار زندانی هستند.
رضا خندان مهابادی روز ۷ بهمن ماه هنگام خروج از منزل خواهرش دستگیر شد او یک ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر برد و پس از آن نیز به بند عمومی ۳۵۰ این زندان منتقل شده است.
خندان از موسسان جمعیت تلاش برای جهان شایسته کودکان است که فعالیتهای اجتماعی و حقوق بشری برای کودکان کار و خیابان انجام می دهند.