افق روشن
www.ofros.com

تحصن کارگران کیان تایر و اخراج ۳۶۰ تن از کارگران آبادانی


خبرگزاری هرانا                                                                                            چهارشنبه ١١ اسفند ١٣٨٩


تحصن کارگران کارخانهٔ کیان تایر در تهران

صد‌ها تن از کارگران کارخانه کیان تایر (البرز تایر سابق) در روز دهم اسفند دست به تحصن زدند.
به گزارش سحام نیوز، صد‌ها تن از کارگران کاخانه کیان تایر همراه خانواده‌هایشان مقابل کارخانه در حاشیه آزادراه آیت الله سعیدی متحصن شدند.
کارگران کیان تایر که ماه هاست حقوق خود را دریافت نکرده‌اند با در دست داشتن پلاکاردهایی در حاشیه آزادراه آیت الله سعیدی نشسته بودند و نیروهای یگان ویژه نیز در نزدیکی این تحصن حضور داشتند.
به علت جمعیت زیاد متحصنان نیروهای پلیس و یگان ویژه از حمله به متحصنان و درگیری با آن‌ها خودداری کردند و تنها با محاصره کامل متحصنان از پیوستن مردم به آن‌ها جلوگیری می‌کردند.

----------------------------

۳۶۰ تن از کارگران آبادانی در آستانهٔ اخراج قرار گرفته‌اند

قریب به ۳۶۰ تن از کارگران آبادانی با پایان سال جدید در آستانهٔ اخراج قرار گرفته‌اند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، قریب به ۳۰۰ نفر از کارگران پالایشگاه آبادان و ۶۰ نفر از پرسنل شهرداری آبادان در آستانهٔ عید نوروز و شروع سال جدید، توسط شرکت‌های پیمانکاری در آستانهٔ اخراج قرار دارند.
کارگران مذکور این اقدام را ضد کارگری وچپاولگرانه دانسته و علت آن را عدم موافقت شرکت‌های پیمانکاری برای پرداخت مزایای مختلف به کارگران عنوان می‌کنند.
گویا این گونه شرکت‌ها که در آستانهٔ عید نوروز کارگران خود را اخراج می‌کنند، با شروع سال نو نفرات جدیدی را به کار می‌گیرند و به علت بحران بیکاری در کشور گا‌ها حتی متخصصین را به عنوان کارگر ساده می‌توانند بکار گیرند.
شایان ذکر است که اینگونه اخراج‌ها به صورت یک سنت هر ساله در آمده و در آستانهٔ سال جدید انبوهی از خانواده‌های کارگری دچار مشکلات اقتصادی و خانوادگی می‌شوند.