افق روشن
www.ofros.com

،بیخبری از وضعیت شاهرخ زمانی

... بیکاری کارگران تبد، دستگیری چند کارگر سیمان ایلام و


ایلنا - اینا                                                                                                    سه شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٠

شركت تبد تعطیل شد

ایلنا: دبیراجرایی خانه كارگر استان قزوین از تعطیلی شركت تبد خبر داد.
عیدعلی كریمی درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزود: این شركت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان و جانبازان است و با وجود داشتن حدود ٣٠٠ كارگر چند ماهی است كه در تعطیلی به سر می‌برد.
وی با بیان اینكه كارگران شركت تبد همگی رسمی هستند، تصریح كرد: از مسئولان استان و مسئولان بنیاد مستضعفان می‌خواهیم كه خود را جای این كارگران قرار داده و درد آنها را احساس و نسبت به حل آن اقدام كنند.
دبیر اجرایی خانه كارگر استان قزوین تاكید كرد: متاسفم كه بگویم مدیران شركت تبد عزمی برای راه‌اندازی این كارخانه ندارند.
این فعال كارگری تصریح كرد: بیشتر كارگران شركت تبد در آستانه بازنشستگی هستند كه این موضوع دل نگرانی‌های كارگران را بیشتر كرده است.

------------------------

چند كارگر اعتصابی كارخانه سیمان سازی ایلام دستگیر شدند

آژانس ایران خبــر: طی چند روز گذشته، حدود ٢٠٠ نفر از كارگران كارخانه سیمان سازی ایلام،بدلیل مشكلات و معضلاتی كه با مدیریت كارخانه داشتند، دست به اعتصاب زده بودند.به گزارش كانون حمایت از خانواده های جان باختگان وبازداشتی هادر یورشی كه توسط مأموران یگان ویژه نیروی انتظامی به این كارگران انجام گرفت،تعدادی از این كارگران بازداشت شدند.

------------------------

دو هفته بی‌خبری از وضعیت شاهرخ زمانی، فعال کارگری آذربایجانی

آژانس ایران خبـــر: با گذشت دو هفته از دستگیری شاهرخ زمانی، وی از هرگونه ملاقات محروم است.به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، به رغم پیگیری‌های مستمر خانواده و وکیل شاهرخ زمان، فعال کارگری آذربایجانی، هنوز اجازه ملاقات به ایشان داده نشده است. همچنین از وضعیت پرونده و اتهام این فعال آذربایجانی اطلاعی در دست نیست و تنها مشخص شده است پروندهٔ ایشان برای بررسی به شعبهٔ ۴ دادگاه انقلاب تبریز ارجاع شده است.
شاهرخ زمانی، فعال کارگری وعضو هیأت بازگشایی سندیکای کارگران نقاش ساختمان، در تاریخ ۱۷ خرداد ماه و هم زمان با دور تازهٔ فشار بر فعالان مدنی آذربایجان، توسط ماموران امنیتی تبریز بازداشت و به زندان تبریز منتقل شده است.

------------------------

تجمع اعتراضی كارگران كارخانه های ریسندگی در قزوین

آژانس ایران خبـــر: كارگران كارخانه های ریسندگی در قزوین روز بیست و هشتم خرداد در مقابل فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار كردند . این كارگران خواهان پرداخت حقوقهای عقب افتاده و بازنشستگی خود شدند .

------------------------

حضور سه بیکار در هرخانه

آژانس ایران خبـــر: به گزارش خبرگزاری مهر نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: هم‌اکنون در مناطق جنوب استان ایلام در هر خانه به‌طور میانگین حدود سه جوان تحصیل کرده بیکار وجود دارد.علی عزتی در مجلس در این ارتباط اظهار داشت: بیشتر جوانان بیکار در استان ایلام تحصیل کرده و دارای تخصص هستند.
وی بیان داشت: هم‌اکنون در حوزه جنوب استان ایلام در هر خانه به‌طور میانگین حدود سه جوان تحصیل کرده بیکار وجود دارد.
عزتی با بیان اینکه شرکتهای نفتی حوزه انتخابیه برای استخدام از افراد غیربومی و غیرمتخصص استفاده می‌کنند، افزود: هر مدیری که در این شرکتها مشغول به کار می‌شود اقدام به جمع‌آوری آشنایان و فامیلهای خود در آن مجموعه می‌کند.
وی با بیان اینکه استخدام آشنایان در شرکت‌های نفتی و نبود تفکر تخصص‌گرایی آثار سوء بر جوانان حوزه انتخابیه می‌گذارد، تصریح کرد: این گونه کار‌ها باعث سرخوردگی و دلسردی جوانان در زندگی می‌شود.
این نماینده افزود: مسئولان استانی و دولتی باید با مدیرانی که به صورت سلیقه‌ای افراد را استخدام می‌کنند، برخورد کنند. عزتی گفت: نرخ بیکاری در استان ایلام حدود ١٢ درصد است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس تاکید کرد: مسئولان دولتی باید تدابیری را بیندیشند که مدیران شرکت‌های نفتی خواسته یا ناخواسته نتوانند استخدام را به صورت سلیقه‌ای انجام بدهند.
علی عزتی نماینده مردم دهلران، دره‌شهر و آبدانان به رئیس جمهوری درباره برخورد با مدیران نفتی که با بکارگیری نیروهای غیربومی در دهلران موجب ضایع شدن حقوق انبوه بیکاران بومی منطقه شده تذکر داد.