افق روشن
www.ofros.com

اوضاع کارگران صنایع فلزی شماره یك و کارگران سبلان پارچه


ایلنا - جمهوری اسلامی                                                                                سه شنبه ١٧ فروردین ١٣٨٩


كارخانه صنایع فلزی تا پایان فروردین به روی كارگران بسته شد

پیشتر به كارگران گفته شده كه كار هست اما به منظور تامین مواد اولیه كارخانه تا پایان فروردین ماه تعطیل خواهد بود.
ایلنا: به دلیل نبود مواد خام‌،كارخانه صنایع فلزی شماره یك تا پایان فروردین ماه تعطیل و درهای آن به روی تمامی كارگران آن بسته خواهد بود.
پروین محمدی، از فعالان كارگری كارخانه صنایع فلزی ایران درگفت‌وگو با ایلنا گفت: پیشتر به كارگران گفته شده كه كار هست اما به منظور تامین مواد اولیه كارخانه تا پایان فروردین ماه تعطیل خواهد بود.
وی افزود: در مجموعه كارخانه شماره یك صنایع فلزی نزدیك به ٣۵٠ كارگر رسمی به ساخت انواع كانكس كاروان و اتاق‌های فلزی پیش ساخته فعالیت دارند.
این‌كارگرگفت: سال گذشته نیز به دلیل مشابه امسال، ‌كارخانه تا پایان فروردین ماه تعطیل بود كه این وضع به پرداخت نشدن سه ماه حقوق و مطالبات منجر شد.
به گفته محمدی كارگران صنایع فلزی هنوز بابت مطالبات مزدی سال قبل از كارفرما طلب كار هستند.
وی همچنین درخصوص وضع كارگران كارخانه صنایع فلزی ٢ گفت: این كارخانه از بعد اتمام تعطیلات نوروزی فعالیت خود را آغاز كرده است و تمامی ٣۵٠ كارگر آن مشغول به كار هستند.
محمدی یادآور شد: كارگران كارخانه صنایع فلزی ٢ كه به ساخت پل‌های فلزی مشغول هستند نیز بابت یك ماه حقوق سال قبل از كارفرما طلبكار هستند. مجموعه كارخانه صنایع فلزی شماره یك و ٢ از واحدهای تولیدی با سابقه و بزرگ منطقه جنوب غرب تهران هستند.

--------------------

۱۵۰ کارگر کارخانه سبلان پارچه هفت ماه است که حقوق نگرفته‌اند

حدود ۱۵۰ نفر از کارکنان کارخانه سبلان پارچه اردبیل قبل از ظهر دیروز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق هفت ماهشان در مقابل ساختمان استانداری اردبیل تجمع کردند.
این کارخانه با تسهیلات زودبازده تاسیس شد و در مراسم افتتاح آن گفته شد کارخانه یاد شده حداقل ۵ هزار نفر از تعداد بیکاران استان را در آینده نزدیک کاهش خواهد داد اما اکنون همچون چند کارخانه مشابه دیگر کارکنان خود را به حدود ۱۵ درصد تقلیل داده و آنها نیز دچار مشکلات هستند. روزنامه جمهوری اسلامی - ۱۶ فروردین ۱۳۸۹