افق روشن
www.ofros.com

تجمع اعتراض آمیز كارگران شركت آونگان اراك در مقابل فرمانداری

خبرگزاری کار ایران                                                                                چهارشنبه ٢۵ آذر ۱٣٨٨


بعد از ٦ ماه عدم دریافت حقوق صورت گرفت:

تجمع اعتراض آمیز كارگران شركت آونگان اراك در مقابل فرمانداری

كارگران شركت آونگان در ششمین ماه از عدم پرداخت حقوق و مطالبات معوقه از سوی مدیریت شركت، برای چهارمین بار در ماه جاری اعتراض خود را به گوش مسئولان استان رساندند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، كارگران این شركت از صبح روز ٢٣ آذرماه برای چهارمین بار درماه جاری با تجمع در مقابل در ورودی شركت و سپس اجتماع در مقابل فرمانداری اراك خواهان دریافت مطالبات معوقه، عیدی و پاداش سال گذشته و ٦ ماه حقوق عقب مانده سال جاری از سوی مسئولان و مدیریت جدید شركت شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، آصفری فرماندار اراك با حضور در جمع كارگران در نمازخانه فرمانداری تحویل كارخانه به مدیریت جدید را بدون برنامه‌ریزی عنوان كرد و گفت: آونگان از جمله شركت‌های صنعتی با سوددهی بالا در استان است چرا باید به وضعیتی برسد كه بازنشستگان شركت برای گرفتن سنوات خود اموال شركت را مصادره كرده و یا كارگران برای مطالبات ۵ ماهه خود در خیابان تحصن كنند. فرماندار اراك گفت: این آقایان صلاحیت و لیاقت چرخاندن این كارخانه را ندارند و سرمایه استان را درجای دیگر هزینه می‌كنند.
وی با اشاره به اظهارات جعفری مدیر شركت افزود: ایشان در فرمانداری گفته كه من با ٦٠ میلیارد بدهی دیگر قادر به چرخاندن كارخانه نیستم. وی متعهد شد كه به اتفاق نمایندگانی از كارگران شورای اسلامی كارخانه و تنی چند مسئولین شركت تا چهارشنبه ٢۵ آذرماه به دفتر وزارت در تهران مراجعه و تكلیف كلی كارخانه را مشخص سازد.
سهام شركت آونگان پس از بحث خصوصی‌سازی و اجرای اصل ۴۴توسط مجتبی جعفری خریداری شد اما به دلیل سو مدیریت و ناتوانی در پرداخت مطالبات معوقه و حقوق كارگران، سال گذشته این شركت با رأی مدیران ارشد استان در استانداری و فرمانداری مدیریت شركت به غلام عباس جعفری (پدرمالك قبلی ) واگذار شد اما تغییر مدیریت نیز در حل مشكلات و بحران كارگری تأثیری نگذاشت و كارگران قراردادی و رسمی این شركت برای ششمین ماه متوالی هنوز حتی حقوق خود را دریافت نكرده‌اند. این كارگران هفته گذشته نیز دست به اعتصاب غذا زدند.