افق روشن
www.ofros.com

كارگران نساجی بافته‌های كرمان جاده را بستند

خبرگزاری کار ایران                                                                                             یکشنبه ۴ بهمن ۱٣٨٨

مسئولان بنا دارند ١۴ هزار هكتار زمین كارخانه را به صورت آزاد در معرض فروش بگذارند/ راس ساعت ١٦ غلام‌رضایی، معاون سیاسی فرمانداری كرمان با حضور در جمع كارگران خواستار متفرق شدن كارگران شد.
٣٠/٢ تا ۴ بعداز ظهر امروز(یكشنبه) اقدام به بستن جاده کردند. كارگران نساجی بافته‌های كرمان علت تجمع و بستن جاده را انحلال شركت توسط سهامداران اعلام کردند.
یكی از كارگران به خبرنگار ایلنا گفت: چندی پیش عده‌ای از مدیران در هیات تشخیص تصمیم به انحلال شركت و انتقال دستگاه‌ها به شهرستان قزوین گرفتند كه در اعتراض به این امر ما ظهر امروز اقدام به بستن جاده کردیم.
وی گفت: مدیران در پایان ٣٠ دی تصمیم به اخراج ١٨ نفر دیگر از نیروها گرفتند. طبق گفته خود مسئولان قرار است ٣۵ نفر دیگر در پایان بهمن‌ماه و بقیه در آخر سال تسویه حساب شوند.
وی گفت: مسئولان بنا دارند ١۴ هزار هكتار زمین كارخانه را به صورت آزاد در معرض فروش بگذارند.
او گفت: قبلا ۵۵٠ نفر در شركت مشغول به كار بودند كه مسئواین به عناوین مختلف اقدام به اخراج كارگران کرده و در حال حاضر این تعداد ١٨٠ نفر هستند.
یكی دیگر از كارگران گفت: در سال‌های ٨١ و ٨٢ مدیران اعلام کردند دستگاه‌های این شركت مستهلك و قابل استفاده نیست كه در این خصوص گویا همین دستگاه‌ها به استان گلستان و تبریز انتقال و درحال حاضر فعال هستند.
یكی دیگر از كارگران گفت: درخصوص طرح طبقه‌بندی مشاغل مدت ۵ سال به سازمان كاركرمان مراجعه کردیم كه متاسفانه مسئولین تاكنون اقدامی به عمل نیاوردند.
گفتنی است راس ساعت ١٦غلام‌رضایی، معاون سیاسی فرمانداری كرمان با حضور در جمع كارگران خواستار متفرق شدن كارگران شد و به آنان قول مساعد داد روز سه‌شنبه جلسه‌ای با حضور اعضای كمیسیون و جدیدساز مسئول شركت در محل استانداری كرمان برگزار شود.