افق روشن
www.ofros.com

دراعتراض به خلف وعده كارفرما؛ كارگران چینی البرز تجمع كردند

خبرگزاری کار ایران                                                                                   شنبه ٢ آبان ۱٣٨٨

صبح امروز جمعی از کارگران کارخانه چینی البرز در اعتراض به خلف وعده کارفرما و پرداخت نشدن مطالبات خود برای ساعاتی جاده اصلی شهرک صنعتی البرز را بستند.
عیدعلی کریمی دبیر اجرایی خانه کراگر قزوین در گفتگو با ایلنا، گفت: صبح امروز کارگران چینی البرز در اعتراض به خلف وعده کارفرما و پرداخت نشدن ۴ ماه مطالبات معوقه خود برای ساعتی جاده اصلی شهر صنعتی البرز را مسدود کردند. وی افزود: پیشتر کارگران چینی البرز با حکم قضایی، موجودی انبار محصولات را توقیف کرده بودند اما کارفرما به آنها پیشنهاد داد تا این اموال را برای فروش به او واگذار کنند در عوض مطالبات خود را دریافت کنند.
کریمی افزودک کارگران طبق توافق اموال توقیف شده را واگذار کردند اما وقتی این اموال فروخته شد، باز هم کارفرما مطالبات آنها را پرداخت کرد. این فعال کارگری گفتک به همین دلیل کارگران امروز تجمع اعتراضی کردند و بر ای ساعاتی جاده اصلی شهرک صنعتی البرز، کلی که کارخانه در آنجا قرار داد را مسدود کردند .
كریمی از مراجعه نماینده استاندار به محل تجمع كاگران برای پایان دادن این حركت اعتارضی خبر داد. وی یادآور شد، از زمان واگذاری کارخانه چینی البرز به بخش خصوصی در سال ٨١، این کارخانه دچار مشکل شده است. دبیر اجرایی خانه كارگر با بیان اینکه تعداد کارگران چینی البرز هم اکنون ۴٠٠ نفر است، یادآور شد: طبق گفته‌ها مجتمع صنعتی چینی مقصود مشهد، هم‌اکنون مالک این کارخانه است.
به گفته کریمی، مالک خصوصی، این کارخانه را به بهای ٧/١ میلیارد تومان خرید و پس از پرداخت ٣٠ درصد مبلغ قرارداد وعده‌كرد تا ٧٠ باقی‌مانده را در ٣٦ قسط سه ‌ماهه پرداخت کند.
وی گفت: گفته می‌شود كه مالك اقساط خرید کارخانه هنوز پرداخت نكرده است در این ٧ سال تاکنون نزدیک به ٦ میلیارد تومان وام بانكی گرفته است.