افق روشن
www.ofros.com

کمک دولت به کارفرماها و تعطیلی٣٣ واحد تولیدی درچند سال اخیر

خبرگزاری کار ایران                                                                           سه شنبه ١٧ شهریور ۱٣٨٨


بدهی واحدهای تولیدی كمتر از ٢٠ میلیارد ریال مشمول استمهال یكساله شد

كارگروه حمایت از تولید به منظور مقابله با آثار بحران اقتصاد جهانی بر روند تولید كشور، با استمهال یك ساله دیون ۴۴٩١ واحد تولیدی كشور به بانك‌ها موافقت كرد.
به گزارش ایلنا،سال گذشته با اوج‌گیری بحران اقتصادی جهان، با حمایت رئیس جمهوری و به منظور پیشگیری از تاثیر احتمالی بحران اقتصاد جهانی بر روند تولید كشور، تشكیل كارگروه حمایت از تولیدبا عضویت تعدادی از اعضای كابینه به تصویب هیات دولت رسید.
این كارگروه تاكنون چندین بسته سیاستی و اجرایی در جهت حمایت از واحدهای تولیدی كشور به تصویب رسانده است. درتازه‌ترین مصوبه وزرای عضو كمیسیون منتخب مامور رسیدگی به مشكلات واحدهای تولیدی، بدهی واحدهای تولیدی كه دیون آنها به سیستم بانكی كشور كمتر از مبلغ ٢میلیارد تومان است،با رعایت مقررات مربوط برای مدت یك سال استمهال و جرائم دیركرد تاخیر یك ساله استمهال نیز بخشیده شد.
این مصوبه شامل حال ۴۴٩١ واحد تولیدی در ٣٠ استان كشور است كه مجموع بدهی معوق آنها به سیستم بانكی حدود ١٣٩٢میلیارد تومان است. این مصوبه را احمدی نژاد در مورخه ١١/٦/١٣٨٨ جهت اجرا به وزارتخانه‌های صنایع، اقتصاد، كشور، جهادكشاورزی، رفاه و كار، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و بانك مركزی ابلاغ كرده است.

تعطیلی٣٣ واحد تولیدی درچند سال اخیر

دبیر اجرایی خانه كارگر ساوه از تعطیلی ٣٣ واحد تولیدی در چند سال اخیر در این شهرستان خبر داد.
مهدی زمانی نوری درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزود:‌ ١١ واحد هم نیمه تعطیل هستند و كاهش نیروی كار داشته‌اند.
وی با بیان این‌كه ٦٣ واحد بحران زده و مشكل‌دار در شهر ساوه وجود دارد تصریح كرد: كمبود نقدینگی، بدهی معوقه به سیستم بانكی و بدهی به سازمان تامین اجتماعی از مهم‌ترنی مشكلات این واحدهاست.
زمانی‌نوری با بیان این‌كه تعطیلی واحدها در همه سال‌ها وجود داشته است، گفت: اما در چند سال اخیر این تعطیلی‌ها بیشتر از گذشته شده است.