افق روشن
www.ofros.com

!همچنان ادامه دارد ITI تجمع های اعتراضی کارگران

خبرگزاری کار ایران                                                                                        سه شنبه ١٨ اسفند ۱٣٨٨


كارگران ITI ، مقابل ساختمان وزارت صنایع و معادن تجمع كردند

ایلنا: به دنبال پرداخت نشدن مطالبات معوقه كارگران كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITI) ‏، صبح امروز كارگران این كارخانه به تهران آمدند و در مقابل ساختمان وزارت صنایع و معادن تجمع كردند.
به گزارش ایلنا، تجمع صبح امروز پس از آن برگزار شده‌است كه وزارت صنایع و معادن به وعده خود مبنی بر اینكه بخشی از مطالبات كارگران این كارخانه در روز شنبه پرداخت می‌شود عمل نكرد.
یكی از كارگران در گفتگوی تلفنی به خبرنگار ایلنا، گفت: ١٣ ماه بی‌حقوقی برای ماه دردسر ساز شده است؛ كارگران در آستانه شب سال نو برای دریافت مطالباتی كه وعده پرداخت آن داده شده بود از شیراز به تهران آمده‌اند و دست خالی به خانه‌های خود بازنخواهند گشت.
هفته گذشته به دنبال مراجعه یك گروه ٢٠٠ نفری از كارگران كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران به تهران، مسوولان وزارت صنایع به نمایندگان این كارگران وعده دادند كه تا روز شنبه‏، ٢ میلیارد تومان از طلب كارگران را پرداخت خواهند كرد.
هرچند كارگران ITI با این وعده تهران را به مقصد شیراز ترك كردند اما با گذشت چهار روز از زمانی كه توسط وزارت صنایع تعیین شده بود هنوز طلب موعود به كارگران پرداخت نشده‌است.
كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران كه محل ان در استان فارس واقع شده است؛ ٧٠٠ كارگر دارد؛ این كارخانه به دلیل كمبود نقدیگی به كارگران خود ١٣ ماه حقوق و مزایا بدهكار است.
ریاست جمهوری در جریان سفر اخیر خود به استان فارس مصوبه‌ای پرداخت تسهیلات مالی، تامین كار و حل مشكل بازنشستگی كارگران به تصویب هیات دولت رسانده‌بود.

--------------------

كارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران: ما خواهان اجرای كامل مصوبه دولت هستیم

ایلنا: كارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران(ITI) می‌گویند كه خواهان اجرای كامل مصوبه هیات دولت هستند.
شمشیری، نماینده كارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران در گفتگو با ایلنا افزود: هرچند تا این لحظه پرداخت یك ونیم میلیارد تومان از پولی كه وعده پرداخت آن را داده‌شده بود قطعی شده است اما كارگران خواهان اجرای كامل مصوبه هیات دولت هستند.
عضو شورای اسلامی كار كارخانه ITI یادآور شد: در آخرین سفر ریاست‌جمهوری، هیات دولت در مصوبه ای پرداخت ١۵ میلیارد تومان تسهیلات مالی، تامین كار برای كارخانه و مشخص شدن وضع بازنشستگی كارگران كارخانه را تصویب كرده بود.
وی با بیان اینكه هیچكدام از مواد این مصوبه هنوز اجرا نشده‌است؛ افزود: كارگران خواهان اجرای تمامی مواد این مصوبه هستند.
شمشیری افزود: در جلساتی كه تاكنون با مسوولان داشته‌ایم این خواسته كارگران را مطرح كردیم و امیدواریم كه مورد قبول قرار گیرد.