افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران كفش بلا و افزایش کارگران بیکار


ایلنا - اینا                                                                                                        دوشنبه ٢۴ آبان ١٣٨٩


در اعتراض به زیان ۵٧٠ میلیون تومانی انجام شد؛

تجمع كارگران یكی از شركت های تحت پوشش بانك ملی

ایلنا: ساعتی پیش جمعی از كارگران كفش بلا با تجمع در مقابل دفتر مركزی این شركت اعتراض خود را نسبت به عملكرد مدیریت كنونی این مجموعه اعلام كردند. به‌گزارش خبرنگار ایلنا، در این تجمع كارگران كفش بلا با انتقاد از عملكرد 6 ماه گذشته مدیریت این شركت نسبت به آینده شغلی خود ابراز نگرانی كردند.
مهرعلی طالبی، رییس انجمن اسلامی و بسیج كارگری شركت كفش بلا درخصوص این تجمع ایلنا گفت: نزدیك به ٢٨٠ كارگر شركت نگران آن هستند تا در نتیجه ادامه سیاست‌های اشتباه كنونی شغل و آتیه خود را از دست بدهند.
وی گفت: از یكسو عملكرد 6 ماه گذشته و مدیریت كنونی نشان می‌دهد كه شركت نزدیك به ۵٧٠ میلیون تومان دچار زیان شده است و از سوی دیگر مدیریت با فروش املاك و دارایی‌های شركت بلا به ویژه فروشگاه‌ها و نیز نحوه تعامل با تولید‌كنندگان كفش اعتبار مجموعه را زیر سوال برده است. به گفته طالبی در حال حاضر شركت كفش بلا از طریق دادن سفارش اجرتی كفش به تولید‌كنندگان داخلی و عرضه محصولات تولید شده در ١۵٠ فروشگاه خود فعالیت می‌كند و از این طریق با ایجاد اشتغال به فعالیت تولید‌كنندگان داخلی نیز كمك می‌كند.
وی تصریح كرد: متاسفانه مدیریت كنونی بدون توجه ضوابط و قانون اقدام به عزل و نصب واخراج و جایگزینی مسوولان و كارگران شركت نموده كه در نتیجه این اقدامات از اعتبار وكیفیت محصولات كفش بلا كاسته شده است.
وی از بانك ملی به‌عنوان سهامدار و مالك كارخانه كفش بلا خواست تا با نظارت برعملكرد هیات مدیره به وضع موجود خاتمه دهند. به گفته طالبی كارگران كفش بلا برای حفظ اشتغال خود و پا بر جا بودن كارخانه و شركت حاضر هستند تا تعهد دهند كه در صورت نظارت یك مدیركار آمد و دلسوز به امور شركت وضع تولید و فروش را بهبود ببخشند.
همچنین رضا نژاد مسوول شورای اسلامی كار شركت كفش بلا در مورد وضع كنونی شركت گفت: هر چند در حال حاضر كارگران از نظر دریافت مطالبات خود مشكلی ندارند اما مطلع هستیم كه در برخی مواقع مدیریت با تصمیم خود از حقوق كارگران كسر می‌كند.
وی با بیان اینكه این اقدام غیر قانونی است گفت: به‌عنوان مثال در حالی كه به دلیل اجرای طرح طبقه بندی مشاغل مطالبات مزدی ٢٨٠ كارگر بلا نباید از حد معینی كمتر باشد اما مشاهده می‌كنیم كه مدیریت بدون توجه به احكام شغلی كارگران و كمیته طبقه بندی مشاغل در مطالبات مزدی كارگران اعمال نفوذ می‌كند. به گفته رضانژاد در حالی شاهد جایگزین شدن كارگران كار آمد و دلسوز كفش بلا با بازنشستگان سالخورده و از كار افتاده غیر كارگر هستیم كه طبق گفته مسوولان باید با حمایت از تولید‌كنندگان داخلی زمینه اشتغال را برای كارگران فراهم كنیم. ‌

--------------------

افزایش کارگران بیکار

آژانس ایران خبر- روز به روز به شمار کارگران بیکار در تهران افزوده می شود, تجمعات کارگران در ساعات روز در میادین شهر این موضوع را کاملا ثابت می کند. به گفته این کارگران افزایش قیمت مصالح ساختمانی سبب کاهش ساخت و سازها و در نتیجه بیکاری آنها شده است.