افق روشن
www.ofros.com

کارگران لوله سازی خوزستان ۲۷ ماه در بلاتکلیفی به سر می برند


خبرگزاری کار ایران                                                                                          یکشنبه ۴ دی ماه ١٣٩٠

دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان گفت: کارگران شرکت لوله سازی خوزستان ۲۷ ماه است که در بلاتکیفی به سر می برند.
به گزارش ایلنا از آبادان، آقایار حسینی افزود: متاسفانه شرکت لوله سازی خوزستان که پیشتر از شرکتهای نمونه در بخش دولتی بود در زمان حاضر و پس از واگذاری به بخش خصوصی در وضعیت نابسامانی به سر می برد.
حسینی اظهار داشت: این وضعیت در خصوص شرکتهایی همچون آرسوی خرمشهر، لوله سازی سدید ماهشهر، خرم نوش اهواز، کارخانه قند دزفول و قند اهواز نیز به همین منوال است و این واحدها در وصعیت بحرانی به سر می برند.
به گفته ی وی بی توجهی مسوولان یکی از دلایل مهم تعطیلی بسیاری از این واحدها به شمار می رود.
او در بخش دیگری از سخنان خود از تاخیر یا پرداخت نشدن حقوق کارگران به عنوان مشکل عمده ی کارگران استان خوزستان نام برد و تصریح کرد: کارگران برخی از واحدها و شرکتها بیش از ۲۵ ماه است که حقوق دریافت نکرده اند و این امر سبب بروز مشکلات عدیده ای برای آنان و خانواده هایشان در گذران زندگیشان شده است.
دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان با اشاره به بیش از شش هزار و ۲۰۰ کارگاه در سطح خوزستان یادآور شد: بیش از ۷۰۰ هزار نفر مشمول بیمه کارگری هستند که مشکلات عدیده ای گریبان آنان را فرا گرفته است.
تاخیر چند ماهه در پرداخت حقوق کارگران شهرداری‌های استان از دیگر موارد اشاره شده توسط حسینی بود که گفت: متوسط تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری‌ها به حدود چهار ماه می رسد.
حسینی در ادامه خواستار توجه خاص نمایندگان مردم در مجلس و مسوولان ذیربط به رفع مشکلات کارگران استان خوزستان شد.
وی ادامه داد: خوزستان با برخورداری از منابع عظیم نفت و گاز و منابع طبیعی شایسته نیست که کارگرانش چنین وضعیتی داشته باشند.
حسینی تاکید کرد: مردم خوزستان در طول دوران دفاع مقدس دین خود را به نظام ادا کردند و اینک زمان آن است که در جهت رفع مشکلات آنان گامهای موثری برداشته شود.