افق روشن
www.ofros.com

لایحه اصلاح قانون کار ماه آینده به مجلس می‌رود


ایلنا                                                                                                           پنجشنبه ١٢ آبان ماه ١٣٩٠

عضو کمیته اصلاح قانون کاردر شورای عالی کار از ارجاع لایحه اصلاح قانون کاردرآذر ماه سال جاری به مجلس خبرداد.
فرامرز توفیقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اظهارات اخیر وزیر تعاون‎ کار و رفاه اجتماعی در رابطه با پیش نویس اصلاح قانون کار تصریح کرد: وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است به منظور اصلاح قانون کار منتظر نظرات جامعه کارگری و کارفرمایی هستیم ولی صبر نمی‌کنیم.
وی خواستار افزایش سیاست‌های حمایتی نمایندگان دولت در زمینه اصلاح قانون کار شد و خاطرنشان ساخت: ‌ پیش بینی می‌شود نمایندگان کارگری موافقت خود را با پیش نویس فعلی اصلاح قانون کار اعلام کنند.
عضو کمیته اصلاح قانون کار در شورای عالی کار پیش نویس فعلی اصلاح قانون کار را به منزله تغییر قانون کار اعلام کرد و یاد آور شد: با تصویب این پیش نویس شاهد افزایش بی‌رویه اخراج کارگران از واحدهای تولیدی کشور خواهیم بود.
توفیقی در ادامه ابراز امیدواری کرد که پیش نویس فعلی اصلاح قانون کار در ماه آینده با کمترین تغییر به مجلس شورای اسلامی ارجاع شود. وی با اشاره به وضعیت بحرانی واحدهای تولیدی تصریح کرد: در صورتی که دولت از پرداخت یارانه واحدهای تولیدی خودداری کند نرخ بیکاری تا ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.