افق روشن
www.ofros.com

مطالبات معوقه ۱۸ ماهه کارگران لوله‌سازی خوزستان و مشكلات كارگران شهرداری


خبرگزاری کار ایران                                                                                             یکشنبه ٣ بهمن ١٣٨٩


مطالبات معوقه ۱۸ ماهه کارگران لوله‌سازی خوزستان

دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان می‌گوید به دلیل بدهی‌های معوقه و مشکلات مدیریتی، کارگران کارخانه لوله‌سازی خوزستان با مشکل دریافت حقوق و مطالبات مواجه هستند.
آقایارحسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: نزدیک به ۶۰۰ کارگر رسمی و قراردادی در این کارخانه مشغول به کار هستند.
وی افزود: به دلیل انباشته شدن بدهی‌های معوقه این کارخانه به بانک‌ها، ‌اداره برق، سازمان تامین اجتماعی و سایر نهاد‌ها هیچ مدیری نتوانسته است تا این کارخانه را از شرایط بحرانی خارج کند.
حسینی یادآور شد: مشکلات کنونی کارخانه لوله‌سازی خوزستان ریشه در عملکرد نادرست مدیران ۱۵ سال گذشته این شرکت دارد.
دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان از دولت خواست در خصوص راه اندازی این واحد نیمه تعطیل و پرداخت ۱۸ ماه مطالبات معوقه کارگران اقدام کند

------------------

دولت به مشكل كارگران شهرداری آبادان رسیدگی كند

ایلنا: دبیر اجرایی خانه كارگر آبادان می‌گوید: مشكلات كارگران شهرداری آبادان هنوز ادامه دارد.
آقایار حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: بیش از ٣٠٠ كارگر در زیر مجموعه شهرداری آبادان به صورت پیمانی مشغول به كار هستند. وی افزود: بیشتر این كارگران با مشكل عدم یا تاخیر در دریافت مطالبات مواجه هستند.
دبیر اجرایی خانه كارگر آبادان از دولت خواست تا با توجه به تاكید بر ساماندهی مشاغل پیمانی به مشكلات كارگران پیمانی شهرداری آبادان نیز بیشتر توجه كند.
این فعال كارگری با بیان اینكه بیشتر كارگران پیمانی شهرداری آبادان دارای مشاغل مستمر و غیر حجمی هستند خواستار توجه دولت به این وضع شد.