افق روشن
www.ofros.com

تعلیق درفعالیت شهرك صنعتی رینه


خبرگزاری کار ایران                                                                                           سه شنبه ١۵ تیر ١٣٨٩

عضو شورای اسلامی شهر رینه می‌گوید به دنبال تعطیلی آخرین كارخانه فعال در شهرك صنعتی رینه لاریجان فعالیت‌های در این منطقه صنعتی به حالت نیمه‌تعطیل درآمد. مجید صادقی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: سرانجام هفته گذشته كارفرمای شركت شكوفه فام آمل پس از بهانه‌گیری‌های فراوان این واحد تولیدی را تعطیل كرد. وی افزود: در این اواخر كارفرما با تغییر ساعت كاری كارخانه از ٨ صبح تا ٨ شب اقدام به بهانه‌ تراشی كرده و به صورت تلویحی عنوان كرده بود كه دیگر نمی‌تواند كارخانه را نگهداری كند.
این عضو شورای اسلامی شهر رینه گفت: در این شركت كه ابتدا پودر سیب‌زمینی و سپس بطری آب معدنی تولید می‌كرد؛ حدود ٣٠ نفر از كارگران محلی مشغول به كار بودند كه در این اواخر تعداد آنها به ٢٠ نفر كاهش پیدا كرده بود.
به گفته صادقی شركت صنعتی رینه لاریجان در حدود ٢٠ سال پیش و به منظور رونق صنعتی و ایجاد اشتغال در ٢٠٠ هكتار از اراضی كشاورزی و مراتع منطقه رینه دایر شده بود.
وی می‌گوید: در این شهرك كه به تدریج امكاناتی چون آب، برق، تلفن، گاز و راه با كاربری صنعتی را داشت؛ نزدیك به ۵٠ واحد تولیدی در زمینه های نسانجی،نوشابه سازی، ماكارونی و كفش مشغول به فعالیت بودند كه با وجود دریافت تسهیلات بانكی به تدریج تعطیل شدند.
این عضو شورای اسلامی شهرستان رینه افزود: حاكم شدن شرایط نیمه‌تعطیل به شهرك صنعتی رینه در حالی است كه اهالی رینه در ٢٠ سال پیش به منظور یافتن شغل و داشتن زندگی بهتر مراتع و اراضی مزروعی خود را به پروژه احداث شهرك صنعتی واگذار كرده‌اند و در حال حاضر برای گذران زندگی خود نه مرتع و نه دام دارند.
رینه یكی از شهرهای استان مازندران است كه در كیلومتر ٧٩ جاده هراز و در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد.