افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارکنان تانیا و مراجعه ۷۲ درصدی کارگران به هیات‌های حل اختلاف


ایلنا                                                                                                            شنبه ٢١ آبان ماه ١٣٩٠

به دلیل عدم پرداخت ۴ ماه حقوق؛ کارکنان شرکت تالیا تجمع کردند

جمعی از کارکنان شرکت مخابراتی تالیا صبح امروز در مقابل دفتر این شرکت به دلیل عدم دریافت ۴ ماه حقوق خود تجمع کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز در مقابل شرکت تالیا در محل خیابان شهید بهشتی جمعی از کارکنان شرکت تالیا به دلیل عدم دریافت حقوق بیش از ۴ ماه خود تجمع کرده و خواستار پیگیری این موضوع از سوی هیات مدیره شرکت فوق شده‌اند.
به گفته‌ تجمع کنندگان اعضای هیات مدیره شرکت تالیا با این استدلال که شبکه دیگر فعالیت چندانی در کشور ندارد و وزارت ارتباطات نیز همکاری و هماهنگی با شرکت تالیا ندارد لذا شرکت فوق توانایی انجام تعهدات و مطالبات خود در قبال کارکنان و حتی سایر قسمت‌های فنی شرکت را ندارد.
شرکت تالیا نخستین شبکه مستقل تلفن همراه اعتباری در ایران می‌باشد که در سال ۱۳۸۳ با استفاده از تجهیزات شرکت زیمنس آغاز به کار کرد.
شرکت فوق بالغ بر ۲۰۰ نفر پرسنل دارد.

----------------------------

مراجعه ۷۲ درصدی کارگران استان تهران به هیات‌های حل اختلاف

انماینده کارگران در هیات‌های حل اختلاف از مراجعه ۷۲ درصدی کارگران استان تهران به هیات‌های حل اختلاف خبر داد.
داوود اخوان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی تعداد مراجعین به هیات‌های حل اختلاف گفت: تعداد مراجعه کارگران به هیات‌های حل اختلاف از ۵۲ درصد به ۷۲ درصد افزایش یافته است.
نماینده کارگران درهیات‌های حل اختلاف از بیکاری ۵۲ درصدی کارگرانی که به هیات‌های حل اختلاف مراجعه کرده بودند خبر داد و افزود: تنها ۲۰ درصد از کارگران بازگشت به کار شده‌اند.
وی از افزایش تعداد کارگران مراجعه کننده به هیات‌های حل اختلاف تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: در صورت تداوم وضعیت واحدهای بحرانی تعداد کارگران بیکار روز به روز افزایش خواهد یافت.
اخوان خواستار اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد شد و گفت: رئیس سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر‌ آمادگی خود را در خصوص اجرای قانون اعلام کرده و منتظر تایید رئیس جمهور است.