افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران و بازنشستگان كنف‌كار مقابل استانداری گیلان


خبرگزاری کار ایران                                                                                    چهارشنبه ١۵ شهریور ١٣٩١

از ساعات اولیه صبح چهارشنبه تعدادی از بازنشستگان كارخانه كنف‌كار رشت، با تجمع در مقابل استانداری گیلان نسبت به عدم توجه مسئولین به مشكلات معیشتی‌شتان اعتراض کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا در رشت، یکی از کارگران كنف‌كار در حاشیه این تجمع، تعداد کارگران این واحد صنعتی را حدود ۲۰۰ نفر عنوان کرد و با اشاره به واگذاری شرکت ریسندگی خاور رشت در سال ۸۳ به بخش خصوصی خاطر نشان کرد: از آن سال تاکنون ۴ استاندار گیلان تغییر کرده‌اند ولی فقط وعده و وعید ها تغییر كرده و هیچ مشکلی حل نشده است.
این کارگر ادامه داد: هیچ مسئولی در استان سوال نمی‌کند چرا تجمع کرده‌اید، من خود کارگرم و با ۲۱ سال سابقه کار بازنشسته شده‌ام اما معوقات من و همکارانم پرداخت نمی‌شود، فرزند محصل دارم و در آستانه بازگشایی مدارس پول ندارم یک جفت کیف و کفش برای فرزندم بخرم.

مطالبات کل کارگران حدود ۲ میلیارد تومان است
این کارگر میزان مطالبات کل کارگران بازنشسته را حدود ۲ میلیارد تومان اعلام کرد و با اشاره به نام گذاری سال جاری با عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی»، بیان داشت: هیچ مسئول استانی نمی‌آید از کارگران نجمع کننده سئوال کنند چرا تجمع کرده‌اید تا اینکه بخواهد مشکلمان را حل نمایند.
این کارگر در پایان از مسئولان خواست نسبت به حل مشکلات متعدد کارگران ریسندگی خاور بعد از ۸ سال پیگیر باشند.