افق روشن
www.ofros.com

تجمع كاركنان كفش پخش‌جمشید، کشاورزان رحمت آباد رودبار و اخراج کارگران ساسان

خبرگزاری کار ایران                                                                                       سه شنبه ٢۵ اسفند ۱٣٨٨

تجمع صنفی فروشندگان شركت كفش پخش‌جمشید

مسوول انجمن اسلامی كاركنان شركت پخش جمشید (كفش بلا) از تجمع كاركنان این شركت درمقابل دفتر مركزی درمیدان هفتم تیر تهران خبر داد.
مهرعلی طالبی درگفت‌وگو با خبرنگارایلنا با بیان اینكه شركت پخش جمشید حدود ١٦٠ فروشگاه در سراسركشور دارد،افزود: این واحد در گذشته حدود ٣٠٠ فروشگاه داشت‌اما امروز برخی مدیران همین تعداد ١٦٠ فروشگاه را هم برنمی‌تابند و درصدد فروش ٢٠ فروشگاه هستند.
وی با بیان اینكه نماینده‌كاركنان پخش‌جمشید درحال مذاكره با مدیریت است خاطرنشان‌كرد: در حالی كه ماه‌های بهمن و اسفند اوج‌كارفروشگاه‌های‌كفش است مشخص نیست‌كه چرا مدیران پخش جمشید به معیشت و خانواده فروشندگان خود بی‌توجه هستند و ارزشی برای آنان قائل نیستند.
طالبی شركت پخش جمشید را وابسته به بانك ملی عنوان‌كرد و اظهار داشت: از مدیرعامل بانك ملی‌ استدعا داریم كه به كمك فروشندگان واقشارضعیف‌كشور بشتابد و عدالت را دراین شركت برقراركند.

---------------------

تجمع اعتراضی کشاورزان رحمت آباد رودبار مقابل فرمانداری

کشاورزان شالیکار بخش رحمت آباد شهرستان رودبار در اعتراض به صدور مجوز احداث شرکت آب معدنی در روستای سیران از توابع بخش رحمت آباد در مقابل فرمانداری تجمع کردند.
به گزارش خبر نگار ایلنا از رودبار، همزمان با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان در شورای اداری شهرستان رودبار تعدادی از شالیکاران این شهرستان در اعتراض به صدور مجوز احداث شرکت آب معدنی (وگاء ) در روستای سیران به حالت اعتراض در مقابل فرمانداری رودبار تجمع کرده و خواستار لغو این مجوز شدند.
شالیکاران روستاهای پایین دست رودخانه سیران رودبار که عمده آب کشاورزی آنها از چشمه وگاء تامین می شود در این تجمع با بیان اینکه ساخت این شرکت موجب می شود تا تنها منبع تامین کننده آب زراعی خود را از دست بدهند و در زمین کشت وکار با کمبود شدید آب مواجه شوند نسبت به صدور مجوز احداث شرکت آب معدنی شدیدا" اعتراض کردند.
لازم به ذکر است اهالی روستای سیران عمدتا" کشاورز بوده و از این راه امرار معاش می کنند.

---------------------

اخراج چهار پنجم کارگران نوشابه سازی ساسان

عضو شورای اسلامی کار شرکت نوشابه سازی ساسان گفت: مسئولان و دولتمردان باید به هر طریقی که میتوانند با کمک به مدیریت وکارگران این شرکت مانع از تعطیلی این واحد تولیدی باسابقه شوند.
محمدرضاستاری درگفتوگو با خبرنگار ایلنا افزود: این واحد یک هزارکارگر داشت که کارفرما عذر۸۰۰ نفر از آنان را خواسته است.
وی با بیان اینکه ماموران حراست شرکت ساسان مانع ورود نماینده وزارتکار برای شرکت در جلسه تعیین اعضای شورای اسلامی این واحد شدهاند،گفت: در مورد اخراج کارگران وقتی به رئیس سازمان کار تهران مراجعه میکنیم وی میگوید اینکار اخراج نیست و پایان قرارداد است.
ستاری سنوات کارگران اخراجی ساسان را بین۲ تا ۱۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: با این مبلغ یکسال هم نمیتوان زندگی کرد.